Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 16-01-15 14:18 #1
    Lightbulb Συμπληρώματα...
    Καλησπέρα σας!
    Νέο μέλος και εγω στην όμορφη παρέα σας και στο τόσο ενημερωμένο forum που υπάρχει!
    Θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα, ξέρω ότι σαν εμένα υπάρχουν 1000 κι άλλοι τύποι.
    Έχω ξεκινήσει γυμναστήριο εδω και 4 μήνες σχεδόν, ήμουν κάπου στα 90κιλά και αγύμναστος. Είμαι 1,75 περίπου.
    Σήμερα είμαι στα 79kg, πάω συχνά στο γυμναστήριο αλλά θα ήθελα στους τους επόμενους 5 μήνες να έχω χάσει την κοιλίτσα που έχω και να κάνω προσπάθεια για γράμμωση.
    Τι μου προτείνετε ως πρόγραμμα στο γυμναστήριο; επίσης πέραν απο την καλή διατροφή σε θέμα συμπληρωμάτων για αρχή τι προτείνετε; μου έχουν πει για την Whey protein! τι λέτε; επίσης για τις Isolate Matrix και HI-PROTEIN STANDARD ;

    Eυχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-01-15 13:33 #2
    Το avatar του χρήστη HasheSss

    Εγγραφή
    17-09-2013
    Περ.
    Κρητη
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στην παρέα! Για να έχουμε μια ιδέα περίπου πόσα γεύματα κάνεις? Ηλικία?Για πρόγραμμα γυμναστικής η γράμμωση δεν θεωρώ ότι θέλει κάτι εξειδικευμένο απλά να είσαι τυπικός 3-4 φορές την εβδομάδα και σίγουρα 2-3 φορές αεροβιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-01-15 13:35 #3
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες στο forum. Νεος και εγω.
    Αλλα δεν θεωρεις πως ειναι λιγο νωρις για τετοια σκευασματα? Δηλαδη αυτο που εννοω ειναι οτι ειμαι αντιθετος στην ευκολη λυση απο την αρχη. Πιεσε λιγο τον εαυτο σου με σωστη γυμναστικη και διατροφη και υστερα αφου δεις λιγο τα ορια σου πρωχορα σε συμπληρωματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-01-15 02:07 #4
    Lightbulb Νέος στα συμπληρώματα
    Καλησπέρα σας! Θα ήθελα πολύ την πολύτιμη σας βοήθεια όσοι γνωρίζουν να με βοηθήσουν σε κάτι ερωτήματα που έχω.

    Είμαι 79kg με χαλαρή σχετικά κοιλιά 1,77 περίπου. Ξεκίνησα γυμναστήριο εδώ και 4 μήνες! (Πάω περίπου 3 φορές την εβδομάδα μόνο λόγω του ότι είμαι φοιτητής και έχω δύσκολο πρόγραμμα) Ήμουν 89kg αλλά έφτασα στα 79kg
    Θέλω πολύ στους επόμενους 5 μήνες να σφίξω και να κάνω προσπάθεια για γράμμωση. Μαζί με το γυμναστήριο και την διατροφή θέλω να συνδυάσω και κάποια συμπληρώματα.
    Αλλα επειδή σε αυτά είμαι ανίδεος θέλω την βοήθεια σας.
    Ένα φίλος που ασχολείται λίγο που πρότεινε για την κατάσταση του σώματος μου να πάρω την Whey πρωτεΐνη για αρχή και μου είπε να αρχίσω παράλληλα και maximuscle.
    Εσείς τι πιστεύτε αν ξεκινήσω με αυτά και με γυμναστήριο θα δω διαφορά;
    Προτείνετε κάτι άλλο εσείς σε μάρκα; και γιατί;

    Eυχαριστώ πολύ περιμένω την φώτιση σας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-01-15 15:57 #5
    Exclamation
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HasheSss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ήρθες στην παρέα! Για να έχουμε μια ιδέα περίπου πόσα γεύματα κάνεις? Ηλικία?Για πρόγραμμα γυμναστικής η γράμμωση δεν θεωρώ ότι θέλει κάτι εξειδικευμένο απλά να είσαι τυπικός 3-4 φορές την εβδομάδα και σίγουρα 2-3 φορές αεροβιο.
    Είμαι σχεδόν 22 σε κάτι μήνες!
    Παίρνω τα βασικά, ένα πρωινό (που συνήθως είναι δημητριακά ολικής με βρώμη)
    Μεσημεριανό που δυστυχώς δεν το ορίζω αλλα προσπαθώ να είναι όσο πιο υγιεινό
    και βραδινό που μπορεί να είναι απο τόστ με γαλοπούλα ως λαχανικά με κάτι άλλο.
    Τις μέρες που παω γυμναστήριο δηλαδή 3 φορές την εβδομάδα standar παίρνω μια ώρα πριν παω κάτι του τύπου (σνακ) και κάτι μετά (σε φρούτο που έχουν πει μπανάνα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-01-15 20:08 #6
    Προεπιλογή
    Καλησπερα TEO !! Γραψε αν θες και ποσα γευματα κανεις και περιεγραψε μια ολοκληρη μερα πως περιπου την οργανωνεις . Η πρωτεινη σαφως και θα σε βοηθησει ειδικα μεταπροπονητικα γιατι ειναι σε αμεσα αφομοιωσιμη μορφη .
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-01-15 21:09 #7
    Προεπιλογή
    οπως λεει κι ο φιλος ο raiden οργανωσε τη διατροφη σου πρωτα και με καποια βασικοτατα συμπληρωματα για αρχη,υπομονη και προπονηση θα κανεις θαυματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-01-15 20:09 #8
    Το avatar του χρήστη HasheSss

    Εγγραφή
    17-09-2013
    Περ.
    Κρητη
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Teo7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σχεδόν 22 σε κάτι μήνες!
    Παίρνω τα βασικά, ένα πρωινό (που συνήθως είναι δημητριακά ολικής με βρώμη)
    Μεσημεριανό που δυστυχώς δεν το ορίζω αλλα προσπαθώ να είναι όσο πιο υγιεινό
    και βραδινό που μπορεί να είναι απο τόστ με γαλοπούλα ως λαχανικά με κάτι άλλο.
    Τις μέρες που παω γυμναστήριο δηλαδή 3 φορές την εβδομάδα standar παίρνω μια ώρα πριν παω κάτι του τύπου (σνακ) και κάτι μετά (σε φρούτο που έχουν πει μπανάνα)
    Σε γενικότερες γραμμές τα γευματα σου στο ημερήσιο σύνολο είναι χαμηλά σε πρωτείνη και ίσως και σε υδατάνθρακα..προσπάθησε να βάλεις γύρω στα 30 γραμμάρια πρωτείνη σε κάθε γέυμα..απο συμπλήρωμα πρωτείνης θα σου πρότεινα πολλών πηγών και όχι whey έτσι ώστε να πλησιάζει πιο πολύ σε γεύμα..απο θερμίδες μην ανησυχείς δεν διαφέρουν πολύ οπότε για γράμμωση είναι μια χαρά..δες complete 8 warriorlab ή grs 9 sci -mx..αν καταλήξεις complete 8 προτείνω γεύση cookies διαφορετικά στην grs - 9 βγάζει πολύ καλή μπανάνα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-01-15 20:19 #9
    Το avatar του χρήστη HasheSss

    Εγγραφή
    17-09-2013
    Περ.
    Κρητη
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Teo7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας! Θα ήθελα πολύ την πολύτιμη σας βοήθεια όσοι γνωρίζουν να με βοηθήσουν σε κάτι ερωτήματα που έχω.

    Είμαι 79kg με χαλαρή σχετικά κοιλιά 1,77 περίπου. Ξεκίνησα γυμναστήριο εδώ και 4 μήνες! (Πάω περίπου 3 φορές την εβδομάδα μόνο λόγω του ότι είμαι φοιτητής και έχω δύσκολο πρόγραμμα) Ήμουν 89kg αλλά έφτασα στα 79kg
    Θέλω πολύ στους επόμενους 5 μήνες να σφίξω και να κάνω προσπάθεια για γράμμωση. Μαζί με το γυμναστήριο και την διατροφή θέλω να συνδυάσω και κάποια συμπληρώματα.
    Αλλα επειδή σε αυτά είμαι ανίδεος θέλω την βοήθεια σας.
    Ένα φίλος που ασχολείται λίγο που πρότεινε για την κατάσταση του σώματος μου να πάρω την Whey πρωτεΐνη για αρχή και μου είπε να αρχίσω παράλληλα και maximuscle.
    Εσείς τι πιστεύτε αν ξεκινήσω με αυτά και με γυμναστήριο θα δω διαφορά;
    Προτείνετε κάτι άλλο εσείς σε μάρκα; και γιατί;

    Eυχαριστώ πολύ περιμένω την φώτιση σας!
    Σου απαντήσα σήμερα στο πρωτο thread που είχες ανοίξει..αργησα λίγο αλλά τα κατάφερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-01-15 22:17 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kingtiger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως ηρθες στο forum. Νεος και εγω.
    Αλλα δεν θεωρεις πως ειναι λιγο νωρις για τετοια σκευασματα? Δηλαδη αυτο που εννοω ειναι οτι ειμαι αντιθετος στην ευκολη λυση απο την αρχη. Πιεσε λιγο τον εαυτο σου με σωστη γυμναστικη και διατροφη και υστερα αφου δεις λιγο τα ορια σου πρωχορα σε συμπληρωματα
    Το συμπληρωμα πρωτεινης ειναι μια "ευκολη" λυση μονο οταν δεν μπορεις να βρεις τα γευματα σου λογω δουλειας ή οτιδηποτε. Δε σε βοηθαει σε κατι αλλο. Οτι θα σου κανει το αυγο θα σου κανει και το συμπορωμα. Απλα το συμπληρωμα μετα την προπονηση ειναι πιο αποτελεσματικο διοτι ειναι γρηγορης απορροφησης.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-01-15 14:58 #11
    Το avatar του χρήστη HasheSss

    Εγγραφή
    17-09-2013
    Περ.
    Κρητη
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συμπληρωμα πρωτεινης ειναι μια "ευκολη" λυση μονο οταν δεν μπορεις να βρεις τα γευματα σου λογω δουλειας ή οτιδηποτε. Δε σε βοηθαει σε κατι αλλο. Οτι θα σου κανει το αυγο θα σου κανει και το συμπορωμα. Απλα το συμπληρωμα μετα την προπονηση ειναι πιο αποτελεσματικο διοτι ειναι γρηγορης απορροφησης.
    Σωστός ..γι αυτό λέγεται και συμπλήρωμα διατροφής! Συμπληρώνει εκεί που σου λείπει κάτι ή όταν δεν μπορείς να το πάρεις απο την διατροφή!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-02-15 02:35 #12
    Lightbulb
    Καλησπέρα σε όλους, άργησα να επιστρέψω για να δω τις εισηγήσεις και συμβουλές, είχα θέμα με το διαδίκτυο!
    Ευχαριστώ πολύ μετα απο 3 εβδομάδες μπορώ να πω έχω δει μια διαφορά αλλά μικρή!
    Τα γέματα μου εξακολουθούν να είναι όπως είναι γιατί δεν έχω πρόγραμμα σταθερό λόγω του ότι όλη μέρα είμαι εκτός σπιτιού!
    Έχω πάρει συμπλήρωμα πρωτεΐνης και πριν καν δω τι μου είχατε πει πήρα την complete8 ενστικτωδώς!
    Αυτό φαντάζομαι είναι καλό!
    Σχεδόν μου τέλειωσε όμως, οκ μια μικρή αλλαγή έχω προσέξει αλλά ως εκεί. Εξακολουθώ να πηγαίνω προπόνηση 3 φορές την εβδομάδα άντε καμιά φορά και 4.
    Θα ήθελα να σας ρωτήσω αρχικά τώρα που μου τελειώνει η Comblete 8 συνεχίζω κανονικά με την ίδια; ή παίρνω κάτι άλλο;
    Επίσης στους 4 μήνες που ασκούμε εντατικά, μπορώ να πάρω και άλλο συμπλήρωμα για τους μυείς;
    γιατί θα ήθελα σιγά σιγά να δω και κάποια αλλαγή όσον αφορά τον όγκο στο μυϊκό σύστημα. Αυτό βασικά, προτείνετε κάτι; ή είναι πολύ νωρίς στους 4 μήνες προπόνηση;
    Απάντηση με παράθεση