Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 27
  1. 22-01-15 18:34 #1
    Προεπιλογή 3 χρόνια γυμναστική κανένα αποτέλεσμα! Συμβουλές
    Καταρχήν καλησπέρα σε όλους και ευχαριστώ προκαταβολικά για όσους δώσουν και την παραμικρή συμβουλή.

    'Ενα μικρό ιστορικό; Κάνω σχεδόν 3 χρόια γυμναστική, τον πρώτο χρόνο ίσως όχι τόσο σοβαρά. Τον τελευταίο όμως χρόνο πηγαίνω σε διατροφολόγο και προσέχω περισσότερο το πρόγραμμα της γυμναστικής μου. ΤΟ σώμα μου όμως δεν έχει αλλάξει όσο θα περίμενε κανείς, δεδομένου το βάθος χρόνου.
    Να πω λοιπόν ότι την περισσσότερη ζωη μου έκανα καθυστική ζωή, αλλά πάντα είχα μέτριο σώμα. Άρχισα λοιπον τετοια εποχή πέρισι με 17% σχεδόν λιπος και 42 σχεδον κιλά μείς. Τώρα είμαι με 16% λιπος και 43 κιλά μείς. ΤΟ ύψος μ είναι 1.68 και ηλικία 27 χρόνων.
    Η τελευταία μέτρηση (που εγραψα παραπάνω) έδειξε ότι έχασα μισό κιλο μείς και πήρα λίπος. Να πω ότ δεν αρρώστησα τους 2 τελευταίουσ μήνες (από την τελευταία μέτρηση).
    Έψαξα να δω τι κάω λάθος πριν την τελευταία μέτρηση και πάλι όμως τα αποτελέσματα ήταν αυτά που αναφέρω πανω. Άλλοι λένε ότι δεν κοιμάμαι καλά ή ότ το προγραμμά μου είναι μεγάλης διάρκειας ή ότι είναι πολλές μέρες. Το κατέβασα στις 4 μέρες την εβδομάδα και 1 ωρα max (συνηθως παίρνει παραπάνω αλλά όχι πάνω απο τέταρτο).
    Δεν παίρνω συμπληρώματα. Μόνο πρωτείνη που είχε 6mg κρεατίνη αλλά και αυτή πια την έχω κόψει.

    Μπορώ να ποστάρω και την διατροφή αν κάποιος είναι διατεθημένος να ασχοληθεί να μου πει τι συμβαίνει;
    Ευχαριστώ για την προσοχή σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-01-15 19:26 #2
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    φίλε μου εγώ δεν ακολουθούσα καμία συμβουλή , κοιμάμαι 4-5 ώρες τη μέρα τους τελευταίους 3 μηνες και έβαλα μυς(ο ύπνος παίζει ρόλο αλλα ίσως δεν ειναι το βασικό σου πρόβλημα αυτή τη στιγμή) οπότε μην ακούς τι σου λέει ο καθένας , δες αν η διατροφή σου και η προπόνηση σου ακολουθεί τους στόχους σου πρώτα απόλα. Αν το πηγαίνεις με διατροφολόγο θα θέλει να σε έχει πελάτη επ αόριστο. Μάθε να τρως καταρχάς αλλιώς δεν θα κάνεις τίποτα , ακόμα και αν σε αναλάβει ο καλύτερος διατροφολόγος και προπονητής και φτάσεις σε ενα σημείο αν δεν μάθεις πως έφτασες εκεί και πως να κάνεις το ίδιο θα γυρίσεις στην κατάσταση που είσαι με το που θα σταματήσεις να πληρώνεις .

    μου κάνει εντύπωση που συνέχισες τρία χρόνια χωρίς αποτέλεσμα , δηλαδή επειδή αυτό το βλέπω σε πολλούς μέσα στα γυμναστήρια , γυμνάζονται χρόνια και αποτέλεσμα 0
    οκ δεν ανεβαίνουμε κάθε μέρα non stop αλλα αν δεις οτι κολλάς κάπου 1-2-3-4 μηνες εεεε πόσο ποια , εκεί θα πρέπει να αναρωτιέσαι αν κάνεις κάτι λάθος , εκτός αν έχεις φτάσει σε τόσο δυνατό επίπεδο που το σώμα σου δεν παίρνει άλλο (impossible+myth/urban legend etc)

    οπότε οι συμβουλές μου ειναι 1) check ur diet 2) check ur routine
    /nuff said

    καλή συνέχεια
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-01-15 19:52 #3
    Προεπιλογή
    Τι προπόνηση κάνεις; Τι κιλά κάνεις στις βασικές ασκήσεις; (καθίσματα βαθιά, πάγκο, άρσεις θανάτου). Επίσης τι περιοδικότητα έχεις με τι κριτήριο ανεβάζεις κιλά; Γράψε τη διατροφή σου.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-01-15 20:16 #4
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Καταρχήν δεν διευκρινίζεις αν είσαι άντρας ή γυναίκα.

    Κατα δεύτερον δε λες τι κάνεις στη προπόνηση σου. Κάτι μου λέει ότι δεν παίζεις με ικανοποιητική ένταση.
    Επίσης δεν αναφέρεις τι είδους μέτρηση έκανες. Αν έκανες μέτρηση σε ζυγαριά τύπου τανιτα, να ξέρεις ότι είναι για γέλια.

    Γράφεις ότι: "Άρχισα τετοια εποχή πέρισι με 17% σχεδόν λιπος και 42 σχεδον κιλά μείς. Τώρα είμαι με 16% λιπος και 43 κιλά μείς."
    Δηλαδή πήρες 1 κιλό άλιπης μάζας και έχασες λίπος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-01-15 23:20 #5
    Red face
    Αρχίζοντας από το διατροφικό:

    Η διατροφολόγος π εμπιστεύομαι δεν είναι τιποτά τυχαία, είναι επιστήμονας η γυναίκα. Δεν λέω και οι επιστήμονες κάνουν λάθη.
    Ο στόχος τησ τελευταίας διατροφής ήταν να χάσω λίπος χωρίς να χάσω μύς.

    ΠΡΩΙΝΟ (10:00 π.μ) (2-3 ώρες προ προπόνησης)

    1 ποτήρι γάλα ή 1 γιαούρτι μειωμένων λιπαρών

    + 50-60 γρ. νιφάδες βρόμης (π.χ χτυπημένο στο Multi με όλα τα υλικά) (ή 50 γρ. ψωμί ολικής)

    + 1 ισοδύναμο φρούτου

    + μια κουταλιά σούπας αλεσμένους ξηρούς καρπούς και σπόρους (ή 5 τεμάχια αμύγδαλα ή/ και καρύδια)

    Σημείωση: εναλλακτικά μπορείς να πιείς ένα ποτήρι φρέσκο φρέσκο χυμό πορτοκάλι + 50 γρ. ψωμί ολικής + 1 αβγό σε ομελέτα με λίγο τυρί και λαχανικά όπως μανιτάρια (ή 30 γρ. τυρί γραβιέρα ή κασέρι ή άλλο τυρί της αρέσκειας σου)

    Αμέσως μετά την προπόνηση εντός 30 λεπτών

    1 χυμός στο μπλέντερ ή στο multi από 3 ισοδύναμα φρούτων + να προσθέσεις ½ scoop πρωτεϊνη Lamberts (αν έχεις άλλη πρωτεϊνη τότε θα φτιάχνεις τέτοιο χυμό ώστε η συνολική ποσότητα σε υδατάνθρακες να είναι 0.8 g/ kg βάρους σώματος και η πρωτεϊνη 0.2-04 g/kg βάρους σώματος) (1 ισοδύναμο φρούτου σου δίνει 15 γρ. υδατάνθρακες)

    ή

    1 μπανάνα + 1 τοστ από 50 γρ. ψωμί + 30 γρ. τυρί + 30 γρ. άπαχο αλλαντικό

    ΚΥΡΙΟ ΓΕΥΜΑ (2-3 ώρες από λήξη προπονηση π.χ 5.00 μ.μ) (επιτρέπεται η αλλαγή στην σειρά των ημερών)

    ένα ποτήρι νερό πριν το γεύμα και να τρώτε με αργό ρυθμό ένα βαθύ πιάτο σαλάτα εποχής ωμή ή βραστή με 1 κουταλιά σούπας ελαιόλαδο (ελεύθερη η κατανάλωση λεμονιού, ξυδιού, μουστάρδα κ.α. – δείτε ελεύθερα τρόφιμα) Εναλλακτικά αντί για σαλάτα μπορείτε να φάτε ένα πιάτο λαδερό Και να συνοδεύετε την σαλάτα με (οι ποσότητες αναφέρονται σε μαγειρεμένα φαγητά μαγειρεμένα με 1 κουταλιά ελαιόλαδο ανά μερίδα)

    ΔΕΥΤΕΡΑ Ένα πιάτο λαδερό (πχ. φασολάκια, σπανακόρυζο, λαχανόρυζο, μπριάμ) (να περιέχει και πατάτα ή ρύζι) + 100 γρ. φέτα ή ανθότυρο + 30 γρ. παξιμάδι ολικής άλεσης

    ΤΡΙΤΗ Ψάρι ψητό ή βραστό σε συνδυασμό με: πατάτες ψητές ή βραστές (300 γρ.)

    ΤΕΤΑΡΤΗ Ένα πιάτο όσπριο + 60 γρ. φέτα (ή τόνο ή σαρδελίτσες ή γαυράκια κ.α)

    ΠΕΜΠΤΗ Κρέας λευκό (150) ψητό ή φούρνου (π.χ λοεμονάτο) ή κοκκινιστό κατσαρόλας ή φούρνου σε συνδυασμό με: 1 φλιτζάνι ρύζι ή ρύζι με καλαμπόκι ή 1 ½ φλιτζάνι ρύζι άγριο ή 1 ½ φλιτζάνι καλαμπόκι βραστό ή πατάτες ψητές ή βραστές (300 γρ.)

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Μακαρόνια (1 ½ - 2 φλιτζάνια) + 4 κουταλιές σούπας τριμμένο τυρί και σάλτσα σπιτική (ή κιμά και τυρί ) (ή 60 γρ. τόνο) ή 1 φλιτζάνι κριθαράκι + 60 γρ. κρέας Στην σαλάτα να προσθέσετε και 30 γρ. φέτα ή παρμεζάνα ή άλλο τυρί
    ΣΑΒΒΑΤΟ Κρέας ψητό (π.χ μπριζόλα, μπιφτέκια) (170-180 γρ.) (2 μπουνιές χωρίς τα δάχτυλα) + ½ φλιτζάνι βραστό καλαμπόκι (ή 30 γρ. παξιμάδι ολικής)

    ΚΥΡΙΑΚΗ Κρέας λευκό ή κόκκινο (150) ψητό ή φούρνου (π.χ λοεμονάτο) ή λεμονάτο κατσαρόλας ή σε συνδυασμό με: 2/3 φλιτζάνι ρύζι ή ρύζι με καλαμπόκι ή 1 φλιτζάνι ρύζι άγριο ή 1 φλιτζάνι καλαμπόκι βραστό ή πατάτες ψητές ή βραστές (200 γρ.)

    ΒΡΑΔΥΝΟ

    ΔΕΥΤΕΡΑ Σαλάτα ωμή ή βραστή, λίγο ελαιολαδο, λεμόνι ή ξύδι + 120-150 γρ. ψάρι (πχ. σαρδέλες, γαύροι, σολομός, τόνος) + μια μικρή βραστή πατάτα

    ΤΡΙΤΗ Σαλάτα ή σούπα λαχανικών, λίγο ελαιόλαδο, λεμόνι + 60 γρ. τυρί φέτα ή χαμηλών λιπαρών (πχ. στην σούπα για να λιώσει)

    ΤΕΤΑΡΤΗ Σαλάτα ωμή ή βραστή ή σουπα λαχανικών, λίγο ελαιολαδο, λεμόνι ή ξύδι + 85 γρ. (όσο ένα πακέτο τράπουλα ή μια παλάμη χωρίς τα δάχτυλα) ψητό κρέας

    ΠΕΜΠΤΗ Σαλάτα ωμή ή βραστή ή σουπα λαχανικών, λίγο ελαιολαδο, λεμόνι ή ξύδι + ομελέτα από 1 αβγό, 1 ασπράδι και 50 γρ. τυρί χαμηλών λιπαρών

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Σαλάτα ωμή ή βραστή ή σούπα λαχανικών, λίγο ελαιόλαδο, λεμόνι ή ξύδι + 150 γρ. μπιφτέκια ψητά ή κοτόπουλο ψητό (π.χ καλαμάκια κοτόπουλο) ή μπριζόλα

    ΣΑΒΒΑΤΟ Σαλάτα ωμή ή βραστή ή σούπα λαχανικών, λίγο ελαιόλαδο, λεμόνι ή ξύδι + 50 γρ. φέτα ή ανθότυρο + 50 γρ. παξιμάδι ολικής (π.χ ντάκο)

    ΚΥΡΙΑΚΗ Σαλάτα ωμή ή βραστή + λίγο ελαιόλαδο + 3 ισοδύναμα κρέατος (π.χ αβγό βραστό και τυρί ή κονσέρβα τόνο κτλ) + 30 γρ. παξιμάδι ολικής (ή ½ φλιτζάνι καλαμπόκι)

    1 ισοδύναμο κρέατος ισοδυναμεί με 30 γρ. τυρί ή 30 γρ. ψάρι ή κρέας ή 1 αβγό ή 2 ασπράδια ή ½ φλιτζάνι όσπριο (αφαιρείς και 1 ισοδύναμο αμύλου)

    Συνολικά μεσημέρι και βράδυ πρέπει να φας 9 ισοδύναμα κρέατος οποτε οργανώνεις τα γεύματα σου όπως επιθυμείς

    Το άμυλο είναι συνολικά 3 ισοδύναμα μεσημέρι και βράδυ: 1 ισοδύναμο αμύλο = 30 γρ. ψωμί ή παξιμάδι ή πίτα αλάδωτη ή ½ φλιτζάνι ρύζι άργιο ή καλαμπόκι βραστό ή 1/3 φλιτζάνι ρύζι ή ζυμαρικό

    Όταν έχεις κάνει γυμναστική να τρως πάντα 3 ισοδύναμα αμύλου το μεσημέρι

    Όταν δεν έχεις κάνει γυμναστική τότε μπορείς να τα μοιράσεις τα ισοδύναμα αμύλου όπως θες (πχ. 2 ισοδύναμα το μεσημέρι και 1 ισοδύναμο το βράδυ)

    Προ ύπνου: 1 γιαούρτι με ένα κουταλάκι γλυκου μέλι


    Η λιπομέτρηση γίνεται σε μηχάνημα από την ίδια. Οχι ζυγαρίες και μαλακίες

    Αυτή την στιγμή το πρόγραμμα μου είναι περίπου το εξή:

    5-10 λεπτά προθέρμανση - 10 λεπτά αποθεραπεία
    1 μέρα στήθος - τρικέφαλοι
    -μπάρα 4 σετ-πυραμίδα
    -έλξεις με βαράκια 8-10 επαναλήψεις
    -πιέσεις με βαράκια 8-10 επαναλήψεις
    -Dips to failure
    -πιέσεις (τρικεφ) 3 σετ - πυραμιδα με super set push-ups (τρικεφ)
    -τροχαλία ανάποδη λαβή 3σετ
    -τροχαλία 1-1 χέρι 3σετ

    1 μέρα πλάτη - δικέφαλοι
    -τροχαλία (lat machine) 4 σετ - πυραμίδα
    -κωπηλατική όρθια με μπάρα 3 σετ 8-10
    -μονόζυγο to failure
    -κωπηλατική μηχάνημα 1-1 χέρι
    -στραβόμπαρα συγκέντρωσης δικεφ 3 σετ πυραμίδα
    -hammers με super set τροχαλία- σχοινι 3 σετ

    1 μέρα πόδια - ώμοι
    -squads στο smith 4 set πυραμίδα
    -walker 3 σετ 10 βήματα
    -dead lifts (πόδια) 3 σετ
    -μηχάνημα εναλλάξ Πιέσεις γάμπες με κανονικές
    -πιέσεις ώμων μηχάνημα 3 σετ πυραμίδα
    -εκτάσεις συγκέντρωσεις σε πάγκο με βαράκια 8-10
    -πιέσεις arnold 3 σετ
    -πλάγιες εκτάσεις 3 σετ

    1 μέρα HiiT

    4 sets των εξής; 1λεπτό τρέξιμο και 10 επαν μονόζυγο, dips, κωπηλατική μπάρα, Push ups, στριψήματα (έτσι το λέμε στο γυμναστήριο, δεν ξέρω την πιο επίσημη ονομασία. Είναι συνδυασμόι squards με πιέσεις ώμων)
    και 15 λεπτά Hiit αερόβια.

