Σελίδα 5 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 601
  1. 15-09-15 15:39 #61
    Banned
    Εγγραφή
    12-09-2015
    Μηνύματα
    51
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικα τα βιβλια του εχουν χρησιμες πληροφοριες για ολες τις κατηγοριες αθλουμενων ,περι ασκησεων κ διατροφης θα βρεις κ αλλου ευκολα ,περι εξειδικευμενης ομως ιατρικης επανω στο ΒΒing (κ οχι μονο) κ ειδικων θεματων ειδικα στην Ελλαδα δεν θα βρεις.
    Προσωπικα πιστευω οτι ο G. Toul εχει προσφερει πολλα στον αθλητισμο μεσα απο τις ιατρικες του γνωσεις του ενωμενες με την προσωπικη του εμπειρια στο αθλημα.
    Πολλοι τον εχουν αντικρουσει h κατηγορησει λογω διαφορετικων αποψεων η ζηλοφθονιας θα ελεγα ,το θεμα ομως ειναι (προσωπικη μου αποψη) οτι με την επιστροφη του στο forum εμπλουτιζεται η γνωση μας τουλαχιστον σε βιοπαθολογικα θεματα.
    Αυτό με τη ζηλοφθονία στην Ελλάδα, ξεπερνάει κάθε όριο. ΔΙΑΒΑΣΑ τα ποστς κ δάκρυσα από τα γελια. Ο άνθρωπος είναι γιατρός έχει σπουδάσει 15 χρόνια κ έχει τόση εμπειρία στην πλάτη του κ ο άλλος του λέει, έχω 200 MB στον υπολογιστή μου έλα όποτε θες να σε κολλήσω στον τοίχο. Δυστυχώς αυτό το στοιχείο της ζήλιας δεν μπορούμε να το αποβάλουμε σας λαός. Θυμάμαι αγόραζε- προ κρίσης καινούριο αμάξι ο πατέρας μου κ την άλλη μέρα χαρακιές από τη μια μεριά μεχρί την άλλη. Δεν τους ένοιαζε που δούλευε 15 ώρες τη μέρα κ είχε καραφλιάσει από το αγχος, απλά τσαιντιζόταν που επαιρνε αμάξι κ αυτοι όχι.

    Για αυτό δεν πάμε μπροστά σαν λαός, βάζουμε το συναίσθημα κ την κατινιά πάντα πάνω από τη λογική κ την ορθή κρίση. Δεν κοιτάμε πως θα πάμε εμεις μπροστά, αλλά γιατί πήγε ο διπλανός μας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-09-15 15:51 #62
    Προεπιλογή
    μπραβο στο forum που συμετασχουν τετοιοι ανρωποι και μας δινουν δωρεαν τοσες γνωσεις ευχαριστουμε!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-09-15 16:02 #63
    Προεπιλογή
    Καλα αυτο με το ''να ψοφισει η κατσικα του γειτονα'' ισχυει δυστηχως σε μεγαλο βαθμο στη χωρα μας κ εχει ειπωθει αρκετες φορες εδω μεσα.
    Στο παραδειγμα που αναφερεις με το αυτοκινητο του πατερα σου ,τουλαχιστον πλειττεται μονο ο ιδιος που δικαια ο ανθρωπος θελει να το χαρει ,οταν ομως πλειττεται καποιος που προσφερει με οποιοδηποτε τροπο σε πολλους κ το σταματησει ,τοτε χανουν κ πολλοι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-09-15 16:04 #64
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    haters are gonna hate!
    Eγώ χάρηκα που είδα ξανά τόσα μαζεμένα ποστ του κυρίου Τουλιάτου γιατί πάντα κάτι μαθαίνεις, ελπίζω να μην αποτελούν σπαμ.


    υ.γ. Παλαιότερα είχα λογοφέρει μαζί του στο φβ αλλά όταν τον γνώρισα από κοντά στο άτλας κατάλαβα πως είναι απλός και σταράτος,όλοι έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας και ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται! Έχεις να μάθεις από τις κουβέντες μαζί του και δεν είναι τυχαίο πως και αγωνιστικός αθλητής που αντιμετώπισε πρόβλημα υγείας τον ευχαρίστησε δημόσια για την βοήθειά του ακόμη και αν είχαν τσακωθεί άσχημα πιο παλιά. Μάλιστα ο ίδιος ο Τουλιάτος επικοινώνησε μαζί του. Αυτό και μόνο τον τιμά σαν άνθρωπο. Σαν γιατρός δεν έχει ν`αποδείξει τίποτα και σε κανέναν εμπειρικό αρκεί να είναι τυπικός.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-09-15 16:52 #65
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Oταν επιστημονικες μελετες καταριπτουν κατι , τοτε δεν ειναι "haters gonna hate".

    Τοτε ειναι , ειμαι βλαμμενος διαβαζω το βιβλιο και λεω οκ σωστα τα λεει , ασχετα αν ειναι ξαναλεω ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟ οτι δεν ισχυει.

    Μεταλας , ελπιζω να εισαι τρολλ οπως ειπε καποιος αλλος δεν πας ουτε μεχρι το περιπτερο.

    ακου εκει ζηλια, σε μια συζητηση επειδη του ειπαμε οτι ειναι λαθος, του παραθεσαμε και 5-6 ερευνες και αντι να πει οκ ειναι εγκυρες οι πηγες ο τυπος αρχισε να βριζει και να κανει μπλοκ στο facebook.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ArgoSixna : 15-09-15 στις 16:55
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-09-15 17:00 #66
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Δεν το`χω ψάξει τόσο...λεπτομέριες εννοώ πάνω στην κατάριψη ή όχι των λεγομένων του. (trollers όμως που αναθεματίζουν χωρίς να ξέρουν υπάρχουν μπόλικοι).
    Αν ναι, τότε μαζί σου....
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-09-15 17:06 #67
    Banned
    Εγγραφή
    12-09-2015
    Μηνύματα
    51
    Προεπιλογή
    Δεν μίλησα προσωπικά για κανέναν, ΑΡΓΟΣΙΧΝΑ στο χωριό μου λένε όποιος έχει τη μυγα να τη φέρει πίσω

    Δεν περιμένω να παραδεχθείς εμένα, όταν δεν παραδέχεσαι ούτε τον γιατρό για τις γνώσεις του κ λες σιγά τι σπούδασε, εγώ τα ξέρω καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-09-15 17:13 #68
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalas26 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με τη ζηλοφθονία στην Ελλάδα, ξεπερνάει κάθε όριο. ΔΙΑΒΑΣΑ τα ποστς κ δάκρυσα από τα γελια. άλλος του λέει, έχω 200 MB στον υπολογιστή μου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalas26 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μίλησα προσωπικά για κανέναν, ΑΡΓΟΣΙΧΝΑ στο χωριό μου λένε όποιος έχει τη μυγα να τη φέρει πίσω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων


    Εχω αρκετα mb στον υπολογιστη
    ναι οκ δεν μιλησες προσωπικα , πεταξες σποντα σαν χαζογκομενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-09-15 17:33 #69
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Ευτυχώς η επιστήμη προχωράει-εξελίσεται διαρκώς και όσο περνάν τα χρόνια έχουμε όλο και μεγαλύτερη-ακριβέστερη πληροφορία.
    Και η έρευνα είναι ο βασικότερος λόγος.
    Υπάρχουν πολλοί γιατροί-γυμναστές-φαρμακοποιοί-λοιποί επαγγελματίες οι οποίοι έχουν μείνει ακόμα στην γνώση που υπήρχε το 70 και το 80. Οπότε ας μην λέμε ότι η ιδιότητα κάποιου απο μόνη της ακυρώνει την αξία της επιστημονικής μελέτης-έρευνας. Η λέξη "κομπογιαννίτης" έχει λόγο που υπάρχει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-09-15 17:59 #70
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    με ολους μας εχει μαλωσει αυτος τελικα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-09-15 18:07 #71
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    πιστευω οι περισσοτεροι ειστε απλα εμπαθεις καθηστε και μαθετε πεντε πραματα και μην ειστε εμαθα να μαστορευω γ....ω και τον μαστορα ο ανθρωπος εχει καποιες περγαμηνες τοσο σαν αθλητης οσο και σαν επιστημονας εχει να πει ουσιωδη πραματα και αν δεν σας αρεσουν αυτα που λεει η διαφωνειτε φροντιστε να μην πετατε λασπη
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-09-15 18:15 #72
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    το δικό μου σχόλιο πήγαινε σ αυτά που γράφει ο metalas και ορισμένοι άλλοι....just to be clear.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-09-15 18:22 #73
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Ύστερα από εννέα μήνες άνοιξαν ξανά παλιές "πληγές"!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-09-15 18:40 #74
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς η επιστήμη προχωράει-εξελίσεται διαρκώς και όσο περνάν τα χρόνια έχουμε όλο και μεγαλύτερη-ακριβέστερη πληροφορία.
    Και η έρευνα είναι ο βασικότερος λόγος.
    Υπάρχουν πολλοί γιατροί-γυμναστές-φαρμακοποιοί-λοιποί επαγγελματίες οι οποίοι έχουν μείνει ακόμα στην γνώση που υπήρχε το 70 και το 80. Οπότε ας μην λέμε ότι η ιδιότητα κάποιου απο μόνη της ακυρώνει την αξία της επιστημονικής μελέτης-έρευνας. Η λέξη "κομπογιαννίτης" έχει λόγο που υπάρχει.
    Πώς να διαφωνήσεις??
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-09-15 19:07 #75
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.604
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oταν επιστημονικες μελετες καταριπτουν κατι , τοτε δεν ειναι "haters gonna hate".

    Τοτε ειναι , ειμαι βλαμμενος διαβαζω το βιβλιο και λεω οκ σωστα τα λεει , ασχετα αν ειναι ξαναλεω ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟ οτι δεν ισχυει.

    Μεταλας , ελπιζω να εισαι τρολλ οπως ειπε καποιος αλλος δεν πας ουτε μεχρι το περιπτερο.

    ακου εκει ζηλια, σε μια συζητηση επειδη του ειπαμε οτι ειναι λαθος, του παραθεσαμε και 5-6 ερευνες και αντι να πει οκ ειναι εγκυρες οι πηγες ο τυπος αρχισε να βριζει και να κανει μπλοκ στο facebook.

    Δεν μας ενδιαφέρει όμως τι γινεται στο facebook γιατί δεν γνωρίζουμε υπο ποιες προυποθέσεις γίνονται οι τσακωμοί.
    Ο καθένας δηλώνει ότι θελει και τον υποστηρίζουν όλοι οι φίλοι του. Ας μην αναλωνόμαστε σε αυτά γιατί θα μπορούσαμε και εμείς να κάνουμε ρεζίλι πολυ κοσμο γιατί είμαστε χρόνια στο κουρμπέτι και μαθαίνουμε και πολλα, ο νοων νοείτω.

    Εχουμε έναν ανθρωπο που στον τομέα Υγεία μπορεί να προσφέρει γνώσεις, ας μείνουμε σε αυτό. Οποιος άλλος νομίζει, μπορεί να εκδίδει βιβλία ή ερευνες.
    Εγω προσωπικά είχα καλέσει μέλη να κάνουν έρευνες-αρθρα εδώ αλλά πηγε στον βρόντο. Η πρόταση ισχύει.

    Οπότε όταν καποιος επιλέγει να γράψει δημόσια κάτι ακομα και για την δικιά του προβολή, τουλάχιστον ας μην είμαστε προκατελειμμένοι ή αγενείς.


    Υ.Γ. Επίσης παρατηρώ ότι καποια μέλη γενικά ηλεκτρίζουν συχνα-πυκνά το φόρουμ , είτε επειδή νομίζουν ότι ειναι παλαιοί και μπορούν να συμπεριφέρονται όπως νιώθουν, αφιλτράριστα, ή επειδή έχουν μια χ,ψ οικειότητα με 5-10 ατομα.
    Δεν ειναι προσωπικη αναφορά λόγω του quote, αλλά δεν μπορουμε να εχουμε συνεχεια τα ίδια.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία