Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 73
  1. 13-05-15 18:53 #16
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goalbuilder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω και κάτι άλλο...βλέπουμε στο youtube και σε διάφορα site διάφορους που είναι πολύ παχύσαρκοι και ξαφνικά αδυνατίζουν και σε τρεις μήνες είναι γραμμωμένοι και με μύες...και εδώ μέσα ακούω οτι αμα αδυνατίσω θα είμαι σαν νευροανορεξικός...ααα και κάτι τελευταίο δεν ξέρω πως να βάλω στην διατροφή μου τόση πρωτείνη που χρειάζομαι...δεν φτάνουν μόνο τα 2 scoop και τα 2 στήθοι την μέρα...
    1ον μην πιστευεις οτι βλέπεις στο ιντερνετ....γενικος κανονας...

    2ον το οτι εγιναν ετσι μεσα σε 3 μηνες δεν σημαινει οτι εγιναν με φυσικο τρόπο(με οτι αυτο συνεπαγεται)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goalbuilder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τρώω μόνο κοτόπουλο και whey αλλά είναι δύσκολο να φάω πάνω από 150 γραμμάρια την ημέρα
    ξεκινα να μετρας τις μερίδες που τρώς ,και να υπολογίζεις τα μακρος του καθε φαγητου...τα 150γρ τη μερα βγαινουν σχετικα ευκολα....ορεξη να υπαρχει
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-05-15 15:13 #17
    Προεπιλογή
    Αδερφέ εμένα το θέμα μου τώρα είναι αλλού...ακολουθώ εδώ και 4 μέρες διατροφή όχι συγκεκριμένη...απλά δεν τρώω γλυκά,δεν πίνω τίποτα άλλο εκτός νερού και γενικά δεν τρώω λιπαρά...εκτός από 30 γραμμάρια που τρώω μαύρη σοκολάτα...δηλαδή ακολουθώ κάτι υγιεινό και επειδή θέλω να γραμμώσω υποθερμιδική...αλλά δυστιχώς μου βγαίνουν πολλύ λίγες οι θερμίδες που τρώω αλλά παρόλα αυτά χορταίνω...;//
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-05-15 18:27 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goalbuilder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδερφέ εμένα το θέμα μου τώρα είναι αλλού...ακολουθώ εδώ και 4 μέρες διατροφή όχι συγκεκριμένη...απλά δεν τρώω γλυκά,δεν πίνω τίποτα άλλο εκτός νερού και γενικά δεν τρώω λιπαρά...εκτός από 30 γραμμάρια που τρώω μαύρη σοκολάτα...δηλαδή ακολουθώ κάτι υγιεινό και επειδή θέλω να γραμμώσω υποθερμιδική...αλλά δυστιχώς μου βγαίνουν πολλύ λίγες οι θερμίδες που τρώω αλλά παρόλα αυτά χορταίνω...;//
    για πιο λογο να μην τρως λυπαρα? Αν εισαι φυσικος,και δεν περνεις εξωγενοις ορμονες τα λυπαρα οχι μονο τα θες,τα ΕΧΕΙΣ αναγκη, για να ζισεις και να παραγεις σωστα ορμονες . Εαν το σηνεχισεις ετσι, πολυ συντομα θα εχεις δυσαρεστες εκπληξεις, και σωματικα αλλα και ενδοκρινολογικα. Το χεις παρει παρα πολυ λαθος το ολο θεμα.

    Εσυ θες να γραμμωσεις,να διχνεις ωραια,αλλα και να ΝΙΩΘΕΙΣ και να εισαι ωραια και ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ,δεν ειναι μονο το εξωτερικο!

    Ετσι οπως τα λες, με τις προπονισεις που κανεις ιδικα στο ποδοσφαιρο στο τελος θα καταληξεις να σε περνουν με το φοριο.

    Απλα τρωγε κανονικες τροφες,οσο το δυνατον ανεπεξεργαστες,τρωγε σαλατα με καθε γευμα και για αρχη κανεις καποιες μικρο-αλλαγες στον τροπο που τρεφεσαι,δηλαδη,απ εξω μονο 1 φορα,οχι ψωμι με το φαι, οχι ζαχαρη σε καφεδες κλπ. Επειτα βλεπεις πως αντιδρα το σωμα και πρατεις αναλογα,ειτε κοβεις εντελος ενα γευμα απ την ημερα (θα τρως δηλαδη μονο 2 γευματα) η κανεις και αλλες μικρο-αλλαγες η οπιες στο βαθος των ημερων σου φερνουν σιγα σιγα το αποτελεσμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-06-15 13:26 #19
    Προεπιλογή
    Δεν έχεις και άδικο...έχω ξεκινήσει και απλά έχω κόψει την ζάχαρη σχεδόν τελείως δεν τρώω βλακείες αλλά υγεινά και προσπαθώ να κόψω και το αλάτι και έχω δει διαφορά είναι η αλήθια για 4-5 μέρες... και στην ζυγαρια και στον καθρέφτη...στόχος μου είναι να πέσω στα 78 αλλα με πολύ χαμηλό λίπος και απο σεπτέμβριο να ξεκινήσω όγκο...απλά το θεμα μου ειν οτι έχω αερόβια κάθε μέρα αλλα πιστεύω με το κατάληλο φαγητο θα πάρω...θέληση να υπάρχει
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-06-15 18:17 #20
    Προεπιλογή
    Γεία σας και πάλι είμαι στην 2η εβδομάδα διατροφής μου και έχω πέσει στα 87 κιλά...έχω κόψει τελείως την αερόβια και κάνω μόνο βάρη γιατί δν μπορώ να καλύψω τις ημερίσιες ανάγκες οπότε έκοψα την αερόβια τελείως...γίνετε να χάσω μόνο μυς και καθόλου λίπος(χαζή απορία)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-06-15 19:21 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goalbuilder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεία σας και πάλι είμαι στην 2η εβδομάδα διατροφής μου και έχω πέσει στα 87 κιλά...έχω κόψει τελείως την αερόβια και κάνω μόνο βάρη γιατί δν μπορώ να καλύψω τις ημερίσιες ανάγκες οπότε έκοψα την αερόβια τελείως...γίνετε να χάσω μόνο μυς και καθόλου λίπος(χαζή απορία)
    αν τρως σαβουρα,και με το σαβουρα ενοουμε τροφες που ειναι κενες θερμιδικα (πχ donuts,ζαχαρη,τιγανητες πατατες κ.α.) φυσικα και γινετε,και οχι μονο γινετε,αλλα υπαρχει αρκετα μεγαλη περιπτωση να σου αλλαξει το "ισοζυγιο" μυικης μαζας-λυπαρης μαζας και να φενεσαι " skinny fat" μετα - οχι και η καλητερη εικονα,πιστεψε με!

    Στην φαση που εισαι,θες καλη χειραγωγηση τον υδατανθρακων που τρως (τρωγε υδατανθρακα μονο post workout και πριν τον υπνο) πολυ πρωτεινη,οσο πιο στεγνη γινετε,και σχετικα αρκετα λυπαρα.

    Σαν αναλογια, πας καπος ετσι σκεψου : high-med protein,med fats,low carbs. Αυτη η αναλογια,θα σου δωσει το μεγιστο καλητερο αποτελεσμα που θες,χωρις να χασεις παρα πολυ,ως και καθολου,μυικη μαζα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-06-15 19:26 #22
    Προεπιλογή
    υποψην,οταν λεμε υδατανθρακα ενοουμε αυτον που κανει την εκκριση ινσουληνης. Τετοιοι υδατανθρακες ειναι : πατατες,μακαρονια,ρυζι,ψωμη,βρωμη,φρουτα.

    Τα λαχανικα,βλεπε ντοματα,μπροκολο,μαρουλι πχ - δεν κανουν εκκριση ινσουληνης - οποτε αυτα μπορεις να τα φας αφοβα πριν την γυμναστικη σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-06-15 02:16 #23
    Προεπιλογή
    Αδερφέ έχω κόψει μαχαίρι τους υδατάνθρακες και τα γλυκά-αναψυκτικά και όταν νιώσω ανάγκη τρώω ένα σοκολατάκι υγείας και αυτό ποτέ βράδυ...το βράδυ τρώω 2 γιαούρτια με ένα scoop whey μεσημεριανό μισή ντομάτα με μια κουταλιά λάδι και κάποιο κρεατάκι της μαμάς καθαρά μαγηρεμένο αλλά όπος και να έχει δεν πέρνω πάνω από 1900 θερμίδες και το κυριοτερο(και κακό) δεν περνω τα γραμμάρι απρωτειήνης που πέρνω αυό ειν και θέμα οικονομικό;// αλλά τρώω καθαρά και υγειινά...και έχω δεί διαφορά...στο τέλος της εβδομάδας θα ανεβάσω φώτο.(όχι τρελή διαφορά για 4 κιλά κάτω αλλά έχω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-06-15 02:24 #24
    Προεπιλογή
    Προσωπικά το όνειρο μου και ο στόχος μου είναι να φτάσω εδώ...δεν ξέρω αν είναι πανδύσκολο με φυσικό τρόπο και αν γίνετε με φυσικό τρόπο αλλά είναι το 100% για μένα

    Όνομα: Fitness-Body-Men.jpg Εμφανίσεις: 460 Μέγεθος: 77,4 KBΌνομα: Fitness-Body-Men.jpg Εμφανίσεις: 460 Μέγεθος: 77,4 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη goalbuilder : 15-06-15 στις 02:26
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-06-15 07:00 #25
    Προεπιλογή
    Ειναι πολυ σημαντικο να εχεις εναν στοχο και αυτος που εβαλες ειναι δυνατος.Θα σου παρει χρονο αλλα οσο πιο συγκεντρωμενος εισαι σε αυτο που κανεις,τοσο πιο γρηγορα θα ερθει!
    Καλη δυναμη να εχεις και κατσε και διαβασε εδω να μαθεις οσα πιο πολλα μπορεις!
    Johnny
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-06-15 17:31 #26
    Προεπιλογή
    Ειναι οντως δυσκολος στοχος αν το πας φυσικος, αλλα εφικτος. Θελει αρκετα χρονια σωστης προπονησης!
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-06-15 11:05 #27
    Προεπιλογή
    συμφωνω με τα παιδια , ειναι αρκετα εξηζητιμενος στοχος, ο οποιος θα σου παρει ανετα 4-5 χρονια σωστης προπονισης & διατροφης. Το θετικο ειναι βεβαια,οτι το ταξιδη αυτο αν και επιπονο, θα σε ανταμιψει στο τελος με ενα πολυ ομορφο σωμα που ΛΙΓΟΙ - ιδικα στην ελλαδα - εχουν. Για να σου δωσω και extra κινητρο, φαντασου τι miring θα πεφτει ιδικα απ τις γκομενες στις παραλιες

    Με φαρμακο το πετιχενεις πιο γρηγορα, ισος και με καλητερο αποτελεσμα κι ολας,αλλα κατ εμε χανεις την χαρα του ταξιδιου που πιστευω αυτο ειναι ολη η ουσια,το ταξιδη,και οχι ο προορισμος.


    keep it up
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-06-15 07:07 #28
    Προεπιλογή
    Σαφώς και είναι δύσκολο και το πιστεύω αλλά έχω δει άτομα με τα μάτια μου να γίνονται έτσι σε 1-1,5 χρόνο και το μόνο πράγμα που έπερναν εκτός τροφής ήταν πρωτείνη,κρεατίνη και αμινοξέα...φυσικά είστε πιο έμπειροι κάτι θα ξέρετε παραπάνω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-06-15 07:31 #29
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goalbuilder Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω δει άτομα με τα μάτια μου να γίνονται έτσι σε 1-1,5 χρόνο ..
    lol
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-06-15 10:55 #30
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μωρε μια χαρα γινονται..εγω εχω δει ατομα σε ενα χρονο απο το 0 να κατεβαινουν σε αγωνες..η επιστημη κανει θαυματα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία