Θέμα: Danis Log

Σελίδα 32 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 223031323334 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 466 έως 480 από 559
  1. 07-07-17 20:15 #466
    Προεπιλογή
    Στο καθισμα ή στον παγκο;

    Στο καθισμα επειδη μου βγαινει καλυτερα να μαξαρω τις παρασκευες απο το να κανω 5ρες (που σιγα μη βγουν)
    Στον παγκο επειδη σημερα ηταν η μερα του καινουριου pr με βαση το προγραμμα του nuckols.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-07-17 20:30 #467
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Πάγκο οκ.

    Τώρα γι αυτό που λες, κάτι δεν κολλάει το αρτς απ όπου και να το πιάσεις βοηθάει, μειώνει το ρομ, δίνει σταθερότητα, leg drive. Είσαι σίγουρος ότι είσαι σταθερός στο setup? Δηλαδή από το ζέσταμα ακόμα, αισθάνεσαι τη θέση σου πάνω στον πάγκο στέρεα και δυνατή? Μήπως χαλαρώνεις σε κάποιο σημείο πχ στο σημείο της παύσης? Πάτησε καλά τις ωμοπλάτες σου μέσα στον πάγκο για να κάνουν βάση και διατήρησε αυτή τη θέση με τα πόδια.

    Κάθισμα ναι μεν σπας pr αλλά μειώνεις πολύ το volume έτσι. Ανεβαίνεις αλλά για πόσο ακόμα? Δε μπαίνεις κι εκεί nuckols 2x week λέω εγώ
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-07-17 20:45 #468
    Προεπιλογή
    Ουτε σε μενα κολλαει γιατι ξερω οτι κανονικα το arch βοηθαει. Οταν φτιαχνομαι στον παγκο ναι πιστευω οτι ειμαι σωστος αλλα ταυτοχρονα πιστευω οτι ειμαι και λαθος. Κανω arch, τους ωμους και τραπεζια τους παω προς τα πισω και η μπαρα ειναι λιγο πιο μακρυα απ την μυτη μου ( γι αυτο λεω στους spotter να την ξεκολλησουμε μαζι). Αλλα πχ σημερα(και αλλες φορες) οταν προσπαθησα τα 105, τα κατεβασα, παυση και οταν αρχισα την θετικη τα σηκωσα μιση διαδρομη μετα μου πεσαν.

    Με εχω πιασει πολλες φορες οταν κανω παγκο με arch, οταν κανω την θετικη να μη σπρωχνω προς τα πανω αλλα να την φερνω προς το προσωπο μου κ ολας. Πραγμα που δεν συμβαινει οταν δεν κανω arch. Πιστευω οτι αυτο φταιει απλα δε μου βγαινει να το διορθωσω.

    Καλα δε λες κανω pr με το σημερινο squat.. Τελειως σκαρτο. Αυτο εγραψα κ γω πιο πανω μπας και αφησω το texas για squat.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-07-17 20:56 #469
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Πρόσεξε λίγο τους αγκώνες σου να είναι σε όλη την κίνηση μπροστά ή κάτω από τη μπάρα. Να μη φεύγει η μπάρα μπροστά (προς την κοιλιά σαν να λέμε) από τους αγκώνες.

    Του Nuckols που σου λέω είναι παρόμοιο με τέξας αλλά έχει μαξάρισμα κάθε μήνα και τις παρασκευές έχει και μερικά back off set.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-07-17 00:39 #470
    Προεπιλογή
    Τελευταια βδομαδα προπονησεων. Η επομενη ειναι διακοπες. 16-20 ιουλη θα απεχω. Με το φαγητο να δω τι θα γινει...

    10/6:
    Squat: 5x5x140
    Jump Squat: 8x3x72.5


    Nukcols:


    Bench: 4x5x82.5, 2χ2x88.5


    γαλλικες με αλτηρα 4χ8
    ohp 4x8
    pullups 4x10

    Αυριο παιρνω και αποτελεσματα εξετασεων αιματος. Ειχα να κανω κανα χρονο οποτε για να δουμε που βρισκομαστε
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-07-17 18:18 #471
    Προεπιλογή Εξετασεις και συγκριση
    Παραθετω τις χθεσινες εξετασεις και μια συγκριση με τις περσυνες. Δεν ξερω καν πως μπορω να το διερμηνευσω αλλα χαιρομαι που ανεβηκα στην τεστο γιατι το χα αγχος. Επισης χαλαστηκα που επεσα σε αιματοκριτη. Οποιος ξερει ας πει πως του φαινονται

    Όνομα: Aima.jpg Εμφανίσεις: 281 Μέγεθος: 59,3 KB Όνομα: Συκωτι.jpg Εμφανίσεις: 285 Μέγεθος: 47,6 KB Όνομα: τεστο.jpg Εμφανίσεις: 280 Μέγεθος: 52,7 KB
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-07-17 17:35 #472
    Προεπιλογή
    12/7:

    Back squat low bar: 5x125
    Front squat: 5x80

    Ειχα rest στο magnussom και επειδη βαριομουν να κανω του nuckols επαιξα λιγο πλατη

    Χαμηλη Κωπηλατικη στο μηχανημα
    Ψηλη κωπηλατικη
    Κωπηλατικη με μπαρα
    Κωπηλατικη με αλτηρα
    Lat pulldowns
    Κωπηλατικη με σχοινι

    Συνολο 10-12 σετ πρεπει να ηταν

    14/7:

    Σημερα θα επαιζα στο καθισμα οτι ειχα ορεξη. Μπηκα στα 170 και δεν μπορουσα να βγαλω πανω απο 2-3. Οποτε λεω ας μπω 187.5 για νεο pr.
    Δυστυχως ενω τα ειχα τα κιλα, και ημουν οκ σε βαθος, εχασα την ισσοροπια μου λιγο πριν τελειωσει η θετικη και με σταθεροποιησαν καποια παιδια. Οποτε προφανως το μετραω σαν fail. Χαιρομαι ομως που τα κιλα τα ειχα. Την αλλη βδομαδα με το καλο θα προσπαθησω παλι.

    Squat: 1x60 1x100 1x140 1x170 0x187.5
    Nuckols:

    Closed grip bench press: 4x12/8/8/6
    καμψεις δικεφαλων σε μηχανημα με το μαξιλαρι: 2χ30
    Καμψεις τρικεφαλων με αλτηρες: 1χ30 1χ12
    Ανοιγματα σε επικλινη: 1χ20 1χ15
    -----------------------------------
    Κυριακη παω μια 5ημερη και γυρναω πεμπτη βραδυ. Πως μπορω να βαλω τις προπονησεις ετσι ωστε να μην τις χασω; Κυριακη ειναι κλειστο το gym.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-08-17 21:45 #473
    Προεπιλογή
    Long time no see που λεμε..


    Ενα μικρο update γιατι συνεχως ξεχνιεμαι να τα γραψω.


    Ολα ωραια, πολυ καλα ηταν στην σεριφο. Ξεκουραστηκα και εφαγα του σκασμου


    Οι προπονησεις κυλανε κομπλε. Εχω ερθει στο εξοχικο μου σε ενα gym οπου εχει ορθοστατες για να κανω σωστες προπονησεις, αλλα δεν εχει κανονικο rack και ετσι φοβαμαι να παιξω οριακες επαναληψεις.


    Το προγραμμα συνεχιζεται κανονικα ομως θελω να συζητησουμε καποιες προσωρινες αλλαγες. Ειχα κολλησει 2 βδομαδες στο magnussom δε ξερω γιατι. Την 1η φορα εβγαλα 1χ175 (απ τις 2 που επρεπε) και την 2η βδομαδα δεν μπορουσα να τα ξεκολλησω καν. Ετσι καταφερα να βγαλω κανονικα το προγραμμα την προηγουμενη τεταρτη.


    25/7 ειχα εναν μικροτραυματισμο στο αριστερο γονατο και φοβομουν αρκετα να παιξω βαρια σε καθισμα οποτε επαιζα λιγο πιο χαμηλα. Ουτε καν jump squat εκανα. Μου περασε και ετσι πηγα αθηνα και εβγαλα 1χ190.


    Επισης στον παγκο την παρασκευη που ειχα νεο pr εβγαλα 110 με μια μικρη βοηθεια οποτε πιστευω ειμαι στα 107-108 σαν μονη.


    Μιας και στο gym αυτο δεν μπορω να παιξω οριακες επαναληψεις (2πλες-3πλες) λεω να βγαλω το texas στο καθισμα και να βαλω προσωρινα καποιο αλλο. Να βαλω του nuckols το 2x ή το 3x int? Τι λετε;
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-08-17 18:06 #474
    Προεπιλογή
    Μια παρασκευη ακομα στην αθηνα.

    Squat καταφερα 193. PR
    Βιντεο δυστηχως δεν εχω. Αν το θυμηθω θα ανεβασω τα 190.

    Προχθες την τεταρτη απ το magnussom καταφερα τα 2χ180. Οποτε σιγουρα εχω δυναμωσει εκει.


    Γενικα τωρα το καλοκαιρι οι προπονησεις ειναι τοσο περιεργες, εχω χαμηλωσει αθελα μου το volume αλλα αφου ακομα μπορω και εχω progress μια χαρα. Αντε να πεσει λιγο η θερμοκρασια να αρχισουμε τις σωστες προπονησεις
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-08-17 18:43 #475
    Προεπιλογή
    Ενα μικρο update τωρα που τελειωνουμε.

    Προπονησεις συνεχιζονται κανονικα αλλα ειναι ψηλο οτι να ναι δεν κανω κανει στανταρ. Ουτε το volume ειναι ιδιο ουτε το intensity. Σημερα πχ εκανα 3χ5χ150 καθισμα και μετα εκανα 16 σετακια στηθος σε ολο το range των επαναληψεων.

    Διατροφη τελειως οτι να ναι και οχι πολυ υγιεινη. Το μονο που προσπαθω ειναι να εχω 140+γρ πρωτεινης την ημερα. Απο κει και περα εχω ανεβει απ τα 80-81 κιλα στα 83+. Λιπος και νερα σε ολο το σωμα και οπως με ειπε και ο πατερας μου χοντρος αθλητης (powerlifting οχι αστεια )


    Την επομενη βδομαδα κατεβαινω αθηνα και λεω να μπω σε υποθερμιδικη μεχρι αρχες νοεμβρη μιας και ειδα οτι η πανελληνια λιγκα θα ειναι μεταξυ 12-15 νοεμβρη. Σιγουρα θα μπορουσα απλα να παιζω ισοθερμιδικη και 3-4 μερες πριν να παρω ενα διουρητικο για α κατεβω σιγουρα στην κατηγορια των 82. Αλλα μετα το πανελληνιο εχω σκεφτει να σταματησω προσωρινα και να πεσω στα 75 κιλα να γραμμωσω και να παιζω εκει οποτε θελω ηδη να εχω κανει μια αρχη.

    Σκεφτομουν απο πλευρα διατροφης να το κανω σε στυλ reefed. Μερες προπονησης υψηλο υδατανθρακα και τις υπολοιπες πιο χαμηλο.
    Απο πλευρας προπονησης λεω να μεινει οπως εχει. Texas στο καθισμα, magnussom στις αρσεις και nuckols στο bench.
    .
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-08-17 20:37 #476
    Προεπιλογή


    Μιας και θυμηθηκα. Καθισμα 190.
    Παρασκευη που ερχεται θα προσπαθησω 195
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-08-17 20:28 #477
    Προεπιλογή
    Επανερχομαστε στις κανονικες προπονησεις σιγα σιγα:

    28/8:
    Καθισμα: 3χ5χ150

    Παγκος: 4χ5χ80, 2χ3χ85

    Πιεσεις τρικεφαλων: 3χ10

    Πιεσεις ωμων: 3χ10/8/8

    Μονοζυγο: 2 χ μαξ

    Διατροφη υποθερμιδικη εδω και 4 μερες. Απο τα 85 κιλα στα 81.5 σημερα
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-09-17 20:37 #478
    Προεπιλογή
    Μαξαρισμα στο καθισμα σημερα. Το χαρηκα που βγηκε
    + nuckols bench press

    195x1 (video: )
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-09-17 21:30 #479
    Προεπιλογή
    Πολύ καλός μαν,Well done.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-09-17 02:11 #480
    Προεπιλογή
    Να σαι καλα αγορινα μου
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 32 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 223031323334 ... ΤελευταίαΤελευταία