Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 13-11-14 18:42 #1
    Προεπιλογή Χαλαρωση στην κοιλια
    Καλησπερα σε ολους, είμαι νεος στο φορουμ γεματος αποριες και ορεξη για να πετυχω και εγω τους δικους μου στόχους.
    Είμαι 18 χρονων και βρισκομαι στην παρακατω ''δυσκολη'' θεση που δεν μπορεσα να δωσω λυση στο προβλημα μου μεχρι τωρα.
    Παλαιοτερα ημουν 105 κιλα στην γ γυμνασιου.Μεχρι τα μεσα της επομενης ταξης ειχα χασει γυρω στα 30 κιλα.
    Μετα ξεκινησα βαρη και το σωμα μου εφτιαξε όμως η χαλάρωση και το λίπος που έμεινε στην κοιλια δεν λεει να φυγει
    Σταματησα εναν χρονο με τις πανελληνιες χωρις να παρω ιδιαιτερο βαρος το οποιο εχασα συντομα το καλοκαιρι.
    Μπορειτε να προτεινετε κατι σχετικα με το πως να αποκτησω μια επιπεδη κοιλια και περιφερεια που συναντατε η περισσοτερη χαλάρωση?
    Να προσθέσω ότι είμαι 1,75 και 74 κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-11-14 18:57 #2
    Προεπιλογή ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ
    Καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος με απορίες σχετικά με τη διατροφή και το κάψιμο λίπους ιδιαίτερα στην κοιλιά.
    Είμαι 18 χρονών με ύψος 1,75 και 75 κιλά. Λόγω μεγάλης απώλειας βάρους έχει μείνει λίπος-χαλάρωση στην κοιλιά το οποίο δεν λέει να φτιάξει παρά τα 2 χρόνια γυμναστήριο και με σχετικά διατροφή με στεγνά κυρίως φαγητά.
    Αν και δεν είμαι υπέρ των συμπληρωμάτων. Μπορείτε να προτείνετε κάτι που μπορεί να βοηθήσει ώστε να έχω μία μικρότερη περιφέρεια και πιο επίπεδη κοιλια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-11-14 20:21 #3

    Εγγραφή
    09-12-2008
    Περ.
    Γκυζι
    Μηνύματα
    110
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείτε να προτείνετε κάτι που μπορεί να βοηθήσει ώστε να έχω μία μικρότερη περιφέρεια και πιο επίπεδη κοιλια?
    Na-R-ALA(Geronova,S.A.N) και μονο σε καψουλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-11-14 02:52 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος με απορίες σχετικά με τη διατροφή και το κάψιμο λίπους ιδιαίτερα στην κοιλιά.
    Είμαι 18 χρονών με ύψος 1,75 και 75 κιλά. Λόγω μεγάλης απώλειας βάρους έχει μείνει λίπος-χαλάρωση στην κοιλιά το οποίο δεν λέει να φτιάξει παρά τα 2 χρόνια γυμναστήριο και με σχετικά διατροφή με στεγνά κυρίως φαγητά.
    Αν και δεν είμαι υπέρ των συμπληρωμάτων. Μπορείτε να προτείνετε κάτι που μπορεί να βοηθήσει ώστε να έχω μία μικρότερη περιφέρεια και πιο επίπεδη κοιλια?
    Αν εχασες πχ 50 κιλα, τοτε... μονο νυστερι!
    Για επιπεδη κοιλια...εκτος βεβαια της διατροφης,κανε πολλους κοιλιακους,3 φορες την εβδομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-11-14 11:10 #5
    Προεπιλογή
    35 κιλα εχασα φιλε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-11-14 10:33 #6
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Πηγαινε σε διατροφολογο , αδικα λιμοκτονεις το λιπος δεν θα φυγει αν δεν τρως σωστα. Πρεπει να φας σωστα και η χαλαρωση για τα 35 κιλα που εχασες δεν ειναι τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-11-14 03:00 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    η χαλάρωση στην κοιλιά είναι κάτι αναπόφευκτο σε κάποιον που θα χάσει απότομα και πολλα κιλά και τα 35 δεν τα λές και λίγα

    είναι απλα το δέρμα που περίσσεψε και το πόσο γρήγορα θα μαζέψει και θα συρικνωθεί ώστε να κολλήσει και πάλι στούς μυς εξαρτάτε απο κάποιους παράγοντες , όπως η ηλικία , η ποιότητα του δέρματος και η διατροφή η κάποια υποβοήθηση εξωτερικα τοπικά

    Εσύ έχεις το πλεονέκτημα της ηλικίας , είσαι μικρός οπότε έχεις ένα αβαντάζ σ αυτο , οπότε σωστη διατροφή πλούσια σε βιταμίνες και μέταλλα , αρκετό νερό , ώστε να έχει ελαστικότητα το δέρμα και κάποια κρέμα τοπικά όπως αυτες που βάζουν και οι έγκυες γυναίκες για να προλάβουν η να απαλύνουν τα σημάδια της εγκυμοσύνης ραγάδες χαλάρωση κτλ

    αλλα πάνω απ όλα χρειάζετε χρόνος αυτα δεν γίνονται απο την μια μέρα στην άλλη , υπομονή και σταδιακά θα επανέρχετε και γρήγορα μάλιστα αν βοηθήσεις εσωτερικάμε την διατροφή και κάποια συμπληρώματα ειδικα για την περίπτωση και εξωτερικα τοπικά μετα απο μπάνιο να τοποθετείτε κάποια κρέμα σύσφιξης και ενυδάτωσης της επιδερμίδας
    αλλα πάνω απ όλα υπομονή μην κάνεις σαν τη χήρα στο κρεβάτι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση