Θέμα: beegee's log

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 677

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 30-11-14 20:58 #1

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή beegee's log
    ξεκιναω λοιπον κι εγω το ημερολογιο μου κι ελπιζω στην βοηθεια σας .
    εχω υψος 1,76 και βαρος 79 κιλα . στοχος μου ειναι να χασω 10-15 κιλα ...η δυσκολια μου βρισκεται στο οτι για λογους υγειας πρεπει να παιρνω εφ ορου ζωης καποια φαρμακα τα οποια δυσκολευουν κατα πολυ την απωλεια βαρους...κατα καιρους γυμναζομαι αλλα επειτα απο μικρο διαστημα απογοητευομαι και τα παραταω..το μονο που κανω με προγραμμα ειναι περπατημα ...
    καθε συμβουλη σας και ενθαρυνση δεκτη

    10 πμ καφες σκετος συν ενα κουλουρι θεσσαλονικης
    3 μμ μια μεριδα μακαρονακια με τυρι


    ασκηση ¨30 λεπτα περπατημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-11-14 21:43 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Kαλή αρχή στον προσπάθεια σου

    Η υπόλοιπη διατροφή σου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-11-14 21:46 #3

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    σε ευχαριστω... δεν υπαρχει υπολοιπη ...αυτη ηταν για σημερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-11-14 22:35 #4
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Μπορείς να γράψεις μία τυπική μέρα διατροφής σου πριν ξεκινήσεις δίαιτα?

    Αυτό που κάνεις τώρα με τη διατροφή σου (αν το κάνεις σε καθημερινή βάση) είναι τραγικό, χωρίς παρεξήγηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-11-14 23:19 #5

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    εχεις δικιο ειναι τραγικη αλλα οσο περιεργο κι αν σου φενεται χανω παρα πολυ δυσκολα βαρος
    μια κοινη μερα η διατροφη μου θα μπορουσε να ειναι ως εξης..

    πρωινο 1 τοστ η μια τυροπιτα

    καφες μετριος


    μεσημεριανο ψητη κρεας/ψαρι/κοτοπουλο με σαλατα η μια μικρη μεριδα απο οτι εχω μαγειρεψει


    απογευμα καποιο φρουτο η μικρο γλυκακι πχ σοκοφρετα


    βραδυ ενα γιαουρτι η σαλατα η δημητριακα με γαλα


    βεβαια μιας που μιλαμε με ειλικρινεια εδω μεσα πρεπει να παραδεχτω οτι αν εβγαινα εχω μια δυο φορες την βδομαδα ετρςγα καλα ..οχι του σκασμου αλλα σιγουρα οχι μενου διαιτης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-11-14 23:51 #6
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Τί είδους φάρμακα παίρνεις? Εχεις κάποιο ορμονικό θέμα? Πόσο χρονών είσαι?

    Με αυτά τα δεδομένα, νομίζω ότι η μόνη λύση είναι να κάνεις εντατική γυμναστική. Πρέπει να αρχίσεις να κάνεις κάυσεις, να χτίσεις μυική μάζα.
    Η διατροφή που έγραψες είναι σχετικά οκ για υποθερμιδική γυναίκας που δε γυμνάζεται. Κανονικά θα πρεπε να χάνεις με αυτά. εφόσον ΔΕΝ χάνεις πρέπει να αυξήσεις σημαντικά τις κάυσεις σου.
    Μη περιμένεις να χάσεις 10 κιλά με 1 πιάτο μακαρόνια τη μέρα κ ένα καφέ. Απ όπου κ αν το πιάσεις είναι λάθος

    30 λεπτά περπάτημα δεν είναι γυμναστική. Θες οπωδήποτε βάρη, κυκλικές προπονήσεις, διαλλειματική αερόβια/τρέξιμο κλπ.
    Εκτός φυσικά αν το πρόβλημα υγείας σου δν σου επιτρέπει κάτι τέτοιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-12-14 19:29 #7
    Προεπιλογή
    Μην αγχώνεσαι για τα κιλά σου . Αφού είσαι καλά και στέκεστε στα πόδια σου , μπορείς να γυμνάζεσαι και να κάνεις διάφορα πράγματα τότε είσαι εντάξει και μην σε παίρνει από κάτω .
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 01-12-14 20:06 #8

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    ναι βρε αλοιμονο ..πανω απο ολα η υγεια ! απλα σαν γυναικες εχουμε τα κολληματα μας ..και κακα τα ψεμματα η εικονα που βγαζεις προς τα εξω επιρρεαζει την ψυχολογια σου και κατα συνεπεια κ την υγεια σου .ολες θελουμε να αρεσουμε...αλλα περα απο φενεσθαι ειναι βασικο και για την υγεια μου να ειμαι σε καλη φυσικη κατασταση ...παρ'ολα τα εμποδια ..φαυλος κυκλος δηλαδη ... απλα θα ηθελα μεσα απο το φορουμ να μαθω καποια πραγματα για διατροφη κ ασκηση που πιθανοτατα αγνοω .εσεις εδω μεσα απο οτι εχω δει μεχρι τωρα το κατεχεται το αθλημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-12-14 00:56 #9

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    1/12

    11πμ καφες μετριος


    3μμ στηθος κοτοπουλο με 2 κουταλιες πουρε



    9μμ τοστ γαλοπουλα/τυρι


    ασκηση δεν υπηρξε λογω αλγους ποδιου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-12-14 19:03 #10
    Προεπιλογή
    Θες ντε και καλά να ασχοληθείς με βάρη ? Κοίτα πρώτα πήγαινε σε έναν καλό γιατρό όπως είπε και η λιλα και φτιάξε το θέμα της διατροφής , να δεις σε τι ένταση μπορείς να γυμνάζεσαι κτλ . Μετά αφού θες ένα καλό σώμα ασχολήσου με πηλάτες και τέτοια είδους γυμναστικής και λίγα βάρη . Μπράβο παντός γιατί έχεις δύναμη , θέληση και κάποια λύση θα βρεις .
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-12-14 19:47 #11

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    βαριεμαι απιστευτα την γυμναστικη τυπου πιλατες ..γιογκα κλπ ξερω πως ολοι θα διαφωνησετε μαζι μου αλλα ειμαι ειλικρινης...αν δεν σου αρεσει κι αυτο που κανεις τοτε στανταρ δεν θα δεις αποτελεσμα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-12-14 20:58 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    η καλύτερη μορφή άσκησης είναι αυτη που μας αρέσει πάνω απ όλα

    εγω λέω ότι η διατροφή σου μπορεί να προσαρμοστει εκτός το θέμα υγείας σου και στο να πετύχεις αποτέλεσμα , απλα μειώνοντας την κατακράτηση αποφεύγοντας το αλάτι και αποφεύγοντας τροφες που ανεβάζουν το κάλιο , δηλαδη το απλό το ρύζι δεν ενδείκνυτε στην περίπτωσή σου ?
    και επίσης δεν υπάρχουν καλές και κακές τροφές αλλα σωστος και λάθος τρόπος μαγειρέματος ανάλογα με τους στόχους του καθένα

    γι αυτο σε συνενόηση με κάποιο γιατρό θα βγεί η διατροφή σου , εγω πάντα ρωτάω να μάθω ιατρικό ιστορικό και διάγνωση πριν αποφασίσω κάποιο πρόγραμμα προπόνησης για κάποιον

    εσυ απλα μπορείς να γυμναστεις άνετα με απλές βασικές ασκήσεις απλα δεν θα χρησιμοποιείς μέγιστο βάρος και μέγιστη ένταση , συνδιάζεις και το αερόβιο και όπως ξαναείπα ρωτας να διευκρυνήσουν τι ενοεί ο ποιητής με τα εξασκητικά κιλα και για ποιόν λόγο και όταν ξέρεις τι δυνατότητες έχεις είναι απλός ο σχεδιασμός του προγράμματός σου

    γιατι δεν σημαίνει ότι μόνο με μεγάλα βάρη μπορούμε να γυμναζόμαστε αλλα και με ένταση και αυξημένες επαναλήψεις
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-12-14 22:09 #13
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beegee Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαριεμαι απιστευτα την γυμναστικη τυπου πιλατες ..γιογκα κλπ ξερω πως ολοι θα διαφωνησετε μαζι μου αλλα ειμαι ειλικρινης...αν δεν σου αρεσει κι αυτο που κανεις τοτε στανταρ δεν θα δεις αποτελεσμα...
    Απίστευτα βαρετά και τα 2
    αμα κάνεις power yoga όλο και κάτι θα δεις ανάλογα το επίπεδό σου

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beegee Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που θελω εγω απο εσας ειναι καποιες συμβουλες για ασκηση με καλα αποτελεσματα..τις οποιες καπως παλι θα προσαρμοσω.

    Δε μπορούμε να σου δώσουμε συμβουλές άσκησης που θα δίναμε στον οποιονδήποτε. Γενικώς, για να δείς καλά αποτελέσματα πρέπει να καταβάλεις αξιοπρεπή προσπάθεια, να ζορίζεσαι πέρα από τη ζώνη άνεσή σου και είναι κάτι που δεν ξέρουμε αν σου επιτρέπεται να κάνεις.

    Από την άλλη το " καλά αποτελέσματα" είναι τελείως υποκειμενικό. Εξαρτάται τι θες να δείς......, μπορεί απλώς να θες να χάσεις βάρος, ή να θες να σχηματίσεις το σώμα σου ή να διώξεις τυχόν χαλαρότητα ή να βλέπεις φέτες κοιλιακούς ή να κάνεις μπράτσα κοκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-12-14 22:17 #14

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απίστευτα βαρετά και τα 2
    αμα κάνεις power yoga όλο και κάτι θα δεις ανάλογα το επίπεδό σου




    Δε μπορούμε να σου δώσουμε συμβουλές άσκησης που θα δίναμε στον οποιονδήποτε. Γενικώς, για να δείς καλά αποτελέσματα πρέπει να καταβάλεις αξιοπρεπή προσπάθεια, να ζορίζεσαι πέρα από τη ζώνη άνεσή σου και είναι κάτι που δεν ξέρουμε αν σου επιτρέπεται να κάνεις.

    Από την άλλη το " καλά αποτελέσματα" είναι τελείως υποκειμενικό. Εξαρτάται τι θες να δείς......, μπορεί απλώς να θες να χάσεις βάρος, ή να θες να σχηματίσεις το σώμα σου ή να διώξεις τυχόν χαλαρότητα ή να βλέπεις φέτες κοιλιακούς ή να κάνεις μπράτσα κοκ.
    βρε πειτε μου εσεις μια γνωμη και ξερω εγω μεχρι που με παιρνει δεν περιμενω φυσικα να μου βγαλετε προγραμμα απλα απλα καποιες καλες ασκησεις ...τωρα το ti θελω να δω...θελω να επανελθω στα κιλα μου, γιατι οχι να σφιξω...και φυσικα μια καλη φυσικη κατασταση ..κοιλιακους δεν ευελπιστω δεν ειχα και ποτε και ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο και θελει πολυ προσπαθεια που προφανως δεν ειμαι σε θεση να καταβαλω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-12-14 22:19 #15

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    η καλύτερη μορφή άσκησης είναι αυτη που μας αρέσει πάνω απ όλα

    εγω λέω ότι η διατροφή σου μπορεί να προσαρμοστει εκτός το θέμα υγείας σου και στο να πετύχεις αποτέλεσμα , απλα μειώνοντας την κατακράτηση αποφεύγοντας το αλάτι και αποφεύγοντας τροφες που ανεβάζουν το κάλιο , δηλαδη το απλό το ρύζι δεν ενδείκνυτε στην περίπτωσή σου ?
    και επίσης δεν υπάρχουν καλές και κακές τροφές αλλα σωστος και λάθος τρόπος μαγειρέματος ανάλογα με τους στόχους του καθένα

    γι αυτο σε συνενόηση με κάποιο γιατρό θα βγεί η διατροφή σου , εγω πάντα ρωτάω να μάθω ιατρικό ιστορικό και διάγνωση πριν αποφασίσω κάποιο πρόγραμμα προπόνησης για κάποιον

    εσυ απλα μπορείς να γυμναστεις άνετα με απλές βασικές ασκήσεις απλα δεν θα χρησιμοποιείς μέγιστο βάρος και μέγιστη ένταση , συνδιάζεις και το αερόβιο και όπως ξαναείπα ρωτας να διευκρυνήσουν τι ενοεί ο ποιητής με τα εξασκητικά κιλα και για ποιόν λόγο και όταν ξέρεις τι δυνατότητες έχεις είναι απλός ο σχεδιασμός του προγράμματός σου

    γιατι δεν σημαίνει ότι μόνο με μεγάλα βάρη μπορούμε να γυμναζόμαστε αλλα και με ένταση και αυξημένες επαναλήψεις
    ωραια εσυ τι θα προτεινες ?????
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία