Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 153
  1. 30-10-14 18:15 #16
    Προεπιλογή
    Φίλε μου, στη σελίδα 4-5/26 στη δεξιά πλευρά δίπλα στο Έμμοτ που ποζάρει το δικέφαλο του, είναι ο Κος Διακογιάννης πολύ νέος τότε αλλά με όραμα για το μέλλον, το οποίο κατάφερε κατά άψoγο τρόπο αφού ήταν ο 1ος Έλληνας που κέρδισε την επαγγελματική κάρτα της IFBB
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-10-14 21:21 #17
    Προεπιλογή
    Ο Γιάννης Διακογιάννης είναι μέλος εδώ αν μιλούμε για τον ίδιο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-10-14 00:01 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο storm68 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις είδα το παρακάτω link από το Facebook του ΑΘΛΗΤΗ. Περιγραφή των Αγώνων Mr. Hellas 1979! http://joom.ag/1GAb

    Σήμερα δυστυχώς οι Bodybuilders δεν απολαμβάνουν την προβολή και την αναγνώριση που απολάμβαναν οι πολιοί. Δεν λέω ότι φταίει κάποιος απαραίτητα. Οι ομοσπονδίες είναι πολλές, οι αγώνες ακόμα περισσότερο, οι κατηγορίες άπειρες...
    Το πράγμα είναι διασπασμένο πολύ.

    Δείτε στο αφιέρωμα ότι ο κάθε αθλητής είχε την φωτογραφία του και κείμενο για τον ίδιο στο περιοδικό, ανεξάρτητα από την θέση που πήρε. Κάποιο από αυτούς, που τότε μόλις ξεκινούσαν, όπως Σιατραωάνης, Βασάλος, Τσιλικούδης κ.α. έγιναν αργότερα μεγάλοι πρωταθλητές και με διάρκεια...

    Μια ερώτηση για όποιον το γνωρίζει. Στη σελίδα 16, αυτός δίπλα στον Τόνυ Έμμοτ είναι ο Διακογιάννης;

    λάθος εκτίμηση , σήμερα υπάρχουν περισσότερα μέσα και φωτογραφίες αθλητών απο κάθε άλλη εποχή , τωρα κατεβαίνει κάποιος σε ένα αγώνα και υπάρχουν στο διαδύκτιο περισσότερες φωτο απο κάποιον παλιό που είχε και 15 χρόνια αγωνιστικής πορείας

    απλα να το διαχωρήσουμε το θέμα παλιότερα απο τα περιοδικά της εποχής υπήρχε πιο ουσιαστική προβολή του αθλητή και πιο σοβαρή , αλλα τον τρόπο πλέον τον επιλέγουν οι ίδιοι οι αθλήτές
    η προβολή μέχρι ενός σημείου είναι καλή και ορθολογική , απο ένα σημείο και μετα καταντάει αηδία και κάποια πράματα δεν κολλάνε σε ευρείας αποδοχής σάιτ και μεσα κοινωνικής δικτύωσης όπως πχ σε φόρουμ που αφορούν το άθλημα , γιατι δεν ενδιαφέρει το ευρυ κοινό τι θα φάει και ούτε οι φωτο απο τα φαγητα που τρώει ο καθένας , λές και είναι τίποτε γκουρμέ καταστάσεις

    με λίγα και απλα λόγια έχει εκμοντελιστεί ο χώρος μας , πλέον όλοι μοντέλα έχουμε γίνει παρά αθλητες , ενω παλια πρώτα ήταν αθλητής κάποιος και μετα είχε και κάποιες αισθητικής και καλλιτεχνικής φύσεως φωτο και αυτες πολύ σπάνιες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 31-10-14 12:14 #19
    Το avatar του χρήστη D.ANTONIADIS

    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    318
    Post
    ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑ ΤΟ 1987 ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΕΚΤΟΤΕ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΚΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ. Ο Κιος. ΖΑΠΑΤΑΝΙΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο JOE WEIDER ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΝΕΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΜΑΣ.
    D.ANTONIADIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-10-14 23:24 #20
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    σημείο αναφορας Διονύση και τότε τα είδη που είχε μας φαινόταν εξωγήινα τα βλέπαμε και λέγαμε με αυτα τα πράγματα πώς να μην φτιαχτείς
    εγω τέλη του 86 είχα πάει και μάλιστα την ίδια μέρα είχαμε περάσει και απο το μαγαζί χρυσοχοείο που διατηρούσε ένας άλλος πολύ καλός αθλητής εκείνης της εποχής ο Φραγκίσκος Μπατής
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-11-14 01:52 #21
    Προεπιλογή Αθλητής NEW ERA
    Η φήμη του Αθλητή είναι κατι που προκαλεί δέος σ εμάς τους νεότερους του χώρου και που πολύ σωστά ,όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενα posts, έχουμε χάσει λίγο τον ρομαντισμό μας για το άθλημα που αγαπάμε (αν ποτέ τον είχαμε βιώσει ) .Μεγαλώσαμε σε μια εποχή όπου η πληροφορία (πολλές φορές και λανθασμένη) διοχετεύεται μέσω του διαδικτύου επομένως όποιος "ψιλο"ενδιαφέρεται μπορεί να στρογγυλοκαθήσει και να αρχίσει να διαβάζει . Παλιότερα λοιπόν την γνώση έπρεπε να βγεις έξω και να την αναζητήσεις , σαν μικρός εξερευνητής και χαιρόσουν αν μάθαινες κάποιο " διατροφικό μυστικό" η μια νέα εκτέλεση άσκησης πιο ψαγμένη .Ο Αθλητής λοιπόν αποτελούσε το λινκο της γνώσης του σιδερένιου αθλήματος .
    Όταν είδα λοιπόν το αφιέρωμα ξεκίνησα να το διαβάζω για να μάθω λίγα περισσότερα πράγματα κυρίως από τους πιο παλιούς και μπορώ να πω πως ο ρομαντισμός της αφήγησης , οι ρετρό φωτογραφίες , οι προσωπικές εμπειρίες από τα παλιότερα μέλη του φόρουμ με συγκίνησαν . Αποφάσισα λοιπόν να επισκεφθώ και εγώ τον Αθλητή και μπορώ να πω πως χωρίς να γνωρίζω την παλιά του μορφή , η σημερινή του με κέρδισε . Απεκτησε και σελιδα στο facebook !! Δεν θα πω περισσότερα για την εμπειρία μου γιατί μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση , το μόνο σίγουρο είναι ότι θα συνεχίσω να πηγαίνω .Γιατί ποιος ξέρει .. ίσως κάποια στιγμή να γράφω κ εγώ για τον Αθλητή και να συγκινούνται οι νεότεροι ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-11-14 01:55 #22
    Προεπιλογή
    Πρωτεινη Protivol.......η μοναδικη πρωτεινη που υπηρχε τοτε στην Ελλαδα κ την εφερνε ο Αθλητης ,νομιζω Ιταλικη ηταν.

    Εχω ξαναγραψει την ιστορια για την πρωτη μου πρωτεινη αλλα νομιζω αξιζει να την ξαναπω κ εδω μια κ εχει καλτ πλακα.
    Πρεπει να ημουν 16 χρονων κ ειχα αρχισει την γυμναστικη με bullworker κ κατι τσιμεντενια βαρη ,οταν ειδα την διαφημιση στο περιοδικο << Τα λιονταρια δεν τρωνε χορταρια ,τρωνε protivol>>.
    Πιστευοντας οτι ηταν το διατροφικο μυστικο για να με κανει να αποχωριστω το αδυνατο σωμα μου κ αφου επεισα με μεγαλη δυσκολια τον πατερα μου ,τελικα με 500 δρχ(καθολου λιγα για τοτε) την αγορασα.
    Ξεκιναει λοιπον η ιεροτελεστια για την πρωτη δοκιμη κ μαλιστα με παρουσια δυο φιλων μου (ειπαμε ιεροτελεστια!).
    Ανακατεμα της ασπρης σκονης στο γαλα με κουταλι ...και η πρωτη ηττα! Στοκος! δεν διαλυοταν! Την βαζω σε σεικερ κ λιγο ζεστο το γαλα μπας κ διαλυθει!
    Μετα απο αρκετο πανω κατω τελικα κατι εγινε ,και μετα η πρωτη γουλια! Μια γευση σαν απο χαλασμενη εμετιλα......δεν μπορει θα την συνηθισω!
    Δυστηχως δεν πινοταν με τπτ ,ουτε κρατωντας κλειστη την μυτη μου οπως με συμβουλεψαν οι φιλοι μου. Τι να πω τωρα στον πατερα μου; 500 δρχ ηταν αυτες. Για να μην την πεταξω λοιπον στα σκουπιδια κ την δουν ,βγαινω στον κηπο κ την εθαψα κατω απο μια λεμονια ,να δυναμωσει αυτη τουλαχιστον!
    Η φαση ομως ηταν πως μετα απο αρκετο καιρο ο πατερας μου σκαλιζοντας το κηπο εβρισκε κατι ασπρα στο χωμα.
    Αυτη ηταν η πρωτη protivol στο μπλε κουτι γιατι μετα εφερε την νεα σε σακουλακι κ ηταν καπως πιο βελτιωμενη.
    Μετα ο Αθλητης εφερε κατα αποκλειστικοτητα μια σειρα συμπληρωματων της Αγγλικης DAVINA που ηταν πολυ καλυτερης ποιοτητας .
    Θυμαμαι η πρωτη που πηρα ηταν ενα κουτι gainer με φακελακια με υπεροχη γευση φραουλα κ ειχε μαζι κατι μικρες καψουλες με βιταμινες Β.
    H υποσχεση που εδινε ηταν 7 κιλα σε 14 μερες . Τελικα εγω σε 14 μερες πηρα ενα κιλο και ημουν κ ευχαριστημενος! Παντως η ενεργεια που μου εδινε στην προπονηση ηταν αισθητη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-11-14 10:47 #23

    Εγγραφή
    26-11-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    67
    Προεπιλογή
    Η Protivol πρέπει να ήταν καζεΐνη με αρκετή λακτόζη, όμως εκείνη την εποχή δεν είχαν εξελιχτεί τα συμπληρώματα και μας φαινόταν κάτι το εξωπραγματικό. Η Davina που έφερε ο Αθλητής κάπου το ’80 ήταν μάρκα μοναδική για την εποχή της. Μεγάλη ποικιλία, ωραίες γεύσεις. Τότε μάθαμε προϊόντα εξειδικευμένα όπως Smilax, Dibencozide και αν θυμάμαι καλά η Davina έβγαζε και Yohembe που τότε επιτρεπόταν στην Ευρώπη.

    Το ντουλάπι που πλέον δεν έχει μία πρωτεΐνη και ένα κουτί αμινοξέα μόνο, αλλά 8-10 διαφορετικά προϊόντα. Τότε δεν υπήρχαν και τα pill-box και κουβαλούσαν όλη μέρα μαζί μου αρκετά κουτάκια με συμπληρώματα για να είμαι σωστός στην ώρα που τα παίρνω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-11-14 10:56 #24
    Προεπιλογή
    Dibencozite....το μοναδικο απο αυτα τα ''εξωτικα'' που ανεφερες που ειχε πραγματικα αποτελεσματα τουλαχιστον σεμενα.
    Ναι η σειρα της DAVINA που ειχε φερει τοτε ο ΑΘΛΗΤΗΣ ηταν πολυ καλη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-12-14 18:03 #25
    Προεπιλογή
    Βρηκα και εγω "σκαβοντας" ενα παλιο ημερολογιο του αθλητη( το ειχα παρει μαζι στο στρατο) και το βαζω...για συλεκτικους ....λογους χαχαχαχα!!!!








    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-12-14 22:44 #26
    Προεπιλογή
    Πολύ καλό Δημητρό! Στον 15ο μήνα πιστεύω ότι απεικονίζεται ο Λάρυ Σκοτ, ενώ στον 16ο πιθανολογώ ότι είναι ο Τζο Γουάιντερ με......το σώμα του Ρόμπι Ρόμπινσον (για όποιον γνωρίζει την ιστορία)
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-12-14 00:37 #27
    Προεπιλογή
    Αν δε κανω λαθος ( για τη foto του 16ου μηνα) μαλλον προς τον συχωρεμενο Τινερινο μου φερνει!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-12-14 00:39 #28
    Προεπιλογή
    Dennis Tinerino

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-12-14 00:52 #29
    Προεπιλογή
    Και η διαφημηση του γυμναστηριου του Αθλητη στη πλατεια Ομονοιας για οσους θυμουντε!!!!!!!!


    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-12-14 01:56 #30
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    και γω ήμουν μεταξύ Τινερίνο και Αλή Μαλά , πάντως πραγματικά συλλεκτικό το ημερολόγιο του Χρήστου
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία