Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 08-11-22 15:07 #1
    Question Κρεατίνη - Από Αλκαλική σε Μονοϋδρική
    Γεια χαρά σε όλους,
    είμαι 38 ετών, 1,89, 95 κιλά. Κάνω 4 προπονήσεις /βδομάδα (2 κυκλικό personal με εστίαση σε βάρη + 2 cross).

    Στόχος είναι να πέσω σε κιλά (λίπος) στα 88-90.
    Του τελευταίους 2 μήνες παίρνω Αλκαλική κρεατίνη και έχω δει θεαματικά αποτελέσματα από θέμα αντοχής, χωρίς πρηξίματα.
    Σκέφτομαι μήπως γυρίσω σε Μονοϋδρική κρεατίνη για να φουσκώσω μπράτσα/μπούτια (έπαιρνα και πέρσι Μονοϋδρική και όντως αισθητικά ήταν άρτιο το αποτέλεσμα, αλλά τότε ήμουν σε πολυ καλά κιλά... 89).

    Θεωρείτε θα με πρήξει σε κοιλιά/στομάχι η Μονοϋδρική? Είμαι σε φάση που θέλω ΝΑ ΔΩ πάνω μου να φεύγουν τα κιλά (και στο μάτι και στα ρούχα).

    Από θέμα διατροφής γενικά προσέχω (είμαι πεσκετέριαν) και είμαι εντός ορίων θερμιδικά πιστεύω.

    Πιστεύετε, οτι είναι καλό να χάσω τα κιλά που θέλω και μετά να πάω σε μονουδρική? να κάνω κάποιο άλλο συνδυασμό/συμπλήρωμα?

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-11-22 16:06 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα. Μια χαρά θα ειναι η μονουδρική, δοκίμασε να είναι τύπου Creapure.
    Όσο για το πρηξιμο, δεν γίνεται επιλεκτικά όπως το σκέφτεσαι απλά η κρεατίνη κρατά ενδυμυικά νερά και φαίνεσαι πιο "μπαλαρισμένος".
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-11-22 14:55 #3
    Προεπιλογή
    Μόλις αγόρασα την crea-bomb (φόρμουλα κρεατινων με ταυρίνη, της Scitec Nutrition).

    Είναι Οκ να κάνω και τη βδομάδα φόρτωσης;
    Μετά θα παίρνω μόνο 4/7 μέρες που κάνω και προπονήσεις, ή κάθε μερα;
    Απάντηση με παράθεση