    Κοιλιακους/ πλάγιους/ ραχιαίους κάνω 1 ομάδα κάθε ημέρα (εναλλάσοντας τους με αυτή τη σειρά) απο 2 ασκήσεις για το καθένα από 3 σετς.

    Συνήθως μου παίρνει 1 ώρα και κανά τέταρτο, εκτός από την μέρα που έχω HiiT που παίρνει λιγότερο από ώρα.

    Ευχαριστώ σε όσους μου έχουν απαντήσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-01-15 23:24 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν δεν διευκρινίζεις αν είσαι άντρας ή γυναίκα.

    Κατα δεύτερον δε λες τι κάνεις στη προπόνηση σου. Κάτι μου λέει ότι δεν παίζεις με ικανοποιητική ένταση.
    Επίσης δεν αναφέρεις τι είδους μέτρηση έκανες. Αν έκανες μέτρηση σε ζυγαριά τύπου τανιτα, να ξέρεις ότι είναι για γέλια.

    Γράφεις ότι: "Άρχισα τετοια εποχή πέρισι με 17% σχεδόν λιπος και 42 σχεδον κιλά μείς. Τώρα είμαι με 16% λιπος και 43 κιλά μείς."
    Δηλαδή πήρες 1 κιλό άλιπης μάζας και έχασες λίπος.

    Sorry το θεώρησα αυτονόητο. Είμαι άντρας λοιπόν.
    Κιλά προσπαθώ να ανεβάζω όταν βλέπω ότι με παίρνει. Να κάνω την άσκηση σωστά δηλαδή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-01-15 23:37 #7
    Προεπιλογή
    Το μονο σίγουρο είναι ότι κάτι κανεις λάθος. Μήπως δε νιώθεις καθόλου στο gym? Μήπως είσαι ο τύπος από την διαφήμιση κοσμοτέ που σηκώνει ένα κιλό και μιλαει στο τηλέφωνο παράλληλα ?

    Χωρίς πλακα 3 χρονια είναι πολλά για να μην έχεις αποτελέσματα. Πόσταρε μια και την διατροφή σου,, υποψιάζομαι ότι το παρακάνεις υποθερμιδικα και δεν έχεις ενέργεια στο γυμναστήριο, οποτε τσάμπα πας. Δοκίμασε να τρως γερά τις μέρες που πηγαίνεις και να είσαι focus και όχι άντε να τελειώνουμε να φύγουμε. Πρέπει να το γουστάρεις αυτό που κανεις να το νιώθεις.. αλλιώς άστα και βραστά.

    Αν έχω πέσει μέσα βάλε καμια κοπελίτσα εμφανίσιμη (γκούχου γκούχου) να σου κάνει personal training, να χεις ένα κίνητρο ρε αδερφέ Και άμα δε γίνεις τούμπανο στο 6μηνο εγώ τα παρατάω όλα και ξεκινάω το ψάρεμα

    edit: ok με την διατροφή με πρόλαβες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Hulk_in_Progress : 22-01-15 στις 23:46
    _
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-01-15 23:57 #8
    Προεπιλογή
    Η διατροφή δν φαίνεται καλά..Πόσο σου βγαίνουνε τα μακροσυστατικά πρωτείνη/υδατάνθρακας/λιπαρά τη μέρα;Δν έχεις σχεδόν καθόλου κρέας/κότα/γιαούρτι/γάλα/αυγά και έχεις παξιμάδια άπειρα χωρίς λόγο. Επίσης θα πρότεινα κάποιο πιο σοβαρό πρόγραμμα με καλή περιοδικότητα..Πως ανεβάζεις κιλα; Μη μου πεις ότι κάθε φορά κάνεις τα ίδια.Δες για το upper/lower του lyle mcdonald Και δες το προσεκτικά (απλή πρόταση).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χριστοφορος123 : 22-01-15 στις 23:59
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-01-15 01:59 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διατροφή δν φαίνεται καλά..Πόσο σου βγαίνουνε τα μακροσυστατικά πρωτείνη/υδατάνθρακας/λιπαρά τη μέρα;Δν έχεις σχεδόν καθόλου κρέας/κότα/γιαούρτι/γάλα/αυγά και έχεις παξιμάδια άπειρα χωρίς λόγο. Επίσης θα πρότεινα κάποιο πιο σοβαρό πρόγραμμα με καλή περιοδικότητα..Πως ανεβάζεις κιλα; Μη μου πεις ότι κάθε φορά κάνεις τα ίδια.Δες για το upper/lower του lyle mcdonald Και δες το προσεκτικά (απλή πρόταση).
    H διατροφολόγος μου προτείνει τυρι κάποιες μέρες αντι για κρέας, γιατί πάνω απόλα πρέπει η διατροφή να είναι υγιεινή. Το πολύ κρέας κάθε μέρα αυξάνει κατά πολύ την πιθανότητα καρκίνου. Επίσης το τυρί είναι πολθ πλούσιο σε πρωτείνη, πολύ περισσότερο απο τα γιαούρτια κ το γάλα.

    Όταν λες περιοδικότητα? τις μέρες ενδιάμεσα στις προπονήσεις? Δεν έχω ανεβάσει πολλά κιλά τον τελευταίο καιρό οπότε θα το κοιτάξω. Θα δω κ τον τύπο π μου λ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-01-15 13:14 #10
    Προεπιλογή
    Το ότι το κρέας αυξάνει την πιθανότητα καρκίνου έχει καταριφθεί εδώ και πολλά χρόνια εκτός κ αν έχεις ήδη θέματα (γονιδιακά κτλ) η διατροφολόγος σου έχει μείνει λίγο πίσω...Πόσα γραμμάρια πρωτείνης παίρνεις την ημέρα; Επίσης περιοδικότητα εννοώ τον τρόπο με τον οποίο ανεβάζεις κιλά στο γυμναστήριο.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-01-15 13:24 #11
    Προεπιλογή
    Σε οτι αφορα την τελευταια μετρηση,η διατροφολογος σου,σου ειπε οτι στις γιορτες παιρνουμε βαρος γιατι τρωμε παραπανω και κλεινουν τα γυμναστηρια;
    Κατα δευτερον,οι μετρησεις γινονται παντα και στο ιδιο μηχανημα και με την ιδια μεθοδο;
    Τριτον,με τι μετριέσαι;Ενδεικτικα απο τις καλυτερες μετρησεις ειναι με το μηχανημα που μετραει (και) την οστεικη μαζα,οι αλλες μεθοδοι ειναι πολυ οτι ναι και δεν θα τις εμπιστευομουνα σοβαρα.
    Το επιπεδο λιπους σου παντως δεν ειναι καθολου υψηλο,και φυσικα αν σκεφτεσαι μονοψηφια νουμερα να ξερεις οτι ειναι κατι παραπανω απο δυσκολα.

    Εχοντας πει ολα τα παραπανω που ειναι πολυ σημαντικα,να πουμε οτι στο τελος της ημερας καποιος κοιταζει την ζωνη του,τα ρουχα του και τον καθρεπτη του για να δει αν εχουν γινει αλλαγες και τι αλλαγες.
    (Και καποιος που εχει να σε δει 6+ μηνες ειναι συνηθως αξιοπιστος κριτης.)
    Το μηχανημα μπορει να μην τις πιανει ολες,ή μπορει και να υπερβαλλει.


    Τελος,να πουμε οτι γενικα κανεις δεν εχει τα αποτελεσματα που θελει (χασιμο 20 κιλων λιπους τα οποια να γινουν μυες )
    Αν ομως εμφανιζει καποια προοδο στην δυναμη+σταθεροτητα στο λιπος του,ειναι σε καλο δρομο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-01-15 14:03 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι το κρέας αυξάνει την πιθανότητα καρκίνου έχει καταριφθεί εδώ και πολλά χρόνια εκτός κ αν έχεις ήδη θέματα (γονιδιακά κτλ) η διατροφολόγος σου έχει μείνει λίγο πίσω...Πόσα γραμμάρια πρωτείνης παίρνεις την ημέρα; Επίσης περιοδικότητα εννοώ τον τρόπο με τον οποίο ανεβάζεις κιλά στο γυμναστήριο.
    Δεν ξέρω ποίες είναι οι πηγές σου για το κρέας, αλλά ίσως θα πρέπει να τις διπλοτσεκάρεις
    Όσων αφορά τα γραμμάρια πρωτεΐνης, νομίζω είμαι στα 120 περίπου.
    Περιοδικότητα άστο καλύτερα... θα αρχίσω να καταγράφω πότε ανεβάζω κιλά να μην ξεχνιέμαι και να μην αναπαύομαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-01-15 14:08 #13
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Δίκιο έχει ο χριστόφορος, πες στη διατροφολόγο σου να ανανεώνει που και που τις γνώσεις της..
    ΚΡΕΑΣ φιλε....Κ Ρ Ε ΑΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-01-15 14:08 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagos789 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε οτι αφορα την τελευταια μετρηση,η διατροφολογος σου,σου ειπε οτι στις γιορτες παιρνουμε βαρος γιατι τρωμε παραπανω και κλεινουν τα γυμναστηρια;
    Κατα δευτερον,οι μετρησεις γινονται παντα και στο ιδιο μηχανημα και με την ιδια μεθοδο;
    Τριτον,με τι μετριέσαι;Ενδεικτικα απο τις καλυτερες μετρησεις ειναι με το μηχανημα που μετραει (και) την οστεικη μαζα,οι αλλες μεθοδοι ειναι πολυ οτι ναι και δεν θα τις εμπιστευομουνα σοβαρα.
    Το επιπεδο λιπους σου παντως δεν ειναι καθολου υψηλο,και φυσικα αν σκεφτεσαι μονοψηφια νουμερα να ξερεις οτι ειναι κατι παραπανω απο δυσκολα.

    Εχοντας πει ολα τα παραπανω που ειναι πολυ σημαντικα,να πουμε οτι στο τελος της ημερας καποιος κοιταζει την ζωνη του,τα ρουχα του και τον καθρεπτη του για να δει αν εχουν γινει αλλαγες και τι αλλαγες.
    (Και καποιος που εχει να σε δει 6+ μηνες ειναι συνηθως αξιοπιστος κριτης.)
    Το μηχανημα μπορει να μην τις πιανει ολες,ή μπορει και να υπερβαλλει.


    Τελος,να πουμε οτι γενικα κανεις δεν εχει τα αποτελεσματα που θελει (χασιμο 20 κιλων λιπους τα οποια να γινουν μυες )
    Αν ομως εμφανιζει καποια προοδο στην δυναμη+σταθεροτητα στο λιπος του,ειναι σε καλο δρομο.
    Το γυμναστήριο που πηγαίνω δεν έκλεισε και στις γιορτές δεν έφαγα κάτι εκτός των ορίων της διατροφής μου καθώς δεν τρελαίνομαι με τα γλυκά !

    Αλλά ναι τον παράγοντα της απόκλισης τον έχω υπόψιν μου. Το ίδιο είναι το μηχάνημα (το οποίο δεν ξέρω τι είδους είναι. Με καλωδιώνει ... ξαπλώνω ακίνητος κ μετά με μετράει με μεζούρες σε μέση, πλάτη etc).
    Ναι γενικά δεν έχω τρελές απαιτήσεις, αλλά μια παραπάνω βελτίωση θα την περίμενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-01-15 14:13 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Istariwk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω ποίες είναι οι πηγές σου για το κρέας, αλλά ίσως θα πρέπει να τις διπλοτσεκάρεις
    Όσων αφορά τα γραμμάρια πρωτεΐνης, νομίζω είμαι στα 120 περίπου.
    Περιοδικότητα άστο καλύτερα... θα αρχίσω να καταγράφω πότε ανεβάζω κιλά να μην ξεχνιέμαι και να μην αναπαύομαι.
    Ok δείξε μου μια έρευνα που αποδεικνύει το αντίθετο. Έρευνα όχι λόγια.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία