Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 14-03-15 00:47 #1
    Banned
    Εγγραφή
    18-05-2014
    Μηνύματα
    39
    Προεπιλογή Βοήθεια για επιλογή καταληλης πρωτείνης WHEY
    Τον τελευταίο καιρό έχω αρκετό τρέξιμο και δεν προλαβαίνω να τρώω καλά, μόλις 3 γεύματα μόνο: πρωί- μεσημέρι- βράδυ (οπότε παίρνω ένα σκουπ ενδιάμεσα πριν την προπόνηση κ 1 μετά). Το πρόβλημα είναι πως με τις εκατοντάδες προτάσεις που βλέπω σε φόρουμ, ίντερνετ κ από φίλους έχω χαθεί, για το ποια είναι η καλύτερη.
    Το προηγούμενο διάστημα χρησιμοποίησα τη Musclemaxx ό,τι χειρότερο: θεσ 2 σκουπ για να πάρεις 30 κάτι γραμμάρια πρωτείνη και απο γεύση- διαλυτότητα άστα να πάνε + ότι δεν είδα το ίδιο αποτέλεσμα που είχα δει με την 90 Protein Works. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω πιστωτική κάρτα κ δεν μπορώ να παραγγείλω από εξωτερικό. Αλλά με μια πρόχειρη ματιά που έριξα οι τιμές Ελλάδα είναι απαγορευτικές (για τις πρωτοκλασάτες μάρκες ON, UNIVERSAL κλπ) πχ oN 900 γρ 40 ευρώ με έξοδα αποστολής. Ξέρω πως ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά ενας φίλος που μένει Αμερική μου πε ότι αγοράζει τΙς 5 lbs 56 bucks, που σημαίνει τα 2,2 κιλά 50 ευρώ περίπου. Δε θεωρώ ότι υπάρχουν περιθώρια για πολυτέλειες σε καιρό κρίσης, να αγοράζουμε πιο ακριβά από τους αμερικάνους οι οποίοι διαθέτουν 3πλάσιους μισθούς από εμάς. Εσείς τι προτείνετε σε καλή αναλογία τιμής- απόδοσης;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-03-15 01:05 #2
    Προεπιλογή
    Φίλε τα παραλές 40 ευρό την on για δες στο e shop του αθλητή που έχει και συνεργασία με το φόρουμ , 1 κιλό 30 euro 2 κιλά και κάτι 60 . Οι παραγγελίες άνω τον 30 είναι με δωρεάν μεταφορικά ρίξε μια ματιά αξίζει .
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-03-15 01:37 #3
    Banned
    Εγγραφή
    18-05-2014
    Μηνύματα
    39
    Προεπιλογή
    Που είναι αυτο; δώσε μου σελίδα;
    σίγουρα είναι ON έτσι; Διάβασα κάπου ότι στην Ελλάδα τα συμπληρώματα θέλουν προσοχή γιατί παίζουν κ πολλές απομιμήσεις από ανατολικό μπλοκ κ κίνα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-03-15 01:42 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Psychosocial Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον τελευταίο καιρό έχω αρκετό τρέξιμο και δεν προλαβαίνω να τρώω καλά, μόλις 3 γεύματα μόνο: πρωί- μεσημέρι- βράδυ (οπότε παίρνω ένα σκουπ ενδιάμεσα πριν την προπόνηση κ 1 μετά). Το πρόβλημα είναι πως με τις εκατοντάδες προτάσεις που βλέπω σε φόρουμ, ίντερνετ κ από φίλους έχω χαθεί, για το ποια είναι η καλύτερη.
    Το προηγούμενο διάστημα χρησιμοποίησα τη Musclemaxx ό,τι χειρότερο: θεσ 2 σκουπ για να πάρεις 30 κάτι γραμμάρια πρωτείνη και απο γεύση- διαλυτότητα άστα να πάνε + ότι δεν είδα το ίδιο αποτέλεσμα που είχα δει με την 90 Protein Works. Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω πιστωτική κάρτα κ δεν μπορώ να παραγγείλω από εξωτερικό. Αλλά με μια πρόχειρη ματιά που έριξα οι τιμές Ελλάδα είναι απαγορευτικές (για τις πρωτοκλασάτες μάρκες ON, UNIVERSAL κλπ) πχ oN 900 γρ 40 ευρώ με έξοδα αποστολής. Ξέρω πως ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά ενας φίλος που μένει Αμερική μου πε ότι αγοράζει τΙς 5 lbs 56 bucks, που σημαίνει τα 2,2 κιλά 50 ευρώ περίπου. Δε θεωρώ ότι υπάρχουν περιθώρια για πολυτέλειες σε καιρό κρίσης, να αγοράζουμε πιο ακριβά από τους αμερικάνους οι οποίοι διαθέτουν 3πλάσιους μισθούς από εμάς. Εσείς τι προτείνετε σε καλή αναλογία τιμής- απόδοσης;;
    Aπο πότε ειναι πρωτοκλασατες εταιρειες πρωτεινης η universal και h protein works ??Να μου πεις οτι η universal βγαζει καποια καλα ειδικα συμληρωματα να το δεχτω !Οσο για τις τιμες ειμαστε πλεον σε πολυ ανταγωνιστικο επιπεδο σαν ελλαδα με την υπολοιπη ευρωπη . Ρωτησε τον φιλο σου αν θες ποσο αγοραζει τις ελιες την τσιπουρα και το λαβρακι ελλαδας για να νιωσεις καλυτερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-03-15 01:46 #5
    Banned
    Εγγραφή
    18-05-2014
    Μηνύματα
    39
    Προεπιλογή
    ΌΧΙ ΌΧΙ δεν ειπα οτι η PROTEIN WORKS ειναι καλή, προς θεού, απλά συγκριτικά με την πολύ χειρότερη Musclemaxx μου φάνηκε καλή. Πρωτοκλασάτη είναι η Universal, από τις καλυτερες εταιρίες στον κόσμο, όσο έχω ψάξει μέσω ίντερνετ και φυσικά η ΟΝ η καλύτερη εταιρία, με τα πιο αγνά υλικά, αλλά κ οι πιο ακριβές

    Αυτό με τις απομιμήσεις από Κίνα ισχύει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-03-15 01:51 #6
    Προεπιλογή
    Υπηρχαν καποια κρουσματα με απομιμησεις γενικοτερα , οχι μονο απο κινα ,αλλα μεινε ησυχος σε οτι αφορα την Ελλαδα γιατι τα γνησια πλεον φερουν υδατογραφημα στην συσκευασια καθως και γνωστοποιηση Ε.ο.Φ ,απλα προσεξε απο που θα αγορασεις .
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-03-15 01:56 #7
    Προεπιλογή
    Αν θες και την προσωπικη μου αποψη μιας και εθιξες την ΟΝ σαν πρωτεινη ειναι πως ενω την θεωρω καλη απο αποψη ποιοτητας πηγων , υπαρχουν και καποιες πιο εμπλουτισμενες με αντιστοιχη ποιοτητα και κατα την γνωμη μου καλυτερη γευση .Τωρα η τιμη ειναι προσωπικο θεμα αλλα 5 ευρω πανω η κατω νομιζω οτι δεν ειναι και τρελη διαφορα για κατι ποιοτικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-03-15 02:00 #8
    Banned
    Εγγραφή
    18-05-2014
    Μηνύματα
    39
    Προεπιλογή
    Σωστός, αυτό με τη γνησιότητα που λες είναι πολύ σημαντικό!!!
    Για 5 ευρώ αυτό κατάλαβα κ εγώ δεν είναι μεγάλο ποσό, για να ρισκάρεις τι βάζεις μέσα σου.
    Τσέκαρα τη σελίδα ΑΘΛΗΤΗΣ πολύ καλές τιμές και φαίνεται σοβαρό κατάστημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-03-15 02:47 #9
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Εγω θα σε συμβουλευα να συνεχισεις με την πρωτεινη της the protein works μιας και ψαχνεις κατι το οποιο να ειναι ποιοτικο και καλη τιμη,δυσκολα θα βρεις κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα και οχι μονο,οι πρωτεινες της εταιριας ειναι πολυ καλες ειναι φτιαγμενες με φυσικές γεύσεις και χρώματα και χωρις διαφορα προσθετα πηχτικα ή υλικά πληρώσεως ειναι τελειως καθαρες.Απο διαλυτοτητα ειναι αψογη οπως και οι γευσεις τις αρκετα καλες και μαλιστα με τεραστια ποικιλια γευσεων...
    _______________________________________________________________________________________________________________
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-03-15 03:39 #10
    Προεπιλογή
    Η Universal θεωρειτο κ ηταν top εταιρεια πριν 25 χρονια ,τωρα εχω ακουσει οτι δεν εχει πια την ιδια σχεση. Με τις εξαγορες των εξαγορων χανεται ο μπουσουλας!
    Δεν εχω ομως δοκιμασει τελευταια κ ο ιδιος για να εχω αποψη ,απλως το ακουσα απο ατομα που εχουν σχεση περισσοτερη με το θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-03-15 12:22 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    η Universal πλεον εχει φτιαξει κατα πολυ τις πρωτεινες της σε σχεση με παλια που απλα δεν πινονταν με τπτ..ιδιως η whey που ειχε τοτε.
    γενικα δεν ξερω εγω την εμπιστευομαι ακομα σε ο,τι βγαζει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-03-15 13:41 #12
    Banned
    Εγγραφή
    18-05-2014
    Μηνύματα
    39
    Προεπιλογή
    Έχετε δίκαιο, οι εταιρίες αλλάζουν χέρια, κάποιες ρίχνουν την ποιότητα για να αυξήσουν τον τζίρο. Από την άλλη υπάρχει πολλή παραπληροφόρηση, αλλά σταθερά για κάποιες μάρκες λένε όλοι ότι είναι καλές οπότε αυτό που θα κάνω: θα δοκιμάσω την ΟΝ Gold Whey, και μερικές ακόμα και θα δω ποια έχει διαφορά πάνω μου, θεωρώντας ότι ακολουθώ μια πανομοιότυπη διατροφή κ προπόνηση. Για αρχή λοιπόν θα αγοράσω την ΟΝ και στο μέλλον θα ρωτήσω για άλλες εταιρίες
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-03-15 00:16 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raiden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες και την προσωπικη μου αποψη μιας και εθιξες την ΟΝ σαν πρωτεινη ειναι πως ενω την θεωρω καλη απο αποψη ποιοτητας πηγων , υπαρχουν και καποιες πιο εμπλουτισμενες με αντιστοιχη ποιοτητα και κατα την γνωμη μου καλυτερη γευση .Τωρα η τιμη ειναι προσωπικο θεμα αλλα 5 ευρω πανω η κατω νομιζω οτι δεν ειναι και τρελη διαφορα για κατι ποιοτικο
    Φίλος επειδή ψάχνομαι το τελευταίο διάστημα, δώσε κανένα παράδειγμα! Τι άλλο προτείνεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-03-15 00:48 #14
    Προεπιλογή
    Μιλωντας παντα για καθαρη , προσωπικα προτιμω ultra whey -sci mx , whey protein - top secret nutrition , compress iso whey -nutrend και complete 8 warriorlab αν τα πρωτεινικα γευματα σου ειναι το πολυ 3 .
    Απάντηση με παράθεση