Σελίδα 3 από 41 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 601
  1. 15-01-15 21:10 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω διαβάσει κανένα βιβλίο του, και δεν εκφράζω άποψη για τo περιεχόμενo τους το οποίο ενδέχεται να είναι και ενδιαφέρον.
    Αλλά δε μπορώ να μη σχολιάσω αυτό το ποστ



    Δηλαδή τώρα αυτό θεωρείται βιβλιογραφία επιστημονικού βιβλίου? ΣΟΥΠΕΡ ΣΩΜΑ ΣΕ ΔΩΔΕΚΑ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ
    και ΣΤΑΥΡΟΣ ΧΑΤΖΟΣ-ΝΤΟΠΙΝΓΚ,ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ και όλα τα υπόλοιπα?
    Ας έβαζε και κανένα άρθρο του Vita.
    Από εκεί αντλεί τις πληροφορίες του ο κ.Τουλιάτος?
    Tο εργο του Κου Τουλιατου ειναι αξιολογο.
    Σε οποιοδηποτε γραπτο εργο,ειδικα σαν αυτο που υπαρχει περιωρισμενη βιβλιογραφια,ο συγγραφεας ειναι μερικες φορες αναγκασμενος να χρησιμοποιησει και δευτεροκλασσατες πηγες βιβλιογραφιας.(σσ Του Frank Zane σιγουρα δεν ειναι τετοιο.)
    Στην Ελλαδα πρεπει να μαθουμε να εκτιμαμε περισσοτερο καποια πραγματα.Αυτο το βιβλιο αν ειχε κυκλοφορησει στην Αμερικη θα ειχε ρεκορ πωλησεων.

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-01-15 22:00 #32
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ρε ελληναρεςαφου δεν εχετε διαβασει το βιβλιο πως βγαζετε συμπερασματα για το περιεχομενο του?διαβαστε πρωτα και μετα καντε κριτικη αν και το σωστο ειναι να τα διαβασετε και τα τρια δεν ηρθαμε εδω να λυσουμε τις προσωπικες μας αντιπαραθεσεις απο το φβ που ολοι κατα καιρους ειχαν μαζι του δεν πρεπει να υπαρχει προκαταληψη για το βιβλιο επειδη τον θεωρουμε περιεργο στις συναναστροφες με αλλα μελη στο φβ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-01-15 22:13 #33
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    vaggan

    ρε ελληναρεςαφου δεν εχετε διαβασει το βιβλιο πως βγαζετε συμπερασματα για το περιεχομενο του?
    Δυστυχώς, πρόκειται για μία συνήθεια που δεν κόβεται εύκολα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-01-15 22:35 #34
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    εγω να συμπληρώσω και να πώ ότι εκτός απο τούς κανόνες ευγενείας που δεν είναι σωστο να κρίνουμε χωρίς να έχουμε διαβάσει και χωρίς να υπάρχει κάποια αντιπαράθεση απο το άτομο όπου απευθυνόμαστε , όταν δεν υπάρχει και κάποιο υπόβαθρο γνώσεων είναι άδικο να κρίνουμε γιατι εκτιθόμαστε

    εγω που διάβασα τα πρώτα βιβλία έχω να πώ ότι μπορεί να φανούν πολύ χρήσιμα στον αναγνώστη αυτοί που έχουν κάποια υποδομή ίσως να κατανοήσουν πιο εύκολα κάποιες έννοιες αλλα η απλοικότητα της γραφής και επεξηγήσεις μπορούν να βοηθήσουν και τον αρχάριο ώστε να πάρει κάποια ιδέα
    και μόνο που κάποιες γνώσεις είναι ταξινομημένες κατα τετοιο τρόπο ώστε σε ένα βιβλίο να είναι εύκολα αναγνώσιμες είναι κάτι που δεν έχω δει σε πολλα συγγράμματα

    ούτε πάνω στο ββ υπάρχουν παρόμοια και επεξηγηματικά βιβλία γραμμένα στα ελληνικά , γι αυτο καλό είναι να μην απαξιώνουμε τέτοιες ενέργειες γιατι μόνο ώς κακοπροαίρετοι θα μπορούσαμε να χαρακτηριστούμε και γιατι εκτός απο αθλητής επι σειρά ετών έχει και την ιδιοτητα του ιατρού βιοπαθολόγου οπότε και γνώσεις έχει στο αντικείμενο και τις πηγές μπορεί να τις βρεί πιο εύκολα ώστε να είναι πιο ολοκληρωμένο και επεξηγηματικό το σύγγραμμα

    και όταν η θεωρία συμβαδίζει με την πράξη και εφαρμογή σε κάποιον , τότε πιο ευκολα μπορει η γραφή να γίνει κατανοητή πρός τούς αναγνώστες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-01-15 22:55 #35
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μικροβιολογος ειναι λαζαρε ,στην κτηνιατρικη παιζει να εχουν πιο δυσκολο πτυχιο

    Πληροφοριες απο το ιντερνετ μαζεψε και τις εβαλε σε ενα βιβλιο , τιποτα δικο του δεν εγραψε. Και οχι μονο μαζεψε πληροφοριες απο το ιντερνετ , δεν εψαξε καθολου για την εγκυροτητα τους.

    Αν θελεις , αγορασε και στειλε μου το βιβλιο του να σου καταριψω μια μια τις "γνωσεις" που εχει εκει μεσα με επιστημονικες ερευνες και αρθρα του διαδικτυου.

    Εχω αρκετα mb στον υπολογιστη , που "μεταφραζονται" σε 100+ βιβλια

    ξέρεις όμως αν έγραφε τωρα εδω μέσα θα μπορούσε να αντιπαρατεθεί αν και δεν υπάρχει λόγος γιατι απο τον τρόπο γραφής σου βγαίνει ενα πάρα πολυ εύκολο και απλό νόημα "δεν το διάβασα αλλα αν το διαβάσω θα απορίψω ένα ένα τα τα θέματα που αγγίζει "

    επίσης ποιός είπε ότι ότι γραφουμε και λέμε εδω μέσα είναι δικά μας , κανείς δεν φύτρωσε μόνος του όλοι απο κάπου μαθαίνουμε διάφορα ,απο δασκάλους απο βιβλία απο την ζωή , κανείς γιατρός επιστήμονας δεν οικοιοποιείτε και δεν υιοθετεί τα όσα λέει η διδάσκει , αν είναι δυνατόν , πέστε μου έναν στον πλανήτη που οι γνώσεις του δεν είναι αποτέλεσμα μαθήσεως απο δασκάλους η απο έρευνες και άρθρα διαβάζοντας βιβλία και παίρνοντας πτυχίο και ειδικότητα , αλλα απο δικές του έρευνες

    εγω ξέρω μουσικούς αυτοδίδακτους , οδηγούς αυτοδίδακτους , κτλ αλλα κανέναν επιστήμονα γιατρό αυτοδίδακτο , δεν καταλαβαίνω γιατι τόσο άδικη κρητική για κάτι που δεν έχει καν διαβαστεί και τόσο μένος να διαβαστεί μόνο και μόνο για αντιπαράθεση και αυτο δεν το λέω μόνο στο πιο πάνω πόστ αλλα γενικότερα σε παρόμοια πόστ , γιατι βγάζει μάτι η πρόθεση

    και γω έχω εμπειρία 30 χρόνια αλλα επειδη δεν έχω το υπόβαθρο δεν θα μπορούσα να γράψω ένα τετοιο βιβλίο και ας βρίσκω πηγες απο το ίντερνετ έτοιμες , γιατι όλη η ουσία είναι η σωστη διατύπωση που θέλει στίψιμο να βγεί το ζουμί ώστε να είναι πραγματικά κατανοητό ένα σύγγραμμα και απλα χρήσιμο

    το έχω γράψει πολλες φορες στο φόρουμ αυτοι που τα ψηρίζουν και την ψάχνουν υποτίθετε τζάμπα το μυαλό τους χαλάνε , η ουσία βρίσκετε στα απλα πράγματα και εφαρμόσιμα σε βάθος χρόνου

    και η πρώτη πρόταση είναι όλα τα λεφτα ότι στην κτηνιατρική έχουν πιο δύσκολο πτυχίο , αυτο ειλικρηνα δεν κατάλαβα που κολλάει , η κτηνιατρική δεν είναι εύκολη αλλα ούτε κανένας κλάδος ιατρικής , έχω φίλους κτηνιάτρους και ξέρω τι τραβήξανε , αλλα και φίλους γιατρούς μικροβιολόγους αναισθησιολόγους κτλ και δεν υπάρχει διαφορα θέλει μεγάλη προσπάθεια , η μόνη διαφορα με την κτηνιατρική είναι ότι το ζώο δεν μπορεί να σου πεί που πονάει και να έχεις διάλογο μαζί του και είναι λιγότερη η ευθύνη της ζωής απο την ανθρώπινη είτε το θέλουμε είτε όχι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-01-15 23:08 #36
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Για να γραφω οτι γραφω , σημαινει οτι ο ιδιος εχει παραθεσει παραγραφρους απο το 3ο βιβλιο του και οταν του λεγαμε οτι κανει λαθος , εσβηνε τα σχολια και εκανε τροποποιησεις στο αρχικο κειμενο του.

    Στο βιβλιο ομως που εχει κυκλοφορησει παραμενει διατυπωμενο λαθος.



    Ωχ , δεν επρεπε να το μαρτυρησω αυτο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ArgoSixna : 15-01-15 στις 23:11
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-01-15 23:50 #37
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Ο γιατρος ειναι ενα ατομο που ζει και αναπνεει για τον αθλητισμο.Εχει χασει αρκετα απο οσο ξερω για να καταφερει να φτιαξει ενα σωμα που θα ελεγα εναι απ τα πιο ομορφα στο ελληνικο bb- fitness.Τα βιβλια του ειναι μια πολυ καλη προσπαθεια που απαιτει κοπο και χρονο.Ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι κανει γιατι το αξιζει σαν ανθρωπος και σαν αθλητης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-01-15 23:56 #38
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Επομένως ας μείνουμε στην ουσία που είναι το βιβλίο.
    Εσύ ArgoSixna τι θεωρείς λάθος στη διατύπωση των συγγραμμάτων και με την όποια ιδιότητα έχεις, πως θα το διατύπωνες? Έχεις κάνει μέχρι στιγμής κάποια συγγραφή βάση της οποίας θεωρείς τη συγγραφή του εν λόγο βιβλίου λανθασμένη?
    Υπόψη αναφερόμαστε στα όσα έχουν κυκλοφορήσει και όχι σε ότι πρόκειται να κυκλοφορήσει. Το θέτω για να έχουμε πιο εποικοδομητικό διάλογο, να αναφερθούμε επί του έργου, άσχετα με το ποιος είναι ο συγγραφέας εφόσον υπάρχει προκατάληψη στο πρόσωπο του.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-01-15 00:07 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    εγω ένα ξέρω να πώ ότι και σωστο άρθρο τεκμηριωμένο να αντιπαραθέσει κάποιος , μπορω ακόμα και χωρίς να έχω δίκιο να τον βγάλω μέχρι και τρελό , ποτε βέβαια δεν θα έκανα κατι τετοιο αλλα είναι πράματα που γίνονται
    όπως και ποτε δεν θα έγραφα δημόσια μια αντιπαράθεση που είχα με κάποιον σε ένα άλλο φορέα πχ φεις η φόρουμ όταν δεν υπάρχει δυνατότητα διαλόγου

    επίσης όλα αυτα τα επιστημονικα τα περισσότερα μπορει να γράφονται αλλα δεν υπάρχει ουσία , η ουσία βρίσκετε στα πολυ απλα πράματα
    όπως έχω ξαναπεί αν εγω έχω πρόβλημα με την καρδια μου δεν θα πάω σχολείο να γίνω καρδιολόγος να την γιατρέψω απλα θα με πεί ένας καρδιολόγος τι πρέπει να κάνω και θα το κάνω

    και αυτα τα λέω γιατι κατα καιρούς εχω δει ατομα να προσεγγίζουν επιστημονικα το καθε τι , αλλα απο ουσία μηδέν καιάλλος που απλα έτρωγε και γυμναζόταν σωστα ήταν τούμπανο και τον προσπέρασε στη στροφή και ας παίζαν όλοι με τα ίδια όπλα και γενικα υπάρχουν πολλες έρευνες που η μία αναιρεί την άλλη δεν σημαίνει απαραίτητα λάθος αλλα υπάρχουν και διαφορετικοί δρόμοι να φτάσει κάποιος κάπου , δεν σημαίνει απαραίτητα το ένα η το άλλο είναι λάθος

    πχ λέμε καλό είναι να γίνονται 4-5 γεύματα μοιρασμένα την μέρα , εγω πχ έκανα 3 και μια χαρα έχτιζα μυς , αυτό όμως μπορεί να γίνει αντικείμενο έντονης αντιπαράθεσης χωρίς ουσιαστικό λόγο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-01-15 00:40 #40
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παιδια κανεις δεν λεει οτι λεει οτι ναναι η οτι δεν ξερει τι του γινεται προφανως ξερει.Τωρα το οτι ειναι γιατρος οκ ενας γιατρος ειναι απο τους εκατονταδες εκατομμυρια στον πλανητη στην τελικη δεν νομιζω να αναλυει και να εξηγει πως τα stem cells μπορουν να γινουν οτιδηποτε αλλο κυτταρο μεσα μας και με ποια διαδικασια γινεται αυτο ουτε το οτι ειναι γιατρος τον κανει αυτοματα τον Θεο μιλαει για πραγματα απλα βασικα που εχουν να κανουν με το bbing,και ειδικα για καποιους αρχαριους τα πρωτα βιβλια ειναι πολυ καλα για καθοδηγηση απλα πραγματα (απο ατομα που εχουν διαβασει το βιβλιο λεω εγω προσωπικα δεν το εχω διαβασει).Η ολη αντιπαραθεση ειναι πως η συμπεριφορα που εχει και οι σχεδον αιρετικες αποψεις που εχει σε πολλα θεματα τον κανουν αμφιλεγομενη προσωπικοτητα και αυτο φυσικα εχει σαν συνεπεια πολλοι να (σνομπαρουν) τα βιβλια του το οποιο ειναι μεχρι ενα σημειο κατανοητο.Σιγουρα δεν νομιζω να μπορει κανεις να αρνηθει οτι ειναι αμφιλεγομενη προσωπικοτητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-01-15 00:54 #41
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να γραφω οτι γραφω , σημαινει οτι ο ιδιος εχει παραθεσει παραγραφρους απο το 3ο βιβλιο του και οταν του λεγαμε οτι κανει λαθος , εσβηνε τα σχολια και εκανε τροποποιησεις στο αρχικο κειμενο του.

    Στο βιβλιο ομως που εχει κυκλοφορησει παραμενει διατυπωμενο λαθος.



    Ωχ , δεν επρεπε να το μαρτυρησω αυτο
    ρε με μπερδεψεςτελικα το εχεις διαβασει το βιβλιο??γιατι πισω λες θα επιστρεψεις οταν πεσει στα χερια σου που ειδες εσυ οτι εχει κανει λαθος στην εκδοση αφου δεν εχεις το τριτο βιβλιο?οπως και να εχει παντως εγω εχω διαβασει το ενα βιβλιο και ηταν ολα πολυ επιγραμματικα αλλα ισως αυτο γινεται και σκοπιμα για να σε μυησει στα επομενα γιατι ειναι τριλογια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-01-15 12:06 #42
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παρουσίαση του 3ου βιβλίου ''Επιστημονική Προσέγγιση και Ιατρική Πρόληψη στην Μυική Ανάπτυξη'' που έγινε Δευτέρα 26 Ιανουαρίου 2015 στις 7μμ στη λέσχη του Σ.Α.Κ.Α. Το βιβλίο είναι έκδοσης ''Αστάρτη'' όπου και τα δυο προηγούμενα.

    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-01-15 13:39 #43
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Και κάποιες φώτο από τον Γιώργο Τουλιάτο

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-01-15 15:31 #44
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Γιατι δεν τον κανετε unban να δωσει 2-3 απαντησεις ο ιδιος ,αφου γινεται τετοια κουβεντα ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-01-15 16:04 #45
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Τα βιβλια που εχει γραψει ειναι απο μονα τους απαντησεις καθως κ οι αποψεις του πανω σε ολα τα θεματα που συζητιουνται απο πανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 41 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία