Θέμα: Καρνιτίνη

Σελίδα 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 242
  1. 02-04-08 10:07 #16
    Προεπιλογή Καρνιτίνη
    Σκέφτομαι να αγοράσω L-Carnitine πόσιμη από φαρμακείο, υπάρχει κάποια διαφορά από τα σκευάσματα διάφορων εταιρειών?
    Ενα ατού απο τα φαρμακεία είναι οτι συνταγογραφείτε οπότε πληρώνεις πολύ λιγότερα απο το να πάρεις ένα σκεύασμα!!! 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-04-08 16:30 #17
    Προεπιλογή
    Αν δε κανω λαθος ξερω οτι η ποσιμη δεν κραταει πολυ μες στο συστημα,τα σκευασματα ειναι πιο βραδιας αποδεσμευσης.
    Πανελληνια Πρωταθλητρια 2002 2003 2005 2006 2007 2η Παγκοσμια Πρωταθλητρια το 2005 3η Παγκοσμια Πρωταθλητρια το 2006 στα ζευγαρια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-04-08 17:31 #18
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Ρε γενικα τι να το κανεις το L-carnitine δεν δουλευει με μονη λογικη που μπορει να δουλεψει αυτο το συμπληρωμα ειναι να βαρεσης ενεση με αυτο σε oral(απο το στομα) δεν φτανουν εκει που πρεπει πολυ απλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-04-08 18:08 #19
    Το avatar του χρήστη Spyro D

    Εγγραφή
    27-03-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    259
    Προεπιλογή
    +1
    Spyro D
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-04-08 21:50 #20
    Προεπιλογή
    ρε παιδια ενταξει δεν κανει θαυματα αλλα ειναι καλη για τηνλειτουργια της καρδιας.σε δυσκολες προπονητικα περιοδους εγω τη βαζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-04-08 21:55 #21
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1
    ρε παιδια ενταξει δεν κανει θαυματα αλλα ειναι καλη για τηνλειτουργια της καρδιας.σε δυσκολες προπονητικα περιοδους εγω τη βαζω.
    Nαι για αλλες λειτουργιες κανει γιαννη αλλα εγω ειπα την περιπτωση που ενδιαφερει τον φιλο μας απο πανω την ως λιποδιαλιτικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-04-08 09:36 #22
    Προεπιλογή
    Ruhl ισως σε εμένα να δουλέψει δεν ξέρεις!!Ουτως η άλλος την περισσότερη δουλειά την κάνει η διατροφή έτσι δεν είναι
    Σαν ένα βοήθημα στην αερόβια άσκηση για λίγο παραπάνω μετακίνηση του λίπους δεν θα κάνει δουλειά
    Ισως όντως να μην δουλέψει, την επόμενη φορά δεν θα ξαναπάρω!Αυτό όμως για να γίνει θα πρέπει να το δοκιμάσω πρώτα!Εσύ δεν μου το έλεγες αυτό για την μονουδρική κρεατίνη??Ε σε εμένα δεν δούλεψε, την επόμενη φορά θα πάρω εθυλεστερική αλλα έπρεπε να την δοκιμάσω πρώτα!!
    Εβαλα αυτό το πόστ γιατί απο φαρμακείο θα πληρώσω μόνο την συμμετοχή του ΙΚΑ που είναι 11ευρο!Οπότε γιατι να πληρώσω για τα σκευάσματα 50ευρο??
    Υπάρχει καμία διαφορά της καρνιτίνης απο φαρμακείο με αυτήν που βγάζει η εκάστοτε εταιρεία??Μιλάω πάντα για υγρή μορφή!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-04-08 11:09 #23
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    καλα αν δεν δουλεψε πανω η κρεατινη δλδ δεν ηδες αυξηση δυναμης η σωματικου βαρους μετα απο μηνες τοτε αμφιβαλω αν θα δουλεψει εστω και ενα απο τα αλλα συμπληρωματα πανω σου η καρνιτινη τιποτα δεν σου δινει ουτε ενεργεια για αεροβια καν τιποτα

    α ναι ολα το προιοντα με εστερα εχουν γευση χλωρινης καλη συνεχεια

    ρε δεν σου ειπα να αγωρασεις απο καποια εταιρια αλλα αν αγωρασεις αγωρασε απο φαρμακειο τουλαχιστον να πεταξεις λιγα λεφτα

    τουλαχιστον με το πρασινο τσαι βλεπεις καποια διαφορα απο την πρωτη μερα χρησης με την καρνιτινη τιποτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-04-08 11:59 #24
    Προεπιλογή
    Δουλεψε, αλλα όχι όπως περίμενα, πιστέυω οτι ποιό πολύ βοήθησε η πρωτείνη μαζί με την διατροφή!Τόσο χάλια ειναι ρε συ η εθυλεστερ?
    Τον επόμενο χειμώνα θα δοκιμάσω...οχι τώρα!
    Πράσινο τσάι οταν λές όχι σκέυασμα αλλα αυτό που πωλείτε έξω στα supermarket
    Λες οτι δεν έχει δουλέψει σε εσένα και το δεχομαι οκ, αλλα δεν υπάρχει κανείς εδω μέσα που να λέει οτι κάνει δουλειά?Το λέω γιατι ισως να ειναι θέμα οργανισμου, οχι λές?
    Θα ήταν καύτερα να αγοράσω δλδ κάποιο σκεύασμα cutting - λιποδιάλυσης???
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-04-08 12:34 #25
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Xαλια η εθυλ εστερ δεν θα πει τιποτα πρεπει να εισαι πολυ σκληρος bodybuilder για να την πινεις αχχαχα ενας φιλος μου ειπε οτι ειναι σαν υγρο απο μπαταρια χαχααχ ενω οι περισσοτεροι λενε η χλωρινη με νερο καλυτερη γευση εχει τελος παντων

    Παρε ρε καρνιτηνη δεν ξερω για οργανισμους αλλα πολυ απλα οπως ειπα δεν φτανει εκει που πρεπει αμα την πιεις απο το στομα οποτε χανει την ιδιοτητα της

    Εσυ αγωρασε και πες μας αν δουλεψε αλλα και αν δουλεψε χααχα(παιζει και το Placebo )οποτε παλι εγω τουλαχιστον δεν θα σε πιστεψω

    Πινε πρασινο τσαι 4-6 κουπες ανα μερα η αγωρασε κανενα συμπληρωμα(απο εξωτερικο γιατι ελλαδα ειναι κλεφτες)με πρασινο τσαι εκει οντως υπαρχουν αποδηξεις και αυξανει τον μεταβολισμο και ειναι θερμογενετικο και εχεις περισσοτερη αντοχη στην αεροβια(εγω τουλαχιστον εβλεπα με καθε χρηση πριν απο την αεροβια δεν κουραζομουν)

    Οποτε αγωρασε την καρνιτινη και μην μας πριζεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-04-08 12:44 #26
    Προεπιλογή


    Και δεν μου λες και κατι αλλο τωρα!Καθε πότε θα πρέπει να πέρνω το τσαγακι μου?Μετα την αεροβια με αδειο στομαχι?και ποια αλλη ωρα της ημερας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-04-08 12:59 #27
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Πρινννννννννννννννννννννννννννν την αεροβια παντααααααααααααααααααααααααααα βαλε 2 φακελακια αστα 4 λεπτα και θα με θυμιθεις μετα

    και αλλες ασχετες ωρες μεσιμερι και το απογευμα πριν το βαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-04-08 13:05 #28
    Προεπιλογή
    Αντε να δούμε!!!! Θα ποστάρω να σου πω αποτελέσματα!!!Κανονισε....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-04-08 01:33 #29
    Προεπιλογή
    Παιδια καλησπερα θα ηθελα να πω την αποψη μου για την καρνιτινη...εγω που κανω ''χρηση'' καρνιτινης αρκετο καιρο στην αεροβια γυμναστικη μου την εχω δοκιμασει με πολλες παραλαγες...!οπως μονη της ή με τσαι ή με σκευασματα καφεινης ή και τα 3 μαζι ή με λιποδιαλυτες ή με ''σκευασματα'' ενεργειας και πιστευω οτι σε μικρο ποσοστο τουλαχιστον σε εμενα δουλευει...! δηλαδη οταν την παρω μονη της εχω παρατηρησει οτι ιδρωνω λιγακι πιο πολυ στην αεροβια γυμναστικη εχοντας ομως αντοχη για παραπανω διαδρομο ας πουμε απο οτι χωρις...!ειδικα αυτο συμβαινει και οταν την συνδυασω με τα παραπανω...!ακομα εχω παρατηρησει οτι τα παραπανω που αναφερω αν τα παρω χωρις ή με καρνιτινη εχει διαφορα παλι στην αντοχη και στο καψιμο που νιωθω στην αεροβια...!τουλαχιστον σε εμενα αυτο συμβαινει τωρα σε ενα φιλο μου δεν κανει απολυτως τιποτα απο οτι μου λεει...!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-12-08 03:48 #30
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή Καρνιτίνη
    Η καρνιτίνη σύμφωνα με μελέτη βοηθάει τη μυική ανάρρωση και ανάπτυξη μέσω της αυξημένης αιμάτωσης που προκαλεί.

    http://rs464l3.rapidshare.com/cgi-bi...29160144129177
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 17 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία