Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 33
  1. 05-04-15 14:17 #16
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Ωραια απο προλακτινη δεν υπαρχει θεμα.Δεν εχει σχεση που χεις βγαλει τον αδενα...για παραδειγμα αμα ειχες προλακτινωμα στην υποφυση θα χες ψηλα προλακτινη.

    Απο κει κ περα,εγω στη θεση σου,αν δεν με καλυπταν οι γιατροι και μου λεγαν ολοι οτι ειμαι στα φυσιολογικα,θα κοιταγα να ριξω Ε2.Αυτο θα το κανα μεσω διατροφης-χασιμο βαρους και μαζι με εναν αναστολεα αρωματασης.Επισης θα εκανα κ μια μαγνητικη εγκεφαλου να ειμαι σιγουρος με την υποφυση καλου κακου.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-04-15 14:32 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια απο προλακτινη δεν υπαρχει θεμα.Δεν εχει σχεση που χεις βγαλει τον αδενα...για παραδειγμα αμα ειχες προλακτινωμα στην υποφυση θα χες ψηλα προλακτινη.

    Απο κει κ περα,εγω στη θεση σου,αν δεν με καλυπταν οι γιατροι και μου λεγαν ολοι οτι ειμαι στα φυσιολογικα,θα κοιταγα να ριξω Ε2.Αυτο θα το κανα μεσω διατροφης-χασιμο βαρους και μαζι με εναν αναστολεα αρωματασης.Επισης θα εκανα κ μια μαγνητικη εγκεφαλου να ειμαι σιγουρος με την υποφυση καλου κακου.
    Μου κάνανε! Να 'ναι καλά η ασφάλιση της δουλειάς μου
    Μαγνητική δεν έδειξε τίποτα.

    Οι αναστολείς αροματάσης χρειάζονται ιατρική συνταγή, ειδικά Aromasin. Επίσης, αν την ρίξω πάρα πολύ, καταλήγω στις ίδιες παρενέργειες.
    Ελπίζω, με έναν καλό γιατρό, να μπορέσω να αυξήσω τεστοστερόνη κρατώντας την Ε2 μου σταθερή μέσω του αναστολέα. Απλά πρέπει να βρεθεί σωστός γιατρός που κρίνει βάσει συμπτωμάτων, όχι μόνο μέσω "Α είσαι πάνω από 300, άρα είσαι φυσιολογικός", ενώ το πουλί μου κυριολεκτικά αρνείται να λειτουργήσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-04-15 15:50 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο throwaway Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου κάνανε! Να 'ναι καλά η ασφάλιση της δουλειάς μου
    Μαγνητική δεν έδειξε τίποτα.

    Οι αναστολείς αροματάσης χρειάζονται ιατρική συνταγή, ειδικά Aromasin. Επίσης, αν την ρίξω πάρα πολύ, καταλήγω στις ίδιες παρενέργειες.
    Ελπίζω, με έναν καλό γιατρό, να μπορέσω να αυξήσω τεστοστερόνη κρατώντας την Ε2 μου σταθερή μέσω του αναστολέα. Απλά πρέπει να βρεθεί σωστός γιατρός που κρίνει βάσει συμπτωμάτων, όχι μόνο μέσω "Α είσαι πάνω από 300, άρα είσαι φυσιολογικός", ενώ το πουλί μου κυριολεκτικά αρνείται να λειτουργήσει.

    Δεν ξερω αν πηγες να ρψτησεις, αλλα δεν εχω ακουσει ποτε φαρμακειο να ζηταει συνταγη για οτιδηποτε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-04-15 17:03 #19
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο throwaway Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου κάνανε! Να 'ναι καλά η ασφάλιση της δουλειάς μου
    Μαγνητική δεν έδειξε τίποτα.

    Οι αναστολείς αροματάσης χρειάζονται ιατρική συνταγή, ειδικά Aromasin. Επίσης, αν την ρίξω πάρα πολύ, καταλήγω στις ίδιες παρενέργειες.
    Ελπίζω, με έναν καλό γιατρό, να μπορέσω να αυξήσω τεστοστερόνη κρατώντας την Ε2 μου σταθερή μέσω του αναστολέα. Απλά πρέπει να βρεθεί σωστός γιατρός που κρίνει βάσει συμπτωμάτων, όχι μόνο μέσω "Α είσαι πάνω από 300, άρα είσαι φυσιολογικός", ενώ το πουλί μου κυριολεκτικά αρνείται να λειτουργήσει.
    Δεν ειναι κατι τρομερο τα AI...και ως συμπληρωματα υπαρχουν απο διαφορες εταιρειες και στο φαρμακειο υπαρχουν τα φαρμακευτικα.Δε θελουν συνταγη φιλε
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-04-15 17:18 #20
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Βασικά το γεγονός ότι είσαι υπέρβαρος, και απ ότι καταλαβαίνω με πολλή λιπώδη μάζα, κάνει τα πράγματα πολύ χειρότερα. Το λίπος έχει αρωματάση, όσο περισσότερο έχεις τόσο περισσότερο αρωματίζεις, κοινώς τα ανδρογόνα σου μετατρέπονται σε οιστρογόνα.
    Εφόσον οι υπόλοιπες ορμόνες σου είναι φυσιολογικές , εγώ εκεί θα κέντραρα
    Εχεις δοκιμάσει να χάσεις βάρος? ΑΙ και SERMS τα παίρνεις χωρίς συνταγή γιατρού πάντως.

    Η στυτική δυσλειτουργία μπορεί να οφείλεται οπουδήποτε....μπας κ έχεις πολύ στρες αυτή τη περίοδο, άλλαξε κάτι στη ζωή σου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-04-15 20:03 #21
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Άσε τα aromaase inhibitor Και κοιταξε να χάσεις κανα κιλό, διαφορετικά και να τα κατεβάσεις μέσω των AI, θα παίρνεις AI για πάντα? Με το που το διακόψεις πάλι θα ξανανεβει, το χασιμο κιλών είναι μονόδρομος φίλε δεδομενου ότι όλα τα αλλα είναι φυσιολογικα.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-04-15 20:13 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε τα aromaase inhibitor Και κοιταξε να χάσεις κανα κιλό, διαφορετικά και να τα κατεβάσεις μέσω των AI, θα παίρνεις AI για πάντα? Με το που το διακόψεις πάλι θα ξανανεβει, το χασιμο κιλών είναι μονόδρομος φίλε δεδομενου ότι όλα τα αλλα είναι φυσιολογικα.
    Μη κόλλας. Αν φύγω απο το 25% και πέσω στο 15, δεν θα αρχίσω ξαφνικα να παράγω 700 ng/DL τεστ.
    Θα τα χάσω μέσα σε 2 μήνες, αλλά το πρόβλημα είναι αλλου, και τα 420 σε 450 ng/dL που θα γίνουν με την πτώση του λίπους νομιζω δεν υα είναι τόσο δραστικά. Τα έγραψα στο πρωτο ποστ, τα προβλήματά μου με τεστ έχουν ιστορία και εύρος.

    Γενικά παιδιά σας ευχαριστώ ολους για τις συμβουλες σας, αλλά κάθε τι που γράφετε, και πραγματικα με όλο το σεβασμο που σας έχω, μιας και lurkarω χρόνια, το χω συναντήσει και ξεψαχνισει 10 φορες. Ας επικεντρωθουμε στην αρχική μου ερώτηση περί καλού ανδρολογου/ενδοκρινολόγου στη Θεσσαλονίκη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lila_1
    Η στυτική δυσλειτουργία μπορεί να οφείλεται οπουδήποτε....μπας κ έχεις πολύ στρες αυτή τη περίοδο, άλλαξε κάτι στη ζωή σου?
    Άλλος ένας παράγοντας που με οδηγησε να σκευτω ορμονικό πρόβλημα. Δεν έχω συστηματικούς παράγοντες στρες στη ζωή μου. Αγαπώ τη δουλειά μου, αγαπώ την καθημερινότητα μου, αγαπούσα την κοπέλια όσο την είχα. Αυτοι βέβαια οι παράγοντες είναι και λίγο μεταβλητοί και συγκεχυμένοι, αλλά όχι, πραγματικά δεν είναι παράγοντας το στρες.

    Επίσης, ωραία υπογραφή. Συγχαρητήρια για το γούστο σου σε σειρές
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη throwaway : 05-04-15 στις 20:17
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-04-15 01:55 #23
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο throwaway Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη κόλλας. Αν φύγω απο το 25% και πέσω στο 15, δεν θα αρχίσω ξαφνικα να παράγω 700 ng/DL τεστ.
    Θα τα χάσω μέσα σε 2 μήνες, αλλά το πρόβλημα είναι αλλου, και τα 420 σε 450 ng/dL που θα γίνουν με την πτώση του λίπους νομιζω δεν υα είναι τόσο δραστικά. Τα έγραψα στο πρωτο ποστ, τα προβλήματά μου με τεστ έχουν ιστορία και εύρος.


    Άλλος ένας παράγοντας που με οδηγησε να σκευτω ορμονικό πρόβλημα. Δεν έχω συστηματικούς παράγοντες στρες στη ζωή μου. Αγαπώ τη δουλειά μου, αγαπώ την καθημερινότητα μου, αγαπούσα την κοπέλια όσο την είχα. Αυτοι βέβαια οι παράγοντες είναι και λίγο μεταβλητοί και συγκεχυμένοι, αλλά όχι, πραγματικά δεν είναι παράγοντας το στρες.

    Επίσης, ωραία υπογραφή. Συγχαρητήρια για το γούστο σου σε σειρές
    Μπορεί να υποτιμάς πολύ το λίπος σου, βάλε μία φωτό να σε δούμε αν δεν έχεις πρόβλημα. Ακόμα και το 25% είναι ψηλό για άντρα. Για σένα ειδικά με το ιστορικό που έχεις μπορεί να είναι πολύ ψηλό ένα 25-30%.
    Δεν είναι μόνο ότι αρωματίζεις και έχεις πολλά οιστρογόνα, η ενεργή τεστο σου μειώνεται σημαντικά αφού μετατρέπεται σε Εστρο.

    Αν ψάχνεις εξωγεννή χορήγηση, μπορείς να τη πάρεις και χωρίς συνταγή γιατρού, τόσο σε φαρμακευτική μορφή, όσο και σε επαλήψιμη. Επίσης υπάρχει επαλήψιμη DHEA που βοηθάει αρκετά και ειναι βιοδιαθέσιμη.
    Πάντως ακόμα και έτσι, δεν θα λύσεις το πρόβλημα μια για πάντα, γιατί η εξωγενής χορήγηση σταματάει την ενδογενή σε οποιαδήποτε ορμόνη.
    Αρα είτε θα πρέπει να κάνεις Testo replacement therapy μια ζωή είτε να δείς αν μπορείς να στρώσεις το πρόβλημα πέφτοντας αρκετά σε λίπος.

    Απ τη στιγμή που δεν έχεις κάποιο προφανές παθολογικό πρόβλημα ούτε και η Τ σου είναι παθολογικά χαμηλά, δοκίμασε τη δεύτερη επιλογή.
    Το να πέσεις σε ένα 15% για 2 μήνες και μετά να ξανανέβεις στο 30 όμως δεν πρόκειται να σε βοηθήσει. Θέλει μακροπρόθεσμη προσέγγιση, να διατηρείς αυτό το ποσοστό όλο το χρόνο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-04-15 13:06 #24
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    φιλε βαλε φωτογραφιες να δουμε τι παιζει το 25% μου φαινεται πολυ ψηλο για καποιον που ειναι μολις 10 κιλα απο το υψος του επανω παντως εγω πιστευω οτι εισαι κλασσικη περιπτωση υπογοναδισμου το λιπος δεν εχει καμια σχεση με την στυση σου δεν εισαι παχυσαρκος ελαφρα υπερβαρος εισαι και αν κρινω οτι η λιπομετρηση θα εγινε σε κανα ινστιτουτο του κωλου με εκεινα τα μηχανηματα χαιρετισματα και εμενα 22 με εβγαζε και εναν αγωνιστικο 19%
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-04-15 19:40 #25
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Φιλε ειμαι βεβαιος οτι το προβλημα με τη στυση ειναι καθαρα ψυχολογικο.
    Θα επρεπε να εχεις πολυ κατω απ'τα φυσιολογικα ορια τεστοστερονης για να μην σου "σηκωνεται" λογω ορμονικων λογων και πουθενα δεν προκυπτει κατι τετοιο.

    Γενικα εισαι πιλυ ψηλος με μεγαλο βαρος (γενικα, οχι για το υψος σου) οποτε ειναι φυσικο και να.κουραζεσαι ευκολα και σωμα να μην μπορεις να φτιαξεις ευκολα κλπ.
    Κανε αν θες και καποιες εξετασεις ακομα αλλα να ξερεις οτι σε μεγαλο βαθμο τα θεματα σου οφειλονται στην ψυχολογια σου και στο οτι εχεις πειστει πως πισω απ'ολα σου τα θεματα βρισκεται η ελλειψη τεστοστερονης.
    Χαλαρωσε, εμπιστεψου τους γιατρους και θα'σαι μια χαρα.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-04-15 22:36 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    ρε παιδια μην αγνοούμε τον κυρίαρχο ψυχολογικό παράγοντα
    το ισχυρότερο σεξουαλικό όργανο είναι ο εγκέφαλος , εγω ξέρω χοντρούς όχι αστεία , που με υψηλα επίεδα χοληστερίνης το μυαλό τους όλη την ώρα είναι στο αιδοίο

    η χοληστερίνη όταν είναι ανεβασμένη να ξέρετε ο άλλος έχει πιο πολλες ορμές , εκτός αν υπάρχουν και άλλοι παράγοντες υγείας

    και όταν κάποιος το πάθει μια φορά μετα ο φόβος αποτυχίας τον κάνει να νομίσει ότι είναι άρρωστος η κάτι έχει , ο καθένας μπορεί να περάσει απο τετοια ψυχολογική διαδικασία
    όλοι ψάχνουν ορμόνες θυροειδή κτλ , ενω η ουσία είναι αλλού στο μυαλό καθαρα

    είναι δυνατόν ποτε σε ενδεχόμενο φόβο αποτυχίας που έχει να κάνει με το μυαλό να λειτουργεί σωστα η αντλία και να στείλει αίμα ώστε να γίνει σωστη στύση?

    ακόμη και τα φάρμακα τα ενισχυτικα στησης για να δουλέψουν πρέπει να υπάρχει επιθυμία και να δωθεί εντολή απο τον εγκέφαλο και τα φάρμακα αυτα απλα δημιουργούν αγγειοδιαστολή και κρατάει την στύση

    υπάρχουν άκουσα φάρμακα με είπε ένας φίλος απο σουηδία που δεν λειτουργούν όπως τα κλασικα βιάγκρα σιάλις κτλ αλλα με τον εγκέφαλο και δημιουργούν επιθυμία , είναι έλεγε πιο ακίνδυνα και μπορεί να φέρουν και μόνιμα αποτελέσματα

    γιατι ένα άτομο υγειές και νέο ακόμη και στα χαμηλα φυσιολογικα να είναι η τεστοστερόνη του μια χαρα είναι και το λέω επειδη ξέρω άτομο που είναι με ποσοστο λίπους στο 25-30% , μια ζωή χαμηλή τεστοστερόνη είχε απο ότι με έλεγε , ούτε μετράει εμφανησιακά αλλα όποιες γκόμενες είχε για κάποιο λόγο δεν τον παρατούσαν εύκολα , η πάντα τον θυμόταν για κανα "καφέ" άρα κάτι γίνετε
    γι αυτο λέω ο ψυχολογικός παράγων είναι σημαντικός , αλλα παίζει ρόλο και το επίπεδο σακχάρου στο αίμα , οι διαβητικοί έχουν τέτοια θεματα και άμεσα επηρεάζουν

    εδω έχει ββερ με φούλ τεστο και έξτρα ενίσχυση και απο ότι λένε μερικές γυναίκες δεν το κατέχουν το σπόρ φανατικά , εκεί τι λέμε φταίει η χαμηλή τεστο?
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-09-15 20:12 #27
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Για να γίνει ορθή εκτίμηση τόσο του υπογοναδισμού, όσο και του υποθυρεοειδισμού, είναι απαραίτητη όχι μόνο η ολική μέτρηση των αντίστοιχων ορμονών (τεστοστερόνη, θυροξίνη, τριωδοθυρονίνη), αλλά και των ελεύθερων τιμών τους. Οι ορμόνες αυτές είναι συνδεδεμένες και δεσμευμένες με μια πρωτεΐνη που τις μεταφέρει στο αίμα (TBG &SGBH), όμως η ενεργή τους μορφή είναι ουσιαστικά η αδέσμευτη που κυκλοφορεί ελεύθερη στο αίμα. Γι αυτό πριν βγάλουμε επιπόλαια και αυθαίρετα συμπεράσματα περί ορμονικής ανεπάρκειας, θα πρέπει να γίνει σφαιρική εκτίμηση και πλήρης ορμονικός έλεγχος.
    Στον πρωτοπαθή υπογοναδισμό έχουμε φυσιολογικές τιμές των LH,FSH ενώ η ολική και ελεύθερη τεστοστερόνη είναι χαμηλές. αυτό πρακτικά μεταφράζεται σε μικρότερο μέγεθος των όρχεων με φυσιολογική σπερματογένεση που ανακτάται με τη χορήγηση βήτα χοριακής γοναδοτροπίνης.
    Στο δευτεροπαθή υπογοναδισμό όλες οι παραπάνω μετρήσεις είναι κάτω του φυσιολογικού ορίου και ο πάσχων έχει επηρεασμένο όλο τον άξονα (υποθάλαμος-υπόφυση-γονάδες). Εκεί χρειάζεται και η χορήγηση κλομιφαίνης, που θα προκαλέσει την αύξηση της GnRH από τον εγκέφαλο.
    Οι αιματολογικές εξετάσεις που απαιτούνται είναι οι παρακάτω και θα πρέπει να γίνεται δειγματοληψία πρωινές ώρες για μέγιστες τιμές:
    -Tεστοστερόνη ολική
    -Τεστοστερόνη ελεύθερη
    -SHBG (πρωτείνη δέσμευσης σεξουαλικών ορμονών)
    -FSH (θυλακιοτρόπος ορμόνη)
    -LH (ωχρινοτρόπος ορμόνη)
    -E2 (βήτα οιστραδιόλη)
    -PRL (προλακτίνη)
    Όσο περισσότερη είναι η τιμή της SHBG,τόσο περισσότερη ελεύθερη τεστοστερόνη δεσμεύεται και ως εκ τούτου λιγότερη ενεργός μορφή κυκλοφορεί στο αίμα.
    Η θυλακιοτρόπος ορμόνη ανταποκρίνεται στη σπερματογένεση,ενώ η θυλακιοτρόπος στην ενδογενή παραγωγή τεστοστερόνης.
    Η βήτα οιστραδιόλη αποτελεί το κύριο οιστρογόνο και αύξηση της αποτελεί αρνητικό ερέθισμα για τον υποθάλαμο και την παραγωγή GnRH.
    Η προλακτίνη παράγεται από την αδενουπόφυση και αύξηση της δρα ανταγωνιστικά στην τεστοστερόνη

    Θα πραγματοποιηθεί ένα σεμινάριο σχετικά με το εν λόγω θέμα στις 30/09/2015.Καλό θα είναι να προσέλθουν όσοι μπορούν,προκειμένου να λυθούν κάποιες απορίες.

    http://gtoul.com/?p=4417
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-08-19 14:48 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο niksamaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως στο Ελλαδισταν, θεωρουνε οι περισσοτεροι γιατροι οτι αν εισαι μεσα στα ορια, εισαι φυσιολογικος. Οχι τοσο απλο. Τελος παντων, αν εμενες στην Αθηνα ηξερα τουλαχιστον 3 για να πας, αλλα τωρα θεσσαλονικη δεν ξερω κατι. Ελπιζω να βρεις αυτο που ψαχνεις!
    Αν και λίγο παλιό τόπικ, γνωρίζει κάποιος ενδοκρινολόγο στην Αθήνα που να ειδικεύεται σε τέτοια θέματα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-08-19 16:20 #29
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pap23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και λίγο παλιό τόπικ, γνωρίζει κάποιος ενδοκρινολόγο στην Αθήνα που να ειδικεύεται σε τέτοια θέματα?
    Δεν ασχολούνται με υπογοναδισμό και κυρίως ASIH οφειλόμενο σε ΑΑΣ αλλά και ούτε υιοθετούν τον όρο ανδρόπαυση
    Εγώ έχω αναλάβει αυτό το πεδίο όπου συνεργάστηκα με ιδιωτικές κλινικές (Orthobiotiki,Medihall) και μίλησα σε ημερίδες της ακαδημίας αντιγήρανσης,στο πανελλήνιο συνέδριο γηριατρικής εταιρίας και στο διεθνές συνέδριο νευροψυχιατρικής.
    Κανείς δε γνωρίζει το θέμα καλύτερα από εμένα που ακολουθώ HRT από το 2015 και διδάσκω άλλους ιατρούς.
    'Εχω ασθενείς από Ελλάδα,Κύπρο,ΕΕ,ΗΠΑ,Καναδά,Αυστραλία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-12-19 12:33 #30
    Προεπιλογή
    Καλησπερα!

    Με αφορμη αυτο το θεμα, γνωριζετε αν υπαρχει καποιος ενδοκρινολογος με ειδικευση σε TRT / ΗΡΤ στη Κρητη και συγκεκριμενα Ηρακλειο?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία