Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 123
  1. 26-09-11 01:29 #91
    Προεπιλογή
    @muscleseeker

    To μαγιώ που ψάχνω δεν με νοιάζει να είναι φτιαγμένο απο το top υλικό , απλά να έχει το μήκος που θέλω.
    That's all.

    Αν επιτρέπεται να φορέσω μαγιώ "παραλίας" πολύ πιθανό να μην αγοράσω άλλο , τουλάχιστον στην αρχή.

    Thanks for the info και αν έχετε κάτι άλλο να προσθέσετε σχετικά με την αγορά ευπρόσδεκτο.


    ΥΓ : Τσέκαρα και τα site.Thanks.
    Whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-09-11 03:17 #92
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο το χλωριο ειναι θεμα. Μεσα στα ουρα δεν επιβιωνει κανενας μικροοργανισμος οποτε δεν κολλας τιποτα. Δεν εχεις ακουσει παλια που οσοι ειχαν πληγες τους εβαζαν να τους κατουρανε σκυλοι για να μην παθουν μολυνση ?


    "Οι μικροοργανισμοί ούρων, δηλαδή τα μικρόβια που ανιχνεύονται κατά την γενική εξέταση ούρων και κατά την καλλιέργεια των ούρων είναι υπεύθυνα για τις λοιμώξεις του ουροποιητικού συστήματος που αποτελούν τις συχνότερες λοιμώξεις του ανθρώπου........................................................."


    Να τους κατουρανε ΣΚΥΛΟΙ????
    Ρε φιλε , τα εχεις μπερδεψει λιγο. ΟΝΤΩΣ αν σε τσιμπησει τσουχτρα ας πουμε και δεν εχεις τιποτα αλλο, λενε κατουρα το, αλλα φανταζομαι απο ΥΓΕΙΕΣ ΔΙΠΟΔΟ, ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΕΤΡΑΠΟΔΟ!!!!!

    Μαλλον σε αυτο αναφερεσαι εσυ....
    "Τα ούρα μέσα στην ουροδόχο κύστη είναι φυσιολογικά στείρα, δηλαδή δεν έχουν μικρόβια, αφού η παραγωγή και η συλλογή τους γίνεται μέσα σε ένα κλειστό σύστημα οργάνων. Μικρόβια υπάρχουν μόνο στο στόμιο της ουρήθρας (μικρόκοκκοι, γαλακτοβάκιλλοι και άλλα σαπροφυτικά), από όπου κατά την ούρηση παρασύρονται και μολύνουν τα ούρα."

    Το αποτελεσμα ομως ειναι οτι εν τελει αυτο που.......βγαινει πιθανον να ειναι παραγοντας μολυνσης , αφου ειναι ηδη μολυνσμενο........
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kleiza7 : 26-09-11 στις 03:23
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-09-11 10:13 #93
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DrNio Εμφάνιση μηνυμάτων
    @muscleseeker

    To μαγιώ που ψάχνω δεν με νοιάζει να είναι φτιαγμένο απο το top υλικό , απλά να έχει το μήκος που θέλω.
    That's all.

    Αν επιτρέπεται να φορέσω μαγιώ "παραλίας" πολύ πιθανό να μην αγοράσω άλλο , τουλάχιστον στην αρχή.

    Thanks for the info και αν έχετε κάτι άλλο να προσθέσετε σχετικά με την αγορά ευπρόσδεκτο.


    ΥΓ : Τσέκαρα και τα site.Thanks.
    Οπως είπα και πρίν η επιλογή είναι δική σου,γιατι εκτός των άλλων είναι και οικονομικό το θέμα,καλή επιτυχία στους στόχους σου ευχομαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-09-11 17:47 #94
    Προεπιλογή
    Παιδια επειδη με ενδιαφερει και εμενα το κολυμβητηριο, ειχα δοκιμασει πριν 2 χρονια αλλα το ειχα σταματησει.... σκεφτομαι να πηγαινω 2 φορες την εβδομαδα κολυμβητηριο και 2 γυμναστηριο για βαρη.... παραπανω γυμναστικη δεν μπορω να χωρεσω με τιποτα περα απο 4 φορες. Σαφως αλλαζουν οι στοχοι μου οσον αφορα το χτησιμο τουλαχιστον αλλα κερδιζω αλλα (για τα δικα μου κριτηρια παντα) το θεμα ειναι, τις μερες που κανω βαρη αυτες τις 2 φορες δηλαδη....τι να πρωτοκανεις.......
    εχει κανεις καμια ιδεα? ενα σωμα Fitness που λενε φανταζομαι, αλλα θα πρεπει να κανω και ποδια στα στα βαρη.....αντε να τα χωρεχω. εχεις κανεις καμια προταση να με βοηθησει...
    Γιατι την θεωρω πολυ ωραια γυμναστικη την κολυμβηση και σε θεμα αντοχης ευεξιας κ.τ.λ θα εχω ενα +++ και επισης.....εχει και την πλακα του αυτος ο τροπος γυμναστικης....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-09-11 17:52 #95
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kleiza7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια επειδη με ενδιαφερει και εμενα το κολυμβητηριο, ειχα δοκιμασει πριν 2 χρονια αλλα το ειχα σταματησει.... σκεφτομαι να πηγαινω 2 φορες την εβδομαδα κολυμβητηριο και 2 γυμναστηριο για βαρη.... παραπανω γυμναστικη δεν μπορω να χωρεσω με τιποτα περα απο 4 φορες. Σαφως αλλαζουν οι στοχοι μου οσον αφορα το χτησιμο τουλαχιστον αλλα κερδιζω αλλα (για τα δικα μου κριτηρια παντα) το θεμα ειναι, τις μερες που κανω βαρη αυτες τις 2 φορες δηλαδη....τι να πρωτοκανεις.......
    εχει κανεις καμια ιδεα? ενα σωμα Fitness που λενε φανταζομαι, αλλα θα πρεπει να κανω και ποδια στα στα βαρη.....αντε να τα χωρεχω. εχεις κανεις καμια προταση να με βοηθησει...
    Γιατι την θεωρω πολυ ωραια γυμναστικη την κολυμβηση και σε θεμα αντοχης ευεξιας κ.τ.λ θα εχω ενα +++ και επισης.....εχει και την πλακα του αυτος ο τροπος γυμναστικης....
    εχει πλακα οντως, ειδικα να παιρνεις φορα απεξω και να σκας με δυναμη μεσα στο νερο κανοντας τα ολα μπουρδελο, φερνεις και κανα στρωμα θαλασσης για να αραζεις καταμεσις της πισινας , γενικα μπορεις να μαλακιστεις αρκετα ειδικα με παρεα αμα εχετε και μπαλα κλπ αλλα δεν ξερω ποσο θα τα εκτιμησουν αυτα σε ενα σοβαρο κολυμβητηριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-09-11 23:12 #96
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει πλακα οντως, ειδικα να παιρνεις φορα απεξω και να σκας με δυναμη μεσα στο νερο κανοντας τα ολα μπουρδελο, φερνεις και κανα στρωμα θαλασσης για να αραζεις καταμεσις της πισινας , γενικα μπορεις να μαλακιστεις αρκετα ειδικα με παρεα αμα εχετε και μπαλα κλπ αλλα δεν ξερω ποσο θα τα εκτιμησουν αυτα σε ενα σοβαρο κολυμβητηριο
    δεν εννοουσα αυτο ακριβως οταν ελεγα οτι εχει πλακα φυσικα, αλλα ωραιο μου ακουγεται!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-10-11 01:55 #97
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kleiza7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια επειδη με ενδιαφερει και εμενα το κολυμβητηριο, ειχα δοκιμασει πριν 2 χρονια αλλα το ειχα σταματησει.... σκεφτομαι να πηγαινω 2 φορες την εβδομαδα κολυμβητηριο και 2 γυμναστηριο για βαρη.... παραπανω γυμναστικη δεν μπορω να χωρεσω με τιποτα περα απο 4 φορες. Σαφως αλλαζουν οι στοχοι μου οσον αφορα το χτησιμο τουλαχιστον αλλα κερδιζω αλλα (για τα δικα μου κριτηρια παντα) το θεμα ειναι, τις μερες που κανω βαρη αυτες τις 2 φορες δηλαδη....τι να πρωτοκανεις.......
    εχει κανεις καμια ιδεα? ενα σωμα Fitness που λενε φανταζομαι, αλλα θα πρεπει να κανω και ποδια στα στα βαρη.....αντε να τα χωρεσω. εχει κανεις καμια προταση να με βοηθησει...???
    Ενας-ενας παιδια!!! δεν προλαβαινω να διαβαζω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-11-11 03:15 #98
    Προεπιλογή
    Καλημέρα.. Μικρότερος έκανα πρωταθλητισμό σε υγρό στίβο κ σταμάτησα στα 20 όπου ασχολήθηκα με ελεύθερη κατάδυση και τεχνικές αυτής.. Προτείνω το εξής σε συνδυασμό των δύο: α) Εξάσκηση τεχνικής κολύμβησης σε κολυμβητήριο που να επιτρέπει και δυναμική άπνοια με δελφινισμό ή ελεύθερο (μιας και έπειτα από ουκ ολίγα ατυχήματα το απαγορέψανε) και πάντα με ζευγάρι που να γνωρίζει ή εκπαιδευτή! β)Εξάσκηση σε θάλασσα όπου εκεί θα χρειαστεί το λιγότερο μια στολή υγρού τύπου, λεπίδες, βάρη και κολύμπι επιφανείας σε αυξανόμενη σταδιακά απόσταση και έπειτα δυναμική άπνοια (δεν χρειάζεται βάθος) με δελφινισμό..Και πάντα με ζευγάρι.. Βέβαια η δεύτερη λύση είναι άκρως επικίνδυνη (λόγω υποξιών και blackout) και χρειάζεται να υπάρχει εκπαιδευτής ή απλά να έχεις σπουδάσει το αντικείμενο, καθώς επίσης και το badget για κάτι τέτοιο είναι αρκετό λόγω εξοπλισμού. Τα αναφέρω απλά για κάποιον που ίσως ενδιαφέρεται να ασχοληθεί εκτενέστερα λόγω αγάπης για το υγρό στοιχείο ή απλά για συντήρηση τεχνικής κολύμβησης όπως πράττω κι εγώ..
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-11-11 03:24 #99
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kleiza7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενας-ενας παιδια!!! δεν προλαβαινω να διαβαζω...

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση θα πρότεινα 3 φορές την εβδομάδα βάρη των 60 - 100 λεπτών και 2 ημέρες κολύμβηση των 45-60 λεπτών. Αυτό το πρόγραμμα ακολουθώ εγώ. Άλλωστε δεν χρειάζεται να καταπονείσαι περισσότερο αν δεν κάνεις πρωταθλητισμό.
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-11-11 03:31 #100
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jemstone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κολύμβηση δίνει τα μεγάλα πλεονεκτήματα στην καρδιά σας καταρχήν. Η κολύμβηση χρησιμοποιεί σχεδόν όλες τις σημαντικές ομάδες μυών και τοποθετεί μια έντονη απαίτηση στην καρδιά σας και στους πνεύμονες, αυτό είναι καλύτερο από οποιοδήποτε μηχάνημα, που χρησιμοποιεί συνήθως μόνο μια η δυο ομάδες μυών
    Η κολύμβηση , σε αντιθέσει με το τρέξιμο, η το aerobic, δεν βάζουν την πίεση στους συνδετικούς ιστούς. Υπάρχει λιγότερη πιθανότητα να πάθετε βλάβη και, επιπλέον, οι μύες σας και γενικά το σώμα δεν κουράζονταν τόσο με αποτέλεσμα να είναι ότι δεν θα αισθάνεστε οποιοδήποτε πόνο η άλλη ημέρα.
    Αυτός το είδος γυμναστικής είναι τέλειος για τους ανθρώπους που είναι υπέρβαροι, εγκυμονούσες και άνθρωποι με προβλήματα στο πόδια, στη μέση γενικά για αποθεραπεία τραυματισμών η για ανθρώπους με σκλήρυνση καταπλακας (βασικο) . Δεν υπάρχει καμία απαίτηση το ποσό θα κολυμπήσετε και ποσά μετρα θα κάνετε, έτσι μπορείτε να ασκήσετε το σώμα σας εφ' όσον θέλετε, σταματάτε για μια στιγμή και συνεχίζεστε έπειτα. Επιπλέον, δεν θα κουράσετε τόσο γρήγορα όσο τρέχοντας, κάνοντας τη aerobic ή την άσκηση με οποιοδήποτε αλλο τρόπο
    Μετά από μερικές φορές θα αρχίσετε να αισθάνεστε τη δύναμη σας να βελτιώνετε και ευελιξία, επίσης η αντοχή σας στα καρδιοαναπνευστικά θα βελτιώνετε συνεχώς .. Η κολύμβηση βελτιώνει επίσης την κυκλοφορία σας και αυξάνει την ενέργεια. Δεν θα αισθανθείτε κουρασμένοι μετά το κολύμπι και θα παρατηρήσετε τη μεγάλη αλλαγή και βελτιωση στην υγεία σας
    Επίσης το κολύμπι αναζητά συνεχώς υγρά που σημαίνει ότι θα πίνετε παραπάνω νερό την ημέρα Και το πιο βασικό για μένα μετάξι σοβαρού και αστείου είναι ότι παιδιά δεν ιδρώνετε μέσα στο νερό..
    Πολύ βασικό είναι να μάθετε να κολυμπάτε σωστά το πώς παίρνεις αναπνοή στο νερό βοήθα και στην αντοχή αλλά και στη σωστή γύμναση .. Υπάρχουν τέσσερα βασικά στυλ κολύμβησης με τα δυο πρώτα είστε αρκετά καλυμμένη για μια καλή προπόνηση . Τα στυλ είναι (ΕΛΕΥΘΕΡΟ , ΥΠΤΙΟ , ΠΡΟΣΘΙΟ, ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ) Υπάρχουν επίσης άπειρες ασκήσεις μέσα στο νερό που απομονώνουν κόπιες μυϊκές ομάδες πιο πολλή, έτσι χρησιμοποιώντας την αντίσταση του νερού και την κίνηση με αρκετές επαναλήψεις γυμνάζεις καλύτερα την συγκεκριμένη ομάδα.
    ΠΑΝΟ ΚΑΤΩ ΑΥΤΑ…. for more info just ask..

    Υ.Γ.(τι καλά το word είχε ορθογραφικό έλεγχο )
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-11-11 03:39 #101
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jemstone Εμφάνιση μηνυμάτων
    RUHL 16 ΒΑΘΜΟΥΣ ... ΕΔΩ ΣΤΑ 23 ΠΑΘΑΙΝΩ ΕΝΑ ΚΑΤΙ 16 ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ... Παντος
    Αν πατέ στα ποτάμια να με ειδοποιήσετε μια μέρα πριν να πάω να αγοράσω ολόσωμη στολή καταδύσεις
    Πάντως σε 13 βαθμούς που έχω κολυμπήσει στο Ιόνιο με στολή 8άρα υγρού τύπου, μόλις σταματούσα για διάλειμμα, έφτυνα παγάκια.. Απλά σε κρατάει το σπριντ κ η κίνηση ειδάλλως στάσιμος σε άπνοια βάθους, την νιώθεις μια δροσιά
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-11-11 03:47 #102
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chr04 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρει κανείς τι παίζει με τα κολυμβητήρια στην Θεσσαλονίκη. Έχω ακούσει ότι το Ποσειδώνιο και το Εθνικό είναι ανοικτά στον κόσμο μεσημεριανές ώρες. Τα δημοτικά (Νεάπολη, Συκιές, Ωραιόκαστρο, Πανόραμα) είναι μόνο για τους δημότες τους ή και κάποιος τρίτος μπορεί να πάει;

    Εν έτη 2011 στην Θεσσαλονίκη αξίζει και είναι ανοικτό και σ/κ (πιο φτηνά) το εθνικό στο Καυτατζόγλειο με 50άρα θερμαινόμενη πισίνα.. Ποσειδώνιο όπως και πολλά άλλα έκλεισαν λόγω συντήρησης, θέρμανσης κτλ.. Αίσχος αλλά τι να πεις..
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-11-11 03:57 #103
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποκαταστατο???
    Δεν ξερω παντως οταν εκανα πρωταθλητισμο καναμε και βαρη και απ΄οτι ξερω οταν κανεις σοβαρη προπονηση σε οποιοδηπποτε αθλημα το γυμναστηριο ειναι απαραιτητο?
    Γιατι οσοι κανουν πρωταθλητισμο κολύμβηση η και ερασιτεχνικα δεν κανουν βάρη??

    Επαυξάνω!
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-11-11 04:17 #104
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος να αυξήσει την αντοχή του στο κολύμπι τρέχοντας;
    Ακούγεται αστείο αλλά ακόμη η θάλασσα δεν είναι για πολλά μπάνια, κι ακόμη κι αν κάνω δε θα είναι πολλή ώρα. Και ερωτώμαι, αν ανεβάσω την ένταση στην αερόβια μου, θα ανέβει και η αντοχή μου στο κολύμπι; Για 2-3 βδομάδες ακόμη αυτό, μέχρι να ζεστάνει λίγο η θάλασσα.

    ΝΑΙ φίλε μου η αερόβια βοηθάει πολύ μιας κ χρειάζεσαι καλό καρδιοαγγειακό στο υγρό στοιχείο..
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-12-11 03:29 #105
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΑΡΧΕΛΑΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην συγκεκριμένη περίπτωση θα πρότεινα 3 φορές την εβδομάδα βάρη των 60 - 100 λεπτών και 2 ημέρες κολύμβηση των 45-60 λεπτών. Αυτό το πρόγραμμα ακολουθώ εγώ. Άλλωστε δεν χρειάζεται να καταπονείσαι περισσότερο αν δεν κάνεις πρωταθλητισμό.
    Ναι αλλά κάποιος που κάνει όγκο, η δύο φορές την βδομάδα μου φαίνονται πολλές φίλος, ή όχι?
    No money no
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία