Σελίδα 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 123
  1. 19-12-09 16:41 #46
    Προεπιλογή
    Συμφωνω απολυτα, όμως άλλο δουλευω τους μυες μου και αλλο αθλουμαι. Ελπίζω να μην εξακολουθω να σε προσβαλλω, δεν ειναι η πρόθεση μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-12-09 16:51 #47
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swim28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω απολυτα, όμως άλλο δουλευω τους μυες μου και αλλο αθλουμαι. Ελπίζω να μην εξακολουθω να σε προσβαλλω, δεν ειναι η πρόθεση μου.
    Oχι εμένα προσοπικα δεν με προσβάλεις διοτι δεν κανω μονο βάρη. Απλα οι μοιρα με κατεντησε να κάνω αυτο Παρα πολους τραυματισμους απο μικρος και συνεχεια διεκοπτα οτι έκανα (μπασκετ,καρατε,ποδοσφαιρο,κολυμβιση). Τωρα μονο κολυμπι μπορω να κάνω και βάρη και ελπιζω απο οκτοβρη να εχω ξεμπερδεψει με την κοιλη να ασχοληθω με κατι αλλο...
    Απλα δεν μπορω να καταλάβω την άποψη σου. Οι περισσοτεροι που υποστηριζουν οτι το bb δεν ειναι αθλημα και εχω συζητησει μαζι τους μου λένε οτι bb=φαρμακο. Δεν διαφωνω σε αυτο αλλα μόνο οταν προκειται για αγωνιστικό επίπεδο. Αλλα σαμπως σε όλα τα άλλα αθλήματα οταν φτανουν στο σημειο του πρωταθλητισμου το φάρμακο δίνει και παίρνει ... Εδω κοντευει ο αλλος να κανει το 100αρι πιο γρηγορα απο hayabusa
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-12-09 17:02 #48
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο swim28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ελλαδα δεν υπαρχουν αθλητικες υποδομες και γι'αυτο ο κοσμος καταφευγει αναγκαστικα στο μονο που του απομενει, στο γυμναστηριο. Η μοδα του γυμναστηριου ξεκινησε απο την αμερικη οπως το fast food.... Και κατι τετοιο ειναι...


    Εεεεε???Δηλαδη εγω τοσα χρονια που ειμαι μεσα στα σταδια και στα γηπεδα σε τι υποδομες ειμαι??Τοσα γηπεδα και με ωρες κοινου,τοσα κλειστα γυμναστηρια που ασχολειται η νεολαια με μπασκετ και άλλα αθληματα αυτα δεν ειναι υποδομες???Και ο κοσμος καταφευγει αναγκαστικα στο γυμναστηριο οπως λες!!!
    Επειδη εκανα πρωταθλητισμο τα βαρη ειναι αναγκαια και οχι μονο σε μενα αλλα τοσα παιδια με σκολιωσεις και προβληματα σπονδυλικης ξερεις τι κανουν πρωτα?πανε γυμναστηριο να φτιαξουν την σταση του σωματος τους και το κορμι τους για καθαρα λογους υγείας....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-02-10 19:59 #49
    Προεπιλογή
    Δε λεμε διαφορετικά πραγματα και ουτε αμφιβαλλω για τη χρησιμοτητα της ασκησης με βαρη. Απλα το διαχωριζω απο τον αθλητισμο, ειναι τοσο δυσνοητο αυτο; Οσο για τις υποδομες, ναι υπαρχουν μονο στην Αθηνα και στη Θεσσαλονικη ομως και πιστεψτε με δε συγκρινονται με τις προσβασεις στο εξωτερικο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-02-10 19:42 #50
    Το avatar του χρήστη yannis88

    Εγγραφή
    16-09-2008
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    194
    Προεπιλογή
    φιλε swim μπορείς να αναφερθείς λίγο στο πρόγραμμα σου?στο πως δηλαδη συνδιάζεις βάρη με κολύμπι?και στο πώς κάποιοσ που θέλει να ασχοληθεί μπορεί να τα συνδιάσει?
    πιστευείς οτι 3 μερες βαρη και 3 κολυμπι εναλλαξ μπορου΄ν να οδηγησουν σε υπερπροπόνηση?μιλάμε για μια σωστή διατροφή πάντα...επίσης ποια συνπλιρώματα θα θεωρούσες απαραίτητα σε μια τέτοια περίπτωση...
    Great minds discuss ideas,average minds discuss events,small minds discuss people.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-02-10 01:19 #51
    Προεπιλογή
    Δεν ειμαι ειδικος, αλλα πιστευω εξαρταται απο το τι κανεις οταν πας κολυμπι. Αν δηλαδη κανεις σε αγωνιστικο επιπεδο κτλ. Κι εγω περιπου αυτο το προγραμμα ακολουθουσα συνηθως, οι γυμναστες μου το θεωρουσαν λαθος και μου φωναζαν να σταματησω αλλα εγω το ειχα συνηθισει και το συνεχιζα. Φυσικα θα χρειαστεις διατροφη πλουσια σε υδρογονανθρακες, σιδηρο και πρωτεινες. Συμπληρωματα καλυτερα να αποφεύγονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-02-10 23:02 #52
    Προεπιλογή Κολυμπι
    Επειδη ειδα οτι δν υπαρχει ενα συγκεκριμενο τοπικ για το κολυμπι
    ειπα να ανοιξω ενα
    Ετσι αν καποιος ξερει για τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα αυτης της αεροβιας ασκησης να τα ποσταρει εδω για να μπορεσουμε να τα διαβασουμε συγκεντρωμενα εδω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-02-10 23:03 #53
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-02-10 23:07 #54
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Την επόμενη φορά χρησιμοποίησε την αναζήτηση του φόρουμ. Το τόπικ κλειδώνεται.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-02-10 23:17 #55
    Προεπιλογή
    μπορει καποιος που γνωριζει και τα εχει δοκιμασει
    να μας πει ποιο ειδος αεροβικης ειναι καλυτερο?(κολυμπι,διαδρομος,ελλειπτικο)
    και τα προτερηματα μειονεκτηματα του καθενος

    ευχαριστω εκ των προτερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-02-10 23:34 #56
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arianoskilo3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορει καποιος που γνωριζει και τα εχει δοκιμασει
    να μας πει ποιο ειδος αεροβικης ειναι καλυτερο?(κολυμπι,διαδρομος,ελλειπτικο)
    και τα προτερηματα μειονεκτηματα του καθενος

    ευχαριστω εκ των προτερων

    το καλύτερο είδος αεροβικης ειναι να πας σε ενα γήπεδο μπασκετ με τους φιλους σου και να παιξεις, παιζεις καις θερμιδες, και δεν περπατας σαν το ποντικι πανω στον διάδρομο.

    με λιγα λογια αυτο που βαριέσαι λιγοτερο ειναι το καλύτερο, ολα θερμιδες καινε, τωρα αν εχεις κανει σοβαρη προπονηση πλατης την προηγουμενη καλα ειναι να μην πας για κολυμπι την επομενη, οπως και αν εχεις κανει ποδια την προηγούμενη δεν κανεις σπριντ την επόμενη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-02-10 23:56 #57
    Προεπιλογή
    μακαρι και το μπιλιαρδο να μετρουσε για αεροβια
    thx για την απαντηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-03-10 14:14 #58
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Ένα άλλο προτέρημα της κολύμβησης:

    Ο Φελπς αρχίζει την ημέρα του τρώγοντας τρία σάντουϊτς με τηγανητά αυγά με τυρί, τομάτες, μαρούλι, κρεμύδι και μαγιονέζα, μία ομελέτα με πέντε αυγά, τηγανίτες και μικρά κέικ.
    Για μεσημεριανό, ο Αμερικανός κολυμβητής προτιμά μισό κιλό εμπλουτισμένων μακαρονιών, δύο μεγάλα σάντουιτς με ζαμπόν και τυρί σε άσπρο ψωμί με μαγιονέζα και ενεργειακό ποτό.
    Tέλος, ο συλλέκτης χρυσού των Ολυμπιακών τελειώνει την ημέρα του τρώγοντας ακόμη μισό κιλό ζυμαρικών (πολλές φορές καρμπονάρα), μία μεγάλη πίτσα και μεγάλη ποσότητα ενεργειακό ποτού.
    Η διατροφή που ακολουθεί ο Φελπς δεν είναι αυτή που χαρακτηρίζουμε υγιεινή. Παίρνει κάθε ημέρα 10.000 θερμίδες από τροφές πλούσιες σε λίπη που θα ανέβαζαν στα ύψη τη χοληστερόλη ενός μέσου άνδρα.

    Πω-ρε μάσες
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-03-10 17:00 #59
    Προεπιλογή
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-03-10 17:49 #60
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Doctorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα άλλο προτέρημα της κολύμβησης:

    Ο Φελπς αρχίζει την ημέρα του τρώγοντας τρία σάντουϊτς με τηγανητά αυγά με τυρί, τομάτες, μαρούλι, κρεμύδι και μαγιονέζα, μία ομελέτα με πέντε αυγά, τηγανίτες και μικρά κέικ.
    Για μεσημεριανό, ο Αμερικανός κολυμβητής προτιμά μισό κιλό εμπλουτισμένων μακαρονιών, δύο μεγάλα σάντουιτς με ζαμπόν και τυρί σε άσπρο ψωμί με μαγιονέζα και ενεργειακό ποτό.
    Tέλος, ο συλλέκτης χρυσού των Ολυμπιακών τελειώνει την ημέρα του τρώγοντας ακόμη μισό κιλό ζυμαρικών (πολλές φορές καρμπονάρα), μία μεγάλη πίτσα και μεγάλη ποσότητα ενεργειακό ποτού.
    Η διατροφή που ακολουθεί ο Φελπς δεν είναι αυτή που χαρακτηρίζουμε υγιεινή. Παίρνει κάθε ημέρα 10.000 θερμίδες από τροφές πλούσιες σε λίπη που θα ανέβαζαν στα ύψη τη χοληστερόλη ενός μέσου άνδρα.

    Πω-ρε μάσες


    Αυτα μου ελεγε μια ηλιθια ξαδερφη μου και πωπω ναι δε παχαινει γιατι κανει καυσεις επειδη κολυμπαει. Οταν προσπαθουσα να τις εξηγησω τι στο διαολο κατεβαζει μου την ελεγε και απο πανω. Τα θυμηθηκα και μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία