Θέμα: Danis Log

Σελίδα 2 από 38 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 559
  1. 29-01-15 21:43 #16
    Προεπιλογή
    Απο αυτα δεν εχω θεμα υπαρχουν σε καλη ποσοτητα τωρα. Πιστευεις δηλαδη οτι δε θα βοηθησει; Ειχα χρησιμοποιησει αλλες 2 φορες στο παρελθον και ειχα δει καποια διαφορα
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-01-15 01:54 #17

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Ότι θα βοηθήσει σίγουρα θα βοηθήσει,
    απλά είμαι της άποψης ότι εφόσον είμαστε έφηβοι δεν χρειαζόμαστε έξτρα βοήθειες,
    απλά προπόνηση, φαΐ και σωστή ξεκούραση

    επίσης να σχολιάσω κάτι που έλεγες με την προπόνηση στήθους
    εφόσον έχεις συχνότητα 1 φορά τη βδομάδα είναι δύσκολο να ανεβάζεις κιλά κάθε φορά, ή να έχεις την ίδια απόδοση (πχ κακή μέρα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-01-15 13:17 #18
    Προεπιλογή
    Έχεις και εσύ τα δίκια σου βιάζομαι και εγώ θα το αφήσω προς το παρόν. @Χριστόφορος123 είσαι απίθανος. Δεν έβαλα deadlifts ακόμα άλλα άρχισα με βαθιά squat 10-12 επαναλήψεις 3 σετ με 60 κιλά. Δε ήθελα να βάλω παραπάνω γιατί δεν είχα παρτενέρ και δεν ήθελα να γίνει στραβή. Μετά τα squats όλη η προπόνηση πήγε τέλεια. Φοβερό πρήξιμο, δύναμη πολύ και δε μπορώ να περπατήσω! Έκανα κανονικΑ το πρόγραμμα μου ότι ασκήσεις είχα. ΈνιωθΑ ότι ήμουν πιο έτοιμος πιο δυνατός
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-01-15 15:57 #19
    Προεπιλογή
    Ναι man τα squat είναι φοβερή άσκηση καθώς δυναμώνει όλο το σώμα και ειδικά τα τετρακέφαλα. Εγώ αν βγάλω τα squat όπως θέλω, μετά η προπόνηση τελείωσε όλα τα άλλα εύκολα είναι.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 31-01-15 00:34 #20
    Προεπιλογή
    Μια χαρα πολυ ωραιο tip ευχαριστω

    Τωρα με εχει προβλιματισει το στηθος. Εκει που ηταν η μονη μυικη ομαδα που την ευχαριστιομουν πολυ τωρα ξενερωνω που δε βγαινουν καλες προπονησεις.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-02-15 23:20 #21
    Προεπιλογή
    Μιας και βρισκω λιγο χρονο να κανω μια ενημερωση.

    Μετα την "κακή" μερα του στηθους ακολουθησε μια εξισου κακη προπονηση την επομενη εβδομαδα στο στηθος, θελω να πιστευω λογω κοπωσης μιας και ειχα κοιμηθει καπου στις 4 ωρες συνολικα. Μετα το τελος κ εκεινης της εβδομαδας οι προπονησεις ειναι το κατι αλλο. Στο στηθος πλεον το προγραμμα που με πιανει ειναι το εξης:

    1) Πιεσεις στηθους στο μηχανημα 3x12
    2) Ανοιγματα με αλτηρες στον επικλινη 4x10
    3) Πιεσεις με αλτηρες στον επικλινη 4x8-10
    4) Πεκ ντεκ 4x10
    5) Βυθισεις στο διζυγο ελευθερο 2xmax (συνηθως 6-8)
    6) CrossOver 1 σετ πανω 1 σετ στη μεση 1 σετ κατω

    Στην προπονηση της πλατης αφαιρεσα τις εμπροσθολαιμιες στο μηχανημα και προσθεσα κωπηλατικη στο μηχανημα αλλα την πιο ανοιχτη λαβη
    Στα χερια εφυγαν τα 2σετ και 3σετ και εγιναν καθε ασκηση ξεχωριστα 4 σετ την καθε ασκηση π ειχα
    Στα ποδια συνεχιζω με 1η ασκηση τα βαθια squat και καταφερα να κανω πλεον με 60 κιλα 3 σετ για 10 επαναληψεις.

    Απο αεροβια 2 φορες την εβδομαδα μετα απο το τελος καποιας προπονησης τρεχω για 5 λεπτα στην ταχυτητα 8 με ανηφορα 10, 3 λεπτα με ανηφορα στο 9 και ταχυτητα στο 9 και 2 λεπτα στο ισιο περπατημα.

    Τις τελευταιες 2 εβδομαδες χρησιμοποιω και μια κρεατινη μιας και μου την εδωσε ενα παιδι χωρις καποιο κοστος της ON την μονουδρικη-μικροϊονισμενη. Εκανα φορτωμα 5 με 20 γρ την ημερα και τωρα συντηρηση με 5γρ μετα την προπονηση Αυτην την εβδομαδα σε ολες τις προπονησεις παρατηρησα οτι ανεβηκα σε κιλα και σε δυναμη. Δε ξερω αν οφειλεται στην κρεατινη ή αν ειναι placebo παντως απο κατακρατιση υγρων αλλο τιποτα.
    Θα ανεβασω φωτο στο αλλο μου log πιστευω το σαββατο σχετικα με την προοδο μου.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-03-15 11:55 #22
    Προεπιλογή
    Μιας και βρισκω χρονο τωρα θα κανω ενα update για την προοδο.

    Σημερα για μενα εληξε η περιοδος του ογκου ενα γεματο διμηνο. Ναι ειναι λιγο απλα εχω τους δικους μου λογους που ειναι τοσο λιγο. Στο gym καταφερα να δυναμωσω σε ολες τις μυικες ομαδες. Πιο συγκεκριμενα:

    Στο στηθος εβγαλα την μπαρα διοτι γνωριζω οτι την κανω με λαθος τεχνικη και επειδη βαριεμαι να προσπαθω να την μαθω γυρισα στις παλιες καλες πιεσεις με αλτηρες. απο τα 20κιλα περιπου που επαιζα τωρα παιζω με 25 κιλα ο καθε αλτηρας 4x10 αν και στο τελευταιο σετ θελω μια μικρη βοηθεια.

    Μεγαλη προοδο ειχα στην πλατη αφου καταφερα να ξεκολλησω απ τα κιλα που εκανα και να ανεβω σε κιλα σε ολες τις ασκησεις.

    Ουσιαστικα σε ολες τις ομαδες καταφερα να ανεβασω κιλα παντα με καλη τεχνικη. Μεγαλη εντυπωση μου κανουν τα ποδια μου τα οποια πηραν αρκετη μαζα. Τωρα λιπος ηταν μυς ηταν θα δειξει στην γραμμωση παντως το ποδι μου το βλεπω λιγο γραμμωμενο ακομα.

    Να προσθεσω οτι σταματησα τα σκουατ και τα αντικατεστησα με πρεσσα αλλα στην πρεσσα προσπαθω να παω απο 90μοιρες και κατω σαν τα σκουατ. Επισης πριν τα σταματησω εφτασα να κανω 70kg βαθια squat 3x8-10. Ναι ξερω δεν ειναι αντικειμενικα πολλα αλλα για μενα ειναι προοδος

    Αυτα. Θα ανεβασω τωρα και φωτο στο log μου να δειτε αν εχω καμια αισθητη βελτιωση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PanosDanis : 28-03-15 στις 12:04
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-04-15 21:07 #23

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Πως τα πας από προπονήσεις? Τι προγραμμα ακολουθείς?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-04-15 23:48 #24
    Προεπιλογή
    Οι προπονησεις βγαινουν καλες ειναι παντα δυνατες. Το προγραμμα που ακολουθω ειναι σχεδον αυτο π εχω ποσταρει με καποιες μικροαλλαγες οπως:

    Στο στηθος εχω βγαλει τις ισιες πιεσεις στο μηχανημα κ την αντικατεστησα με επικλινης πιεσεις στο μηχανημα,

    Στην πλατη εχω βγαλει την ασκηση τροχαλιας π εκανα στο μηχανημα κ εχω βαλει κωπηλατικη με ανοιχτη ισια λαβη για ανοιγμα φτερων

    Στα ποδια εχω βγαλει τις προβολες και αντι για squat 1η ασκηση αρχιζω με extension μπροστα, μετα πισω και μετα παιζω ξαπλωτη πρεσσα 120kg x10 επαναληψεις για 3 σετ. Μετα κανω squat οχι βαρια 15 επαναληψεις για καψιμο αργες επαναληψεις, και μετα οπως εχω κανονικα το προγραμμα μου στα ποδια.

    στα δικεφαλα εβγαλα την στραβομπαρα στο μαξιλαρι με κλειστη λαβη και την αντικατεστησα με στραβομπαρα ανοιχτη λαβη ορθιος μπορω να πω οτι με πιανει πολυ καλυτερα και τα πρηξιματα ειναι πολυ καλα. μετα σφυρια και Εβγαλα την τροχαλια κ εβαλα αυτοσυγκεντρωσεις.

    Εεεμ αυτες ειναι οι αλλαγες μου. Set δεν εχω αλλαξει προσπαθω να κυμαινομαι μεταξυ 8-12 επαναληψεις με tut που το λιγοτερο ειναι 35sec και αναλογα με την ασκηση φτανω και στα 60-70sec.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-04-15 00:13 #25

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι προπονησεις βγαινουν καλες ειναι παντα δυνατες. Το προγραμμα που ακολουθω ειναι σχεδον αυτο π εχω ποσταρει με καποιες μικροαλλαγες οπως:

    Στο στηθος εχω βγαλει τις ισιες πιεσεις στο μηχανημα κ την αντικατεστησα με επικλινης πιεσεις στο μηχανημα,
    βγάλε τα μηχανήματα κ βάλε ελεύθερο, αλτήρες ή μπάρα

    Στην πλατη εχω βγαλει την ασκηση τροχαλιας π εκανα στο μηχανημα κ εχω βαλει κωπηλατικη με ανοιχτη ισια λαβη για ανοιγμα φτερων

    Στα ποδια εχω βγαλει τις προβολες και αντι για squat 1η ασκηση αρχιζω με extension μπροστα, μετα πισω και μετα παιζω ξαπλωτη πρεσσα 120kg x10 επαναληψεις για 3 σετ. Μετα κανω squat οχι βαρια 15 επαναληψεις για καψιμο αργες επαναληψεις, και μετα οπως εχω κανονικα το προγραμμα μου στα ποδια.
    τα εξτένσιον κυρίως για ζέσταμα τα έχουν στην αρχή, αν παίζεις βαριά σετ τότε λάθος τα έχεις πρωτα-πρωτα
    οταν λες πισω εννοεις leg curls? δλδ κι άλλη isolation στην αρχή


    στα δικεφαλα εβγαλα την στραβομπαρα στο μαξιλαρι με κλειστη λαβη και την αντικατεστησα με στραβομπαρα ανοιχτη λαβη ορθιος μπορω να πω οτι με πιανει πολυ καλυτερα και τα πρηξιματα ειναι πολυ καλα. μετα σφυρια και Εβγαλα την τροχαλια κ εβαλα αυτοσυγκεντρωσεις.

    Εεεμ αυτες ειναι οι αλλαγες μου. Set δεν εχω αλλαξει προσπαθω να κυμαινομαι μεταξυ 8-12 επαναληψεις με tut που το λιγοτερο ειναι 35sec και αναλογα με την ασκηση φτανω και στα 60-70sec.

    όσο πιο ελεύθερα βάρη χρησιμοποιείς τόσο το καλύτερο, δλδ δίνε πιο πολλή έμφαση στα σκουατ παρά πρέσσα
    επίσης θέλεις πάντα τις compound ασκήσεις στην αρχή και μετά τις isolation
    τέλος θέλω να μου πεις τι αποτελέσματα βλέπεις, και στα κιλά αλλά και σωματικά αφού ακολουθείς το σπλιτ καιρό, αν κ εγώ κατέληξα στο 2χ συχνότητα την κάθε μυϊκή ομάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-04-15 00:34 #26
    Προεπιλογή
    Ολες μου οι ασκησεις στο στηθος ειναι με ελευθερα. οι ασκησεις π κανω ειναι:

    επικλινης με αλτηρες
    επικλινης ανοιγματα
    πεκ-ντεκ
    πιεσεις στο μηχανημα
    βυθιζεις στο διζυγο ελευθερα
    crossover μια πανω λαβη-μια μεση-μια κατω λαβη (για να πιασω ανω-μεσα-κατω) ή και ανταλασσω με ελευθερο pullover στον παγκο
    στην ουσια ειναι 3 ελευθερα 3 μηχανηματα. Πιστευω οτι πεκ ντεκ ειναι αρκετα καλη ασκηση κ με πιανει καλα.
    απο κει και περα πιεσεις στο μηχανημα μπορω να τις αντικαταστησω με πιεσεις στον ισιο με αλτηρες

    μετα που λες για τα ποδια υπαρχει ενα θεμα π τα εβαλα ετσι. Ειχα τα squat ως πρωτη βασικη ασκηση κ επαιζα βαρια κιλα μεχρι 8-10 επαναληψεις. Ε παω μια μερα στο gym φορτωνω τα κιλα βαζω ασφαλειες κ εκει π παιρνω την μπαρα και παω προς τον καθρεπτη, γερνω ελαχιστα φευγει η ασφαλεια φευγουν τα κιλα και πηγα να χτυπησω ασχημα τραβηχτηκε ευτυχως λιγο ο ωμος μου. Απο κει και περα απο φοβο σταματησα να την εχω ως πρωτη βασικη και την αντικατεστησα με πρεσα. Ναι τα leg curls αυτην εννοω τις εχω ως πρωτες ασκησεις γιατι με προθερμαινουν αρκετα καλα για να συνεχισω.

    Οσον αφορα αποτελεσματα, στα ποδια μου μιας κ ειναι το καλο μου σημειο δεν εδειξαν ποτε να "κολωσουν"καπου. παντα επαιζα δυνατα και σταδιακα ανεβαζα λιγα λιγα κιλα και ο ογκος τους μεγαλωνε.
    Στην πλατη που επισης θεωρω καλο μου σημειο για μια στιγμη ειχα κολλησει σε κιλα μεχρι που ανεβασα κιλα και επαιξα 6αρες για καποιο διαστημα. απο κει και μετα ανεβασα κιλα σε καθε μια απ τις ασκησιες π εχω και εχω δει βελτιωση και στο ανοιγμα των φτερων αλλα και στο γεμισμα.
    Στηθος ειδα εμφανης αλλαγη αυτο το τεετραμηνο μιας και το αριστερο με το δεξι στηθος διαφερουν. (το αριστερο ειχε σχηματιστει πολυ πιο γρηγορα απ το δεξι κ επισης στο αριστερο κανει γωνια ενω το δεξι δεν ειχε) Τωρα απ τον δεκεμβρη κ μετα ειδα και το δεξι να εχει ανατπυχθει αρκετα και να αρχιζει να μην εχει τοση ασσυμετρια με το αριστερο.

    χερια/ωμοι για μενα ειναι αδυναμο σημειο σε θεμα μαζας. Ενω δυστηχως στα χερια σε κιλα εχω μεινει στασιμος στους ωμους κοτσα στραβα καταφερα να ανεβασω καποια σχετικα κιλα στις ασκησεις μου.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-04-15 00:37 #27
    Προεπιλογή
    Θα ανεβασω κ μεσα στην βδομαδα στο log με τις φωτο μου να καταλαβεις πως ειμαι καλυτερα.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-04-15 14:22 #28

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Δεν εχει ρακ το gym σου?
    Παντως πιστευω leg curls δεν πρεπει να είναι πρωτα γιατι κουραζεις τα μηριαια κ μετα δε μπορεις να αποδωσεις αλλου

    Να ξερεις, τα χερια παιρνουν περισσοτερο απο ασκησεις οπως παγκος, military press παρα ασκησεις απομονωσης

    Δλδ δεν εχεις δοκιμασει ποτε 2χ frequency?

    Νμζ εβαλες φωτογραφίες στο αλλο σ θεμα αλλα δεν πρόλαβα να δω
    Παντως μην πας για γραμμωση μετα αν αυτο σκέφτεσαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-04-15 14:59 #29
    Προεπιλογή
    Δυστηχως δεν εχει :/

    Το θεμα ειναι οτι δεν κανω παγκο κανω με αλτηρες εκτος αν εννοεις το ιδιο. Ουτε military press γιατι δεν εχει τυχει ακομα κ πρεπει να μαθω σωστη τεχνικη.

    2x οχι δεν εχω προσπαθησει ακομα επειδη δε μου το επιτρεπει η καθημερινοτητα μου. Ισα ισα μπορω και βαζω τις προπονησεις π εχω. Απ το καλοκαιρι και μετα που δεν θα υπαρχει σχολειο θα πειραματιστω και με αυτα.

    Γραμμωση δε το σκεφτομαι ακριβως, Τωρα Δεν εχω κ αρκετο λιπος και παιζω λιγο ισοθερμικα αυτην την περιοδο π ειμαι στην τελικη ευθεια των πανελληνιων.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-04-15 20:45 #30

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παγκο εννοω, ποιο ευκολο ειναι να ανεβασεις κιλα με μπαρα ομως
    Μη φοβάσαι να δουλεψεις τεχνικη, δοκιμασε κ military press & deadlifts

    2x δε σημαινει απαραίτητα περισσότερο χρονο (πχ upper/lower)

    Και υπερ μπορεις να τρως +200

    Για τα σκουατ προτεινω να δεις την τεχνικη ή/και να βρεις σποττερ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 38 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία