Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SOLID Εμφάνιση μηνυμάτων
Να παω να κανω 15 σετ των τριων γιατι ακριβως ρε vaggan??
Μυς θελω να γυμνασω οχι τενοντες και αρθρωσεις ρε φιλε.Αν και υπαρχει ενα συγκεκριμενο προγραμμα φιλοσοφιας οσα σετ μπορεις να βγαλεις με 3-4 μαξ επαναληψεις σε καθε σετ και 15 δευτερολεπτα διαλλειμα μεχρι το επομενο σετ μεχρι αποτυχια αλλα αυτο στοχευει αλλου.

Γενικα αυτο που λες ομως δεν υπαρχει λογος να το κανω.Η θα κανω αν θελω βαρια σετ 4-5 πχ των 6-8 με στοπ στην αρνητικη κατω η θα παιξω με αλλες τεχνικες (μεσα σε αυτες και 20αρες πχ).

Σε εμενα σε συγκεκριμενες μυικες ομαδες μου εχει δουλεψει πολυ αποτελεσματικα.Το θεμα που δουλεψες σκληροτερα ειναι λιγο σχετικο.Βαλε παραδειγμα σε μια ασκηση παραδειγμα leg press ενα βαρος που να σου επιτρεπει να κανεις 20αρα (που απο την 14 πχ αρχιζεις να αφηνεις το πνευμα σου και μια χαρα σκληρα δουλευεις και αποτελεσμα θα βγει αν του δωσεις λιγο χρονο).
γιατι ρε φιλε εχετε την εσφαλεμενη εντυπωση οτι και με τρεις επαναληψεις δεν θα γυμνασεις μυες και εγω συνηθως 6-10 παιζω εγω την λογικη εξηγω οσο γυμνασεις το μυικο σου συστημα με 3 σετ των 15 η 20 αλλο τοσο θα το γυμνασεις και με 15 σετ των τριων επαναληψεων μην σου πω και σκληροτερα