Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 24 από 24
  1. 28-07-15 18:52 #16
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Paris S Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ναι αυτο που λετε ισχυει, λογικα δεν τρωω τοσο ετσι ωστε να βαλω, αλλα πιστευω με αυτην την διατροφη θα επρεπε να εχω εναν αξιολογο δεικτη μαζας σωματος και οχι 3 βαθμους κατω απο το φυσιολογικο :/ Μου φαινεται πολυ περιεργο ενας ανθρωπος που τρωει κανονικα τα 3 γευματα της ημερας να μην μπορει να διατηρησει ενα φυσιολογικο βαρος .... Δεν ζηταω υπερβολικα πραγματα, απλως να φτασω τα κιλα που θα επρεπε να εχω για να ειναι ο δεικτης μαζας σωματος σε φυσιολογικα επιπεδα. Επισης ειναι αδυνατο να τρωω τοσες θερμιδες (3000 ?!?!?!?!?) καθε μερα χωρις να χρειαστει να δωσω αρκετα λεφτα + σκασω στο φαι
    Μα ρε c, αυτά που τρως δεν είναι αρκετα για να βάλεις κιλά , πως θα τα βάλεις? Το ότι τρως 3 γευματα την ημέρα δεν λέει κάτι, οι ποσοτητες παιζουν σημαντικο ρολο όταν είναι να παρεις κιλά, ας πουμε π.χ οι θερμδες για να βάλεις ογκο είναι 2500 και εσυ κάνεις 3 γευματα όπως λες των 2000 θερμιδων πως θα βάλεις κιλά με μειων 500 θερμιδες κάτω? δεν θα βάλεις και λογικο μου φαινεται να αποθαρυνεσσαι.
    Και πέρα από αυτό, πές ότι φτάσεις 2500 θερμιδες την ημέρα, άλλες μερες ισως εισαι πολύ πιο δραστήριος οποτε θα κάψεις περισσοτερες θερμιδες με αποτέλεσμα να χρειαστεί να φας περισσοτερο από 2500 θερμιδες.
    Το 2500 είναι απλά ένας αριθμος που έφερα για παράδειγμα, αγορασε ένα Mass gainer και βάλε στοχο να τρως 2500-3000 θερμιδες για καμια 2 εβδομάδες αν βλέπεις ότι παιρνεις τοτε συνεχισε έτσι, είναι πολύ πρακτικο και ξέρεις πανω κάτω που βαδιζεις από αποψη θερμιδων.

    Αν χρειαστεί και 3000 θερμιδες για να βάλεις κιλά φάτες, σορρυ αλλά συντομεύσεις για να βάλεις κιλά δεν υπάρχουν πέρα από το φαγητο.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-07-15 19:00 #17
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Δες στο e-shop του φορουμ στα συμπληρώματα αθλητών-αύξηση βάρους, έχει ένα σωρό.
    http://athlitis.gr/simpliromata/afki...460g.-efectiv/
    http://athlitis.gr/simpliromata/afki...-4-kg-efectiv/
    http://athlitis.gr/simpliromata/afki...-6803-gr-rcss/
    http://athlitis.gr/simpliromata/afki....38kg-optimum/
    Τις πρώτες δύο τις έχει δοκιμάσει γνωστός με καταπληκτική γεύση και έβαλε κιλά.
    Η τρίτη΄δείχνει καλή από τα συστατικά της γι`αυτό που θέλεις και η τελευταία είναι η πιο ποιοτική από τις παραπάνω απλά θα σου τελειώσει γρήγορα.

