Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 30-10-14 00:05 #1
    Προεπιλογή Βοηθεια με διατροφη
    Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο φορουμ και γενικος στο ολο θεμα γυμναστικης διατροφης και γενικος ολων αυτων και χρειαζομαι μεγαλη βοηθεια... ειμαι 21 χρονων εχω 1.82 υψος και ειμαι 58 κιλα... εχω κανει εξετασεις για θυροειδη και ολα μια χαρα. Τα περισοτερα κιλα που εχω παει ποτε ειναι 67 κιλα στο στρατο αλλα μολις βγηκα τα εχασα επιτοπου. Το ερωτημα μου ειναι το εξης μπορει καποιος να με βοηθεισει η καθοδηγησει δειχνοντας μου καποια συγκεκριμενα ποστ οστε να φτιξω μια διατροφη για να παρω καποια κιλα ειτε με ειτε χωρις συμπληρωματα???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-10-14 08:41 #2
    Προεπιλογή
    Γιώργο καλωσόρισες.

    Το βάρος σου είναι πολύ χαμηλό σε σχέση με το ύψος σου συνεπώς πρέπει να βάλεις κιλά. Γυμναστική με βάρη θα κάνεις;

    Πρέπει να ξεκινήσεις να τρως σωστά και να παρακολουθείς τη ζυγαριά, όταν ξεκινήσει να ανεβαίνει σημαίνει είσαι στο σωστό δρόμο.

    Μια τυπική διατροφή μπορεί να είναι:
    Πρωινό
    Βρώμη με πρωτείνη whey/Αυγά με μαύρο ψωμί
    Αμύγδαλα/Φυστικοβούτυρο
    1 ποτήρι γάλα

    Δεκατιανό
    Σάντουιτς με μαύρο ψωμί, τόνο/κοτόπουλο, μαρούλι, αγγουράκι αλλιώς γιαούρτι με rasberries & blackberries

    Μεσημέρι
    Κρέας + Υδατάνθρακας + Σαλάτα + 1 κουτ. ελαιόλαδο

    Γυμναστική
    Μπανάνα + Whey

    Βραδινό
    Κρέας + Υδατάνθρακας + Σαλάτα + 1 κουτ. ελαιόλαδο

    Τελευταίο γεύμα
    Γιαούρτι ή cottege cheese + αμύγδαλα ή καρύδια.

    Τις ποσότητες θα τις βρεις εσυ, ελπίζω να σε βοήθησα
    Επίσης το myfitnesspal θα σε βοηθήσει να κατανοήσεις τις διατροφικές αξίες και τις ποσότητες στη διατροφή σου
    Απάντηση με παράθεση