Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 41 από 41
  1. 06-03-15 00:40 #31
    Προεπιλογή
    Αν μπορουσε κανεις να βρει την τελεια πρωτεινη ,την πιο περιεκτικη , την κοινως αποδεκτα πιο ευγεστη , ειμαι σιγουρος πως παντα θα υπηρχε ο αντιλογος . Καποιος θα υποστηριζε οτι ειναι ακριβη , οτι εχει βρει φθηνοτερη , οτι δεν του αρεσει η γευση , οτι την φερνει ενας φιλος του απο την Ζιμπαμπουε στη μιση τιμη και αλλα πολλα . Αν εξαιρεσουμε λοιπον τις μεμονομενες αντιπαραθεσεις νομιζω πως το συγκεκριμενο προιον ειναι απο τα πιο αξιολογα πρωτεινικα σκευασματα που κυκλοφορουν πλεον εν ετει 2015 και δικαια θεωρειται οτι ''κουβαλαει'' και ολες τις νεες τεχνολογιες φιλτραρισματος και συστασης . Απο την αλλη σε αλλον αρεσει να τρωει φιλετο κοτοπουλο και σολωμο και να τα πληρωνει , γιατι ετσι γουσταρει, και αλλος αρεσκεται στο να τρωει ρεβυθια και αμυγδαλα για να παρει πρωτεινη . Ο καθενας κανει τις επιλογες του ..εγω παντως κλίνω προς φιλέτο μεριά ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-04-15 18:58 #32
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Οφείλω να ομολογήσω ότι η σοκολάτα που έχω πάρει, είναι από τις πιο ωραίες που έχω δοκιμάσει σε αυτό το επίπεδο της "καθαρής πρωτεϊνης"...
    Με 250ml. free lact γάλα ήταν σαν να έπινα milkshake....
    Τέλεια επίσης κ με νερό...!!!!
    Για τα δικά μου δεδομένα στα 250ml. νερό ήταν λίγο πιο γλυκιά απ'οτι θα ήθελα... αλλά είναι κάτι που φτιάχνεται πάάάάάρα πολύ εύκολα.
    Με το γάλα ελάχιστο φουσκωματάκι, έστω κ εάν ήταν free lact, ενώ με το νερό πιό ελαφριά. Απολύτως λογικό.
    Επίσης πολύ καλή διαλυτότητα.
    Σε όλα τα θετικά που έχω προαναφέρει, το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι "έρχεται" από μία πάρα πολύ αξιόπιστη εταιρεία... (τουλάχιστον μέχρι στιγμής...)
    Για να προλάβω το αυτονόητο, είναι μια πρωτεϊνη με λίγο τσιμπημένη τιμή... αλλά πραγματικά πιστεύω ότι μερικές φορές ότι πληρώνεις παίρνεις.
    Σίγουρα είναι μια πρωτεϊνη που θα ξαναχρησιμοποιήσω....

    Κ για να προλάβω την απορία που σίγουρα θα έχει δημιουργηθεί στον φίλο Sobral,
    Ναι.... έχει κ πολύ καλή αφομοίωση...

    Keep ....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη primordial : 11-04-15 στις 19:01
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-04-15 19:31 #33
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Έχει όντως πάρα πολύ ωραία γεύση και δεν γίνεται νερουλή όπως οι περισσότερες whey (λόγω guar, xanthan και cellulose gum).

    Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα εντερικό πρόβλημα οπότε δεν είχα κανένα θέμα
    Δε θα την πρότεινα σε άτομα με ευαισθησία, σύνδρομο ευαιρέθηστου εντέρου ή οτιδήποτε άλλο, λόγω των παραπάνω διογκωτικών. Είναι επίφοβη.
    Επίσης είναι πολύ ακριβή χωρίς λόγο (πολλά fillers, αρκετός υ/κας, δεν πιάνει καν τα 80 γραμ πρωτείνης/100 γραμ και είναι ως επι το πλείστον concentrate).


    Αλλά άμα κάποιος έχει λεφτά για πἐταμα, είναι γαμώ τις πρωτείνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lila_1 : 11-04-15 στις 19:35
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-04-15 22:26 #34
    Προεπιλογή
    Την δοκιμασα σε γευση βανιλια κ προσωπικα απ τις καλυτερες του ειδους. Το καλυτερο σημειο της ειναι η πυκνοτητα κ η πλουσια υφη της, αν κ την εβαλα με νερο λες κ ηταν με γαλα.
    Με την εγγυηση του ονοματος της εταιρειας αν κ λιγο ακριβουτσικη την θεωρω τοπ επιλογη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-05-15 14:57 #35
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Έχει δοκιμάσει μήπως κανείς τη γεύση καφεδούμπα mochachino?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-05-15 08:17 #36
    Προεπιλογή
    η καλυτερη γευση της ,για μενα που δοκιμασα και την σοκολατα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-06-15 17:06 #37
    Προεπιλογή
    Ρε παιδιά αυτή η acesulfame με προβληματίζει λίγο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα, ομοίως και τα thickeners και το stabilizer που έχει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-11-15 11:23 #38
    Προεπιλογή
    Τελειωσα κ γω ενα 2κ κουβαδακι και ειπα να γραψω και γω μια αποψη. Η κατανάλωση έγινε με νερό.
    Για τα γουστα μου (δεν ειμαι του γλυκου) 1-2 κλικ πιο γλυκιά αλλα παχυρευστη αρκετα για whey τοσο που ειπα να κοιταξω παλι τι αγόρασα μήπως τα μπέρδεψε το παλικαρι κ μου εδωσε κατι αλλο.

    Γευση - Σοκολατα 8/10
    Διαλυτότητα 9/10
    Τιμή τσιμπημενη αυτη την εποχη

    Σιγουρα θα την ξαναπροτιμησω σε αλλαγή

    Τωρα για αν μου έδωσε και τι .... οτι κανει μια whey πρωτεϊνη (κανω διατροφη και απλα η πρωτεϊνη ερχετε να συμπληρωσει 1γευμα )

    Δωστε πόνο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-03-17 15:37 #39
    Προεπιλογή
    Αυτές τις μέρες είναι σε προσφορά στον ΑΘΛΗΤΗ.
    Δείτε εδώ τη συσκευασία των 2280gr.
    www.athlitis.gr
    Το πρώτο κατάστημα στην Ελλάδα, από το 1966.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-07-17 17:54 #40
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ειχα γραψει κ παλιοτερα για αυτη την πρωτεινη τα καλυτερα..να επανελθω με την γευση φραουλα, που ειναι καταπληκτικη..ευπεπτη, φοβερη διαλυτοτητα κ χωρις να βγαζει καθολου φαρμακιλα..υπαρχει διαθεσιμη κ σε δειγματακια μιας δοσης για οποιον θελει να την δοκιμασει
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-10-17 15:37 #41
    Προεπιλογή
    Σε προσφορά αυτές τις μέρες στον ΑΘΛΗΤΗ και συγκεντρώνει τις προτιμήσεις. Δείτε το εδώ.

    Όνομα: Ultra-Whey---Web.jpg Εμφανίσεις: 827 Μέγεθος: 307,0 KB
    www.athlitis.gr
    Το πρώτο κατάστημα στην Ελλάδα, από το 1966.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123