Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 24-10-14 02:09 #1
    Προεπιλογή Βοήθεια στην επιλογή πρωτεϊνης
    Γειά σας παιδιά. Εϊμαι 20 ετών, 1,87 και 80 κιλά. Κάνω σχεδόν καθημερινή γυμναστική (σπίτι) εδω και αρκετό καιρό χωρίς κάποιο συμπλήρωμα.

    1) Θέλω να αγοράσω πρωτεϊνη όγκου χωρίς κρεατίνη, ζάχαρη και περιττά λίπη. (δεν θέλω να χαλάσω την κοιλιά μου) Έχετε να προτείνετε κάτι;

    2) Σε σχετικό άρθρο εδω μέσα, διάβασα πως μπορώ να "φτιάξω" μόνος μου πρωτεϊνη όγκου (με καθαρή whey και υδατάνθρακα απο το φαρμακείο). Με συμφέρει κάτι τέτοιο; Πείτε μου τι ακριβώς χρειάζομαι.

    Κάπου διάβαζα οτι καλή είναι και η καζεϊνη-πρωτεϊνη.

    Φωτίστε με φίλοι μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-10-14 02:55 #2
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    στο σπιτι πώς γυμναζεσαι.τι ασκησεις κανεις;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-10-14 13:51 #3
    Προεπιλογή
    Κανονικά όπως έκανα στο γυμναστήριο, απλά επειδή δεν εχω πολυμηχάνημα και γενικά μηχανήματα, (εχω μόνο αλτήρες, μπάρες και μονόζυγο) εχω αντικαταστήσει τις ασκήσεις των μηχανημάτων με άλλες που μπορώ να κάνω με τον εξοπλισμό που διαθέτω. Κάνω τα πάντα κανονικά (δικέφαλα, τρικέφαλα, ώμους, στήθος, πλάτη, κοιλιακούς)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-10-14 14:04 #4
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    δεν υπαρχει πρωτεινη ογκου χωρις ζαχαρη μεσα(απλους υδατανθρακες).προτιμησε whey και ενσωματωσε στη διατροφη σου τους καταλληλους υδατανθρακες,οι οποιοι και πολλοι ειναι και δεν τους πληρωνεις χρυσο οπως μεσα στις πρωτεινες ογκου.
    με αυτη την απαντηση σου εχω καλυψει και το δευτερο ερωτημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-10-14 14:09 #5
    Προεπιλογή
    Δυστυχώς δεν μου είναι εύκολο να κάνω την κατάλληλη διατροφή. Οι καιροί είναι δύσκολοι όπως ξέρεις και συμβιβαζόμαστε με αυτά που έχουμε. Μπορείς να μου πεις τροφές που έχουν τους υδατάνθρακες που χρειάζομαι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-10-14 14:57 #6
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    ψωμι,ρυζι,μακαρονια.οτι πιο φθηνο.προτιμησε ολικης αλεσης αν εχεις χρηματα.οσπρια.πατατες,γλυκοπατατες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-10-14 19:16 #7
    Προεπιλογή
    Ωραία. Ποια whey μου προτείνεις; Δεν με νοιάζει γεύση, μόνο να έχει καλή ποιότητα!
    Απάντηση με παράθεση