Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 28-10-14 20:15 #1
    Προεπιλογή Γνώμες για πρόγραμμα προπόνησης
    Γειά σας!Είμαι ο Μιχάλης 22 χρόνων 1.75 , 62.5kg κι ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το πρόγραμμα προπόνησης που ακολουθώ(στο σπίτι). Στόχος μου είναι να φτάσω τα 67-68kg (ίσως λέω και πολλά, θα φανεί στη συνέχεια,έχω τέτοιο σκαρί που τα παραπάνω δε θα μου πηγαίνουν νομίζω) και φυσικά η γράμμωση. Όταν ξεκίνησα τον Απρίλη ήμουν 59kg. Προπόνηση κάνω κάθε 2 μέρες.Διατροφή πριν λίγο καιρό ξεκίνησα.

    Πρόγραμμα(45-50 λεπτά):

    -Προθέρμανση
    -Push-ups(2 sets until failure)
    -Εκτελώ 4 φορές το παρακάτω superset με όσον το δυνατόν μικρότερα διαλείμματα:
    Κάμψεις δικεφάλων με 2 αλτήρες των 12kg(προφανώς κάνω δυο set λίγο πριν για προθέρμανση με λιγότερα kg) ο καθένας (δικέφαλοι) και push-ups(πολλές παραλλαγές until failure, τρικέφαλοι)
    -Εκτελώ 3-4 φορές το παρακάτω(όλα until failure):
    weighted crunches, leg raise,scissors, leg raise μαζί με τον κορμό,weighted side planks(κι από τις 2 πλευρές),plank,ραγχιαίους

    Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για το συγκεκριμένο πρόγραμμα και για το αν είναι αρκετά δύσκολο και τι να κάνω για να το δυσκολέψω ακόμη περισσότερο. Δεν έγραψα πόσες επαναλήψεις κάνω σε κάθε set επειδή διαφέρουν από προπόνηση σε προπόνηση.

    Ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-10-14 23:02 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες συνονόματε!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-10-14 03:10 #3
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-10-14 10:33 #4
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Φίλε σε αυτήν την ενότητα απλά συστήνονται τα μέλη και αναφέρουν τους στόχους τους σε σχέση με τον αθλητισμό. Λεπτομέρειες καλό είναι να γίνονται στα ανάλογα τοπικ...
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση