Θέμα: Διατροφη

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 07-05-15 18:37 #1
    Προεπιλογή Διατροφη
    Καλησπερα.Ειμαι 16 χρονων με 1,87 υψος 61 κιλα... κατεβαζω τον αγλεωνα καθε μερα διχως αποτελεσμα.Τι πρεπει να τρωω για να παρω περιπου 10 κιλα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-15 11:33 #2
    Προεπιλογή
    Γεια σου φιλε μου,

    Το μονο που χρειαζεται να ξερεις οτι αν καταναλωσεις παραπανω θερμιδες αποτι καις, θα βαλεις βαρος.
    Μπορεις να τρως τον κ#λ# σου και να μην παιρνεις γραμμαριο, αυτο μπορει να μεταφραζεται σε :
    Καταναλωνω 3000 θερμιδες αλλα καιω 3000-3100 την ημερα.

    Η μοναδικη συμβουλη που μπορω να σου δωσω ειναι να διατηρησεις οτι ακριβως τρως σε καθημερινη βαση, και να προσθεσεις 2 τυπου smoothies σε αυτη.
    Ενα παραδειγμα smoothie ειναι αυτο :
    1-2 ποτηρια γαλα, 1 μπανανα ( βαλτην στην καταψυξη για μερικες ωρες για να σπασει στο μπλεντερ ), 1-2 κουταλιες του γλυκου μελι, ( αν παιρνεις συμπληρωμα πρωτεινης, ριξε μεσα ενα σκοουπ ). Αν δεν παιρνεις συμπληρωμα τοτε βαλε λιγη βρωμη.

    Προτεινω τετοιου τυπου smoothies επειδη μπορεις να το φτιαξεις σε 2 λεπτα, ειναι ωραιο σε γευση και πινεται ευκολα. Εμενα το smoothie που επινα μου εδινε 500 περιπου θερμιδες τις οποιες επαιρνα σαν γλυκο μετα το μεσημεριανο μου.

    Αν πινεις 2 την μερα μπορεις να παιρνεις 1000 ευκολες θερμιδες


    Αν δεν σου αρεσει η ιδεα των smoothies μπορεις απλα να αυξησεις τα γευματα σου απο 5 σε 7, η να μεγαλωσεις την ποσοτητα που τρως. Σου ξαναλεω οτι ειναι απλα μαθηματικα το ολο πραγμα.
    Απάντηση με παράθεση