Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 20-10-14 23:52 #1
    Προεπιλογή Σημαντική βοηθεια
    καλησπέρα είμαι 22 ετών 1 80 και 75 κιλά γράφω αυτό το άρθρο και ζηταω την βοηθεια σας γιατι δεν εχω και τεραστια εμπειρια στον χωρο του bodybuilding.
    Aρχικα εχω ξεκινησει την γυμναστικη πολυ σοβαρα καθως προπονουμαι 6 φορες την εβδομαδα (με κανει να ξεδινω απο τις σκοτουρες και μου δινει κινητρο να παλευω) γυμναζομαι σχεδον 3 μηνες τα αποτελεσματα ειναι αισθητα καθως οταν κσεκινησα ειχα λεπτα αλιπα ακρα και πολυ λιπος στον κορμο .Η βοηθεια που θα ηθελα ειναι καποιες συμβουλες για την μεγιστη αποδοση (διατροφικα tips, τεχνικες εκγυμνασησ για τον σωματοτυπο μου ,συμπληρωματα διατροφης καθως επισης αν ειναι καλη ιδεα να κανω διπλες προπονησεις πρωί και βράδυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-10-14 00:16 #2
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    οι διπλες προπονησεις δε χρειαζονται εαν δεν εισαι αγωνιστικος.
    φτιαξε ενα προγραμμα διατροφης και ανεβασε το για να σου πουμε τη γνωμη μας και να κανουμε τις προτασεις μας.
    εαν δε φτιαξεις τη διατροφη σου,δεν υπαρχει λογος να σκεφτεσαι για συμπληρωματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-10-14 01:09 #3
    Προεπιλογή
    τρωω 2 δυνατα γευματα καθημερινα (κοτοπουλο,μπιφτεκια,τονος με μακαρονια,ρυζι ,πατατες και πρασινη σαλατα)τα ψωμια,ζαχαρη,χυμους(συσκευασμενους)γλυκα τα εχω κοψει ,το πρωι τρωω αυγα καποιες φορες και αλλες πινω γαλα,ενδιαμεσα στα 2 βασικα γευματα τρωω φρουτα και σαλατες, για βραδυ γαλα η γιαουρτι.Ωστοσο δεν ξερω αν αυτη η διατροφη ενδεικνυτε για την αλλαγή στον σωματοτυπο μου ο οποιος ειναι λεπτα ακρα και αρκετο λιπος στον κορμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-10-14 01:36 #4
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    γραψε αναλυτικα το προγραμμα σου(τροφες-ποσοτητες-ωρες που τρως)για να εχουμε ολοκληρωμενη αποψη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-10-14 12:36 #5
    Προεπιλογή
    11-12 γαλα και αυγα
    2 κυριως κρεας με ρυζι η μακαρονια και μια σαλατα
    4 ενα φρουτο (μπανανα κυριως)η μπορει να φαω και κανενα αυγο
    6 μετα απο προπονηση παλι κρεας (κοτοπουλο, χοιρινο ,μοσχαρι,ψαρι,με μακαρονια η ρυζι και πρασινη σαλατα)
    9 γιαουρτι η γαλα
    οσον αφορα τις ποσοτητες ειναι καταλληλες για να χορτασω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-10-14 13:38 #6
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    δεν εχει σημασια αν χορταινεις,αλλα εαν λαμβανεις περισσοτερες θερμιδες απ' οσες καις.
    http://iifym.com/tdee-calculator/
    βρες στο παραπανω λινκ ποσες θερμιδες καις ολη τη μερα με βαση τα στατς σου(υψος-κιλα-ηλικια) και το επιπεδο δραστηριοτητας σου.
    στο τελος προσθεσε περιπου 300-400 θερμιδες επιπλεον και με βαση το αθροισμα αυτο,βγαλε και τις καταλληλες ποσοτητες των τροφων που τρως.
    γενικα στη διατροφη,συνηθιζεται η βρωμη για υδατανθρακα μαζι με το γαλα.το βραδυ προτιμουμε γιαουρτι και οχι γαλα και μερικα αμυγδαλα για επιπλεον λιπος.
    Απάντηση με παράθεση