Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 38
  1. 24-01-15 12:44 #1
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή Beef Protein (Warriorlab)
    γενικα δεν ειμαι φαν των πρωτεινων απο το ειδος μου
    αν κ εχω δοκιμασει καποιες ανα διαστηματα,οπως την carnivor η αυτη που ειχε η dymatise(primal-αν δεν απατωμαι)..
    γενικα καλες εντυπωσεις ειχα απο τις σκονες αυτες ,αν κ ειχαν μια πιο βαρια γευση απο τις whey..

    στα υποψιν ειναι αυτη εδω για δοκιμη.




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-01-15 15:23 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    με πρόλαβες! την έχω κ εγώ στα υπόψιν. Δεν έχω ξαναδοκιμάσει beef protein κ ο λόγος ήταν πως δεν εμπιστεύομαι τους αμερικάνους στο κομμάτι αυτό, έχω ακούσει πως φτιάχνονται με χίλιες δυο αηδίες (νύχια, φτερά κ κάτι τέτοια τρελά..) γι αυτό κ είπα να δοκιμάσω από μία ευρωπαϊκή εταιρία, μιας κ οι νόμοι εδώ είναι πιο αυστηροί κ αυτό μου δίνει μία παραπάνω σιγουριά ας το πούμε. Το φυστικοβούτυρο μου ακούγεται δελεαστικό σαν γεύση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-01-15 16:01 #3
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Hydrolized gelatine στα συστατικα.
    Αυτο με τα δερματα,συνδετικους ιστους,κοκκαλα,τενοντες κτλ ισχυει αλεθονται ολα και voilla.
    Γενικα τετοιες πρωτεινες ειναι πλουσιες σε προλινη γλυκινη αλλα σε αμινοξεα βασικα ειδικα σε τρυπτοφανη,ισολευκινη,θρεονινη ειδικα σε τρυπτοφανη ειναι για κλαμματα.

    Και στο προφιλ αμινοξεων δεν δειχνει καθολου καλη.Ειχα δοκιμασει πιο παλια την primal απο ενα φιλο και εκτος οτι γινοταν ενα πρασινο-ραφ περιεργο πραμα σε χρωμα λες και ηταν χαλκοζουμο ειχε την πιο παραξενη γευση υφη που ειχα πιει ποτε σε πρωτεινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-01-15 16:11 #4
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Ενα απο τα πιο αηδιαστικα συμπληρωματα που υπαρχουν,μονο και μονο που διαβαζεις στα συστατικα απο πισω οτι ειναι απο (βοδινό κρέας) φτανει για να σε κανει να ξερασεις....Εδω δεν εμπιστευομαστε ευκολα το κρεατακι που βλεπουμε και αγοραζουμε απο τον κρεοπολη μας που τον ξερουμε και προσωπικα κιολας,για φαντασου απ τι ποιοτητα κρεας εχει γινει και σιγα μην σου αφερεσαν πετσα και κοκαλα.Συν οτι η πρωτεινη απο κρεας ειναι παρα πολυ πιο κατω απο την πρωτεινη ορου γαλακτος σε βιολογικη αξια.Και δεν βλεπω το λογο καποιος να το αγορασει,απλα ειναι κολπα των εταιρειων για να μπορεσουν να μαζεψουν παραπανω χρηματα γιατι καποιος ασχετος με συμπληρωματα δεν γνωριζει και βλεποντας οτι ειναι απο (βοδινό κρέας) θα πιστευει οτι ειναι καλυτερο ενω στην ουσια ειναι πολυ πιο κατω σε βιολογικη αξια οπως ειπα πιο πανω σε σχεση με την πρωτεινη ορου γαλακτος......
    _______________________________________________________________________________________________________________
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-01-15 16:22 #5
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Aπο ταχυτητα απορροφησης δεν εχω ιδεα τι λεει.
    Το συν της ειναι οτι εχει κρεατινη (natural derived) αλλα στην τελικη την περνεις ξεχωριστα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-01-15 19:36 #6
    Προεπιλογή
    Τρελό marketing μάλλον μας περνάν και εμάςγια βοδια !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-01-15 20:41 #7
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Πραγματικά ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος beef protein? Θέλεις μοσχαρίσιο κρέας , καλύτερα στον κρεοπωλη. Whey κ πάλι whey
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-01-15 20:50 #8
    Προεπιλογή
    το μοσχαρι θεωρω ειναι ιδανικη τροφη ειδικα για περιοδους μαζας...προσωπικα το λατρευω αλλα με δυσκολευει λογω χρηματων και τροπου μαγειρεματος οποτε ισως αυτη ειναι μια λυση...cookies και φυστικοβουτυρο που δοκιμασα σε φακελακι θεωρω οτι πινονται ευχαριστα...τουλαχιστον καμια σχεση με τη fruit punch carnivore που ειχα δοκιμασει καποτε......νομιζω ειδικα για γευματακι μια χαρα ειναι ειδικα αν καποιος εχει πηξει στο κοτοπουλο κι οταν βλεπει κοτα ειναι καπως ετσι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-01-15 21:12 #9
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Ναι όμως μην νομίζεις ότι σε αυτή την πρωτεΐνη τρως μοσχάρι σε σκόνη
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-01-15 21:38 #10
    Προεπιλογή
    χαχαχαχαχα...μπορει και να χεις δικιο αλλα η αληθεια ειναι επισης οτι δε ξερω αν το κοτοπουλο που τρωω ειναι αρουραιος,το γαλα που πινω ειναι σκυλου,το μοσχαρι που αγοραζω ειναι αλογο και το γιαουρτι που τρωω ειναι απο αγελαδα η δεινοσαυρο......να σου πω την αληθεια φιλε μου δε μπαινω σ αυτη τη λογικη γιατι νομιζω οτι θα τη χασω τη μπαλιτσα...οταν εχει γνωστοποιηση εοφ κι ειναι απο αλυσιδα 20 ετων που λογικα δε θα χαλουσε τ ονομα της να πουλαει μπαμιες για μοσχαρι κανω το σταυρο μου δειχνω εμπιστοσυνη και βλεπουμε!!!!..απολυτα θεμιτο και σεβαστο εσυ να μην εμπιστευεσαι τον οποιονδηποτε αλλα απλα αναλογισου ολα αυτα που τρωμε και πινουμε...εγω δεν το κανω για να μην τρελαθω!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-01-15 21:57 #11
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ μαζί σου και εγώ δν είμαι ψιρας σε τέτοια απλά η σκόνη είναι σκόνη και ότι μλκια θέλουν την πετάνε και την αλεθουν. Βαζουν και κάνα προσθετικό για άρωμα και γευση και το πλασάρουν.
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-01-15 22:10 #12
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Μαν αυτο που λες για τα κοτοπουλα οκ ναι δεν ξερεις ποτε τι εχει το οτιδηποτε.Αλλα εδω η πρωτεινες μοσχαριου,ΕΙΝΑΙ αυτο το πραγμα.Οτι μενει απο τα σφαγμενα ζωα (επειδη βλεπεις ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ εκει μπορει να φερει κερδος κατι στην βιομηχανια) οτι μενει απο δερματα,κοκκαλα,συνδετικοι ιστοι,χονδροι κτλ κτλ κτλ αλεθονται και βγαινει αυτη η πολυ φτωχης ποιοτητα πρωτεινη κιολας,την οποια θα την πληρωσεις ποσο δεν ξερω και ειναι πολυ πιο κατω απο ολες τις υπολοιπες full spectrum πρωτεινες whey,casein,soy,milk,egg και συνδυασμοι αυτων.

    Πολυ φτωχο προφιλ.Ακομα και στα συστατικα λεει ζελατινη.Την οποια μπορεις αν θες να την παρεις σχεδον τζαμπα (πρωτεινη ειναι).
    Με λιγα λογια δινεις λεφτα για ζελατινη υδρολυμενο κολλαγονο.

    Πολυ καλυτερα μια απο τις κλασσικες πηγες πρωτεινης που υπαρχουν στο εμποριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-01-15 13:31 #13
    Προεπιλογή
    παιδια σεβαστες οι αποψεις σας...απλα εγω προσωπικα και μιλαω μονο για τον εαυτο μου βασιζομαι και σε συμπληρωματα γιατι ο τροπος ζωης και τα οικονομικα πολλες φορες δεν επιτρεπουν να τρως ο,τι θες η θα πρεπε...το μοσχαρι το θεωρω κορυφαια επιλογη εστω κι αν δεν τρωω καθε μερα...οταν δεν εχω τη δυνατοτητα να το αγορασω μια τετοια πρωτεινη θεωρω οτι θα μου προσφερει απ τη στιγμη που ειναι ενα διαφορετικο προφιλ αμινοξεων για να ξεσυνηθισει λιγο ο οργανισμος,εχει καλη ποσοτητα αργινινης και ορνιθινης που το θεωρω σημανιτικο,μια ποσοτητα κρεατινης που μπορεις να παιρνεις εφορου ζωης +βεβαια καποια θετικα που θεωρω πολυ σημαντικα οπως mct λιπαρα,cla,μικρη ποστητα καρνιτινης,βιταμινες συμπλεγματος β και επισης καλη ποσοτητα αλανινης που παρεχει ενεργεια στην προπονηση και αντικαταβολικη δραση...γενικοτερα και για να μην κολλαμε στο συμπληρωμα θεωρω μοσχαρακι απαραιτητο στη διατροφη ενος αθλητη...Τωρα το πωςθα το παρει κανεις αυτος ξερει...εμενα παντως δε με χαλαει το μοσχαρι μου να χει γευση μπισκοτο ποτε ποτε και λιγο υδατανθρακουλη μεσα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-01-15 15:36 #14
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Φιλε δεν ειπε κανεις να μην στηριζεσαι και σε συμπληρωματα διατροφης,απλα ολοι ειπαμε οτι το συγκεκριμενο προιον ειναι χαλια,και το προφιλ των αμινοξεων του ειναι πολυ μετριο οσο για την βοηθεια που νομιζεις οτι θα σου δωσει θα ειναι παρα πολυ πιο μικρη απο το να παρεις μια πρωτεινη απο ορο γαλακτος(whey) συν οτι μαλλον δεν διαβασες απο τι φτιαχνονται οι περισσοτερες πρωτεινες αυτου του ειδους,μονο μοσχαρακι δεν ειναι,διαβασε αν θελεις καλυτερα τα μηνυματα του SOLID στα εξηγησε πολυ καλα.....
    _______________________________________________________________________________________________________________
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-01-15 15:48 #15
    Προεπιλογή
    φιλε μου χρησιμοποιω συμπληρωματα περιπου 15 χρονια...προφανως και ο ορος γαλακτος ειναι η βαση μου...απλα νομιζω οτι το μοσχαρι σε οποιαδηποτε μορφη του μονο καλο κανει κι αν θα ειδες απ αυτα που γραφω δεν ειπα σε κανενα να στηριχτει σ αυτη την πρωτεινη...Εμενα μου αρεσει να τη βαζω σα γευμα...για μενα μιλαω δεν προσπαθω να πεισω κανεναν...οσο για το απο τι φτιαχνεται και ποια θετικα βλεπω σ αυτη το αναφερω απο πανω.εννοειται δικαιωμα σου να μη θες ουτε ν αγγιζεις σογια,μοσχαριου κλπ.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία