Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 24 από 24
  1. 27-11-14 12:45 #16
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Σε ορθοπεδικό ή ακόμη καλύτερα σε αθλητίατρο.

    Μάλλον θλάσση είχες και έχεις συμφύσεις ή λύση μέρους της περιτονίας.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-11-14 13:11 #17
    Προεπιλογή Αιμάτωμα
    Πριν τρία χρόνια σε μια προπόνηση Krav έφαγα μια κλωτσιά στο καλάμι. Δεν κατάλαβα τίποτα, ώσπου καμιά δεκαριά μέρες αργότερα, έπιασα ένα γρομπαλάκι σαν μισό Maltesers στον τένοντα. Πήγα σε ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ, μου είπε πως είναι αιμάτωμα και πως θα έφευγε σε καμιά εικοσαριά μέρες, αλλιώς χειρουργείο, κι αυτό μόνο εάν με ενοχλούσε. Δεν πονούσε, δεν ήταν χρωματισμένο. ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΣΕ ΕΙΚΟΣΙ ΜΕΡΕΣ. Έκανε πέντε μήνες, αν και μετά τον τέταρτο άρχισε να υποχωρεί. Θέλω να πω, οι περίοδοι ανάρρωσης που προτείνουν οι γιατροί είναι ο,τι να'ναι. Σε μια περιφερειακή ρήξη μηνίσκου, είχα πλήρη αποκατάσταση χωρίς πόνο μετά από τρία χρόνια αν και σε έντονη άσκηση πονάει ακόμη, δεκαπέντε χρόνια μετά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-11-14 09:52 #18
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Μην συγκρίνεις το ``καλάμι`` φίλε. Εκεί υπάρχουν τα πρόσθια δεμάτια κνήμης και τα πράγματα με το αιμάτωμα είναι διαφορετικά.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-12-14 18:24 #19
    Προεπιλογή
    Πηγα σε φυσιατρο. Το ιδιο με τον αθλητιατρο ειναι; Μαλλον σε ορθοπαιδικο χειρουργο - αθλητιατρο επρεπε να παω..

    Μου εκανε δυο ενεσεις με λιδοκαϊνη και κατι ακομα. Αν και δε νομιζω να πετυχε το γρομπαλακι γιατι εκανε μια ωρα να το βρει.. Μου ειπε οτι ειναι κακωση και μου εδωσε να βαλω και polar ice 4 φορες την ημερα για μια εβδομαδα. Εαν δεν περασει να ξαναπαω να κανουμε αλλη θεραπεια. Δλδ μυριζομαι να αδειαζει η τσεπη..

    Εχετε να μου προτεινετε καποιον καλο ιατρο εδω στην Αθηνα;

    Ωρες-ωρες, οπως σημερα, με πιανει ακομα ο πονος στο πισω δελτοειδη που η μαγνητικη ειχε δειξει οτι ειχα παθει θλαση πριν εναμιση χρονο.. Φοβαμαι οτι δε θα περασουν ποτε αυτα τα προβληματα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-12-14 02:12 #20
    Προεπιλογή
    Τωρα που πηγα σε γιατρο, καποιος να απαντησει με ειρωνια; Να ζητησω τη γνωμη καποιου ειδικου; Και τι καταλαβα; Τζαμπα το 50ρικο.

    Αθλητιατρος = φυσιατρος ;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-12-14 20:38 #21
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Eίναι ίδιο ο γαστρεντερολόγος με τον ενδοκρινολόγο?
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-12-14 00:58 #22
    Προεπιλογή
    Καμια σχέση. Σαν να λέμε Αθήνα Θεσσαλονίκη ένα πράγμα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-01-15 21:33 #23
    Προεπιλογή
    Οποτε θα παω σε χειρουργο ορθοπαιδικο την Δευτερα. Ας ελπισουμε να δωσω καποια καλη λυση. 3 μηνες χωρις γυμναστηριο ειναι αρκετος καιρος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-05-20 02:21 #24
    Προεπιλογή
    Το γρομπαλακι μετα απο τοσα χρονια, δεν εχει φυγει.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12