Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 14-04-15 11:54 #1
    Question Ποσοστό λίπους σώματος
    Γειά σας guys, είμαι 17 χρόνων και πρόσφατα (τον Οκτώβριο του 2014) άρχισα να γυμναζομαι ( γυμναστήριο και μονοζυγα). Η απορία μου είναι, με βάση τη φώτο μου, πόσο ποσοστό λίπους έχω στο σώμα μου % περίπου και σε πόσο καιρό θα βλέπω καθαρά τους κοιλιακούς μου; είμαι 1,83 ύψος και ζύγιζω 66+ κιλά. Αν είναι να μου πάρει καιρό ακόμα για να φανούν, υπάρχει κάτι σε διατροφή που μπορείτε να μου προτείνετε για να κάψω το λίπος των κάτω (κυριως) κοιλιακων; photo:
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-04-15 12:12 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    για ποιο λογο σε ενδιαφερει να μαθεις το ποσοστο λιπους σου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-04-15 12:12 #3
    Προεπιλογή
    Γεια σου φιλε

    Μπορει να μην μπορω να εκτιμησω το λιπος σου επειδη δεν εχω και την τοση εμπειρια αλλα εισαι λεπτος. Δεν ειναι οτι εχεις παραπανω λιπος και δε φαινονται απλα οι κοιλιακοι σου δεν εχουν παρει ογκο για να μπορεσουν να φανουν σαν μυς. Γνωμη μου ειναι να αρχισεις να τρως για να παρεις καποια κιλα και μιας κ εχεις κλεισει 5-6 μηνες στο γυμναστηριο κ το σωμα σου εχει προσαρμοστει παιζε βαρια κιλα (παντα με καλη κ σωστη τεχνικη) ωστε να μπορεσεις να βαλεις μαζα πανω σου. Μιας κ εισαι ακομα σχετικα μικρος (οπως κ γω) δε χρειαζεται να μετραμε μια-μια θερμιδες κλπ. Ψαξε στην ενοτητα διατροφης πως βρισκεις bmr και τις θερμιδες συντηρησης σου και προσπαθησε να κυμαινεσαι περιπου +300 απο αυτες. Μετα βλεπεις πως ανταποκρινεται το σωμα σου και αναλογως μειωνεις-αυξανεις κ αλλο θερμιδες.
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-04-15 12:21 #4
    Προεπιλογή
    Thanks για τις συμβουλές, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω πως έχω παραπάνω λίπος στα πλευρά και στους κάτω κοιλιακούς, το οποίο είναι αρκετό για να αποτρεψει την εμφάνιση τους με γυμναστική.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-04-15 12:25 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν εχεις λιπος ,αγυμναστος εισαι στο εγραψε κ ο πανος
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-04-15 12:32 #6
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Με 17 κιλά κάτω από το ύψος σου ξεκινα φαγητό κ βάρη.
    The easy day was yesterday
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-04-15 12:37 #7
    Προεπιλογή
    Οκ guys, θα κάνω ο, τι μπορώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-04-15 11:51 #8
    Question Συμβουλές για το ιδανικό σώμα
    Καλημέρα παιδιά, όπως έγραψα και σε ένα άλλο ποστ μου,είμαι 17 ετών, 1,83 ύψος, βάρος 66+ κιλά και είμαι σχετικά νέος στο χώρο της γυμναστικής(5 μήνες γυμναστήριο και μονοζυγα). Αυτή είναι μια ολοκληρωμένη εικόνα του σώματός μου. Θα ήθελα να ακούσω διάφορες συμβουλές διατροφής ή/και ασκήσεις που θα μπορούσαν να φέρουν το σώμα μου πιο κοντά στον τύπο σώματος του Brad Pitt στο Fight Club. Γενικά, δε θέλω υπερβολικό όγκο και φούσκωμα, το ιδανικό για μένα είναι ένα γραμμωμενο σώμα με μέτριο όγκο και κοιλιακούς. Ευχαριστω in advance! http://oi60.tinypic.com/epm2js.jpg http://szepkepek.hu/wp-content/uploa...ght-club-2.jpg
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-04-15 12:04 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    σου ενωσα τα θεματα..
    δεν ειναι αναγκη να ανοιγεις καινουρια κ να ρωτας τα ιδια πραγματα..ασε που αυτα που ρωτας ειναι γενικοτητες ,τι απαντησεις περιμενεις να παρεις.
    ερωτησεις τυπου θελω να φιταξω σωμα brad pit ,ρουβα ,μηδενιστη ειναι ατοπες..

    αν θες να φτιαξεις σωμα αυτο που σου χρειαζεται ειναι γυμναστικη με βαρη ,κ αναλογη διατροφη..
    το φορουμ ειναι γεματο κ απο προτασεις κ για τα 2..διαβαζεις ,καταληγεις καπου κ ξεκινας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-04-15 12:38 #10
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Job Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παιδιά, όπως έγραψα και σε ένα άλλο ποστ μου,είμαι 17 ετών, 1,83 ύψος, βάρος 66+ κιλά και είμαι σχετικά νέος στο χώρο της γυμναστικής(5 μήνες γυμναστήριο και μονοζυγα). Αυτή είναι μια ολοκληρωμένη εικόνα του σώματός μου. Θα ήθελα να ακούσω διάφορες συμβουλές διατροφής ή/και ασκήσεις που θα μπορούσαν να φέρουν το σώμα μου πιο κοντά στον τύπο σώματος του Brad Pitt στο Fight Club. Γενικά, δε θέλω υπερβολικό όγκο και φούσκωμα, το ιδανικό για μένα είναι ένα γραμμωμενο σώμα με μέτριο όγκο και κοιλιακούς. Ευχαριστω in advance! http://oi60.tinypic.com/epm2js.jpg http://szepkepek.hu/wp-content/uploa...ght-club-2.jpg
    1)Βρες τις θερμιδες συντηρησης σου ώστε να ξερεις ποσο παραπάνω πρεπει να φάς,
    2)Αφου βρεις τις θερμιδες συντηρησης σου προσθεσε άλλες 200-300 θερμίδες από το ποσο που βρήκες π.χ εχεις 2500 θερμιδες σςυντηρησης εσυ θα φάς 2800-2850 ώστε να πάρεις σταδιακά κιλά και όχι απότομα τρώγοντας 1000+θερμιδες παραπάνω από οσο θα επρεπε.
    3)Αναλογα τα macros σου φτιάχνεις μια αντιστοιχη διατροφή ώστε να περιλαμβανει κάθε γευμα σου ένα καλο ποσοστο πρωτεΐνης,υδατανθρακων και λιπαρων (εκτός το μεταπροπονητικο που λένε ότι δεν πρεπει να φας πολύ λιπαρα γιατι καθυστερεί την απορροφηση της πρωτεΐνης, προσωπικά τρωω δεν πιστευω πως υπάρχει και μεγαλη διαφορα)
    4)Καλη προπονηση και με ενταση και σταδιακα θα δεις αλλαγες στο σωμα σου.
    5) Συμφωνω με beefmeup ^^
    6)Καλη συνεχεια στους στοχους σου, και πριν από κάθε ερωτηση καλο είναι να κανεις search να δείς μήπως έχει ξανα απαντηθεί παρελθοντικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 18-04-15 στις 12:41
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-04-15 12:44 #11
    Προεπιλογή
    Ό,τι είπε ο Feth. Είσαι λεπτός, πολύ λίγα κιλά, κάτσε φάε και γυμνάσου καλά.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-04-15 13:04 #12
    Προεπιλογή
    Και μια άλλη ίσως χαζή ερώτηση για εσάς. Πώς θα υπολογίσω πόσες ακριβώς θερμίδες προσφέρει ένα γεύμα, αν δεν προέρχεται από συσκευασία που αναγράφονται;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-04-15 13:31 #13
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Job Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μια άλλη ίσως χαζή ερώτηση για εσάς. Πώς θα υπολογίσω πόσες ακριβώς θερμίδες προσφέρει ένα γεύμα, αν δεν προέρχεται από συσκευασία που αναγράφονται;
    Πιστευω πως οτιδήποτε βρισκεται σε συσκευασια εργοστασίου και βρισκεται στα ραφια των supermarket αναγραφει την διατροφικη αξια ανα 100 γραμμάρια.
    Μιλάς για fast food απ'εξω?? Αν μιλάς για κάτι που ισως να μην γραφει μπορείς να ψαξεις στο google και να βρείς πάνω-κάτω ποσες θερμίδες είναι και γενικά τα χαρακτηριστικά του.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-04-15 14:11 #14
    Προεπιλογή
    ξεκινα σοβαρη γυμναστικη και ξεχνα τους κυλιακους σαν ενοια για τουλαχιστον 2 χρονια . Αυτο που θες ειναι μυικη μαζα,οχι να πεσεις και αλλο σε κιλα - το μονο που θα καταφερεις ειναι να αδυνατισεις και αλλο,κατι το οποιο δεν θα σου αποδωσει απολυτος τιποτα στην περιπτωση σου . Μιας και εισαι αρχαριος,γυμνασου και φαε σαν τρελος διοτη τα πρωτα 2 χρονια ειναι τα ποιο σημαντικα οστε να μπουνε οι σωστες βασεις/μαζες.

    Επισης εισαι ακομα στην αναπτυξη - απαγορευεται να κανεις κοψημο,και δη εντονο, εκτος αν επιθημεις να εχεις διαφορες παρενεργιες,αλλες υπιες,αλλες σοβαρες.

    Αυτα
    Απάντηση με παράθεση