Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 03-06-15 22:27 #1
    Προεπιλογή ΖΗΤΑΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΑΣΙΜΟ ΛΙΠΟΣ ΣΤΗΘΟΣ (ΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)
    Γεια σε ολους εδω στο φορουμ , μολις γραφτηκα για να κανω το συγκεκριμενο topic.Λοιπον θα δωσω μια αναλυτικη περιγραφη παρακατω με καποιες φωτογραφιες για να με βοηθησετε . Ειμαι προθυμος να κανω τα παντα για να λυσω αυτο το προβλημα γιατι εχει αρχισει να μου γινεται εμμονη ιδεα και με παει πισω και σε αλλα πραγματα στην ζωη μου.

    Ειμαι 20 χρονων , υψος 1,75-1,78 καπου εκει πανω κατω και ειμαι 67 κιλα(πριν 1 χρονο ειχα φτασει μεχρι 76 αλλα ακομα και τοτε το προβλημα ηταν ιδιο και χειροτερο). Το θεμα που εχω λοιπον ειναι το λιπος στο στηθος το οποιο θελω οπωςδηποτε να φυγει. Αυτη την στιγμη δεν με νοιαζει κατι αλλο (ουτε να βαλω μυς ουτε κατι τετοιο) , το μονο που θελω ειναι ενα επιπεδο κυριως αντρικο στηθος. Κατι (λεμε τωρα) σε τετοια φαση:Όνομα: images.jpg Εμφανίσεις: 931 Μέγεθος: 10,2 KB


    Με λιγα λογια ενα στηθος που να μην φερνει σε γυναικειο(λολ) αλλα ουτε σε κανα bodybuildera(που και αυτοι εχουνε λιγο βυζακι με την καλη ενοια μεν , αλα οχι οχι καθολου). Στοχος λοιπον χασιμο λιπους γενικα βασικα(γιατι ξερω τοπικα δεν γινεται) αλλα κυριως απο στηθος, δηλαδη και κοιλια να εχω δεν με νοιαζει το προτιμω απο αυτο τωρα. BTW βλεπω τυπους χοντρους με κοιλια τουμπανο και το στηθος τους ειναι τερμα επιπεδο και λεω τι γινεται κατι παει στραβα. Ακομα και για γυναικομαστεια εχω σκεφτει και οσο παει αρχιζω να το πιστευω ...

    Εχω γραφτει εδω και 1 μηνα γυμναστηριο , κανω προπονησεις με βαρη μονο. δεν κανω αεροβια (λογω βαρεμαρας αλλα αν πρεπει θα ξεσκιστω, γιαυτο κανω το ποστ). Διατροφη ενταξει δεν τρωω και οτι να ναι αλλα ουτε εχω τρελο προγραμμα (και δεν ξερω αν θα μπορεσω) , π.χ κανα τονο , αυγα και τετοια, κοτοπουλο αν εχω την ευκαιρεια. Επισης περνω πρωτεινη καθαρη μετα την προπονηση. Θελω να μου πειτε τι να κανω για να δω γρηγορα αποτελεσματα , οσο το δυνατον γρηγοροτερα δηλαδη και να στε σιγουροι οτι θα το κανω και θα ξανα βαλω φωτογραφιες σε 1 μηνα να δουμε τι γινεται. Ξανατονιζω(σημαντικο) στοχος ειναι ενα επιπεδο στηθος και μονο (ουτε λιγο βυζακι , δεν το μπορω χαχα). Τι διατροφη να κανω , να κανω αεροβια? Οτι μπορειτε να μου προτεινετε σας παρακαλω . Καποιες φωτογραφιες δικες μου:

    Όνομα: P1010123.jpg Εμφανίσεις: 1035 Μέγεθος: 55,2 KB
    Όνομα: P1010124.JPG Εμφανίσεις: 2049 Μέγεθος: 288,6 KB
    Όνομα: P1010126.jpg Εμφανίσεις: 1040 Μέγεθος: 115,5 KB

    Περιμενω απαντησεις παιδια ευχαριστω πολυ! Επισης πειτε μου ποτε να περιμενω καποια ωραια αποτελεσματα σε ποσο καιρο!!
    ps: απο κοντα φενεται χειροτερα απο τις φωτογραφιες πολυ χειροτερα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stavros10 : 03-06-15 στις 22:34
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-06-15 23:00 #2
    Προεπιλογή
    Χωρις σωστη διατροφη δεν κανεις και πολλα!Ενα καλοκαιρι με πολυ προπονηση απο τα 85 και με κοιλιτσα ειχα φτασει στα 77!Αποτελεσμα η κοιλια να παραμείνει γτ δεν έτρωγα σωστα!Στην ουσια αυτο που εχασα ηταν μυς και οχι λιπος!Κανε μια βολτα απο το site εχει πολυ ωραια θεματακια που θα σε κατατοπίσουν πανω στο να χασεις οτι λιπος εχεις!Αν και εμενα δεν μου φενετε να εχεις θεμα μαλλον στο μυαλο σου ειναι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-06-15 23:03 #3
    Προεπιλογή
    ευχαριστω για την απαντηση εχω κοιταξει πολλα θεματα. επισης αν πρεπει θα κανω και διατροφη . δεν ειναι στο μυαλο μου φιλε οπως ειπα απο κοντα ειναι χειροτερα
    περιμενω και για αλλες απαντησεις , ευχαριστω!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-06-15 23:49 #4
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    1ον) Δεν γίνεται να κάνεις κάτι για να χάσεις τοπικο λίπος, θα πρεπει να χάσεις από ολο σου το σώμα και καποια στιγμη θα ΄φυγει και το περιττο λιπος στο στήθος, για να το πραγματοποιήσεις αυτό θα πρεπει να τρως λιγοτερες θερμιδες από οσες καις.
    Με απλά λογάκια μπές μια δευτερα πρωι αφου έχεις πάει τουαλέτα και πριν φας/πιεις τιποτα μπες πάνω στην ζυγαρια ζυγίσου πάρε ένα στυλο γράψε το νούμερο σε ένα τετραδιο και μετα από 1/2 εβδομάδες ξαναζυγισου, δές έχασες τιποτα? Αν έχασες τότε συνέχισε να τρώς στις ιδιες μερίδες που έτρωγες, αν βλέπεις ότι έχεις πάρει αρκετα γραμμάρια τοτε κόψε μερίδες από το φαγητο σου και ξαναζυγισου ώστε να βρείς τις θερμιδες συντηρησης σου, αφού τις βρείς αφαιρεις ένα ποσοστο θερμιδων (περιπου 300-400 θερμιδες ώστε να χάνεις από 1 κιλο τον μήνα) και συνεχίζεις έτσι μέχρι να φτάσεις στο σωματικο λίπος που θέλεις.
    Να θυμάσαι οσο πέφτεις κιλά θα πρεπει να τρως και λιγοτερο γιατι αλλάζουν οι θερμιδες συντηρησης σου, αν βεβαια έχεις δραστηρια μέρα τότε τρώς λιγο παραπάνω.
    Κανε μια βολτα στο forum και βρες το τοπικ για την ευρεση του ΒΜR σου. Το βασικοτερο είναι οι θερμιδες που καταναλώνεις, δεν πα να ξεσκιζεσαι στ γυμναστηριο αν τρως πολύ δεν πρόκειται να δείς διαφορα και θα αναρωτιέσαι τι δεν κάνεις σωστα, που στην προκειμενη περιπτωση (καψιμο λίπος) η διατροφή παίζει τον σημαντικοτερο ρόλο.

    Tωρα αυτό που ζητας να σου πούμε ποτε θα δείς αποτελέσματα και σε ποσο καιρο δεν το σχολιαζω καν.
    Αυτα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 03-06-15 στις 23:53
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-06-15 23:52 #5
    Προεπιλογή
    feth ευχαριστω πολυ φιλε μου απλα ξερεις τι σκεφτομαι? οτι ειμαι 67 κιλα και ειμαι 1,75-78 υψος.. δεν ειναι καπως περιεργο? θελω να πω .. δεν ειμαι πολλα κιλα αν χασω μηπως εχω κανενα προβλημα μετα τιποτα τετοιο :/
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-06-15 23:57 #6
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stavros10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    feth ευχαριστω πολυ φιλε μου απλα ξερεις τι σκεφτομαι? οτι ειμαι 67 κιλα και ειμαι 1,75-78 υψος.. δεν ειναι καπως περιεργο? θελω να πω .. δεν ειμαι πολλα κιλα αν χασω μηπως εχω κανενα προβλημα μετα τιποτα τετοιο :/
    Ζητας να χάσεις κιλά στο αρχικο σου πόστ, και εγώ ακριβως σου εξηγησα πως θα το πετύχεις, με αυτό το σωματικο λίπος που έχεις δεν θα εμπαινα σε πρόγραμμα όγκου προσωπικά, έχεις αρκετό λίπος πάνω σου και πιστευω αν επηχηρησεις να μπείς στον ογκο θα καταλήξεις με αρκετο λίπος διοτι έχεις ήδη αρκετο. Τι άλλο δηλαδή θα μπορουσες να κάνεις?
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-06-15 00:02 #7
    Προεπιλογή
    απλα ρωταω , τι εχεις να πεις για την αεροβια; να κανω η να την αποφυγω; επισης βασικα δεν ζηταω να χασω κιλα, αλλα λιπος(τα κιλα καλα ειναι δηλαδη , λιγα κιολας πιστευω) αλλα μαλλον δεν γινεται :/
    οσο για ογκο ναι, με τιποτα!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stavros10 : 04-06-15 στις 00:04
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-06-15 00:23 #8
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Ξεκινα φτιάχνοντας τα γευματα σου..ποιες ώρες θα τρώς ,τί ,και πόσο...

    Υπαρχουν πραγματα που μπορείς να τρώς στανταρ καθε μερα και να τα ψωνιζεις 1 φορα τη βδομαδα για ολη τη βδομαδα (αυγα,μακαρονια ολικης,ρυζι,μαρουλι,αγγουρι,τονος ) μερικα απο αυτα..

    κρατάς και την πρωτείνη...

    Ξεκινάς αερόβιο καθε μερα (αν αυτο ειναι δυνατό ) 45λεπτα το πρωί με αδειο στομάχι,εχοντας πιεί ενα φλυτζανάκι ΣΚΕΤΟ καφε..αμεσως μετα αφου γυρισεις καταναλώνεις το πρωινό σου,το οποίο θα πρεπει να ειναι πλουσιο και ταυτοχρονα ισορροπημένο σε πρωτείνη + υδατανθρακα...

    καλο θα ηταν να βρείς και ενα καινουριο σωστό προγραμματακι για προπονηση στο gym...


    BY THE WAY ,αυτη την εμμονη σου να μην μεγαλώσει εστω λίγο το στηθος δεν την καταλαβαινω...

    καλη αρχη κ συνεχεια στους στοχους σου
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-06-15 00:31 #9
    Προεπιλογή
    Metalhead|T| ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση σου, καποια πραγματακια μονο.

    1) αν κανω αεροβια μετα τα βαρη ειναι καλο? γιατι το προγραμμα που εχω(πρακτικη , κλπ) για το πρωι δεν παιζει (οσο και να θελω δηλαδη)
    2) με λιγα λογια η διατροφη που λες να κανω ειναι υποθερμιδικη ή να ειμαι στις θερμιδες διατηρησης?

    και τριτον κατι αλλο που το χω απορια

    3)η αεροβια αν την κανεις σε διατροφη με θερμιδες οσες χρειζεσαι (οχι υποθερμιδικη δλδ) , εκτος απο φυσικη κατασταση , κανει δουλεια στο σωμα;

    Ευχαριστω και παλι!!! Περιμενω κιαλες απαντησεις, να εχω καποιες γνωμες διαφορες(εκτος αν ειναι ολες ιδιες, που θα ειναι καλο).
    οσο για την εμμονη στο στηθος ειναι ισως επειδη βλεπω το λιπος και θελω απλα να το ξεφορτοθω και μονο , + οτι ειναι και προσωπικη προτιμιση (για το δικο μου σωμα παντα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stavros10 : 04-06-15 στις 00:34
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-06-15 15:23 #10
    Προεπιλογή
    Στη φωτογραφία κάτοψη διακρίνεται μια μικρη γυναικομαστια. Ισως ειναι και νερά.
    αεροβιοση φιλε μου. Ορεξη να χεις να κανεις και θα γινεις φέτες με υπομονη.
    εφ όσον δεν θελεις να παρεις στο στήθος σου αεροβιοση μεχρι θανάτου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-06-15 15:52 #11
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    καλα εσυ μεγαλε γυναικομαστεια ονειρευεσαι εχεις ιδεα τι ειναι γυναικομαστεια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-06-15 17:28 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα εσυ μεγαλε γυναικομαστεια ονειρευεσαι εχεις ιδεα τι ειναι γυναικομαστεια?
    Ναι εχω ιδέα.
    η γυναικομαστια δεν ειναι παντα αυτη που ξέρουμε,και εχουμε δει. Ενα κονικο ανδρικο στήθος.
    αλλα μπορει να υπαρχει άχνα,και να μη το ξέρουμε.
    μια μικρη διόγκωση κατω απο την ρόγα.
    εδω το παιδι εχει ελαφρώς λιγο και θα το διαπιστώσει αν γραμωσει.
    και μη εισαι τόσο επιθετικός.δε λεει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-06-15 17:37 #13
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    δηλαδη επιμενεις οτι εχει γυναικομαστεια? γινομαι επιθετικος οταν καποιος δινει λαθος πληροφορηση και εσυ γενικα εδω μεσα ειρωνευεσαι και το παιζεις τρελα σε πολλα ποστ οπως στα λεω εδω θα σου τα ελεγα και απο κοντα μερικοι πραγματικα μπαινετε και λετε αρλουμπες αν δεν σου αρεσουν αυτα που λεω δεν μπορω να κανω κατι αλλα απο την στιγμη που δινεις γνωμες και συμβουλες θα υποστεις και κριτικη
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-06-15 18:46 #14
    Προεπιλογή
    Δεν υπαρχει gyno εδω
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-06-15 22:18 #15
    Προεπιλογή
    Ελαφρού τυπου παιδια.
    κοιταχτε τις φωτο. Προδιάθεση
    ειναι με χαμηλό λιπος και υπαρχει λιγο στήθος.δεν μίλησα για προχωρημένη γυναικομαστια.
    δεν φέρεται τιποτα. Δεν το λεω για να κανω άνω κατω την κουβέντα.
    εγω αγαπάω όλον τον κοσμο
    Απάντηση με παράθεση