Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 41
  1. 17-12-13 02:24 #1
    Προεπιλογή Ultra Whey Protein (SCI-MX)
    ειναι η ιδια ΠΡΩΤΕΙΝΗ??






    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apostolos16 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Μου έδωσε ένας φίλος αυτή την πρωτεΐνη και τώρα που τελείωσε σκέφτομαι να την αγοράσω και θα ήθελα την γνώμη σας άμα είναι καλή η να δοκιμάσω καμία άλλη. Σε γεύση αυτή που δοκίμασα ήταν σοκολάτα και ήταν αρκετά καλή αν και δεν έχω δοκιμάσει άλλες για να μπορώ να συγκρίνω. Τώρα άμα την ξαναπάρω σκέφτομαι να δοκιμάσω βανίλια !

    Ορίστε δείτε και κρίνετε :


    Nutrition Information
    Per 100g
    Protein(on dry matter) - 76g
    Carbohydrates - 6.42g
    Of which sugars - 1.57g
    Fat - 3.5g
    Of which saturates - 2g
    Fibre - 1.8g
    Sodium - 0.84g
    Niacin (Vitamin B3) - 11.8mg
    Vitamin B6 - 1.04mg
    Magnesium - 277mg
    Zinc - 7.4mg

    Amino Acid Profile :

    Alanine - 969
    Arginine - 976
    Aspartic Acid - 5156
    Cystine - 840
    Glutamic Acid - 6935
    Glycine - 726
    Histidine - 639
    Isoleucine (BCAA*) - 2141
    Leucine (BCAA*) - 3258
    Lysine - 3148
    Methionine - 738
    Phenylalanine - 985
    Proline - 2730
    Serine - 2023
    Threonine - 1063
    Tryptophan - 433
    Tyrosine - 973
    Valine (BCAA) - 1779
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-12-13 02:32 #2
    Προεπιλογή
    η ιδια ειναι απλα καποιες εταιρειες αλλαζουν συσκευασιες...ειχα παει κι εγω να την πατησω μ ενα προιον αλλης εταιρειας και συγκεκριμενα της biotech που αλλαξε συσκευασια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-01-14 19:15 #3
    Προεπιλογή
    Γεια σας

    Σκεφτομαι να αγορασω τη συγκεκριμενη πρωτεινη ωστε να τη χρησιμοποιω μετα το κικμποξ.Θα αποκτησω μυες
    με την συγκεκριμενη ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-01-14 19:16 #4
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Μυς δεν αποκτας με την πρωτεινη
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-01-14 19:18 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μυς δεν αποκτας με την πρωτεινη
    ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΟΠΟΤΕ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-01-14 19:19 #6
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Καλη ειναι αλλα ακριβη,μπορεις να βρεις κατι φτηνοτερο

    *Γραφουμε με μικρα,ειναι κανονας του forum
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-01-14 20:48 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη ειναι αλλα ακριβη,μπορεις να βρεις κατι φτηνοτερο

    *Γραφουμε με μικρα,ειναι κανονας του forum
    σορρυ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-02-14 00:16 #8
    Προεπιλογή
    Σκέφτομαι να την πάρω!Γιατί κάνω διατροφή και πρόγραμμα για γράμμωση!Όντως η τιμή της δεν είναι πολύ καλή!Καμια παρόμοια να μου προτείνεται... με καλύτερη τιμή ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-02-14 01:19 #9
    Προεπιλογή
    δε θα την ελεγα ακριβη,...στο 30 ρι περιπου ειναι τα κιλα whey...της οΝ που επισης ειναι πρωτειναρα εχει 30...αυτη της sci mx ομως εχει καποιοες βιαταμινες κι ενα ενζυμο για καλΥτερη απορροφηση...θα μου πεις λεπτομερειες αλλα καμια φορα η λεπτομερεια κανει τη διαφορα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-01-15 14:26 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    εδω εχουν αλλαξει τα συστατικα,αλλα δεν μπορω με καμια παναγια να τα βρω πουθενα.
    υπαρχουν πλεον 3 πηγες πρωτεινης,concentrate/hydrolisate/isolate,με αυτη την σειρα αν θυμαμαι καλα.
    κ εχουν γινει κ καποιες μικρο αλλαγες στα προσθετα..στα προσεχως θα εχω κ αποψη για το προιον καθως ειναι υπο δοκιμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-01-15 15:18 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Ingredients: Ultra-Whey™ Protein Complex (whey protein concentrate [milk], hydrolysed whey protein [milk], whey protein isolate [milk], emulsifier [soya lecithin]), L-glycine, inulin fibre, thickeners (guar gum, xanthan gum), flavour, colour (red beet powder), sodium chloride, stabiliser, (cellulose gum), sweeteners (sucralose, acesulfame-K).

    Allergen Information: For allergens, see ingredients in bold. Manufactured in a facility that also handles egg and gluten.

    (ούτε εγώ βρήκα εικόνα κανονική). Έβαλαν πάντως κάποια πρόσθετα που δεν τα είχε παλαιότερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-01-15 15:28 #12
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    παντως απο οτι ειδα όλες της sci -mx εχουν soya lecithin !...
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-01-15 15:41 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    σχεδον ολες οι πρωτεινες πλεον εχουν,δεν μας απασοχλει κ τοσο αυτο..περισοτερο τα κομια,αλλα θα δουμε κ με αυτα τι θα γινει
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-01-15 15:53 #14
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    απο γευση τι λεει!?
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-01-15 00:57 #15
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    την εχω δοκιμασει 2-3 φορες μονο,οποτε θα αφησω μια πρωτη εντυπωση κ θα επανελθω αργοτερα..
    απο γευση αρχικα ειναι υπερβολικα καλη για μενα..αυτο γιατι εχω το μεγαλυτερο μερος του χρονου χρησιμοποιω αγευστη,η με γευσεις αλλα απο bulk..οποτε απο αυτο το κομματι ,ειμαι πολυ ευχαριστημενος...υπερβολικα θα ελεγα.
    αν μπορουσα να την συγκρινω με καποια αλλη του ειδους θε ελεγα οτι ειναι πολυ κοντα στην combat (σοκολατα) ,αλλα χωρις να ειναι τοσο γλυκερη.
    απο διαλυτοτητα παλι που κομπλε...δεν μενει τπτ στο σεηκερ,αλλα βεβαια οσες φορες την πηρα τωρα ηταν με χρηση φραπιερας,αρα θα επανελθω κ εκει πιο μετα.
    υφη παχυρευστη,κ σου δινει ενα χορταστικο σεηκ,κ για καποιον δεν θελει να πινει νερουλη whey..οποτε σε κραταει κ εκει

    ευπεπτη οσο δεν παει κ το σημαντικοτερο δεν εχω καμια παρενεργεια λογω προσθετων..πραγμα που με ανυσηχουσε αρχικα μιας κ οταν την ειδα για παραγγελειας ,ειχα δει την παλια φορμουλα που δεν τα ειχε αυτα μεσα,οποτε οταν μου ηρθε η καινουρια καπως επαθα ενα κοκομπλοκο..
    μαλιστα ειναι η πρωτη σκονη του ειδους που δοκιμαζω εδω κ χρονια με αυτα τα προσθετα μεσα,κ μαλιστα χωρις θεμα..
    οι πηγες ειναι αριστες,οποτε κανενα παραπονο κ εκει..

    για να δουμε στην πορεια..

    ο λογος που την επελεξα σαν εταιρια ειναι γιατι ειχα ξαναχρησιμοποιησει προιοντα της στο παρελθον..πριν καποια χρονια οταν ειχα παει αγγλια,ειχα περασει απο διαφορα συμπληρωματαδικα,για καμια αγορα..
    αυτο που μου κανε εντυπωση ηταν πως ολα τα μαγαζια την δουλευαν φουλ..οι υπαλληλοι εκει ορκιζονταν στο ονομα της εταιριας,οποτε ειχα δοκιμασει κ κατι τοτε..
    γενικα ομως,οπως εχω ξαναγραψει προτιμω τις ευρωπαικες μαρκες απο τις αμερικανικες οσον αφορα τις πρωτεινες ομως..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία