Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 36 από 36
  1. 13-05-16 16:37 #31
    Προεπιλογή
    Καλο παιδι; Με καλη διαθεση; Κανετε κ προπονηση μαζι κ τωρα πια φιλοι; Ερωτας μου μυριζεται!
    Χωρια την πλακα ειναι θετικο κ τυχερο να βρεις καποιον που ξερει κατι περισσοτερο απο σενα να σε βοηθαει κ να βοηθιεται κ ο ιδιος ισως με καποιο τροπο.
    Αλλα οπως εχει λεχθει ουτε ολοι ειναι δεκτικοι ,ουτε ο καθε ''βοηθητης'' λειτουργει καλοπροαιρετα κ με τον σωστο τροπο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-05-16 16:43 #32
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Καλο ειναι να λεμε μια κουβεντα κι αν ο αλλος θελει, θα το καταλαβει. Πολλες φορες πας να βοηθησεις και γινονται χειροτερα τα πραγματα..Ακους και κουβεντες οτι εισαι ξερολας κλπ. Ασε που μπορει να ρθει κανενας υπευθυνος και να σου την πει με την προφαση οτι αν τραυματιστει θα βρει αυτος μπελα κι οχι εσυ κλπ κλπ.. Στους πολυ αρχαριους,μια κουβεντα και τελος. Υστερα ο καθενας μονος του.. Οποιος θελει πραγματικα κι ενδιαφερεται,μαθαινει απο μονος του,διαβαζει,τωρα και με το ιντερνετ παρα πολυ ευκολα. Εμενα αυτα που μου εδειξαν καποια ατομα στην αρχη τα μισα πλεον δε τα κανω γιατι θεωρω οτι ειναι λαθος η απλα μπορει να μη ταιριαζουν στην δικια μου σωματικη κατασκευη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-05-16 18:16 #33
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ναι βασιλη μαζι σου αλλο ομως δεν κανω ασκησεις γιατι δεν κολλανε νοιωθω οτι δεν με πιανουν κτλ και αλλο μου δειχνουν και κανω του κεφαλιου μου και εμενα στην αρχη μου λεγανε πχ κανε μονοζυγο να ανοιξει η πλατη σου δεν εκανα γιατι θεωρω την τροχαλια κλασης ανωτερη και κινηση που μιμηται απολυτα το μονοζυγο και την κανεις και αυστηροτερα αν ξερεις να την κανεις μου ελεγαν κανε σκουωτ δεν εκανα με τραβαγε παντα πολυ χαμηλα στην πλατη σε σημειο να ποναω και οσες φορες ψυχαναγκασα τον εαυτο μου να κανει στους ιδιους πονους κατεληξα τοσο σε κατω πλατη οσο και γονατα βρηκα ομως το χακ σκουωτ η την μηχανη του σκουωτ που ηταν κατα πολυ πιο υποφερτα τοσο σε μεση οσο σε γονατα ακουσα ομως αυτους που ειχαν να μου πουν πεντε πραματα και κατεληξα μετα να κανω τα δικα μου δεν μου ελεγαν κανε και εκτασεις αλτηρων και εγω εκανα πιεσεις οπως πολλακις βλεπω χαρακτηριτικα να γινεται απο αδαεις .μερικες φορες πραγματικα πιστευω αν εχουν αχυρο στο κεφαλι δεν τα περνουν τα γραμματα οι νεοι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-05-16 18:25 #34
    Banned
    Εγγραφή
    07-05-2016
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή
    Πολύ ενδιαφέρον ποστ γιατί είμαι αρχάριος, αλλά από πάνω ακριβώς δεν καταλαβαίνω τι γράφει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-05-16 20:51 #35
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2016
    Περ.
    Π.Φαληρο
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Θα ηθελα παρα πολυ να μην ειχαμε ολοι μας κολλημα σχετικα με το να υποδειξουμε τον σωστο τροπο εκτελεσης μιας ασκησης χωρις να κινδυνευουμε να μας χαρακτηρισουν σαν ξερολες η πεφτουλες. Ομολογω οτι ουτε και εγω το κανω, βασικα ειμαι αρχαριος, δεν ειμαι απολυτα σιγουρος οτι ξερω ολες τις πιθανες παραλαγες μιας ασκησης, οποτε προτιμω να μην μιλησω. Παραλληλα εκτιμω οταν καποιος μου λεει κατι και παντα κανω ξεκαθαρο οτι εκτιμω αυτην την βοηθεια.
    Ενα που βλεπω πολυ συχνα ειναι οι ελξεις τροχαλιας για την πλατη, εχω δει καποιες φορες να κατεβαζουν την μπαρα αρκετα κατω απο το στηθος, εγω ξερω οτι η μπαρα πρεπει να παει καπου αναμεσα στο πανω μερος του στερνου και πηγουνι, δεν ξερω ομως μηπως υπαρχει καποια περιεργη παραλλαγη της που να λεει κατεβασμα τοσο χαμηλα.

    Ειδα χθες στο facebook ενας τυπος που κοροιδευε μια κοπελα που εκανε μια εκδοση squat εχοντας την μπαρα αναμεσα στα ποδια της, σχεδον στα γεννητικα της οργανα, ο τυπος τραβηξε βιντεο για να το ανεβασει και να γελασει, τελικα τον ξεχεσαν ολοι καθως του ειπαν οτι υπαρχει πραγματικα τετοιοα ασκηση με ονομα jefferson squat και οτι θα επρεπε να την βοηθουσε εξηγωντας την λαθος εκτελεση παρα να γινει ο καραγκιοζης χλευαζοντας την στο ιντερνετ. Τοσες πολλες παραλαγες, πως να τα ξερεις ολα; Καθικια να μην ειμαστε και ολα θα πανε καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-05-16 21:17 #36
    Προεπιλογή
    Το θεμα δεν ειναι να επεμβαινει κανεις σε μικρολεπτομεριες η παραλαγες τεχνικης ,αλλα σε περιπτωσεις εκετελεσης που μπορει να υπαρξει τραυματισμος η ειναι τελειως λαθος.
    To jefferson squat που αναφερες οντως υπαρχει σαν ασκηση κ χρησιμοποιητο κυριως απο καποιους ''παλιους'' οταν δεν υπηρχε ακομη η ποικιλια μηχανηματων για ποδια.
    Την ηξερα σαν ασκηση αλλα σημερα εμαθα την ονομασια της ,σε προσπαθεια μαλιστα να την εκτελεσω καποτε ειδα οτι δεν ηταν κ τοσο καλη ιδεα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123