Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 03-12-14 12:28 #1
    Προεπιλογή μπορει καποιος να βοηθήσει για πρόγραμμα αντοχης;
    καλησπέρα παιδιά,έχω καποια ''θεματακια'' με την αντοχη μου,παρολο που έχω δυνατα ποδια και κανω αρκετο αερόβιο,την ωρα της ''συνουσιας'' τελειώνει γρήγορα η αντοχη μου,χωρις να χλευάζετε μπορείτε να προτείνετε ενα προγραμμα για περισσότερη αντοχη; ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-12-14 04:06 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Κάθε σπόρ έχει την δική του προπονητική , έτσι και το ευχάριστο άθλημα της συνουσίας έχει την δική του προπονητική
    οπότε με αυτή τη λογική δεν θα είναι απαραίτητο κάποιος να είναι ββερ , αθλητής του στίβου, αθλητής του ταεκβοντο, ποδοσφαιριστής κτλ για να έχει επιδόσεις καλές στο άθλημα της συνουσίας αλλα μπορεί να έχει αντοχές εξασκούμενος σε αυτο , οπότε όσο πιο τακτικά επιδίδεται στο σπόρ προπονητικά έστω και χωρίς συναίσθημα τόσο οι μυς που ενεργοποιούνται προσαρμόζονται σ αυτο
    οπότε η αερόβια ικανότητα σε συνδιασμό με την καθημερινη επίδοση στο σπόρ βελτιώνει τις επιδόσεις , όπως ακριβώς γίνετε και η σταδιακή βελτίωση σε όλα τα σπόρ
    Καλή διατροφή λοιπόν και πνευμόνια για αυτούς που κάνουν διάρκεια.
    Και μπορούν να καπνίζουν κανένα τσιγάρο αυτοι που είναι "γρήγοροι" μιας και δεν χρειάζονται αντοχή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-12-14 16:04 #3
    Προεπιλογή
    ξαναδιαβασα το τοπικ το οποιο δημοσίευσα και παρόλο που δεν τα εξήγησα σωστά με καταλαβες Ηλία,ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές..το κακο ειναι οτι επειδη 1 το πολυ 2 φορες την βδομαδα μπορώ να έχω αυτο το προνόμιο(λογο βαριου προγράμματος) θα ηθελα να... ''πηγαινω'' προετοιμασμένος απο αποψη αντοχης..οποτε εκτως απο αερόβιο,προτείνετε κάτι αλλο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-12-14 18:38 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    καθαρό μυαλό και ψυχολογία όπως σε όλα τα αγωνίσματα μόνο που σ αυτο ειδικα δεν πρέπει να σκέφτεσαι αλλα να αισθάνεσαι και η καλή διατροφη και μια καλή φυσική κατάσταση (όχι σώνει και καλα να σηκώνει κάποιος κιλα στα βάρη άσχετο τελείως) βοηθάει , δεν είναι αγώνας επιδόσεων και ούτε χρειάζετε ταρζανιές αυτα μόνο στα έργα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-12-14 16:07 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα παιδιά,έχω καποια ''θεματακια'' με την αντοχη μου,παρολο που έχω δυνατα ποδια και κανω αρκετο αερόβιο,την ωρα της ''συνουσιας'' τελειώνει γρήγορα η αντοχη μου,χωρις να χλευάζετε μπορείτε να προτείνετε ενα προγραμμα για περισσότερη αντοχη; ευχαριστω


    Παντρεψου την
    Σε λιγο καιρο δεν θα σου σηκωνεται καν...
    Sorry αλλα δεν αντεξα
    Απάντηση με παράθεση