Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 123
  1. 02-12-09 20:34 #31
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ...
    εγω αυτο το καιρο ειμαι σε περιοδο ογκου και θα κρατησει μεχρι το καλοκαιρι λογικα...οποτε δεν ειναι πολυ λογικο να κανω ογκο και μετα να τον χανω σιγα σιγα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-12-09 22:11 #32
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Μια ερωτησούλα....εγώ κολυμπάω τρις φορες την εβδομάδα (ψιλό αγωνιστικά γιατί ετοιμάζω για ΤΕΦΑΑ)! Να περνώ μετά το κολύμπι πρωτεΐνη κρεατίνη και γλυκόζη η δεν χρειάζεται?
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-12-09 11:26 #33
    Προεπιλογή
    Να παιρνεις κατι, εφοσον κανεις αγωνιστικα καλο ειναι να αποθεραπευεται σωστα το σωμα. Απλα οχι τοσο μεγαλες ποσοτητες οσο πχ σε προγραμμα ογκου με βαρη. Και να τρεφεσαι σωστα και σε αρκετες ποσοτητες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-12-09 11:31 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πολυ...
    εγω αυτο το καιρο ειμαι σε περιοδο ογκου και θα κρατησει μεχρι το καλοκαιρι λογικα...οποτε δεν ειναι πολυ λογικο να κανω ογκο και μετα να τον χανω σιγα σιγα.

    εχεις δικιο ομως το κολυμπι δεν το κανεις απλα για το αποτελεσμα αλλα και γιατι το αγαπας... ειναι αθλητισμος, δεν ειναι οπως το γυμναστηριο (υποκαταστατο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-12-09 22:58 #35
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swim28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις δικιο ομως το κολυμπι δεν το κανεις απλα για το αποτελεσμα αλλα και γιατι το αγαπας... ειναι αθλητισμος, δεν ειναι οπως το γυμναστηριο (υποκαταστατο)
    Kαι που το διαβασες ότι το γυμναστηριο είναι υποκατάστατο;
    Και αν είναι υποκατάστατο τι υποκαθιστα;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-12-09 00:31 #36
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Λογικα ο φιλος δεν θα το θεωρει καλη γυμναστικη...
    Φιλε μου το γυμναστηριο δεν υποκαταστατο εκτος αν εσυ το βλεπεις ετσι... Οπως σε σενα αρεσει το κολυμπι ή σε αλλον το μπασκετ ή σε αλλον το καρατε και δεν ξερω γω τι αλλο ετσι και σε αλλους αρεσει να μασανε τα σιδερα... Αλλο ειδος γυμναστικης το ενα αλλο το αλλο και αλλα σου προσφερει το ενα και αλλα το αλλο...
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-12-09 12:35 #37
    Προεπιλογή
    Καλό το κολύμπι, μου αρέσει πάρα πολύ και γενικά νιώθω πιο άνετα όταν κολυμπάω παρά όταν περπατάω αλλά για μένα έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα..................................μου ανοίγει πολύ την όρεξη.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-12-09 12:56 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swim28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις δικιο ομως το κολυμπι δεν το κανεις απλα για το αποτελεσμα αλλα και γιατι το αγαπας... ειναι αθλητισμος, δεν ειναι οπως το γυμναστηριο (υποκαταστατο)

    Υποκαταστατο???
    Δεν ξερω παντως οταν εκανα πρωταθλητισμο καναμε και βαρη και απ΄οτι ξερω οταν κανεις σοβαρη προπονηση σε οποιοδηπποτε αθλημα το γυμναστηριο ειναι απαραιτητο?
    Γιατι οσοι κανουν πρωταθλητισμο κολύμβηση η και ερασιτεχνικα δεν κανουν βάρη??
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-12-09 13:51 #39
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Πιστευω πως ενοουσε οτι το gym το εχει σαν δευτερη-βοηθειτικη πλευρα αυτου που αχολειτε κυρια.
    Αν το γυμναστηριο δεν ειναι αθλητισμος και φυσικη κατασταση τοτε χιλιαδες αθλητες στα περισωτερα αγωνισματα του κοσμου καναν μεγαλο λαθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-12-09 14:20 #40
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό το κολύμπι, μου αρέσει πάρα πολύ και γενικά νιώθω πιο άνετα όταν κολυμπάω παρά όταν περπατάω αλλά για μένα έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα..................................μου ανοίγει πολύ την όρεξη.
    E αφου καις ενα καρο θερμίδες στο κολύμπι λογικό είναι
    Το καλό είναι όμως οτι πρεπει να φας ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μετα για να τις αναπληρώσεις ...(καλο σε περίοδο γράμμωσης)
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-12-09 14:48 #41
    Προεπιλογή
    Ημουν λιγακι υπερβολικος με τη λεξη υποκαταστατο, οχι πολυ ομως... Στον πρωταθλητισμο βοηθαει πολυ στο να αυξησουν οι αθλητες τις επιδοσεις τους.

    Στην Ευρωπη οι (απλοι καθημερινοι) ανθρωποι ασχολουνται με πολλα αθληματα και οχι τοσο με βαρη. Στην Ελλαδα δεν υπαρχουν αθλητικες υποδομες και γι'αυτο ο κοσμος καταφευγει αναγκαστικα στο μονο που του απομενει, στο γυμναστηριο. Η μοδα του γυμναστηριου ξεκινησε απο την αμερικη οπως το fast food.... Και κατι τετοιο ειναι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-12-09 15:31 #42
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swim28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημουν λιγακι υπερβολικος με τη λεξη υποκαταστατο, οχι πολυ ομως... Στον πρωταθλητισμο βοηθαει πολυ στο να αυξησουν οι αθλητες τις επιδοσεις τους.

    Στην Ευρωπη οι (απλοι καθημερινοι) ανθρωποι ασχολουνται με πολλα αθληματα και οχι τοσο με βαρη. Στην Ελλαδα δεν υπαρχουν αθλητικες υποδομες και γι'αυτο ο κοσμος καταφευγει αναγκαστικα στο μονο που του απομενει, στο γυμναστηριο. Η μοδα του γυμναστηριου ξεκινησε απο την αμερικη οπως το fast food.... Και κατι τετοιο ειναι...

    Αν θεωρείς μόδα το γυμναστήριο με τα βάρη, θεωρείς μόδα και το bodybuilding. Γνώμη μου, αλλά λάθος forum διαβάζεις

    Κάνεις 2 λάθη στο παραπάνω ποστ σου. Η άσκηση με βάρη δε ξεκίνησε στην Αμερική αλλά στην Ευρώπη. Και 2ον δεν είναι μόδα κάτι που κρατάει απ' το 1968.(Στην Ελλάδα από τότε γιατί ο πρώτος παγκοσμιος αγώνας bodybuilding έγινε στην Αγγλία το 1901)
    http://www.bodybuilding.gr/index.php...09-48&Itemid=3

    Τέσπα, σεβαστή η άποψή σου αλλά ας μη τα ισωπεδώνουμε όλα.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-12-09 15:40 #43
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swim28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημουν λιγακι υπερβολικος με τη λεξη υποκαταστατο, οχι πολυ ομως... Στον πρωταθλητισμο βοηθαει πολυ στο να αυξησουν οι αθλητες τις επιδοσεις τους.

    Η μοδα του γυμναστηριου ξεκινησε απο την αμερικη οπως το fast food.... Και κατι τετοιο ειναι...
    Ετσι για να θυμυθουμε.
    Η Ε.Ο.Σ.Δ[ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΣΟΜΑΤΙΚΗΣ ΔΙΑΠΛΑΣΗΣ]ειναι μελος της F.I.B.A ΑΠΟ ΤΟ 1940. ασχετος αν αναγνωριστηκε ως αθλητικο σωματειο πολυ αργοτερα.
    φαστ-φουντ το 40 λιγο χλωμο ετσι:::
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-12-09 16:15 #44
    Προεπιλογή
    Δεν εχω σκοπο να αντιπαρατεθω, απλα εγω θεωρω οτι δεν εχουμε αθλητικη παιδεια για να ξεχωρισουμε τη διαφορα αναμεσα στον αθλητισμο και στην προπονηση με βαρη η το bodybuilding. Ουτε κι εγω εχω αυτη την παιδεια, δεν ειμαι καλυτερος.

    Δεν εχω κατι εναντια στο bodybuilding η σε αυτους που το κανουν (κι εγω προσπαθω παραλληλα να παρω λιγο ογκο με την αναλογη προπονηση), ομως δεν θεωρω οτι αθλουμαι ετσι. Ισως να εχω αδικο αυτη ομως ειναι η αποψη μου και δε νομιζω οτι μπορει καποιος να μου την αλλαξει.

    Peace!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-12-09 16:32 #45
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swim28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω σκοπο να αντιπαρατεθω, απλα εγω θεωρω οτι δεν εχουμε αθλητικη παιδεια για να ξεχωρισουμε τη διαφορα αναμεσα στον αθλητισμο και στην προπονηση με βαρη η το bodybuilding. Ουτε κι εγω εχω αυτη την παιδεια, δεν ειμαι καλυτερος.

    Δεν εχω κατι εναντια στο bodybuilding η σε αυτους που το κανουν (κι εγω προσπαθω παραλληλα να παρω λιγο ογκο με την αναλογη προπονηση), ομως δεν θεωρω οτι αθλουμαι ετσι. Ισως να εχω αδικο αυτη ομως ειναι η αποψη μου και δε νομιζω οτι μπορει καποιος να μου την αλλαξει.

    Peace!
    Ωπα μαν βαστα... Με αυτο που λες προσβάλεις το 90 % του φορουμ και ακομα περισσοτερους οσους εχουν δωσει την ψυχη τους για να ασχοληθουν αγωνιστικα με αυτο το αθλημα. Συγνωμη κιολας αλλα δεν μπορεις να πεις σε ολους αυτους οτι δεν εχουν αθλητικη παιδεια. Τουλαχιστον αν το λες να το αιτιολογεις.
    Οταν λες οτι δεν αθλησε με τα βάρη πιστευω οτι εισαι λίγο εκτος ... Αν δεν αθλησαι όπως λες τοτε εξηγησε μου σε παρακαλώ γιατι οταν πηγαινεις γυμναστηριο τις προτες μέρες δεν μπορεις να κουνας το χέρι σου την επόμενη μέρα, νιώθεις τους μυς σου να καιγονται και ταυτοχρονα μεγαλώνουν... Επισης γιατι σε κάθε αλλο αθλημα αναγκαστικα κάθε βδομαδα εχεις υποχρεωτικη προπόνηση με βάρη?
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία