Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 21-05-15 23:39 #1
    Προεπιλογή νέα διατροφή(γνώμες παρακαλώ?)
    Καλησπέρα είμαι 1,97 και 96 κιλά..Θέλω να χάσω λίπος και παράλληλα να περνω ΛΊΓΟ μυϊκή μάζα..ένας φίλος με έβγαλε πρόγραμμα ως εξής:
    Πρωί 70γρ. Βρώμη + 3 αυγά
    10ανο 15 αμύγδαλα αψητα αναλατα + 1 μπανάνα
    Μεσημέρι 10_12 κουταλιές σούπας ρύζι καστανό και 120_150 γρ καθαρό κρέας
    Προπόνηση
    1 σκουπ πρωτεΐνης
    Μετά τη προπόνηση 8_10 κουταλιές σούπας ρύζι + 100/120 γρ καθαρό κρέας
    πριν τον ύπνο 100 γρ κοτατζ 0% λιπαρά


    είναι μήπως "λίγα" για το ύψος/βάρος μου?? Μέχρι στιγμής έτρωγα πολύ πολύ ρύζι και 2 σκουπ τη μέρα και άλλες φορές πολύ άλλες λίγο κρέας αλλά αν το θεωρείτε σωστό το βγάζω κατά γράμμα το πρόγραμμα..Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-05-15 23:53 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Τις ποσοτητες του φαγητού τις καθορίζουμε αφου ξερουμε τι θερμιδες πρεπει να καταναλώσουμε αρχικά, ο φιλος σου όταν στο εβγαλε δεν σε ρωτησε αν ξέρεις τις θερμιδες που χρειαζεται να καταναλώσεις? Αν όχι, ξεκινα την αναζητηση στο φορουμ και βρες το bmr σου αρχικά να ξερεις τι θερμιδες συντηρησης σου και έπειτα να βγαλεις ένα υποθερμιδικο πρόγραμμα διατροφης.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-05-15 10:54 #3
    Προεπιλογή
    Εκτός από BMI τι άλλο χρειάζομαι για να βρω θερμίδες συντήρησης? Με υποθερμιδικη δεν θα χάσω και μάζα? Δεν έχω πολλά περιθώρια για αυτό φοβάμαι λιγάκι μήπως είναι ΛΙΓΕΣ οι θερμίδες...αν γράψω το Bmi μου μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-05-15 20:00 #4
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός από BMI τι άλλο χρειάζομαι για να βρω θερμίδες συντήρησης?
    Μια ζυγαριά και ανα 1-2 εβδομάδες ζυγισμα μέχρι να βρείς το νουμεράκι που δεν θα χάνεις ούτε πολύ αλλά ούτε και λίγο, έπειτα απλά αφαιρεις ένα ποσο των 200-300 θερμιδων και σταδιακά χάνεις κιλά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με υποθερμιδικη δεν θα χάσω και μάζα?
    Αναλόγως το σωματικο σου λίπος , αν εισαι σε υψηλα επίπεδα το μεγαλυτερο ποσοστο θα είναι από το λίπος, αν εισαι σε χαμηλά επίπεδα λιπους και απλά θέλεις να βγάλεις και άλλο λιπος μονολότι φαινονται οι κοιλιακοι τότε ναι θα έχεις μια μείωση στην μυικη μάζα κατά την γνώμη μου, βεβαια δεν θα χάσεις και τιποτα τρελο αν ξέρεις πως να φάς/κάνεις προπονηση>

    Sorry για την καθυστερη αλλά δε ειχα νετ για 4 ημέρες
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση