Θέμα: AAKG (Warriorlab)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 08-03-15 14:45 #1
    Προεπιλογή AAKG (Warriorlab)
    Όνομα: 12910_1041.jpg Εμφανίσεις: 1595 Μέγεθος: 20,8 KB

    Description:
    Arginine is one of the most important amino acids in the human body, known for many and different and beneficial ways for people who train hard. When arginine is combined with glutarate acid we have AAKG, well known as the basic cause for increasing of nitric oxide in human body. WarriorLab AAKG contains pure AAKG, that increases rapidly the blood flow, transporting that way all the important nutrients straight inside the muscle cells.

    Research has shown that supplementation of AAKG assists with increased protein synthesis, helps to decrease protein catabolism & supports insulin secretion thus assisting the uptake of amino acids and glucose into the muscle cells. AAKG anabolic potential makes it a must for all athletes desiring to increase muscle mass while shortening workout recovery time.

    Nutritional Facts:


    Suggested Use:
    1-2 servings (3-6gr) 30’ before training.
    Something
    Takes
    A part
    Of me
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-03-15 15:07 #2
    Προεπιλογή
    <η γνώμη σας?
    Εγω το ειχα χρησιμοποιήσει πριν 6 μήνες μαζι με citrulline και assault απο musclepharm η δωση που εβαζα ηταν 1 κγ πριν την προπο.. 'ισως εχει να κανει ο συνδιασμός αλλα μπορω να πω οτι είχα φλεβηκότητα στην προπό κ μεσα στην μέρα
    Something
    Takes
    A part
    Of me
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-03-15 18:22 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Η σωστή παρουσίαση του προϊόντος έχει ως εξής:



    ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
    * Το προϊόν αυτό δεν απευθύνεται σε άτομα που δεν γυμνάζονται ή που ξεκίνησαν να γυμνάζονται κατά το τελευταίο διάστημα.
    ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ.


    Η αργινίνη είναι ένα από τα βασικότερα αμινοξέα στον οργανισμό, γνωστό για τις πολλές και διαφορετικές και ωφέλιμες επιπτώσεις σε ανθρώπους που γυμνάζονται σκληρά.
    Όταν ενώνεται με το κετογλουταρικό οξύ δημιουργείται το AAKG, το οποίο είναι γνωστό ως η βασική αιτία δημιουργίας νιτρικού οξειδίου στο σώμα.

    Η AAKG της WarriorLab περιέχει καθαρή άλφα κετογλουταρική αργινίνη, η οποία αυξάνει ραγδαία την κυκλοφορία του αίματος στους μυς, με αποτέλεσμα την ταχύτατη μεταφορά όλων των θρεπτικών συστατικών εκεί ακριβώς που υπάρχει ανάγκη, δηλαδή στα μυϊκά κύτταρα. Επίσης αυξάνει την πρωτεϊνοσύνθεση, ενώ μειώνει παράλληλα τον κίνδυνο μυϊκού καταβολισμού, κάτι που σημαίνει ταχύτερη αποθεραπεία.

    Μια παράλληλη δράση της όμως είναι και η διέγερση στην έκκριση της ινσουλίνης κάτι που σημαίνει ότι αυξάνει κατά πολύ την απορρόφηση των αμινοξέων και της γλυκόζης από τα μυϊκά κύτταρα. Τέλος βοηθάει στην κατακράτηση του αζώτου στους μυς που σημαίνει καθαρό μυϊκό πρήξιμο που διαρκεί για ώρες και μυϊκή μάζα πέρα από τα όρια.

    Συσκευασία: 100g.



    ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ
    1-2 δοσομετρητές (3-6γρ) 30΄πριν την προπόνηση.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-03-15 15:19 #4

    Εγγραφή
    26-11-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    67
    Προεπιλογή
    Πολύ καλή λύση ιδιαίτερα σε περιόδους όπου κάνω mix ο ίδιος διάφορα προϊόντα για να φτιάξω ένα Pre Workout όπως το θέλω.
    Επίσης πάει συμπληρωματικά σε διάφορα PreWorkouts για να αυξήσει την περιεκτικότητα τους σε Αργινίνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-03-15 00:02 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Για κάποιον που στοχεύει στην μυική ανάπτυξη, είναι ένα καλό εργαλείο!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-03-15 00:26 #6
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Nasser με ποιον τρόπο η αργινινη βοηθάει την μυϊκή ανάπτυξη? Έχω δει ερευνες (δν τις έχω τώρα πρόχειρες αλλα μπορώ να τις βρω) όπου αποδεικνύουν ότι είναι μουφα κ δν κάνει τπτ.
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-03-15 00:45 #7
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Η πρώτη διαφήμιση σε όλα τα συμπληρώματα είναι η αύξηση της μυικής μάζας. Σημασία έχει να δούμε πως δουλεύει το κάθε συμπλήρωμα.
    Η άλφα κετογλουταρική αργινίνη ουσιαστικά ανεβάζει την κινητικότητα του αίματος με ότι συνεπάγεται αυτό. Στη προπόνηση θα νιώσεις πιο γρήγορα μυικά πρηξίματα. Αυτό από μόνο του δεν γίνεται και φυσικά αν δεν προσπαθήσεις-καταβάλεις προσπάθεια δεν θα έχει απόδοση. Προσωπικά κρατάω το γεγονός πως διεγείρει τους μυς στη προπόνηση και με επιπλέον προσπάθεια από μας θα δούμε να ανεβαίνουμε σε απόδοση η οποία αν συνοδεύεται από σωστή αποθεραπεία θα έχουμε καλύτερα αποτελέσματα.
    Αν δεν έπαιρνα αργινίνη, θα πήγαινα στη μαλατική σιτρουλίνη. Κάποιοι προτείνουν και παίρνουν και τα δυο. Προσωπικά επιλέγω μόνο ένα σε συνδυασμό με Beta Alanine.
    Μια άλλη επιπλέον σύνθεση είναι με κρεατίνη

    Προσοχή: Διακρίνουμε βοήθεια εφόσον κάνουμε καθαρή διατροφή από επιπλέον θερμίδες που δίνουν ούτως η άλλως ενέργεια.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-03-15 16:39 #8
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Οι εταιρείες να πουλήσουν θέλουν οπότε λογικό σε ετικέτες να τάζουν λαγούς με πετραχήλια. Από κεί κ πέρα έρευνες που έχω δει λένε ότι δν κάνει τπτ η αργινινη αλλα επειδή η καλύτερη έρευνα είναι η προσωπική έρευνα έχω δοκιμάσει κ γω ο ίδιος αλλα κ γνωστοί μου κ δν είδαμε τπτ. Η Κιτρουλινη όμως αποδεδειγμένα βοηθάει σε πρηξιματα-αιματωση κ αυτό το βλέπω συνέχεια όποτε βάζω. Πάντως το μεγαλο πρήξιμο δν είναι πάντα σημάδι ότι καταστρεψαμε το μυ κ πήρε ερέθισμα , σκέψου ότι μπορεί κάποιος να κάνει 50-100 επαναλήψεις που λέει ο λόγος το πρήξιμο τεράστιο αλλα δν θα μεγαλώνει.
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-03-15 17:35 #9
    Προεπιλογή
    νομιζω οτι η αργινινη δινει αυτο ακριβως που υποσχεται...αιματωση και φλεβικοτηα...σε βαθος χρονου λογω γρηγορης ροης αιματος σε βοηθαει και στο να πανε τα θρεπτικα συστατικα πιο γρηγορα στους μυες αρα και να εχεις και καλη αποκατασταση κι ενα κλικ στην αναπτυξη τη μυικη...εγω βαζω μιση αμπουλα πριν και μιση μετα την προπονηση...και σε σκονη παλι 3 γραμμαρια θα παιζα πριν και μετα...και μη ξεχναμε οτι μεγαλη εταιρεια που πωλειται στα φαρμακεια εχει βγαλει προιον που βοηθαει στη στυτικη δυσλειτουργια που ουσιαστικα ειναι αργινινη...δεν ειμαι υπερμαχος της αλλα δε νομιζω οτι ειναι της πλακας η placebo...εννοειτα;ι οπως λεει κι ο nasser σε συνδυασμο με αλλα πραγματα...απλα η αποψη μου και την καταθετω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-03-15 17:48 #10
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Αυτό που λες για την στυτικη δυσλειτουργία ισχύει αλλα σε αυτο βοηθάει η Κιτρουλινη. Είχα διαβάσει ότι το καρπούζι βοηθάει και μόλις διάβασα γιατί έλεγε ότι περιέχει ποσότητες από το αμινοξυ Λ-Κιτρουλινη. Πάντως βγαίνουμε κάπως οφφ γτ το πάμε σε κόντρα Κιτρουλινη vs αργιννη. Κ εγώ άλλωστε προσωπική εμπειρία καταθέτω και προσωπικά την αργινινη δν την πιστεύω τόσο.
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-03-15 22:44 #11
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billys51 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εταιρείες να πουλήσουν θέλουν οπότε λογικό σε ετικέτες να τάζουν λαγούς με πετραχήλια. Από κεί κ πέρα έρευνες που έχω δει λένε ότι δν κάνει τπτ η αργινινη αλλα επειδή η καλύτερη έρευνα είναι η προσωπική έρευνα έχω δοκιμάσει κ γω ο ίδιος αλλα κ γνωστοί μου κ δν είδαμε τπτ. Η Κιτρουλινη όμως αποδεδειγμένα βοηθάει σε πρηξιματα-αιματωση κ αυτό το βλέπω συνέχεια όποτε βάζω. Πάντως το μεγαλο πρήξιμο δν είναι πάντα σημάδι ότι καταστρεψαμε το μυ κ πήρε ερέθισμα , σκέψου ότι μπορεί κάποιος να κάνει 50-100 επαναλήψεις που λέει ο λόγος το πρήξιμο τεράστιο αλλα δν θα μεγαλώνει.
    Το ίδιο ήξερα και εγώ, από ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΔΕΝ θα φέρει διαφορά. Σκέψου όμως πως πολλές φορές για διάφορους λόγους δεν μπορείς να νιώσεις τους μυς σου να πρίζονται. Εκεί θέλεις μια βοήθεια που θα επιρεάσει στη καλύτερη ψυχολογία στο να συνεχίσεις. Και δεν μιλάμε για placebo αλλά για πραγματική επίδραση.
    Με την ίδια λογική δεν θα δουλεύουν και τα συμπληρώματα κρεατίνης, αμινοξέων και ότι άλλο εφόσον μας δίνουν μια εμφανή επίδραση στη προπόνηση αλλά μακροπρόθεσμα δεν βλέπουμε την αλλαγή.
    Όλα τα συμπληρώματα από μόνα τους δεν κάνουν τίποτα. Και οι χημικές ενώσεις που επηρεάζουν το ορμολογικό προφίλ αν δεν τις χειριστούμε σωστά επίσης δεν θα αποφέρουν ορατά αποτελέσματα. Και επαναλαμβάνω κάτι που λέμε επανειλημμένα... το συμπλήρωμα γεμίζει τα κενά στη διατροφή μας, δεν θα αντικαταστήσουν τη διατροφή μας. Διαφορετικά, θα τρώγαμε 20 μπανάνες την ημέρα ή δυο καρπούζια ή 20 πορτοκάλια και ότι άλλο έχει μια διεγερτική ουσία ή βιταμίνες και ηλεκτρολύτες... Είναι όμως εφικτό με το στόχο, το χρόνο και τις δυνατότητες που διαθέτουμε ?
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-03-15 23:07 #12
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Συμφωνω μαζι σου στο ότι η διατροφή πρέπει να είναι 95% σωστή κ το συμπλήρωμα να δώσει 5% (και ούτε) για να γίνει πλήρης. Απλά όπως είπες κ συ από μόνη της δεν κάνει τίποτα , υπάρχουν συστατικά τα οποία είπες κ συ πολύ σωστά όπως κρεατινη τα οποία κ μεμονωμένα δουλεύουν. Επίσης και η Κιτρουλινη δουλεύει stand alone., Άλλωστε αν υπάρχει ένα μπλεντ με 5 συστατικά Π.χ και τα 4 δουλεύουν αποδεδειγμένα , ακόμα και κάποιο να είναι μούφα παίρνει αξία δίπλα στα αλλα (κακώς βέβαια) κ πρέπει να το απομονώσουμε.
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-03-15 23:25 #13
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παλαιότερα, Έλληνες πρωταθλητές υποστήριζαν την αποτελεσματικότητα της αργινίνης και υποστήριζαν πως ένιωθαν την απουσία της σε blend προ-προπονητικό. Και αντιλαμβάνεσαι πως παλαιότερα δεν ήταν αποδοτική η σύνθεση των συμπληρωμάτων όπως είναι σήμερα.
    Εγω μέχρι πρόσφατα εμπιστευόμουν την μονοϋδρική κρεατίνη και την απλή γλουταμίνη. Στις μέρες μας συστήνουν πιο αποτελεσματικά αυτά τα συμπληρώματα να είναι μικροϊονισμένης μορφής. Το ίδιο και με τις πρωτεΐνες. Άσε που κάποτε υποτιμούσαν την καζεΐνη και πλέον πωλείται πιο ακριβά από τις whey...
    Με τα όσα αναφέρω υποστηρίζω, το πως αντιλαμβάνεται ο καθένας την αποδοτικότητα των συμπληρωμάτων είναι θέμα πως λειτουργεί πάνω στο καθένα ένα συμπλήρωμα. Δεν μπορώ να κατακρίνω που εμένα δεν μου ταιριάζει, διαφορετικά δεν θα υπήρχε στο εμπόριο και μάλιστα διαχρονικά να εξελίσσεται.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-03-15 23:33 #14
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Νασσερ εννοείτε ότι στον κάθε οργανισμό επιδρα διαφορετικά το κάθε συστατικό. Απλά προσωπικά την αργινινη επειδή την δοκίμασα και δν είδα τπτ κ επειδή παραξενευτηκα googlara λίγο κ είδα έρευνες που υποστηρίζουν ότι δν κάνει τπτ για αυτό δεν την έχω τόσο σε εκτίμηση σαν συστατικό. Δεκτή κ καλοδεχούμενη η κάθε άποψη όμως Νασσερ
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-03-15 15:56 #15
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μην πολυ ξεφευγουμε ομως αν θελετε απο τα θεματα της αξιολογησης κ γενικευουμε τοσο την κουβεντα..υπαρχει ειδικο θεμα για την αργινινη για να γινει αυτο

    στο δια ταυτα αν μια επιστημονικη ερευνα λεει οτι κατι δουλευει η οχι κ εχει γινει με σωστες παραμετρους μαλλον ετσι ειναι.
    η προσωπικη εμπειρια του καθενος μας δεν αποτελει επιχειρημα πανω σε αυτο ,ειδικα οταν αντιπαρατιθεται με καποιον που εχει αμφιβολιες για το αν θα πρεπει να διαθεσει χρηματα για ενα συμπληρωμα..δεν προκειται να τον πεισει ποτε ,αλλα ουτε κ πολυ λογικο ακουγεται οταν η επιστημη που μελετα ουσιαστικα εμας τους ανθρωπους καταληγει σε ενα συμπερασμα πανω στι θεμα.

    αν τωρα καποιος μας την δοκιμασει κ του δουλευει ,ειναι αλλο πραγμα αλλα πανω στον διαλογο ειναι καπως δυσκολο να πειστει καποιος με ενα τετοιο επιχειρημα.

    εγω προσωπικα μετα απο χρονια πριν 2 μερες συζητουσα εκτος φορουμ με ενα φιλο για να ξανακανω μια δοκιμη της ,μιας κ δεν ειναι κ πολυ ακριβη..αλλα οπως ειπα κ πριν ,ειναι αλλο θεμα το τι επιλεγω να κανω εγω.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία