Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 19-01-15 13:36 #1
    Προεπιλογή Προβλημα με το πρωινο
    Γεια σας παιδια μολις εκανα εγγραφη στο site, πολυ καλο και με πολλες χρησιμες πληροφοριες που δυσκολα τις μαθαινεις. Λοιπον στο θεμα μας εχω ενα προβλημα με το πρωινο τα κουακερ και γενικα τις νιφαδες βρωμης δεν μπορω να τις φαω με τιποτα και το πρωι τρωω δημητριακα με σοκολατα, το ξερω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα δεν μπορω να φαω τιποτα αλλο το πρωι, εχω παρει και μια πρωτεινη μετα απο πολυ ψαξιμο την 100% whey Gold Standard της ON πιστευω οτι ειναι πολυ καλη και θα βοηθησει.Διατροφη κανω οσο μπορω περισοτερο και δεν βασιζομαι στην πρωτεινη γιατι ξερω οτι τι φαγητο δεν αντικαθησταται με κανενα συμπληρωμα.Γυμναστικη εχω δυο μηνες που ξεκινησα και βλεπω αποτελεσματα πανω στο σωμα μου, βασικα εκανα παλιοτερα για δυο χρονια εντατικα αλλα λογο υποχρεωσεων σταματησα.Παντος βλεπω το σωμα μου να επανερχεται γρηγορα οποτε ξεκινησω γυμναστικη και αυτο που λενε οτι οι μυς εχουν μνημη το βλεπω πανω μου, πιστευω αν δεν ειχα γυμναστει ποτε δεν θα ειχα αυτη την προοδο που εχω τωρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-01-15 17:36 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strong man Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον στο θεμα μας εχω ενα προβλημα με το πρωινο τα κουακερ και γενικα τις νιφαδες βρωμης δεν μπορω να τις φαω με τιποτα και το πρωι τρωω δημητριακα με σοκολατα, το ξερω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα δεν μπορω να φαω τιποτα αλλο το πρωι
    Νιφαδες βρωμης ψιλοκομμενες απο καταστημα με βιολογικα (συνηθως ειναι πιο φτηνες απο το κουακερ)
    Βαζεις (πολυ) κανελα ή/και γιαουρτι,γενικως οτι σε βοηθαει να τα συνδιασεις,πχ και μια κουταλια μέλι

    Σοκολατα καλο ειναι να τρως μονο μικρες ποσοτητες και με μεγαλη περιεκτικοτητα σε κακαο
    Ειναι καλο να την τρως το πρωινο,ετσι συγκρατεις καλυτερα την ορεξη σου για γλυκο την υπολοιπη ημερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-01-15 17:50 #3
    Προεπιλογή
    Εγώ τις τρώω με 1 scoop πρωτείνη σοκολάτας και πάει μια χαρά.

    Άλλοι βάζουν μπανάνα και γλυκαίνει το μίγμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-02-15 22:04 #4
    Προεπιλογή
    Χθες εκανα μια συνταγη. Εβαλα 80γμ βρωμη ενα ποτηρι γαλα τα εβαλα στον φουρνο μικροκιματων για δυο λεπτα μετα τα εβαλα στο μπλεντερ με μια μπανανα μια κουταλια του γλυκου μελι μια κουταλια του γλυκου φυστικοβουτηρο και δυο κουταλιες του γλυκου κακαο. Καλο ηταν απο γευση πιο πολυ πηρε γευση απο την μπανανα αλλα μου φανηκε λιγο βαρυ προς το τελος και δυκολευτηκα να το φαω ολο. Αυτο σαν πρωινο ειναι ενταξει? Αργοτερα θα προσθεσω και ενα σκουπ πρωτεινης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-02-15 00:28 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Αν βράσεις γάλα και έπειτα βάλεις τη βρώμη να φουσκώσει, έχεις έτοιμη μια βάση. Προσθέτεις πρωτεΐνη της επιλογής σου, ανακατεύεις καλά να διαλυθεί και έπειτα προσθέτεις μια μπανάνα και μια κουταλιά μέλι. Και είσαι έτοιμος.
    Δεν χρειάζεται μπλέντερ.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση