Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 38
  1. 25-01-15 16:01 #16
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEGPRESS Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου χρησιμοποιω συμπληρωματα περιπου 15 χρονια...προφανως και ο ορος γαλακτος ειναι η βαση μου...απλα νομιζω οτι το μοσχαρι σε οποιαδηποτε μορφη του μονο καλο κανει κι αν θα ειδες απ αυτα που γραφω δεν ειπα σε κανενα να στηριχτει σ αυτη την πρωτεινη...Εμενα μου αρεσει να τη βαζω σα γευμα...για μενα μιλαω δεν προσπαθω να πεισω κανεναν...οσο για το απο τι φτιαχνεται και ποια θετικα βλεπω σ αυτη το αναφερω απο πανω.εννοειται δικαιωμα σου να μη θες ουτε ν αγγιζεις σογια,μοσχαριου κλπ.
    Εγω πρεπει να χρησιμοποιω συμπληρωματα πανω απο 15 χρονια πλεον απο οτι υπολογισα,αλλα αυτο δεν εχει και καμια σημασια,νομιζω κανεις δεν προσπαθει να αλλαξει την γνωμη του αλλου απλα αναφερουμε την αποψη μας.......
    _______________________________________________________________________________________________________________
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-01-15 16:02 #17
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-02-15 20:27 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Επανέρχομαι στο θέμα μιας κ της έδωσα μια πρώτη δοκιμή. Τι να πεις για μια πρωτείνη. Τα βασικά είναι να μην σε πειράζει στο στομάχι, να πίνεται κ να έχει καλό προφίλ. Παρόλο που δεν έχω ξαναπάρει ανάλογη πρωτείνη κ παρόλο που άκουγα για άλλες πως έκαναν αφρό κ δεν είχαν καλή διαλυτότητα, σε αυτή δεν συνάντησα κάτι τέτοιο. Γεύση φυστικοβούτυρο την δοκίμασα κ μου θύμιζε χαλβά. Τώρα που έρχεται καθαρά Δευτέρα να την προτιμήσετε. χαχα! Στα σοβαρά τώρα, πολύ καλή διαλυτότητα, ελαφριά γεύση (νόμιζα πως θα είναι πιο πηχτή σαν πρωτείνη μοσχαριού), κανένα εντερικό θέμα, όλα καλά. Ναι συμφωνώ έχει κατώτερο προφίλ σε ορισμένα αμινοξέα από μία καλή whey όπως προαναφέρθηκε, αλλά για αλλαγή είναι μια χαρά δεν χάλασε ο κόσμος. Έχει κ κρεατίνη κ κάποια άλλα πρόσθετα αμινοξέα λόγω πηγής. Δεν θα δοκίμαζα εύκολα πάντως ανάλογη από musclemeds κ δη dymatize, ειδικά απ' την δεύτερη. Τα έχουμε ξαναπει πολλάκις, τα προϊόντα της έχουν θέματα εδώ στην Ευρώπη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-02-15 21:45 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι στο θέμα μιας κ της έδωσα μια πρώτη δοκιμή. Τι να πεις για μια πρωτείνη. Τα βασικά είναι να μην σε πειράζει στο στομάχι, να πίνεται κ να έχει καλό προφίλ. Παρόλο που δεν έχω ξαναπάρει ανάλογη πρωτείνη κ παρόλο που άκουγα για άλλες πως έκαναν αφρό κ δεν είχαν καλή διαλυτότητα, σε αυτή δεν συνάντησα κάτι τέτοιο. Γεύση φυστικοβούτυρο την δοκίμασα κ μου θύμιζε χαλβά. Τώρα που έρχεται καθαρά Δευτέρα να την προτιμήσετε. χαχα! Στα σοβαρά τώρα, πολύ καλή διαλυτότητα, ελαφριά γεύση (νόμιζα πως θα είναι πιο πηχτή σαν πρωτείνη μοσχαριού), κανένα εντερικό θέμα, όλα καλά. Ναι συμφωνώ έχει κατώτερο προφίλ σε ορισμένα αμινοξέα από μία καλή whey όπως προαναφέρθηκε, αλλά για αλλαγή είναι μια χαρά δεν χάλασε ο κόσμος. Έχει κ κρεατίνη κ κάποια άλλα πρόσθετα αμινοξέα λόγω πηγής. Δεν θα δοκίμαζα εύκολα πάντως ανάλογη από musclemeds κ δη dymatize, ειδικά απ' την δεύτερη. Τα έχουμε ξαναπει πολλάκις, τα προϊόντα της έχουν θέματα εδώ στην Ευρώπη.
    φιλε αυτη την περιοδο τωρα χρησημοποιω την musclemeds carnivor επειδη λεει στα 2 σκουπ εχει 5γ κρεατινης και δεν χρειαζεται να παρω εξτρα κρεατινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-02-15 22:42 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αλεξανδρος Κυπρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε αυτη την περιοδο τωρα χρησημοποιω την musclemeds carnivor επειδη λεει στα 2 σκουπ εχει 5γ κρεατινης και δεν χρειαζεται να παρω εξτρα κρεατινη
    άρα είναι ίδια με αυτή, γιατί κ αυτή στο ένα σκουπ έχει 2.5γρ άρα στα 2 έχει 5γρ. Για την musclemeds δεν είμαι σίγουρος όσον αφορά την ποιότητα της απλά. Δεν λέω πως είναι κακή, δεν εκφράζω άποψη απλά λέω πως δεν γνωρίζω τίποτα για την ποιότητά της. Και σε αμερικάνικες εταιρίες που δεν παρουσιάζουν κανένα στάνταρτ ποιότητας η εμπειρία μου λέει να είμαι καχύποπτος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-02-15 17:00 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    άρα είναι ίδια με αυτή, γιατί κ αυτή στο ένα σκουπ έχει 2.5γρ άρα στα 2 έχει 5γρ. Για την musclemeds δεν είμαι σίγουρος όσον αφορά την ποιότητα της απλά. Δεν λέω πως είναι κακή, δεν εκφράζω άποψη απλά λέω πως δεν γνωρίζω τίποτα για την ποιότητά της. Και σε αμερικάνικες εταιρίες που δεν παρουσιάζουν κανένα στάνταρτ ποιότητας η εμπειρία μου λέει να είμαι καχύποπτος.
    καλος
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-04-15 23:45 #22
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ας αφησω κ ενα γρηγορο review..

    εχοντας δοκιμασει τις αντιστοιχες της dymatize,prozis,carnivor απο πλευρας γευσης αυτη εδω ειναι μακραν η καλυτερη.
    δεν αφηνει καθολου αυτη την ασχημη επιγευση ντεμεκ κρεατιλας που αφηνουν οι υπολοιπες του ειδους..
    βασικα αν δεν ξερεις τι πρωτεινη ειναι ,την κανεις για whey ευκολα..

    διαλυτοτητα 9/10 σε φραπιερα..δεν αφηνει πολλα υπολοιματα κ κοκκο..

    γευση 12/10..ειλικρινα ειναι ισως απο τις 3 πιο γευστικες πρωτεινες που εχω δοκιμασει ποτε μου..ξεπερναει κ την musclpharm κ την scimx για τα δικα μου γουστα..η γευση cookies and cream ουσιαστικα δεν ειναι σαν αυτη που εχουμε συνηθησει τυπου oreo αλλα ειναι σαν να πινεις σερενατα τριμενη σε μιλκ σεηκ..ιδια ακριβως..ακομα κ καποια ελαχιστα υπολοιματα που μενουν ειναι ακριβως σαν τριματα απο σερενατα.

    ευπεπτη χωρις να μου δημιουργησει θεμα καπου..θα δειξει κ στην πορεια αυτο μιας κ τωρα την ξεκινησα.

    αν καποιος θελει πρωτεινη αυτου του ειδους κ δεν ειναι σιγουρος για γευσεις απο αλλες εταιριες ,με κλειστα τα ματια..τουλαχιστον η γευση που δοκιμασα εγω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-04-15 12:46 #23
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zisis.z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα απο τα πιο αηδιαστικα συμπληρωματα που υπαρχουν,μονο και μονο που διαβαζεις στα συστατικα απο πισω οτι ειναι απο (βοδινό κρέας) φτανει για να σε κανει να ξερασεις....Εδω δεν εμπιστευομαστε ευκολα το κρεατακι που βλεπουμε και αγοραζουμε απο τον κρεοπολη μας που τον ξερουμε και προσωπικα κιολας,για φαντασου απ τι ποιοτητα κρεας εχει γινει και σιγα μην σου αφερεσαν πετσα και κοκαλα.Συν οτι η πρωτεινη απο κρεας ειναι παρα πολυ πιο κατω απο την πρωτεινη ορου γαλακτος σε βιολογικη αξια.Και δεν βλεπω το λογο καποιος να το αγορασει,απλα ειναι κολπα των εταιρειων για να μπορεσουν να μαζεψουν παραπανω χρηματα γιατι καποιος ασχετος με συμπληρωματα δεν γνωριζει και βλεποντας οτι ειναι απο (βοδινό κρέας) θα πιστευει οτι ειναι καλυτερο ενω στην ουσια ειναι πολυ πιο κατω σε βιολογικη αξια οπως ειπα πιο πανω σε σχεση με την πρωτεινη ορου γαλακτος......
    πως εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν εχουν αφαιρεσει πετσα και κοκκαλα?εχω χρησιμοποιησει προιοντα του ειδους συγκεκριμενα την καρνιβορ λες να ειχε κοκκαλα μεσα και να μην τα καταλαβα?ποσο να κονιορτοποιηθει το κοκκαλο?προσωπικα απο γευση ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος σαν isolate ορου γαλακτος ηταν μονο που στην επιφανεια ερχοντουσαν καποια υπολειματα που δεν διαλυονταν καλα.οσο για βιοδιαθεσιμοτητες οτι του ορου γαλακτος ειναι ανωτερη ντε και καλα κραταω μικρο καλαθι και πολυ αμφιβαλλω αν καποιος που τρωει σκονες ορου γαλακτος θα αποκτησει πιο ποιοτικους μυς απο καποιον που δεν χρησιμοποιει καθολου ορο γαλακτος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-04-15 11:48 #24
    Προεπιλογή
    Μιας και αυτή η πρωτεΐνη αποκτά ολοένα και περισσότερο φανατικό κοινό, είπαμε αυτές τις μέρες να την προσφέρουμε σε χαμηλότερη τιμή μέσω του e-shop του Forum για να την δοκιμάσετε. Διατίθεται και σε συσκευασία μίας δόσης, καθώς και σε refill 1kg (όπως και αρκετές άλλες πρωτεΐνες (WARRIORLAB)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-05-15 11:40 #25
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Mιας και ανήκει στην γκάμα των πρωτεινών που δεν εχω δοκιμάσει....συντομα που θα επισκεφτώ το κατάστημα ,θα παρω μερικα δειγματα να δοκιμασω
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-09-15 15:56 #26
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παρελαβα σήμερα 1kg σε γευση φυστικοβουτυρο,και βλέπουμε...μολις κάνω την πρώτη δοκιμη
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-09-15 16:11 #27
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Tάσο την καλύτερη γεύση πήρες!!!
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-09-15 16:21 #28
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Την εχεις δοκιμάσει?...ειχα δοκιμασει ενα δειγμα cookies νομιζω της beef αλλα δεν πολυθυμαμαι...ελπιζω να σταθεί αντάξια των προσδοκιών μου η peanutbutter !
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-09-15 16:28 #29
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Είχα κλέψει δύο σκούπ από έναν φίλο , εγώ που έχω τρέλα με το φυστικοβούτυρο την βρήκα πολύ κοντά στν γεύση!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nive : 08-09-15 στις 16:31
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-09-15 00:35 #30
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    PEANUTBUTTER

    Διαλυτότητα 9/10
    ΓΕΥΣΗ 9/10
    ΚΟΡΕΣΜΟΣ 10/10

    Μ αφήνει πολύ ωραία αισθηση πληρότητας,καταλαβαινω οτι πίνω κατι.... Σαν γευση δεν μπορώ να πώ οτι ενθουσιάστηκα...εχω γνώση σχετικά με τις BEEF πρωτείνες οποτε ημουν κ προετοιμασμένος.Γενικά φέρνει αρκετα στη φυστικίλα του φυστικοβουτυρου κ εχει και την επιγευση ,αλλα αφήνει μια χαρακτηριστική γευση συμπληρώματος προς το τελος της γουλιας ,ενω μετα μενει ωραία επιγευση φυστικιου στο στόμα

    Χτυπώντας τη με το σέικερ (χωρίς σίτα) κάνει αρκετό αφρό,αλλα αυτο δεν ειναι και τοσο πρόβλημα

    Για τις υπόλοιπες γευσεις της θα πάρω προσεχώς δείγματα και θα πώ αποψη
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία