Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 28
  1. 29-10-14 22:10 #1
    Προεπιλογή 190 κιλά άρσεις θανάτου [προσωπικό βίντεο - κριτική;]
    Χαίρεται, σήμερα έκανα νέο προσωπικό ρεκόρ στις άρσεις θανάτου 190 κιλά:



    Καμιά κριτική;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-10-14 23:20 #2
    Προεπιλογή
    καταρχας συγχαρητηρια για το ρεκορ.αξιολογα κιλα.αυτο που ειδα εγω ειναι πως πρεπει να κρατας πιο τεντωμενη τη μεση σου,οχι οτι δεν ηταν καλη η τεχνικη απλα εχθρος του καλου το καλυτερο.επισης κανε πολλους κοιλιακους ραχιαιους για να θωρακισεις τη μεση σου
    [B"Οτι δεν καταφερες ειναι οτι δεν ποθησες αρκετα."Καζαντζακης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-10-14 23:34 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antonispowerlift Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχας συγχαρητηρια για το ρεκορ.αξιολογα κιλα.αυτο που ειδα εγω ειναι πως πρεπει να κρατας πιο τεντωμενη τη μεση σου,οχι οτι δεν ηταν καλη η τεχνικη απλα εχθρος του καλου το καλυτερο.επισης κανε πολλους κοιλιακους ραχιαιους για να θωρακισεις τη μεση σου
    ευχαριστω για τα λογια φιλε μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-10-14 00:45 #4
    Προεπιλογή
    Μπράβο φίλε δεν έχω κάτι να πω πολύ καλό form και beltless και όλας. Για το από πάνω σχόλιο όταν μαξάρεις δε γίνεται να κρατάς ίδια τεχνική με όταν κάνεις ζέσταμα.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-10-14 13:00 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο φίλε δεν έχω κάτι να πω πολύ καλό form και beltless και όλας. Για το από πάνω σχόλιο όταν μαξάρεις δε γίνεται να κρατάς ίδια τεχνική με όταν κάνεις ζέσταμα.
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-10-14 15:20 #6
    Προεπιλογή
    Δεν υπάρχει λόγος να κρατάς τόσο πολύ την μπάρα σε εκείνο το σημείο και μάλιστα να κάνεις και υπερέκταση στο τέλος.

    Προσπάθησε όσο μπορείς να κρατάς ευθεία την πλάτη σου και να μην σπάς.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-10-14 16:49 #7
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Και ημουν σιγουρος οτι καπου σε ειχα ξαναδει

    Κακως τα κρατας τοση ωρα κλειδωμενος , και αυτο με το κεφαλι τι ειναι? Οτι πρεπει για λιποθυμια

    Στα 180 τα σηκωσες καλυτερα αλλα στο κατεβασμα το χαλασες λιγο. Ελευθερωσε τα στο κατεβασμα , μην πας τοσο μηχανικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-10-14 20:23 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ημουν σιγουρος οτι καπου σε ειχα ξαναδει

    Κακως τα κρατας τοση ωρα κλειδωμενος , και αυτο με το κεφαλι τι ειναι? Οτι πρεπει για λιποθυμια

    Στα 180 τα σηκωσες καλυτερα αλλα στο κατεβασμα το χαλασες λιγο. Ελευθερωσε τα στο κατεβασμα , μην πας τοσο μηχανικα

    Θα τα ελευθερωνα αλλα φωναζουν οι γυμναστες για τον θορυβο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-10-14 20:51 #9
    Προεπιλογή
    Ωραίος φίλε, πολύ μάχιμα τα κιλά που κάνεις, δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ την άσκηση γιατι δεν μου την έχουν δείξει ακόμα και τη θεωρώ αρκετά βαριά για το επίπεδό μου, άσε τους γυμναστές να τραγουδάνε για τον θόρυβο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-10-14 09:04 #10
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Cool
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο greekoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τα ελευθερωνα αλλα φωναζουν οι γυμναστες για τον θορυβο...
    μπράβο και απο μένα καλή προσπάθεια !!
    ΤΗΕ POWER OF WILL
    THE POWER OF ONE

    Everybody wanna be a bodybuilder but don’t nobody wanna lift no heavy-ass weights
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-10-14 09:49 #11
    Το avatar του χρήστη morgoth

    Εγγραφή
    31-01-2012
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο greekoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τα ελευθερωνα αλλα φωναζουν οι γυμναστες για τον θορυβο...
    οταν κανεις κανα κρακ στη μεση, να πας στον γυμναστη να σου δινει τα λεφτα για τις φυσικοθεραπειες...

    βαλε απο κατω απο τους δισκους στρωματακια για κοιλιακους. διπλωσε το κιολας. Θα κανει λιγοτερο θορυβο αλλα θα προστατυετει και το πατωμα.

    Και γω στο δικο μου τζυμ τα ιδια.. Μη ετσι μη αλλιως. Εδω ο αλλος μου λεγε να κανω αρσεις και να μη ακουμπαω κατω τα κιλα μετα απο καθε επανληψη. Τι λε ρε μαστορα?

    Οταν η μπαρα κατεβαινει στο γονατο, μετα φευγει για κατω με το βαρος της. Δε βαζω αντισταση. ειναι επικινδυνο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-10-14 11:33 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liofagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος φίλε, πολύ μάχιμα τα κιλά που κάνεις, δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ την άσκηση γιατι δεν μου την έχουν δείξει ακόμα και τη θεωρώ αρκετά βαριά για το επίπεδό μου, άσε τους γυμναστές να τραγουδάνε για τον θόρυβο..
    Δεν έχει σημασία το επίπεδο σου φίλε μου. Οι άρσεις θανάτου είναι εκπληκτική άσκηση και δεδομένου ότι έχεις καλή τεχνική γνώμη μου είναι ότι δεν θα πρέπει να λείπει απο κανένα πρόγραμμα γυμναστικής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-10-14 14:51 #13
    Προεπιλογή
    Ποσα κιλα εισαι;Μαντευω κατω απο 95,σωστα;
    Περιπου 2 φορες το βαρος σου σηκωνεις;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-10-14 15:07 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagos789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσα κιλα εισαι;Μαντευω κατω απο 95,σωστα;
    Περιπου 2 φορες το βαρος σου σηκωνεις;
    Είμαι 87 κιλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-10-14 22:46 #15
    Προεπιλογή
    Μπραβο φιλε μου για την προσπαθεια. Εαν θα μου ελεγε καποιος να βαθμολογησω την τεχνικη, θα εβαζα ενα 7/10. Οι λογοι:

    1)Στο ξεκινημα σου, δν δν εχεις παρει καλη θεση με αποτελεσμα η μπαρα να πηγαινει λιγο πιο μπροστα, το οποιο σε βγαζει εκτος ισορροπιας και σου δυσκολευει το ξεκολλημα. Η λυση ειναι να βαζεις τα ποδια σου κανα δυο ποντους πιο πισω απο οτι τωρα.

    2)Το βαρος σου δεν ειναι απολυτως στις φτερνες σου, και αυτο φενεται και απο την πορεια της μπαρας, αλλα και απο το οτι οι ωμοι σου ειναι πιο μπροστα απο την μπαρα. Δοκιμασε να μην τραβας ευεθεια επανω, αλλα με μια γωνια προς τα πισω, ωστε εαν τυχον αφησεις την μπαρα, εσυ να φυγεισ προς τα πισω. Ετσι θα σηκωσεις και πιο πολλα κιλα, επειδη χρησιμοποεις το σωμα σου ως αντιβαρο.

    3)Καποιος προανεφερε το κεφαλι. Δεν ειναι απαραιτητα λαθος, ομως επειδη εκεινη την ωρα εισια πολυ σφιχτος παντου, πολυ ευκολα μπορεις ετσι να παθεις καποια μικρο-θλαση η παοιον σπασμο, και τζαμπα να χασεις προπονησεις γι αυτον τον λογο (το εχω παθει και ειναι βλακεια). Προσπαθησε να μην το κανεις.

    4) Στηνα ρχη δεν φενεται να σταθεροποιεις την μαπρα δυνατα με τα φτερα σου, και ισω και γι αυτο να ειναι δυσκολο το ξεκολλημα σου και να πηγαινουν μπροστα οι ωμοι σου. Προσπαθησε πριν την ξεκολλησεις, τα φτερα σου να ειναι οσο πιο σφιχτα μπορεις.

    Ολα οσα ειπα ειναι λεπτομερεις, που ομως απο την λγισοτη εμπειρια που εχω, εχω να δει να βαζουν στην μεγιστη καποιου μεχρι και 20 κιλα μεσα στην ιδια μερα.

    Αυτα τα λιγα απο εμενα. Για την μεση σου που δεν ειναι τελειως ισια δεν θα αγχωνομουνα ιδιαιτερα, πολλως αθλητων δεν ειανι, και οι πραγματικα επικινδυνες μορες ειναι οι τελευταιες 2-3 απο τισ 20 τοσες που εχει καμψη η μεση. Εσυ δεν εισαι πουθενα κοντα στο τελος της καμψης. Εαν εισαι, τοτε πρεπει να το διορθωσεις, αλλα δεν φενεται κατι τετοιο. Σουμο κανεις καθολου?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία