Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 12-03-15 03:55 #1
    Προεπιλογή Απωλεια λιπους σε περιοδο ογκου
    Γεια σας παιδες, το βαζω εδω γιατι με αεροβια φευγει το λιπος φανταζομαι, και διατροφη φυσικα. Απο τις γιορτες εχω παρει λιγο εως αρκετο λιπος στην κοιλια σαν ζωνη και θελω να το χασω. Αλλοι μου εχουν πει να κανω περισσοτερο αεροβια μετα τα βαρη, αλλοι μου ειπαν για περισσοτερους κοιλιακους, αλλοι να κοψω τους υδατανθρακες μετα το γυμναστηριο και το βραδυ. Επισης μου ειπαν και για μια ζωνη εφιδρωσης που λεει βοηθαει οταν κανεις αεροβια ή/και βαρη. Το θεμα μου ειναι οτι επειδη ειμαι σε περιοδο ογκου θελω να χασω το λιπος απο την κοιλια χωρις να παει πισω ο ογκος στο υπολοιπο σωμα. Τι λετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-03-15 12:20 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γελασα με τον τιτλο

    φιλε αν βλεπεις οτι βαζεις λιπος ενω κανεις "ογκο" απλα δεν εισαι για να κανεις ογκο.
    οποτε κοβεις τα πολλα πολλα κ κοιτας να μειωσεις θερμιδες για να πεσεις εκει που θες.

    τι κοιλιακοι κ ζωνες..τις θερμιδες ριξε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-03-15 12:36 #3
    Προεπιλογή
    Μαλλον τα εχεις μπερδεψει λιγο στο μυαλο σου φιλε μου.

    Περιοδος ογκου σημαινει οτι θα αυξησεις το σωματικο σου βαρος με σκοπο να χτισεις οσο περισσοτερη μυικη μαζα μπορεις μεσα σε μερικους μηνες. Εννοειται πως θα βαλεις λιπος και υγρα κατα την περιοδο αυτη. Μετα στοχος σου ειναι να χασεις σωματικο βαρος διατηρωντας οσο περισσοτερη μυικοτητα μπορεις και αποβαλλοντας οσο το δυνατον περισσοτερο λιπος και υγρα γινεται.

    Ειναι 2 διαφορετικα πραγματα αυτα που ζητας και εκτος και αν εισαι εντελως αρχαριος η εχεις super γονιδια δεν θα τα πετυχεις.

    Το λιπος φευγει με υποθερμιδικη διατροφη, να καταναλωνεις λιγοτερες θερμιδες αποτι καις σε καθημερινη βαση δηλαδη. Το παραπανω αεροβιο που σου προτεινουν ειναι απλα για να καψεις 200-300 θερμιδες παραπανω, δεν κανει τιποτα το μαγικο το αεροβιο, ουτε οι κοιλιακοι. Για να σε βοηθησω να καταλαβεις, το 1 κιλο που λεμε ειναι ~7700 θερμιδες. Αν εσυ καις 2500 θερμιδες σε μια μερα αλλα καταναλωνεις 2800, θα πρεπει να κανεις αεροβιο για να καψεις αυτες τις 300 παραπανω θερμιδες για να παραμεινεις στα ιδια κιλα, εναλλακτικα, καταναλωνεις 2500 θερμιδες και δεν χρειαζεται να κανεις ουτε 1 λεπτο αεροβιο.

    Το κλειδι ειναι η διατροφη, δεν εχω κανει ουτε μια μερα αεροβιο τα τελευταια 2 χρονια και απο 72 κιλα με 13% λιπος τωρα βρισκομαι στα 74 κιλα με 11% και το καλοκαιρι θελω να ειμαι 72 με κατω απο 10%. Το ξαναλεω, χωρις ουτε μερα αεροβιο η λιποδιαλυτη/θερμογενετικα.

    Στοχευσε σε 1 απο τα 2 ( η απωλεια λιπους η ογκο ) για την ωρα και μετα κανε το αλλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-03-15 12:42 #4
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    δεν υπαρχει περιπτωση απο την στιγμη που αυξανεις τον ογκο σου και κατ επεκταση το βαρος σου να μην αυξησεις εστω και λιγο το λιπος σου καθαρους μυς δεν βαζεις ποτε μιλαμε για καταστασεις νατουραλ οχι φαρμακο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-03-15 15:32 #5
    Προεπιλογή
    Βάζω όγκο= βάζω κιλά
    Γραμμώνω= χάνω κιλά άρα δν υπάρχει αυτό που λες.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-03-15 17:14 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Υπάρχει τρόπος απώλειας λίπους σε φάση όγκου, αλλά δεν είσαι στο επίπεδο που μπορείς να το κατορθώσεις αυτό. Θέλει χρόνια δουλειά και να είσαι γνώστης πως θα αντιδράσει το σώμα σου σε κάποιες αλλαγές.
    Αυτό που στοχεύουμε είναι ο μυικός όγκος που σε φυσιολογικά επίπεδα, δεν μπορεί να ξεπεράσει τα 2 κιλά το χρόνο. Μπορεί να δείξει το σώμα πιο ελαφρύ στη ζυγαριά αλλά να δείχνει πιο μεγάλο στον καθρέφτη.
    Η διατροφή πρέπει να είναι λίγο πιο ανεβασμένη από ισοθερμιδική με αυξημένη δράση στην αερόβια προπόνηση.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-03-15 18:18 #7
    Προεπιλογή
    Αποτι φαινεται τα ειχα λιγο μπερδεμενα. Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Οποτε εχουμε και λεμε, κανω ογκο και σε δευτερο χρονο κανω γραμμωση για απωλεια λιπους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διατροφή πρέπει να είναι λίγο πιο ανεβασμένη από ισοθερμιδική με αυξημένη δράση στην αερόβια προπόνηση.
    Για την περιπτωση γραμμωσης λες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-03-15 18:31 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Γράμμωση θα γίνεται και η μυική σου μάζα θα διατηρείται ή θα αυξάνεται ελάχιστα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-03-15 18:37 #9
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ακριβως αυτο ογκογραμμωση δεν γινεται. αν δεν μπαζωσεις δεν χτιζεις πρωτα βαλε ογκο και μετα ριχτο στην γραμμωση οταν λεμε ομως ογκο δεν εννοουμε τρωμε οτι αηδια βρουμε μπροστα μας και βαζουμε 5 κιλα λιπια και ενα κιλο μυ για παραδειγμα αυτο ειναι κατι που πρεπει να προσεξεις οι θερμιδες πρεπει να αυξηθουν βαθμιαια βρες τις θερμιδες συντηρησης σου και αυξησε κατα 300 οταν φτασεις σε τελμα βαλε αλλες 300 και δες πως αντιδρα το σωμα σου αν ξεφευγεις πολι σε λιπος σημαινει οτι παρα τρως φαγητο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-03-15 19:29 #10
    Προεπιλογή
    Εγινε παιδες, ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση