γεια σας παιδια...ειμαι 17 ετων, 66 κιλα, υψος 1,82 και προσφατα αρχισα γυμναστηριο ( 7 μηνες περιπου)...το θεμα μου ειναι οτι την προηγουμενη βδομαδα κουρασα χωρις να το καταλαβω πολυ το σωμα μου ( 6 στις 7 μερες προπονηση)...το βραδυ της τελευταιας μερας ενιωθα την καρδια μου να χτυπα πολυ δυνατοτερα και πολυ πιο εντονα απο το κανονικο, πραγμα που εμποδισε εντελως τον υπνο μου...μετα απο αυτο αποφασισα να κοψω τη γυμναστικη για μια βδομαδα να ηρεμησω...οταν ομως αποφασισα να ξαναπαω γυμναστηριο μετα την 5η μερα ξεκουρασης, το προβλημα επανηλθε και εκεινο το βραδυ παλι δεν κοιμηθηκα καλα...τωρα εχουν περασει 3 μερες απο τοτε και μπορω να πω οτι παλι τα συμπτωματα(συνεχες αγχος, πιεση, τονωμενοι μυες και γρηγοροτερη καρδια) βελτιωνονται αλλα υπαρχουν ακομη...η ερωτηση μου ειναι: ποσες μερες ακομα πρεπει να μεινω για ξεκουραση ακομα για να γινω τελειως καλα απο την υπερπροπονηση και να συνεχισω με ησυχο το κεφαλι μου; επισης, εκανα εξετασεις καρδιας και ολα ειναι μια χαρα...οποτε ειναι σιγουρα αυτη η αιτια