Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 14-06-15 14:15 #1
    Προεπιλογή Νεο μελος χρειαζεται τα φωτα σας!!
    Καλησπέρα σε ολους σας παιδιά!! Κατ'αρχάς συγχαρητήρια για το forum,είναι πράγματι πολύ βοηθητικό και ενδιαφέρον.Το παρακολουθώ ανελλιπώς εδώ και μήνες,ωστόσο σήμερα πήρα την απόφαση να γίνω και εγώ μέλος Ο λόγος είναι πως θέλω να σχολιάσετε τη διατροφή που ακολουθώ και να μου απαντήσετε σε κάποια συγκεκριμένα μου ερωτήματα.Να πω πρώτα απ'όλα οτι ειμαι 19 χρονων,46 κιλα και ύψος 1.62(ναι δεν είμαι και το πρώτο μπόι ) Πάντα ασχολιόμουν με κάποιο άθλημα η χορό και δεν είχα θέμα με τα κιλά μου,αλλά πιο επισταμένα ασχολήθηκα με το γυμναστήριο τον προηγούμενο Μάιο που αποφάσισα να γραφτώ σε γυμναστήριο και συνεχίζω δυναμικά μέχρι και σήμερα(4 φορες την εβδομαδα,τις 3 κανω και διαδρομο.το προγραμμα δεν το θυμαμαι απ'εξω γιατι το χω μαθει μηχανικα,φυσικα γυμναζω ολο το σωμα και κοιλιακους και οι ασκησεις ειναι οχι τρελα προχωρημενες αλλα οχι και απλες).Πριν σας παραθέσω το καθημερινό μου διατροφικό πρόγραμμα ,απλά να προσθέσω οτι δεν ενδιαφέρομαι για BB ούτε τρελές καταστάσεις.Αυτό που εγώ επιθυμώ είναι ένα γυμνασμένο σώμα με φυσιολογική γράμμωση.Δεν ξέρω αν καταλάβατε τι ακριβως θέλω,προσπάθησα να το κάνω λιανό
    Η διατροφή μου λοίπον είναι η εξής

    1ο γευμα 09:00 Βρωμη (6 κ.σ.) με γαλα 1,5 % και ενα αυγο(ολοκληρο)
    2ο γευμα 12:00 μια μπανανα
    3ο γευμα 02:00 κοτοπουλο στηθος η ψαρι η μπιφτεκι κοτοπουλο με ριζι και σαλατα(σπανακι-ντοματα/μαρουλι-ντοματα/μπροκολο) (η ο,τι άλλο υπάρχει αφού δε μένω μόνη αρκεί να μην είναι τηγανιτό,ή πχ μουσακάδες κλπ)
    4ο γευμα 05:00 γιαουρτι τοταλ 2%
    5ο γευμα 07:00 σαλατα(σαν αυτες του μεσημεριανου) και βραστη γαλοπουλα
    επισης πινω 8-10 ποτηρια νερο και ενδιαμεσα 1-2 καφεδες ελληνικους χωρις ζαχαρη.Γυμνάζομαι συνήθως πρωινές ώρες η νωρίς το μεσημέρι πριν το μεσημεριανό.

    Επίσης να ρωτήσω κατι ακόμα,πολύ βασικό για μένα.Ακολουθούσα όσο πιο πιστά μπορώ αυτά που έβλεπα τόσο καιρό ότι προτείνετε από θέμα διατροφής.Γνωρίζω ότι οι περισσότεροι εδώ ασχολείστε με ΒΒ γι'αυτο και το δικό σας διατροφικό πρόγραμμα οφείλει να είναι αυστηρό.Απλά δυσκολεύομαι να καταλάβω πού σταματάνε τα δικά σας διατροφικά όρια και κανόνες ,που δεν ισχύουν για εμάς που εχουμε κατώτερους στόχους.Και το αποτέλεσμα είναι να νιώθω οτι στερούμαι πράγματα σε θέμα διατροφής που δεν ξέρω αν απαραίτητα εγώ επιβάλλεται να στερούμαι για τους δικούς μου στόχους.Π.χ. και για μένα τα μακαρόνια με κιμά θεωρούνται cheat?Η στο μεσημεριανό μπορώ να τρώω με μέτρο και άλλα πράγματα,πχ φασολακια η οπως ειπα μακαρονια με κιμα.Και κάτι τελευταίο.Κάθε πόσο θεωρείτε οτι μπορώ να κάνω ελεύθερο γεύμα?(Είχα διαβάσει κάπου πως
    καλό είναι το cheat να γίνεται βράδυ,αλλά δεν ξέρω πολύ κάπως μου φαίνεται.Συμφωνείτε εσείς με αυτό?Εγώ πάντα μεσημέρι προς απόγευμα το κάνω το έγκλημα ) Αυτά τα "λίγα" από μένα χαχα,συγνώμη ξέρω ότι σας κούρασα απλά ειμαι καινούρια και οι απορίες μου είναι πολλές.Θ χαρώ να ακούσω τις συμβουλές σας!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-06-15 17:30 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    απαντησεις θα παρεις απο το αλλο θεμα που ανοιξεις..αυτο εδω ειναι μονο για τις καλησπερες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-06-15 22:43 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ... αντέγραψε τα σε σχετικό θέμα-ενότητα για να πάρεις απαντήσεις
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-06-15 22:51 #4
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες Γενικα μια χαρα ειναι η διατροφη σου ,μαζι με γυμναστικη σιγουρα θα δεις αποτελεσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-06-15 00:35 #5
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Kαλώς ηρθες στην παρεα μας..υπομονη κ επιμονη!
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-06-15 07:51 #6
    Προεπιλογή
    Καλως σας βρηκα ολους παιδια!! Οποιος απο εσας θελει να με συμβουλεψει η να με διορθωσει εχω μεταφερει το θεμα στην ενοτητα Διατροφες Μελων
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-06-15 11:20 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Καλωσηρθες στη παρεα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-06-15 18:21 #8
    Προεπιλογή
    Να σαι καλα,καλως σας βρηκα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-06-15 19:53 #9
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες
    Even if nobody believes in me, supports me or recognizes my effort, I'll keep going...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-06-15 03:01 #10
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-06-15 10:30 #11
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες!
    Απάντηση με παράθεση