    Ηλία σε προαγωνιστική περίοδο που έβαζες κιλά αναφέρεσαι? Γιατί εκεί παίζουν και άλλα πράγματα που σου απαιτούν 6000-7000 θερμίδες για να σε δουλέψουν.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-07-15 20:56 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    αναφερομαι προ αμνημονεύτων χρόνων που απο συμπλήρωμα μόνο το πολυ σε ενα χρόνο να είχα φαει 3 κουτια πρωτείνης και ενοείτε απο φαρμακο κσια ούτε σαν λέξη δεν είχα ακούσει και ενω έτρωγα όλα αυτα με το ζόρι να βάλω 3 κιλα μυικά σε ενα χρόνο , είχα τοσο γρήγορο μεταβολισμό που δεν λίπωνα με τίποτε

    γιατι μπορει κάποιος να πεί ποιός ξερει τι φαρμακο έπαιρνε αυτος και γι αυτο έτρωγε τόσο , γι αυτο διευκρύνησα και αλλιως δεν θα το έλεγα γιατι θα ήταν άδικο

    επίσης στο ερωτημα ότι μπορει το γκέινερ να κόψει την όρεξη , εδω δεν χρειάζετε φιλοσοφία για να καταλάβει κάποιος ότι το γκέινερ δεν θα το πάρουμε πρίν το φαγητό αλλα μετα η ενδιάμεσα των γευμάτων και αμέσως μετα την προπόνηση , το οποίο χωνεύετε εύκολα και με ενα κατεβασμα του σεικερ έχουμε πάρει ένα σωρο θερμίδες και εύκολα αφου είναι υγρό χωρίς πρόβλημα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-07-15 23:41 #19
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Σαφης ο Ηλιας. Ευχαριστω.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-07-15 23:56 #20
    Banned
    Εγγραφή
    28-07-2015
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Eδικός δεν είμαι. αλλά για να σαι τόσο λίγα κιλά σημαίνει ότι τρως ελάχιστα και νομιζεις πως τρως πολύ. Και ργώ είμαι αδύνατος αλλά κάνω 1,5 ώρα τρέξιμο κ είμαι όλη μέρα στη γύρα, επιπλέον με βοηθά στο τρέξιμο να μένω σε χαμηλά κιλά. Πρόσεχε γιατί, αν νομίζεις ότι από 1 συμπλήρωμα θα πάρεις αυτές τις θρεπτικές ουσίες που θα παιρνες πχ από +600,700 θερμίδες κανονικό φαί, είσαι γελασμένος.

    Ναι στα συμπληρώματα, αλλά η δική σου διατροφή υστερεί σημαντικά κ πρέπει να κάνεις κάτι γι αυτό. Δεν υπάρχει δεν παχαινω υπάρχει δεν τρώω κ στα λέει ενας αδύνατος αυτά
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-07-15 00:23 #21
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    φιλε τα παντα εχουν να κανουν με την χρηση πρεπει να βρεις την χρυση τομη αν ατσαλα το χρησιμοποιησεις τοτε ναι θα σε φορτωσει και αχρηστα κιλα και γρηγορα προσωπικα χρησιμοποιω γκεινερ ακομα και τωρα που ειμαι σε λιποδιαλυση αλλα ξερω ακριβως ποσο παιρνω επισης ψαξε να βρεις ενα ποιοτικο γκεινερ που δεν θα εχει μεσα πηγες απο δεξτροζες σακχαρα κτλ που εκτινασουν την ινσουλινη στα υψη εγω τωρα βαζω το iron mass απο την σειρα του αρνολντ και πραγματικα ειναι οτι ποιοτικοτερο εχω δει σε γκεινερ στα δυο σκουπ ημερησιως σου βαζει 500 θερμιδες και τα υπολοιπα τα καλυπτω απο διατροφη
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-07-15 01:34 #22
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    αυτος είναι και ο ρόλος και η ορθολογική χρήση των συμπληρωμάτων διατροφής , πχ άτομα που δεν μπορούν να φανε όπως πρέπει η δεν καλύπτονται απο θρεπτικα συστατικα με βάση τον στόχο τους , η λύση είναι το συμπλήρωμα , στην προκειμένη περίπτωση η λήψη έξτρα ποιοτικών θερμίδων , χωρίς να σκάσει ο άλλος και να τρώει με το ζόρι

    γι αυτο και είπα μετα το φαγητό για να μην κόβετε η όρεξη , η ανάμεσα στα γεύματα .
    και ενδιάμεσα με κάποια σνακ όπως ξηρούς καρπούς αποξηραμένα φρούτα η φρούτα κανονικά κτλ , ώστε να καλυφτούν οι θερμίδες
    Γιατι δεν γίνετε να θέλει κάποιος να δεί αλλαγες στο σώμα του , αλλα να μην αλλάξει το κατεστημένο στην καθημερινη διατροφή του και πάντα μιλάμε για ανθρώπους που γυμνάζονται με φυσικό τρόπο και χωρίς φαρμακευτικά βοηθήματα

    πχ αμέσως μετα την προπόνηση ενα γκέινερ για άμεσο φουλάρισμα του οργανισμού και μετα απο μισή η μια ώρα να γίνει και κανονικό γεύμα , αυτα είναι έξτρα θερμίδες εύκολες και δίνουν μια λύση στο θεμα

    αλλα αν ο άλλος παίρνει συμπλήρωμα αλλα παράλληλα ελαττώσει θερμίδες απο το φαγητό τότε απλα το συμπλήρωμα θα καλύψει το έλλειμμα χωρίς να δωσει το κάτι παραπάνω που θέλει ώστε να ανεβάσει σωματικό βάρος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-07-15 04:15 #23
    Προεπιλογή
    Φιλε μου επειδη και γω σε παρομοια κατασταση ημουν το μονο που εχω να σε συμβουλεψω ειναι να εχεις υπομονη.Και εγω ετσι ελεγα οτι τρωω τα παντα και δεν παιρνω κιλα αλλα μολις αρχισα διατροφη και ειδα οτι σε 6 μηνες πηρα 13 κιλα(οχι μυικα προς αποφυγη παρεξηγησεως) τοτε καταλαβα οτι επιτελους ετρωγα.Πρεπει να πιεσεις τον εαυτο σου περισσοτερο και απο οτι πιεζεσαι οταν γυμναζεσαι.Να προσπαθεις καθε μερα να τρως λιιιιγο περισσοτερο απο την προηγουμενη και κει που λες χορτασα η εσκασα να τρως λιγο ακομα.Θα καταφερεις να ανοιξεις το στομαχι σου ετσι.Τουλαχιστον σ'εμενα δουλεψε αυτο.Οσον αναφορα τα gainer να ξερεις οτι με μια απλη whey πρωτεινη μπορεις να φτιαχνεις το δικο σου,το οποιο θα ειναι 1000 φορες ποιοτικοτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-07-15 12:41 #24
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Paris S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ'αρχην σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας!

    Μηπως θα μπορουσες να μου προτεινεις καποιο συγκεκριμενο γιατι ειμαι τερμα αρχαριος? :/
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες στο e-shop του φορουμ στα συμπληρώματα αθλητών-αύξηση βάρους, έχει ένα σωρό.
    http://athlitis.gr/simpliromata/afki...460g.-efectiv/
    http://athlitis.gr/simpliromata/afki...-4-kg-efectiv/
    http://athlitis.gr/simpliromata/afki...-6803-gr-rcss/
    http://athlitis.gr/simpliromata/afki....38kg-optimum/
    Τις πρώτες δύο τις έχει δοκιμάσει γνωστός με καταπληκτική γεύση και έβαλε κιλά.
    Σου προτείνω εναλλακτικά και κάποιες άλλες , με τυχαία σειρά :

    For Mass (Dorian Yates)
    Complete Gainer (Warriolab)
    Monster Mass (Cytosport)

    Ενα tip είναι να σπάς την μια δόση που προτείνει η εταιρία στο Label ( συνήθως είναι γύρω στις 1000 θερμίδες) σε δύο ισόποσες δόσεις που θα τις καταναλώνεις μετά το πρωινό σου φαγητο (για να μην σου κόβεται η όρεξη) και μετά το μεταπροπονητικο στέρεο γεύμα (που θα είναι σύντομο, ακριβώς μετά την προπόνηση), ετσι από εκει που θα καταναλωνες 3000 θερμίδες, θα σου βγαίνουν σταθερα 4000.
    Τις ημέρες χωρίς προπόνηση, 2 φορες , την μια μετά τον πρωινο και την άλλη μετά το βραδυνό γεύμα.
    Απλά τα κιλά θέλουν λίγο υπομονή.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12