Θέμα: Πρωινό

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 127
  1. 11-04-07 16:41 #1
    Προεπιλογή Πρωινό - ορός γάλακτος
    συνιστατε η ληψη πρωτεινης (σκονη) το πρωι μολις ξυπναμε ή ειναι προτιμοτερο να καταναλωνουμε στερεα τροφη?
    βλεπω οτι σε πολλες διαιτες το πρωτο γευμα συνηθως περιεχει αυγα, δημητριακα κτλ και μου ειναι πολυ δυσκολο να φαω φαγητο μολις ξυπνησω!

    το πρωινο μου ειναι 1,5 σκουπ ελιτ πρωτεινη με λιγο γαλα και λιγο μαλτοδεξτρινη (οχι τοση οσο το μεταπροπ ροφημα) + κουακερ + μελι + πολυβιταμινη
    .............MuAy tHAi sPirIT WiNS..................
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-04-07 16:43 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή Re: πρωινο - ορος γαλακτος
    Δεν κάνει κακό αλλά καλύτερα τα αυγά από ένα απλό ρόφημα - stay natural αν με πιάνεις (όπως λέει κ ο Brawny hehe). Τα δημητρικά πάντα - δεν τα παίρνεις για την πρωτεϊνη φυτικής προελευσής του αλλά κυρίως για τους υδατάνθρακες κ ίνες που περιέχουν κ είναι απαραίτητα με το πρωϊνο ξύπνημα μετα τις τόσες ώρες αδράνειας του οργανισμού.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-04-07 16:52 #3
    Προεπιλογή
    Βασικά την πρωτεϊνη πρέπει να την παίρνουμε με άδειο στομάχι και μονη της για να μην αναμειγνυεται με άλλες τροφές και έτσι να υπάρχει απώλεια.
    Γι'αυτό καλό θα ειναι να πάρεις μια δοση (με νερό) αμεσως μολις ξυπνησεις, με το που θα ανοίξεις τα ματια, μετά πάς για την πρωινή καθαριοτητα σου και μετά από κανα 30λεπτο παιρνεις και το πρωινό σου.
    Αν εχεις προβλημα χρόνου το πρωί μπορείς να προσθεσεις μια Καζεϊνη το βραδυ η οποια ειναι βραδείας απορόφησης, δηλαδη χρειάζεται 7 περίπου ωρες για να αποροφηθει και έτσι το πρωι δεν θα χρειασθεις να πάρεις whey.
    Εγω εχω δοκιμάσει και τα δυο πλάνα και με το δευτερο ημουν καλυτερα γιατί οι μυς χρειάζονται τροφη και κατα την διαρκεια του υπνου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-04-07 16:54 #4
    Προεπιλογή
    δηλ εχει διαφορα να ειμαι natural το πρωι και να παιρνω πρωτεινη αργοτερα?
    ρε μου ειναι πολυ δυσκολο να φαω το πρωι αυγα μου ερχεται να μονο που το σκεφτομαι! πιο μετα τα τρωω δεν εχω προβλημα!
    .............MuAy tHAi sPirIT WiNS..................
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-04-07 17:00 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Tότε muaythaispirit κάντο άνετα με την whey

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-04-07 17:02 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy
    Αν εχεις προβλημα χρόνου το πρωί μπορείς να προσθεσεις μια Καζεϊνη το βραδυ .. και έτσι το πρωι δεν θα χρειασθεις να πάρεις whey.
    Billy αυτό δεν ισχύει, κ καζεϊνη πριν κοιμηθούμε κ whey το πρωϊ που ξυπνάμε και τα 2 χρειάζονται.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-04-07 17:04 #7
    Προεπιλογή
    Βασικά την πρωτεϊνη πρέπει να την παίρνουμε με άδειο στομάχι και μονη της για να μην αναμειγνυεται με άλλες τροφές και έτσι να υπάρχει απώλεια.
    Γι'αυτό καλό θα ειναι να πάρεις μια δοση (με νερό) αμεσως μολις ξυπνησεις, με το που θα ανοίξεις τα ματια, μετά πάς για την πρωινή καθαριοτητα σου και μετά από κανα 30λεπτο παιρνεις και το πρωινό σου.


    γιατι αυτο ισχυει???
    .............MuAy tHAi sPirIT WiNS..................
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-04-07 17:06 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο muaythaispirit
    Βασικά την πρωτεϊνη πρέπει να την παίρνουμε με άδειο στομάχι και μονη της για να μην αναμειγνυεται με άλλες τροφές και έτσι να υπάρχει απώλεια.
    Γι'αυτό καλό θα ειναι να πάρεις μια δοση (με νερό) αμεσως μολις ξυπνησεις, με το που θα ανοίξεις τα ματια, μετά πάς για την πρωινή καθαριοτητα σου και μετά από κανα 30λεπτο παιρνεις και το πρωινό σου.


    γιατι αυτο ισχυει???
    Εγώ το κάνω δλδ πρωτεϊνη κ σταφίδες για το πρωϊνο insoulin spike που χρειαζόμαστε κ μετα απο κανά 15 20 λεπτο σύνθετοι υδατάνθρακες (δημητρικά) για ομαλοποίηση..

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-04-07 17:07 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy
    Αν εχεις προβλημα χρόνου το πρωί μπορείς να προσθεσεις μια Καζεϊνη το βραδυ .. και έτσι το πρωι δεν θα χρειασθεις να πάρεις whey.
    Billy αυτό δεν ισχύει, κ καζεϊνη πριν κοιμηθούμε κ whey το πρωϊ που ξυπνάμε και τα 2 χρειάζονται.

    Gt
    συμφωνώ!!!!

    muaythaispirit εγώ πάντως στη θέση σου μάλτο δεν θα έβαζα.....Δεν υπάρχει λόγος αφού και γάλα βάζεις και κουάκερ.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-04-07 17:12 #10
    Προεπιλογή
    εμενα το πρωινο μου αυτο το διαστημα ειναι κουακερ ωμο (και οχι πιτακι...η μανια σας με τα πιτακια ) 2 skoop whey, λιγα καρυδια, και ανακατεμα με φρεσκο χυμο πορτοκαλι....delicius!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-04-07 17:20 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy
    Αν εχεις προβλημα χρόνου το πρωί μπορείς να προσθεσεις μια Καζεϊνη το βραδυ .. και έτσι το πρωι δεν θα χρειασθεις να πάρεις whey.
    Billy αυτό δεν ισχύει, κ καζεϊνη πριν κοιμηθούμε κ whey το πρωϊ που ξυπνάμε και τα 2 χρειάζονται.

    Gt
    gt,
    εσυ ρε, παίρνεις και καζείνη το βράδυ; μηπως γι'αυτό εχεις αϋπνίες; ΛΟΛ

    .....

    σωστά κανονικά χρειάζονται και τα δυο, καζείνη το βράδυ και whey το πρωί, απλά επειδη ειδα οτι ο muaythaispirit κάπως ζορίζεται, ειπα να του δωσω μια εναλλακτική λυση, οχι απόλυτα σωστη αλλα περίπου. Φυσικά εξυπακουεται ότι θα πρέπει να φαει φυσική πρωτεινη το πρωί, αυγα κλπ, αλλά και αυτά φαίνεται οτι τον χαλάνε.

    Εγω του τελευταιους 4 μηνες τρωω για πρωινό, ασπράδια+1 κροκο + μπασματι + μελι
    και εχω ξενιάσει, ουτε που θέλω να το αλλάξω. Δεν σκεφτομαι πια τι θα φάω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-04-07 17:25 #12
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy
    gt,
    εσυ ρε, παίρνεις και καζείνη το βράδυ; μηπως γι'αυτό εχεις αϋπνίες; ΛΟΛ
    Λες??

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-04-07 17:27 #13
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο theodore_tsi
    muaythaispirit εγώ πάντως στη θέση σου μάλτο δεν θα έβαζα......
    Αντί για μαλτο κ χαζομάρες το πρωι να τρώτε σταφίδες - Natural way to stay

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-04-07 17:31 #14
    Προεπιλογή
    και κανα αμυγδαλο/καρυδάκι για τα Ω.
    επίσης Δαμασκυνα αντι για μαλτο που εχουν και φυτικές ινες
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-04-07 17:34 #15
    Προεπιλογή
    ρε billy πως συνδιαζεις μελι με ρυζι?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία