Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 23
  1. 28-02-15 16:18 #1
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή Whey Plus Rippedcore (Sci-Mx)




    Καθαρή πρωτείνη πολλών πηγών με διάφορα πρόσθετα όπως cla, green tea, iodine κ φυτικές ίνες. Λίιγο παραπάνω πρωτείνη θα μπορούσε να έχει. Για περίοδο με πολύ περιορισμένους υδατάνθρακες θα μπορούσε να γίνει κ για αντικατάσταση γεύματος καθώς είναι πιο πηχτό από μία απλή whey.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-03-15 21:39 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    η εταιρια εχει βγαλει αρκετες φορμουλες που καλυπτουν μια ευρεια γκαμα.
    μου κανει πολυ εντυπωση αυτο το πραγμα μιας κ δινει πολλες επιλογες για καποιον που θελει να παιξει με λεπτομερειες στο συμπληρωμα που θε επιλεξει.
    βεβαια καποιες πηγες στο συγκεκριμενο θα δεχονταν μια αλλαγη αλλα ,ειναι πηγες που χρησιμοποιονται γενικα σε φορμουλες..
    οποιος δεν τις προτιμα κανει αλλη επιλογη ,ετσι κ αλλιως η εταιρια αποτι εχω δει καλυπτει ολα τα γουστα.

    ngredients: Rippedcore™ protein complex (whey protein concentrate*, soya protein isolate, milk protein concentrate*, peptide bonded glutamine rich hydrolysed wheat protein), glycine, Actilight® (inulin fibre), maltodextrin, conjugated linoleic acid, flavouring, MCT oil, red beet powder (colouring), sodium chloride, xanthan gum (stabiliser), green tea extract (camellia sinensis), sucralose (sweetener), nicotinamide, d-biotin, pteroylmonoglutamic acid, potassium iodate.
    *Sources of lactose and milk protein.

    Allergen Information: Contains milk protein, lactose, soya and gluten. Contains no nut ingredients, but may contain traces of peanuts and various types of nuts and seeds. May contain egg.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-03-15 22:12 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εταιρια εχει βγαλει αρκετες φορμουλες που καλυπτουν μια ευρεια γκαμα.
    μου κανει πολυ εντυπωση αυτο το πραγμα μιας κ δινει πολλες επιλογες για καποιον που θελει να παιξει με λεπτομερειες στο συμπληρωμα που θε επιλεξει.
    βεβαια καποιες πηγες στο συγκεκριμενο θα δεχονταν μια αλλαγη αλλα ,ειναι πηγες που χρησιμοποιονται γενικα σε φορμουλες..
    οποιος δεν τις προτιμα κανει αλλη επιλογη ,ετσι κ αλλιως η εταιρια αποτι εχω δει καλυπτει ολα τα γουστα.
    Διονύση καλή η αναφορά που κάνεις και ουσιαστικά δίνει έδαφος προς συζήτηση για όσους ενδιαφέρονται και είναι καταναλωτές συμπληρωμάτων. Δεν ξέρω αν μπορούμε να μεταφέρουμε αλλού τη κουβέντα για την επιλογή των εταιρειών ως προς τους κωδικούς προϊόντων που βγάζουν.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-03-15 01:27 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ απόλυτα με τον Beef σε αυτό με τις πηγές. Πάντως η εταιρία δίνει επιλογές οπότε κινείσαι αναλόγως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-03-15 18:14 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διονύση καλή η αναφορά που κάνεις και ουσιαστικά δίνει έδαφος προς συζήτηση για όσους ενδιαφέρονται και είναι καταναλωτές συμπληρωμάτων. Δεν ξέρω αν μπορούμε να μεταφέρουμε αλλού τη κουβέντα για την επιλογή των εταιρειών ως προς τους κωδικούς προϊόντων που βγάζουν.
    Νασσερ φιλε επειδη τρεχω δεν καταλαβα ακριβως πως το εννοεις σαν θεμα ,οποτε ανοιξε καποιο εσυ,οπως το εχεις στο μυαλο σου κ το βλεπουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-06-16 19:28 #6
    Προεπιλογή
    Την έχει δοκιμάσει κανείς να γράψει την αποψή του; Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-06-16 18:55 #7
    Προεπιλογή
    Δεν εχω δοκιμασει τη συγκεκριμενη αλλα οσα προιοντα εχω παρει της SCI-MX είναι πολύ ποιοτικα. Εάν την αγορασεις, δουλεψε την με 1 σκουπ το πρωι και 1μιση μετα την προπονηση !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-05-17 11:44 #8
    Προεπιλογή
    Σε προσφορά η συσκευασία των 2200gr στον ΑΘΛΗΤΗ.
    Δείτε το εδώ.
    www.athlitis.gr
    Το πρώτο κατάστημα στην Ελλάδα, από το 1966.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-06-17 16:38 #9
    Προεπιλογή Ερωτηση για συμπληρωμα
    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.
    Ονομάζομαι Μιχάλης και είμαι 29 ετών. Ύψος 1.80 στα 84 κιλά. Ποσοστό λίπους δεν γνωρίζω. Τον τελευταίο χρόνο έχασα 16 κιλά με διατροφή όπως ψάρι, κοτόπουλο, σαλάτες πράσινες, μοσχαρίσια φιλέτα, πολυσπορο ψωμί κτλ σε συνδυασμό με γυμναστική. Βλέποντας όμως ότι έχω χάσει κιλά αλλά σε όγκο δεν πολυανέβηκα είπα να πάρω μια πρωτεΐνη. Πήγα λοιπόν σε κάποιο κατάστημα και μου πρότειναν αυτή. Ξεκινώντας λοιπόν από χτες πήρα ένα scoop μετά το γυμναστήριο. Μιλώντας με ένα γνωστό μου είπε πως έπρεπε να μου προτείνουν καθαρή πρωτεΐνη και όχι πρωτεΐνη με κρεατινη μαζί μιας και είναι καλοκαίρι και λόγο της ποσότητας της κρεατινη που περιέχει μέσα θα πρέπει μα καταναλωνω και 7 λίτρα νερό τη μέρα. Λόγο του ότι την πήρα στα 58€ και δεν είναι καιρός για πέταμα με διατροφή όπως η παραπάνω, γυμναστήριο 4 με 5 φορές την εβδομάδα από 2 ώρες μπορώ να την λαμβάνω και αν όχι τις προτεινόμενες δοσολογίες μπορω λιγότερες? Συγγνώμη αν σας κούρασα η μιλαω σαν άσχετος αλλά είμαι άσχετος πάνω στο θέμα συμπληρωμάτων.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-06-17 16:44 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γεια χαρα..αν θες ριξε μια ματια για το πως κανουμε ρωτησεις σε θεματα συμπληρωματων που μας ενδιαφερουν, η πως ανοιγουμε θεματα..το βασικο ειναι πρωτα να ψαξεις στο φορουμ να δεις αν υπαρχει ηδη θεμα..σχεδον τα παντα υπαρχουν.

    Κατηγοριοποίηση Αξιολόγησης Συμπληρωματων

    για τα υπολοιπα που ρωτας περι νερου, διαβασε αυτο το θεμα..χαζομαρες σου ειπε ο τυπος.



    Ποτε να σταματησω την χρηση Κρεατινης;

    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-06-17 16:53 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια χαρα..αν θες ριξε μια ματια για το πως κανουμε ρωτησεις σε θεματα συμπληρωματων που μας ενδιαφερουν, η πως ανοιγουμε θεματα..το βασικο ειναι πρωτα να ψαξεις στο φορουμ να δεις αν υπαρχει ηδη θεμα..σχεδον τα παντα υπαρχουν.

    Κατηγοριοποίηση Αξιολόγησης Συμπληρωματων

    για τα υπολοιπα που ρωτας περι νερου, διαβασε αυτο το θεμα..χαζομαρες σου ειπε ο τυπος.



    Ποτε να σταματησω την χρηση Κρεατινης;
    Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Διάβασα και το σχετικό νημα για τις κρεατινες όπως και για την κατηγοριοποίηση των θεμάτων. Το θέμα το έβαλα στις πρωτεΐνες. Όσο για το βήμα 2 για το αν υπάρχει σχετικό θέμα ήταν το πρώτο αποτέλεσμα που βγήκε στο google όταν έβαλα αυτή την πρωτεΐνη αλλά δεν μου λύθηκε κάποια απορία. Το όλο μου ερώτημα είναι απλά αν μπορώ να την λαμβάνω τώρα που είναι καλοκαίρι και αν πρέπει να πάρω τις δώσεις που λέει η λιγότερο. Ευχαριστώ και πάλι.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-06-17 16:56 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν βρεις το θεμα του συμπληρωματος που σε ενδιαφερει, απλα κανεις την ερωτηση σου εκει, δεν ειναι αναγκη να ανοιγεις νεο θεμα.
    για αυτο που ρωτας, δεν υπαρχει θεμα με καλοκαιρια κ χειμωνες, κανονικα παιρνεις το συμπληρωμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-06-17 17:01 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν βρεις το θεμα του συμπληρωματος που σε ενδιαφερει, απλα κανεις την ερωτηση σου εκει, δεν ειναι αναγκη να ανοιγεις νεο θεμα.
    για αυτο που ρωτας, δεν υπαρχει θεμα με καλοκαιρια κ χειμωνες, κανονικα παιρνεις το συμπληρωμα
    Έγινε!!

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-06-17 17:04 #14
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.
    Ονομάζομαι Μιχάλης και είμαι 29 ετών. Ύψος 1.80 στα 84 κιλά. Ποσοστό λίπους δεν γνωρίζω. Τον τελευταίο χρόνο έχασα 16 κιλά με διατροφή όπως ψάρι, κοτόπουλο, σαλάτες πράσινες, μοσχαρίσια φιλέτα, πολυσπορο ψωμί κτλ σε συνδυασμό με γυμναστική. Βλέποντας όμως ότι έχω χάσει κιλά αλλά σε όγκο δεν πολυανέβηκα είπα να πάρω μια πρωτεΐνη. Πήγα λοιπόν σε κάποιο κατάστημα και μου πρότειναν αυτή. Ξεκινώντας λοιπόν από χτες πήρα ένα scoop μετά το γυμναστήριο. Μιλώντας με ένα γνωστό μου είπε πως έπρεπε να μου προτείνουν καθαρή πρωτεΐνη και όχι πρωτεΐνη με κρεατινη μαζί μιας και είναι καλοκαίρι και λόγο της ποσότητας της κρεατινη που περιέχει μέσα θα πρέπει μα καταναλωνω και 7 λίτρα νερό τη μέρα. Λόγο του ότι την πήρα στα 58€ και δεν είναι καιρός για πέταμα με διατροφή όπως η παραπάνω, γυμναστήριο 4 με 5 φορές την εβδομάδα από 2 ώρες μπορώ να την λαμβάνω και αν όχι τις προτεινόμενες δοσολογίες μπορω λιγότερες? Συγγνώμη αν σας κούρασα η μιλαω σαν άσχετος αλλά είμαι άσχετος πάνω στο θέμα συμπληρωμάτων.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-06-17 17:06 #15
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    τωρα τι το ξανακανεις το ποστ εδω, αφου εχεις το αλλο θεμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία