Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 03-11-14 14:22 #1
    Προεπιλογή Συμπληρώματα διατροφής
    Καλησπερα...ειμαι νεο μελος στο site.με ενδιαφέρει να λύσω καποιες απορίες . .
    θα ηθελα την βοηθεια σας ,ειμαι 24 χρονων εχω υψος 1.74 και ζυγίζω 81 κιλα ...εχω θεματα υγειας και πρεπει να χασω καποια κιλα..στοχοσ μου ειναι τα 16 κιλα.πασχω απο υποθυρεοειδισμο και εχω πολυκυστικες ωοθήκες πρεπει να χανω τουλαχιστον 4 κιλα το μηνα..θα εχω σοβαρες επιπτωσεισ στην υγεια μου απο την αγωγη που περνω. ασκουμε 4 φορες την εβδομαδα και διατροφη αλλα λογω γριπης με πηγε πισω.. :/ τωρα π ειμαι καλυτερα θελω να ξανα μπω γερα..η ερωτηση μου ειναι ...τι συμπληρωμα θα μπορουσα να παρω για να φτασω αυτον τον στοχο μου?? κυριως θελω να χασω λιπος,το cla?θα με βοηθουσε?

    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-11-14 14:29 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες..σου μετεφερα το θεμα στην σωστη ενοτητα.

    το cla δεν κανει κ πολλα οποτε μην πονταρεις εκει.
    αφου λες οτι το εχεις παρει αποφαση ξεκινα οπως γραφεις με διατροφη κ προπονηση κ δεν θες κατι αλλο.
    επι πλεον αν τελικα αποφασισεις να παρεις κατι σε λιποδιαλυτη ειτε επειδη καποιος θα στο προτεινει ,ειτε επειδη θα το αποφασισεις απο μονη σου να ξερεις οτι λογω της αγωγης που περνεις καλο θα ηταν να συμβουλευτεις κ τον γιατρο που σε παρακολουθει.

    οσον αφορα τα 4 κιλα το μηνα δεν ειναι κατι ανεφικτο αλλα απο την αλλη μπορει να σε δυσκολεψει η κατασταση σου..οποτε αν δεν σου βγουν ακριβως οι αριθμοι μην απογοητευτεις..συνεπεια κ διαρκεια χρειαζεται μονο,τπτ αλλο.

    ενα μονο συμπληρωμα που θα προτεινα ειναι μια καλη σκονη πρωτεινης κ αυτο μονο σε περιπτωση που κανεις ελειπη διατροφη..κατα προτιμηση ορου γαλακτος (whey) χωρις πολλα πολλα μεσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-11-14 15:04 #3
    Question
    πλεον ειναι ρυθμισμένα .. θα συμβουλευτω και το γιατρο μου, το θεμα ειναι να βρω καποιο σκευασμα που θα με βοηθήσει πραγματικα για να φτασω στο στοχο μου..αυξηση μεταβολισμου καυση λιπους κτλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-11-14 15:34 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΚΑΛΛΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    πλεον ειναι ρυθμισμένα .. θα συμβουλευτω και το γιατρο μου, το θεμα ειναι να βρω καποιο σκευασμα που θα με βοηθήσει πραγματικα για να φτασω στο στοχο μου..αυξηση μεταβολισμου καυση λιπους κτλ
    Καλησπέρα και από μένα.

    Σκεύασμα που να σε βοηθήσει σημαντικά σε ό,τι θες, δεν υπάρχει. Διαφορά θα δεις με σωστή διατροφή και γυμναστική, πάντα μέσα στα πλαίσια που ορίζει ο γιατρός σου.

    Συμφωνώντας με τον beef που ήδη απάντησε, το πολύ-πολύ να πάρεις καμιά Whey και μια multi, θα πρόσθετα εγώ, για το well being και να καλύπτεις διατροφικές «τρύπες». Για οτιδήποτε άλλο, γνώμη μου είναι να μην ασχοληθείς.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-11-14 16:38 #5
    Προεπιλογή
    Για να χασεις βαρος χρειαζεσαι αφαιρεση απο την διατροφη σου,οχι συμπληρωση.
    Επισης τα πασης φυσεως συπληρωματα ειναι εκ φυσεως διατροφικα κατωτερα της πραγματικης τροφης,χρησιμα κυριως σε αστροναυτες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-11-14 23:13 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    το τελευταιο πράγμα που θα έπρεπε να σε απασχολεί είναι το τι συμπλήρωμα να πάρεις να χάσεις λίπος , απολύτως τίποτα προς το παρόν , απλα δίαιτα σωστη και προπόνηση και όταν αυτα μάθεις και τα κάνεις σωστα και δεν δείς αποτελέσματα πράγμα απίθανο τότε να σκοτίσεις και το μυαλό σου με αυτη την απορία σου , πρός το παρόν τζάμπα τα σκεφτεσαι αυτα

    εφόσον με σωστη και ισοροπημένη διατροφή (δίαιτα ) όλοι χάνουν και όταν φτάσουν πια σε ενα ικανοποιητικό σημείο και ψάχνουν γωνίες στο εικοσάρικο , σκέφτονται και κανα συμπλήρωμα , μόνο του σπανού τα γένια δε γίνονται όλα τα άλλα γίνονται όσον αφορα το κάψιμο λίπους και αν βιάζεσαι τότε έπρεπε απο χθες να εντείνεις την προσπάθεια , όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-11-14 16:09 #7
    Προεπιλογή
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ....ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ... ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΠΙΜΟΝΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-11-14 18:36 #8
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagos789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να χασεις βαρος χρειαζεσαι αφαιρεση απο την διατροφη σου,οχι συμπληρωση.
    Επισης τα πασης φυσεως συπληρωματα ειναι εκ φυσεως διατροφικα κατωτερα της πραγματικης τροφης,χρησιμα κυριως σε αστροναυτες!

    αν αυτο ειναι απαντηση σε ανθρωπο που ψαχνεται με την διατροφη και τα συμπληρωματα εγω ειμαι η μαγια η μελισσα

    καλη συνεχεια φιλε μου στην προσπαθεια που κανεις
    φυσικες τροφες οπως τα πρασινα μηλα και το πρασινο τσαι βοηθουν στον μεταβολισμο αλλα μην περιμενεις κατι απιστευτο
    απο την στιγμη που ολα ειναι ρυθμισμενα εννοωντας διατροφη και προπονηση τα εξτρα δεν θα σου κανουν κατι ιδιαιτερο..
    παντως αν διαλεξεις καποιο σκευασμα (πχ θερμογεννητικο) να το κοιταξει ο γιατρος που σε παρακολουθει
    Keep goin'
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-11-14 20:28 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagos789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να χασεις βαρος χρειαζεσαι αφαιρεση απο την διατροφη σου,οχι συμπληρωση.
    η κοπελα γραφει οτι εχει πολυκυστικες κ υποθυρεοιδισμο..οσο κ να παλευεις με την διατροφη σου το σωμα παντα σε παει εκει που θελει αυτο ,αν εχεις ενδοκρινολογικα θεματα..
    οποτε τι να αφαιρεσει..?ουτε καν ξερουμε τι τρωει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-11-14 21:25 #10
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΚΑΛΛΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα...ειμαι νεο μελος στο site.με ενδιαφέρει να λύσω καποιες απορίες . .
    θα ηθελα την βοηθεια σας ,ειμαι 24 χρονων εχω υψος 1.74 και ζυγίζω 81 κιλα ...εχω θεματα υγειας και πρεπει να χασω καποια κιλα..στοχοσ μου ειναι τα 16 κιλα.πασχω απο υποθυρεοειδισμο και εχω πολυκυστικες ωοθήκες πρεπει να χανω τουλαχιστον 4 κιλα το μηνα..θα εχω σοβαρες επιπτωσεισ στην υγεια μου απο την αγωγη που περνω. ασκουμε 4 φορες την εβδομαδα και διατροφη αλλα λογω γριπης με πηγε πισω.. :/ τωρα π ειμαι καλυτερα θελω να ξανα μπω γερα..η ερωτηση μου ειναι ...τι συμπληρωμα θα μπορουσα να παρω για να φτασω αυτον τον στοχο μου?? κυριως θελω να χασω λιπος,το cla?θα με βοηθουσε?

    ευχαριστω
    16 κιλα..καθολου ανεφικτο αλλα γιατι 4 κιλα το μηνα?οχι οτι ειναι αδυνατο μπορει τον πρωτο μηνα να χασεις 4 ισως και παραπανω κιλα οσο χανεις βαρος και πλησιαζεις τον στοχο σου ο ρυθμος που χανεις κιλα θα επιβραδυνεται εκει το κλειδι δεν ειναι να μειωσεις κιαλλο της θερμιδες αλλα να επιμηνεις σε αυτο που κανεις η επιμονη ειναι το κλειδι για να φτασεις σε αυτο το βαρος δεν θα σου προτεινω συμπληρωματα ενα ισοροπημενο διαιτολογιο συμφωνα με της αναγκες σου γυμναστικη 3-4 φορες την εβδομαδα με βαρη και αεροβια οποιου ειδους θες αρκει να την κανεις με ευχαριστηση κανε την γυμναστικη σου απολαυστικη και θα δεις τα αποτελεσματα που θες
    Απάντηση με παράθεση