Σελίδα 7 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 601
  1. 17-01-16 03:47 #91
    Προεπιλογή
    Σωστα μιλας Δημητρη ,ο γιατρος για αλλη μια φορα ειχε τα κοτσια κ την αυτογνωσια να πει στην εκπομπη της Πανια τα πραγματα οπως πραγματικα εχουν.
    Δεν ξερω ομως μηπως αυτο το συνεχες ''αυτομαστιγωμα'' στον εαυτο του εχει κ μια δοση υπερβολης που καταληγει αρνητικη για την προσωπικη του εικονα.
    Σιγουρα θα υπαρχουν πολλοι που θα πουν <<Ελα μωρε εγω ξερω 100 ατομα που τα περνουν-πηραν κ δεν εχουν παθει τπτ! Ολα σε αυτον εχουν τυχει;>>
    Ειναι σαν να περνει ολα τα βαρη επανω του προσπαθωντας να βοηθησει τους αλλους ,δινοντας ισως μια υπερβολικη τραγικοτητα γινοντας αυτος το μαυρο προβατο της υποθεσης.
    Ειμαι σιγουρος οτι εαν μπορουσε να γυρισει ο χρονος πισω κ ειχε τα σημερινα μυαλα ,παλι τις ιδιες επιλογες θα εκανε σαν βαση αλλα με τελειως διαφορετικο τροπο κ νοοτροπια ωστε να μην ειχε ολες αυτες τις συνεπειες που ειπε για την προσωπικη του ζωη.
    Και οχι μονο ο γιατρος αλλα κ οι περισσοτεροι παλαιοι πρωταθλητες κ απλοι αθλητες ,αρκει βεβαια να μην εχουν υπαρξει σοβαρα προβληματα στην υγεια τους κ που θα το εχουν μετανιωσει ,εκει αλλαζουν τα πραγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-01-16 12:18 #92
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Χρήστο,θυμάμαι όταν ρώτησε ο Νίκος Χ''νικολάου τον Πύρρο Δήμα,μετά την ολυμπιάδα της Αθήνας το 2004, εάν γύρναγε το χρόνο πίσω,θα έκανε την ίδια πορεία;
    Προς έκπληξη όλων,ο 3Χ χρυσός Ολυμπιονίκης είπε <<όχι,θα διάλεγα άλλη πορεία,αρκετά βασανίστηκα!>>
    Έτσι κι εγώ λοιπόν θα ήθελα να ήμουν ένα λεπτό αγόρι που θα έτρεχε για χόμπι και δε θα κατέστρεφε την υγεία του (παροδικά) όσο και τις διαπροσωπικές του σχέσεις. Βέβαια το σιδερένιο άθλημα με έκανε διάσημο και έβγαλα χρήματα με κάποιο τρόπο (φωτογραφήσεις,διαφημίσεις,χορός) και αργότερα ως ιατρός-συγγραφέας.
    Το άθλημα αυτό το έκανα γιατί μου άρεσε μεν ο αθλητισμός,αλλά ήμουν ωραιοπαθής και νάρκισος.Αυτό το μαστίγωμα μπορεί να φαίνεται σαν μια τάση μαζοχισμού,όμως το περιγράφω με δόση γλαφυρότητας γιατί απλά έτσι βλέπω σήμερα τα πράγματα αποστασιοποιημένα.Μακάρι να διδαχθούν κάποιοι λαμβάνοντας το μήνυμα της ιστορίας.
    Ευχαριστώ πολύ το Σπύρο Μπουρνάζο που μου τηλεφώνησε λίγο πριν βγω στον αέρα και με έκανε να νιώσω πιο άνετα,διότι το Live έχει ένα άλλο ζόρι.Είχε και ο ίδιος πολλές ζωντανές συνεντεύξεις τη δεκαετία του 90 και αρκετή πείρα.Βέβαια ο Σπύρος είχε τον αέρα ότι υπήρξε το ίνδαλμα και σύμβολο μιας ολόκληρης γενιάς.
    Και ο ίδιος μου επεσήμανε αρνητικά αυτή τη μεμψιμοιρία του παρελθόντος,που το κανάλι ήθελε να εστιάσει.Τα κανάλια αρέσκονται στο να πουλάνε δράμα,πόνο και τραγικότητα.Τους άρεσε ο συναισθηματισμός μου και η αλλαγή στάσης ζωής.Όμως παρατήρησα πως έβαλαν λεζάντα με το θέμα του υπογοναδισμού και της ορμονικής αποκατάστασης (TRT) λες και είναι κάτι μεμπτό,τη στιγμή που εκατομμύρια άνδρες στη μέση ηλικία κάνουν το ίδιο.Πόσο μάλλον ένας βετεράνος πρωταθλητής με κατάχρηση μιας δεκαπενταετίας.
    Σίγουρα το παρελθόν μας δε μπορούμε να το αλλάξουμε,αλλά πρέπει να μας διδάσκει.Η πείρα αποκτάται και δε δανείζεται δυστυχώς.Θυμάμαι την πρώτη φορά που βγήκα Live στον ΣΚΑ'Ι' μπέρδεψα σε ένα σημείο τις λέξεις,ενώ ένιωθα πως υπερασπιζόμουν το άθλημα μας.Οι δημοσιογράφοι είναι μια άτιμη φάρα,ανελέητη,που σε βρίσκει στη σπηλιά όταν σε χρειάζεται,αλλά σου γυρνά την πλάτη όταν εσύ τους χρειαστείς...Και στο βίντεο του ΜEGA έγιναν περικοπές (κόπηκε η πρώτη ερώτηση για το πως καταλαβαίνουμε ότι ένα σώμα είναι φυσικό,ή ντοπαρισμένο).Δυστυχώς τους έχουμε ανάγκη για προβολή και δημοσιότητα,γιατί αυτοί είναι το μέσο για την κοινή γνώμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-01-16 15:59 #93
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    ΥΓ:Όσο για αυτό που ανέφερες Χρήστο,δηλαδή για το εάν πολλοί έχουν βγει αλώβητοι από την ενασχόληση με τα αναβολικά,αμφιβάλλω κατά πόσο γνωρίζουν την υγεία τους (δεν έχουν επίγνωση),ή κατά πόσο αρνούνται να μάθουν (για να μην ξενερώσουν).Ξέρω γνωστό παγκόσμιο πρωταθλητή που δεν κάνει συνειδητά εξετάσεις,διότι όταν μάθει τι συμβαίνει από μέσα,θα αναγκαστεί να τα κόψει...οι εξετάσεις όμως δεν λένε ψέματα ποτέ.Πρόσφατα εξέτασα έναν αθλητή που ορκιζόταν πως είναι έξω και οι εξετάσεις του έδειξαν το αντίθετο.
    Συνεπώς ως γιατρός είμαι καχύποπτος κατά πόσο οι αθλητές είναι υγιείς και εάν δεν είναι κατά πόσο ειλικρινείς είναι να το παραδεχτούν.Γενικά στο άθλημα κυριαρχεί η τάση να δείχνουμε μόνο την εξωτερική λαμπρή εικόνα.Βέβαια το χάος συμβαίνει στην ψυχική σφαίρα που εκεί είναι μεγαλύτερο ταμπού να παραδεχτείς πως το μυαλό σου έχει αρρωστήσει από τα ΑΑΣ και τα διεγερτικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-01-16 17:19 #94
    Προεπιλογή
    Eιδικα για τον Πυρο Δημα αλλα κ για ολους τους αθλητες αυτου του βεληνεκους προσωπικα αδυνατω να πιστεψω οτι εχουν μετανιωσει για την επιπονη πορεια τους. Εδω δεν μιλαμε για την ικανοποιηση που υπαρχει ολων των παραμετρων του ΒΒing για τον εαυτο μας ,εδω μιλαμε για χρηματα πολα ,επαγγελματικη αποκατασταση κ δοξα πανελληνια κ παγκοσμια ακομα.

    Χαιρομαι που η αποψη μου περι ''αυτομαστιγωματος'' συμφωνει-ταυτιζεται με την λεξη ''μεμψιμοιρια'' (πρωτη φορα την ακουω ,αλλα ενταξει καταλαβα το νοημα τησ) του Σπυρου Μπουρναζου που σιγουρα τα ''βλεπει'' αυτα πιο καθαρα κ με μεγαλη ευρεια γωνια.

    Γνωστο ειναι οτι οι δημοσιογραφοι ειναι μεγαλη φαρα (οχι παντα ολοι) που θα προσπαθησουν να πιαστουν απο ενα σημειο,μια λεξη να κατευθηνουν εκει που θελουν την συζητηση κ να ''τσαλακωσουν'' αυτον που θελουν για εντυπωσιασμο κ τηλεθεαση. Παντως γιατρε εχτες η Αννιτα Πανια ουδολως εμηδιασε η ειρωνευτηκε με το χαρακτηρηστικο της βλεμα στο φακο οσο μιλαγες ,κατι που συνηθιζει να το κανει ακομη κ σε πολυ επωνυμους ανθρωπους. Ακουγε με ενδιαφερον θα ελεγα χωρις να προσπαθησει να γραφηκοποιησει τα πραγματα , ισως την ενδιεφερε το θεμα η της ειπανε κ αλλαξε λιγο στυλακι ,δεν ξερω.

    Δεν ειπα οτι πολλοι εχουν βγει αλωβητοι απο τα φαρμακα ,αλλα οτι ο κοσμος επικεντρωνεται στις ατομικες μαρτηριες με τα ασχημα συνεπακολουθα σαν γεγονος , κ για τους αλλους κανει απλως ικασιες κ πιθανολογιες αναλογα με τις γνωσεις του κ την πειρα του στο θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-01-16 20:12 #95
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Στο διάλειμμα ήρθε και μου είπε <<γιατί μου μιλάς στον πληθυντικό;>>
    Στο τέλος ήθελε να κλείσω την εκπομπή με ένα μήνυμα και μετά βγάλαμε μια αναμνηστική φωτογραφία

    https://scontent.fath3-2.fna.fbcdn.n...71112070_o.jpg

    Πάντως,τους είχα προειδοποιήσει από νωρίτερα,πως εάν επαναληφθεί το γνωστό ύφος (όπως με Β.Δ & Τ.Π), θα έβαζα τα πράγματα στη θέση τους,κάνοντας αναφορά περί <<φαρμακο-εξάρτησης τύπου life style>> βλέπε χρήση ναρκωτικών σε party της show biz...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-01-16 20:32 #96
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    https://vimeo.com/album/3552311/video/152017341

    1:10:00 ξεκινά η ομιλία μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-01-16 20:33 #97
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Γιατρέ από κοντά λέει τίποτα ως γκόμενα; Φαίνεται cool άτομο πάντως αν κ ιδιότροπη-ιδιορρυθμη, τουλάχιστον δεν ειναι σοβαροφανης όπως το 99% των τηλεοπτικων προσώπων
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-01-16 21:56 #98
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παλαιότερα (προ δεκαετίας) μου άρεσε,αλλά ποτέ δεν την είχα δει από κοντά.
    Ο χρόνος αφήνει τα σημάδια του σε όλους μας,ενώ το make up κάνει θαύματα...
    Είναι γάτα και αρπάζει εύκολα,αλλά πιστεύω πως με συμπάθησε.Όμως άνετα χρησιμοποιεί γλώσσα της πιάτσας και δε δείχνει να μασάει να τα χώσει,ή να ειρωνευτεί-πικάρει.Το βλέμμα της είναι άγριο και το χαμόγελο της με τσαχπινιά
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Ν. Τουλιάτος : 17-01-16 στις 21:59
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-01-16 17:41 #99
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-01-16 22:46 #100
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    πάντως τα μμε έχουν τεράστια δύναμη με την προβολή και έχει ανάγκη το δικό μας άθλημα απο σωστη και εμπεριστατωμένη προβολή για να μάθουν και να καταλάβουν στην πραγματική τους διάσταση και εδω δίνετε ευκαιρία στο Γιώργο Τουλιάτο να πεί πράγματα και με την ιατρικη ορολογία που κατέχει αλλα πάνω απ όλα κατανοητα στο ευρύ κοινό

    τωρα στο θέμα που είπε ο Πύρρος ότι αν γυριζε τον χρόνο πίσω δεν θα έκανε τα ίδια , ενω λογικό είναι να το πιστεύει επειδη πέρασε απο αυτο το σταδιο και στο τέλος έκανε ταμείο , εδω θα πώ ούτε και αυτός είναι σίγουρος γι αυτα που λέει γιατι μιλάει τωρα εκ του ασφαλούς , γιατι γνώρησε την δόξα στο απόλυτο μεγαλείο της , την χόρτασε και λέει πχ δεν θα το ξανάκανα ,την έζησες την γούσταρες και ωφελήθηκες όμως Πύρο και αν κάτι δεν σ αρεσει δεν πάς για 3 φορές ολυμπιονίκης , να τα λέμε κι αυτα !!
    γιατι όλοι μετα Χριστο προφήτες γίνονται

    αν όμως δεν περνούσε όλη αυτη την δοκιμασία και σαν αθλητης απλός απλα δούλευε και πόρτα σε μαγαζια για βιοποριστικούς λόγους η έκανε οποιαδήποτε άλλη δουλεια και όταν έβλεπε κάποιον ολυμπιονίκη χρυσό και θαύμαζε την επιτυχία του τότε θα έλεγε θα ήθελα και θα μπορούσα και εγω να έκανα το ίδιο , αλλα κανείς δεν θα τον πίστευε

    δηλαδη να το κάνω λιανά είναι σαν την παντρειά , που είτε παντρευτει κάποιος είτε δεν παντρευτεί , μπορεί να το μετανιώσει

    και όλοι που μετανιώνουν συνήθως γίνετε λόγω της κατάχρησης φαρμάκων και παρενεργειών , η λόγω της ναρκισιστικής υπερβολής που χαλάει την εικόνα του αθλητη με την συμπεριφορά του και δείνει την εντύπωση ψώνιου , γι αυτο λέμε χρειάζεται σωστη παιδεία απο το ξεκίνημα , αλλα πώς να γινει αυτό που όλοι οι γκουρού έχουν σαν αυτοσκοπό και καλλιεργούν στον νέο το ψώνιο των μυών και ότι το παν είναι το περιτύλιγμα που είναι ενα ξερό κορμί

    επόμενο είναι λοιπόν κάποιος μετα να κάνει αναγκαστική προσγείωση και όχι σε διάδρομο προσγείωσης , απο αυτο πάσχουμε απο ανθρώπους που έχουν μάθει απο δικά τους λάθη και καθοδηγούν σωστα τούς νεότερους , κάνοντας τους να δίνουν τοση μεγάλη αξία στο σώμα , μεγαλύτερη μάλιστα απο την ίδια την ζωή και την υγεία

    δηλαδη λάθος τρόπος σκέψης απο την αρχη και είναι γνωστο πως αν ανεβείς σε λάθος τραίνο μετα σε όποια σταση και να κατεβείς λάθος θα είσαι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-01-16 01:05 #101
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-01-16 02:14 #102
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Ίσως το πιο σημαντικό πράγμα που έμαθα από την ενασχόληση μου με τις Αμερικάνικες ιστοσελίδες και το συγγραφικό μου έργο εκεί,είναι η επιστημονική τεκμηρίωση των όσων υποστηρίζουμε με επιστημονικές αναφορές σε εργασίες.Στο διαδίκτυο κυκλοφορούν πολλές ανεπίσημες ανέκδοτες αναφορές από μη καταρτισμένους που βαφτίζονται ως ειδήμονες.Το θέμα είναι πως σε ανύποπτο χρόνο μπορούν να εκτεθούν των όσων υποστηρίζουν,διότι δεν στηρίζονται σε δεδομένα και στοιχεία.Αυτό το bro science των εμπειρικών gurus είναι η αιτία που μας έφτασε σε δράματα και παρατράγουδα της υγείας.Στην Ελλάδα όμως είσαι ό,τι δηλώσεις,μέχρι να έρθει η στιγμή να αντιμετωπίσεις τις ευθύνες σου.Με όποιον δάσκαλο καθίσεις,τέτοια γράμματα θα μάθεις,αποτελεί μια παλιά ρήση του λαού μας.
    Προσοχή στην υγεία μας και που την εμπιστευόμαστε,διότι είναι το πολυτιμότερο αγαθό.Η γνώση είναι δύναμη,η ημιμάθεια χειρότερη της αμάθειας,η άγνοια σκοτώνει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-02-16 15:59 #103
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Ένας χρόνος συμπληρώθηκε από την επίσημη κυκλοφορία του τρίτου μου συγγράμματος και περί τα 950 βιβλία πουλήθηκαν.
    Σας ευχαριστώ για την αποδοχή και φρονώ πως σας βοήθησε στην επίτευξη των στόχων σας,κυρίως όμως στη διασφάλιση της υγείας μέσω της προληπτικής ιατρικής.
    Η συνέχεια έπεται το ερχόμενο έτος,με το τέταρτο πνευματικό μου πόνημα,που είναι ήδη βελτιωμένο κατά 25.000 λέξεις,φτάνοντας αισίως τις 570 σελίδες Α4.
    Καλές προπονήσεις σε όλους και όλες, γνώση είναι δύναμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14.  

  15. 07-03-16 09:44 #105
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    https://scontent.fath3-2.fna.fbcdn.n...17177590_o.jpg

    Με τον κορυφαίο χημικό,Patric Arnold.Tον ευφυή επιστήμονα που κατασκεύασε προορμόνες και την τετραυδρογεστρινόνη,την οποία χρησιμοποίησαν πολλοί ολυμπιονίκες το 2000.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία