Σελίδα 4 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 581
  1. 23-10-09 17:07 #46
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anjelica Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι μαζι σου,ας τους να λενε
    Δηλαδη το "εγκλημα" εχει και συνεργο! Μαλιστα.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-10-09 22:01 #47
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eas2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στέλιο μπορείς να γράψεις μερικά πράγματα για το άθλημα του fitness.
    πχ διατροφή, προπόνηση, συμπληρώματα μιας και αναφερόμαστε μόνο στο bodubuilding τις περισσότερες φορές. Βασικά δεν ξέρω τη διαφορά που υπάρχει σε αυτούς τους 3 παράγοντες αναμεσα στα δυο αθλήματα.
    Aνοιγουμε ενα τεραστιο κεφαλαιο διαφορων fitness-bodybuildding:

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ: Η συχνοτητα των γευματων ειναι η ιδια αλλαζει μονο η ποσοτητα και η ποιοτητα.

    ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ: Παραμενουν τα ιδια σε μικροτερες ποσοτητες.

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ: Πιο συχνη με εμφαση στην αεροβια.

    ΧΗΜΕΙΑ: Πολυ μικροτερη και πιο "καθαρες" ουσιες.

    Οταν αποφασησα να απαρνηθω το ΒΒ και να ασχοληθω με το Fitness σε περιοδο ογκου τα ποδια μου στα 134 κιλα ειχαν συγκαψει λιγο πριν τα γονατα! Εβλεπα στον καθρευτη ενα κτηνος που δεν εμοιαζε με ανθρωπο.....τωρα μπαινω σε ολα τα πατελονια και πουκαμισα, κινουμε ανετα και το σημαντικοτερο βγαζω αρκετα χρηματα απο το modeling η τις χορηγιες εταιριων απο το εξωτερικο.

    Για εμενα το ΒΒ δεν σου δινει την δυνατοτητα να βγαλεις κερδος μιας και τα μεγαλα ποσα και ικανοποιητηκα συμβολαια ειναι μονο στην Αμερικη.
    Με δυο λογια το ΒΒ εχει πεθανει απο αποψη χρηματων!

    Μιλαμε για Ελληνες αθλητες στο forum οτι εχουν δυνατοτητες για διακρισεις σε εππαγγελματικους αγωνες.....Η κορυφαια διακριση που μπορει να εχει ενας Ελληνας ειναι η πορεια του Μ. ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΥ...τιποτα παραπανω.

    Εχω γυμναστει στην Αμερικη σε γυμναστηρια και για να παρετε μια ιδεα το τι γινετε εκει θα πω απλως πως το επιπεδο του Μιχαλη το εχει ενας συνηθησμενος σκληροπυρινικος ασκουμενος σε ενα συνικοιακο γυμναστηριο.

    Τιποτα ομως δεν μπορει να αφαιρεσει απο τον οποιονδηποτε να κανει την προσπαθεια του εστω να αγγιξει το ονειρο.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-10-09 22:58 #48
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aνοιγουμε ενα τεραστιο κεφαλαιο διαφορων fitness-bodybuildding:

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ: Η συχνοτητα των γευματων ειναι η ιδια αλλαζει μονο η ποσοτητα και η ποιοτητα.

    ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ: Παραμενουν τα ιδια σε μικροτερες ποσοτητες.

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ: Πιο συχνη με εμφαση στην αεροβια.

    ΧΗΜΕΙΑ: Πολυ μικροτερη και πιο "καθαρες" ουσιες.

    Οταν αποφασησα να απαρνηθω το ΒΒ και να ασχοληθω με το Fitness σε 1η.περιοδο ογκου τα ποδια μου στα 134 κιλα ειχαν συγκαψει λιγο πριν τα γονατα! Εβλεπα στον καθρευτη ενα κτηνος που δεν εμοιαζε με ανθρωπο.....τωρα μπαινω σε ολα τα πατελονια και πουκαμισα, κινουμε ανετα και το σημαντικοτερο βγαζω αρκετα χρηματα απο το modeling η τις χορηγιες εταιριων απο το εξωτερικο.

    Για εμενα το ΒΒ δεν σου δινει την δυνατοτητα να βγαλεις κερδος μιας και τα μεγαλα ποσα και ικανοποιητηκα συμβολαια ειναι μονο στην Αμερικη.
    Με δυο λογια το ΒΒ εχει πεθανει απο αποψη χρηματων!

    Μιλαμε για Ελληνες αθλητες στο forum οτι εχουν δυνατοτητες για διακρισεις σε εππαγγελματικους αγωνες.....Η κορυφαια διακριση που μπορει να εχει ενας Ελληνας ειναι η πορεια του Μ. ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΥ...τιποτα παραπανω.

    2η.Εχω γυμναστει στην Αμερικη σε γυμναστηρια και για να παρετε μια ιδεα το τι γινετε εκει θα πω απλως πως το επιπεδο του Μιχαλη το εχει ενας συνηθησμενος σκληροπυρινικος ασκουμενος σε ενα συνικοιακο γυμναστηριο.

    Τιποτα ομως δεν μπορει να αφαιρεσει απο τον οποιονδηποτε να κανει την προσπαθεια του εστω να αγγιξει το ονειρο.....
    1η.δεν μας λες και μας πως να φθασουμε τοσο ????????


    2η.εμεσα λες οτι εκει παιζουν πολυ μεγαλυτερες δοσεις και απο μικρη ηλικια...?
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-10-09 23:12 #49
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    1η.δεν μας λες και μας πως να φθασουμε τοσο ????????


    2η.εμεσα λες οτι εκει παιζουν πολυ μεγαλυτερες δοσεις και απο μικρη ηλικια...?
    1.Eιναι πολυ ευκολο αν δουλεψεις μεθοδικα και με προγραμμα.Το μονο που χρειαζεσαι ειναι πιστωση χρονου.

    2.Ουτε εμμεσα ουτε αμμεσα ειπα κατι τετοιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-10-09 23:17 #50
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.Eιναι πολυ ευκολο αν δουλεψεις μεθοδικα και με προγραμμα.Το μονο που χρειαζεσαι ειναι πιστωση χρονου.

    2.Ουτε εμμεσα ουτε αμμεσα ειπα κατι τετοιο.
    1. παντως νομιζω ολα τα μελη θα θελαμε οταν εχεις χρονο να γραψεις καποια πραγματα στο πως θα φθασουμε εκει.
    οκ ειναι σωστη προπονηση - διατροφη κτλ αλλα αν αποφασισεις να μας γραψεις καποιες πιο συγκεκριμενες συμβουλες...
    thanks
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-10-09 23:23 #51
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. παντως νομιζω ολα τα μελη θα θελαμε οταν εχεις χρονο να γραψεις καποια πραγματα στο πως θα φθασουμε εκει.
    οκ ειναι σωστη προπονηση - διατροφη κτλ αλλα αν αποφασισεις να μας γραψεις καποιες πιο συγκεκριμενες συμβουλες...
    thanks
    Αυτο θα γινει μονο με ατομο που εχει σοβαρους στοχους και τις καταλληλες προδιαγραφες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-10-09 23:31 #52
    Το avatar του χρήστη D.ANTONIADIS

    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    318
    Προεπιλογή
    STELIO,
    TELOS KALO OLA KALA ME TON TASO POU TORA EXEI FAI MAZI ME TON ILIA OLI THN PIZZAHUT KAI FISIKA THA EXEI KAPION POU KSERI TA GRAMATA GIA NA TON VOITHISI NA EINAI TOP KALI TYXH STON ADELFO MAS TASO,OSO GIA SENA ERXETAI H SIRA SOU NEXT WEEK KOURAGIO,DINAMI KAI NA PROSEXIS.
    D.ANTONIADIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-10-09 23:49 #53
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο D.ANTONIADIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    STELIO,
    TELOS KALO OLA KALA ME TON TASO POU TORA EXEI FAI MAZI ME TON ILIA OLI THN PIZZAHUT KAI FISIKA THA EXEI KAPION POU KSERI TA GRAMATA GIA NA TON VOITHISI NA EINAI TOP KALI TYXH STON ADELFO MAS TASO,OSO GIA SENA ERXETAI H SIRA SOU NEXT WEEK KOURAGIO,DINAMI KAI NA PROSEXIS.
    Τωρα καταλαβα γιατι μου ζητησε δανεικα!!! Πιτσες τα εκανε!!!!!! χαχαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-10-09 00:21 #54
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    ΝΑ ρωτήσω κάτι και γώ από την άλλη αγαπητέ ?
    Αναλογίες fitness αγωνιστικών σε σχέση με αναλογίες fitness models ? Τι διαφοροποιήσεις υπάρχουν ? Και πως εισχωρεί κάποιος στον χώρο του fitness μοντελινγκ ?(Χωρίς παρεξήγηση παλικάρια ρωτάω ενημερωτικά..)

    Δλδ to fitness προσωπικά δεν με συναρπάζει από πλευράς μάζας,είναι λιγότερη αλλά δεν είμαι βέβαια και των ακραίων κιλών ...μου αρέσουν οι πιο μυώδεις ...
    Να σου δώσω ένα παράδειγμα ,από τα λίγα fitness models μου αρέσουν οι : Sagi Kalev,Milos Sarcev(ε καλά τώρα ...) και Christian Boeving(λίγο) ....

    Ευχαριστώ !
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-10-09 00:29 #55
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΝΑ ρωτήσω κάτι και γώ από την άλλη αγαπητέ ?
    Αναλογίες fitness αγωνιστικών σε σχέση με αναλογίες fitness models ? Τι διαφοροποιήσεις υπάρχουν ? Και πως εισχωρεί κάποιος στον χώρο του fitness μοντελινγκ ?(Χωρίς παρεξήγηση παλικάρια ρωτάω ενημερωτικά..)

    Δλδ to fitness προσωπικά δεν με συναρπάζει από πλευράς μάζας,είναι λιγότερη αλλά δεν είμαι βέβαια και των ακραίων κιλών ...μου αρέσουν οι πιο μυώδεις ...
    Να σου δώσω ένα παράδειγμα ,από τα λίγα fitness models μου αρέσουν οι : Sagi Kalev,Milos Sarcev(ε καλά τώρα ...) και Christian Boeving(λίγο) ....

    Ευχαριστώ !
    Καμια απολυτως διαφορα μεταξυ τους!

    Ολα εχουν να κανουν με τον ατζεντη που εχεις επιλεξει να σε μανατζαρει.

    Αν εχει καλες δημοσιες σχεσεις και εσυ το αναλογο σωμα μπαινεις στο χωρο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S. KTISTAKIS : 24-10-09 στις 00:53
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-10-09 00:46 #56
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Κατάλαβα !
    Ευχαριστώ !
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-10-09 01:23 #57
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο θα γινει μονο με ατομο που εχει σοβαρους στοχους και τις καταλληλες προδιαγραφες.
    Πρίν 15 μήνες ήμουν 187 κιλά και ζούσα μέσα στη μιζέρια. Τώρα είμαι στα 112 κιλά ,έχω φέρει πάνω κάτω την ζωή μου (προς το καλύτερο) και συνεχίζω.
    Μέχρι στιγμής, έφτασα ως εδώ με διατροφή (στην αρχή με βοήθεια διατροφολόγου) και αναερόβια άσκηση. Τους τελευταίους μήνες βγάζω μόνος μου την διατροφή (πειραματίζομαι με ότι έμαθα μετά από πολύ διάβασμα) και γυμνάζομαι εντατικά με βάρη και αερόβια..

    Στόχος μου είναι να φτάσω επίπεδο αγωνιστικού fitness και να αγωνιστώ έστω και μία φορά και μακροπρόθεσμα ένα υγιές σώμα και μια υγιεινή ζωή... Αργά η γρήγορα θα το κάνω...

    Γιατί σας τα είπα αυτά? Απλώς θέλω να ξέρω τι εστί σοβαρός στόχος και όταν μιλάτε για προδιαγραφές τι ακριβώς εννοείτε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-10-09 11:57 #58
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρίν 15 μήνες ήμουν 187 κιλά και ζούσα μέσα στη μιζέρια. Τώρα είμαι στα 112 κιλά ,έχω φέρει πάνω κάτω την ζωή μου (προς το καλύτερο) και συνεχίζω.
    Μέχρι στιγμής, έφτασα ως εδώ με διατροφή (στην αρχή με βοήθεια διατροφολόγου) και αναερόβια άσκηση. Τους τελευταίους μήνες βγάζω μόνος μου την διατροφή (πειραματίζομαι με ότι έμαθα μετά από πολύ διάβασμα) και γυμνάζομαι εντατικά με βάρη και αερόβια..

    Στόχος μου είναι να φτάσω επίπεδο αγωνιστικού fitness και να αγωνιστώ έστω και μία φορά και μακροπρόθεσμα ένα υγιές σώμα και μια υγιεινή ζωή... Αργά η γρήγορα θα το κάνω...

    Γιατί σας τα είπα αυτά? Απλώς θέλω να ξέρω τι εστί σοβαρός στόχος και όταν μιλάτε για προδιαγραφές τι ακριβώς εννοείτε?
    Άξιος.
    Περαστικά Στέλιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-10-09 22:34 #59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεραματα βλεπετε....
    βλέπουμε βλέπουμε!!!
    χαχαχαχα
    Never send boys to do a (wo)man's job....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-10-09 10:00 #60
    Το avatar του χρήστη ANONIO

    Εγγραφή
    28-11-2006
    Περ.
    Heraklio Crete
    Μηνύματα
    245
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι ο κτιστάκης ο στέλιος αθλητης της ναββα- international και εκπρώσωπος της ομοσπονδίας στην κρήτη ιδιοκτήτης γυμναστηριου . έχει διοργανώσει αγώνες ββ και φιτνες με επιτυχία , ο ίδιος έχει κερδίσει αρκετούς αγώνες φιτνες και έχει βγεί και παγκόσμιος στο φίτνες . πάντα προετοιμάζει αθλητές για αγώνες με επιτυχίες μόνο τώρα στον τελευταίο αγώνα πού έγινε στην χρυσούπολη λόγω αλαγής της ημερομηνίας των αγώνων τουλάχιστον 4 αθλητές δεν μπόρεσαν να συμετέχουν πάντα όμως πλαισιώνει τούς αγώνες της ομοσπονδίας με αθλητές του . και ο ίδιος οι αγώνες της ναββα που συμετείχε είχαν πολύ ανεβασμένο επίπεδο και πάντα ήταν σε άριστη φόρμα όπου διεκδικούσε πρώτες θέσεις.
    επίσης το 1997 στο παγκόσμιο στην αθήνα είμασταν μαζί όπου συμετείχε και αυτός στην κατηγορία τζουνιορ.
    εχει στην κρητη γυμναστηριο?αν ναι ποιο και που?αν ειναι να πεταχτω και μπορει να γραφτω!!
    H E L L O ! ! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία