Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24
  1. 28-07-15 09:52 #1
    Προεπιλογή Συμπληρωματα για αυξηση βαρους - συμβουλες
    Καλημερα, ειμαι καινουριος στον χωρο την γυμναστικης και θελω να με συμβουλεψετε γιατι δεν ξερω τι να κανω Πηγαινω γυμναστηριο 1 μηνα και 20 ημερες, περιπου 3 φορες την ευδομαδα. Εχω παρατηρησει μια μικρη αλλαγη στο σωμα μου σιγουρα απλως ειμαι πολυ αδυνατος. Αρχικα ο λογος που ξεκινησα το γυμναστηριο ηταν για να βαλω κιλα, περα απο το γεγονος πως εχασα 2 κιλα τον πρωτο μηνα, αλλα εχω μεινει σε σταθερο σημειο, και οσο και να φαω δεν ανεβαινει!!!! Σκεφτομαι να παρω κανενα συμπληρωμα διατροφης ετσι ωστε να δωσω ενα boost στον οργανισμο μου και να καταφερω επιτελους να βαλω μυικη μαζα... Μπορουσατε να μου προτεινετε κατι που να εχει μεν υδατανθρακες που τους χρειαζομαι σιγουρα αλλα και πολυ πρωτεινη!!! Ξεχασα να αναφερω ειμαι στην απελπιστικη κατασταση 19 χρονων, 1.85 52-3 κιλα

    (P.S δεν θελω να γινω τουμπανο, το μονο που θελω ειναι να φτασω το βαρος που αναλογει στο υψος μου και να μην ειμαι σαν λαπας :Ρ !!!!)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-07-15 10:40 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Γραψε τι έτρωγες αυτόν τον 1,5 μήνα και έχασες αυτά τα 2 κιλά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Paris S Εμφάνιση μηνυμάτων
    και οσο και να φαω δεν ανεβαινει!!!!
    Απλά δεν τρως αρκετά. πολλές φορές υπερεκτιμούμε τις ποσοτητες που τρώμε και νομιζουμε τρώμε τον αγλεορα ενώ στην πραγματικοτητα τρώμε ποσοτητες περιστεριου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 28-07-15 στις 10:43
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-07-15 11:37 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γραψε τι έτρωγες αυτόν τον 1,5 μήνα και έχασες αυτά τα 2 κιλά.



    Απλά δεν τρως αρκετά. πολλές φορές υπερεκτιμούμε τις ποσοτητες που τρώμε και νομιζουμε τρώμε τον αγλεορα ενώ στην πραγματικοτητα τρώμε ποσοτητες περιστεριου.

    Η διατροφη μου περιλαμβανει πρωινο μεσημεριανο και βραδινο!!!!! Επισης διαφορα σνακς κατα την διαρκεια της ημερας...

    Πρωινο 9-10:30 - Συνηθως δημητριακα τυπου cookie crisp, Cocoa Krispies κλπ. Πολλες φορες παιρνω απο τον κοντινο φουρνο να φαω πιτσα, τιγανοψωμο και διαφορες πιτες

    Μεσημεριανο 14:00 - 16:00 - κανονικη μεριδα φαγητου που πολλες φορες περιλαμβανει γαλοπουλα και γενικα λευκο κρεας. Επισης τα λαχανικα δεν λειπουν απο διατροφη καθως ουτε και το ρυζι ή τα ζυμαρικα

    Απογευματινο 17:00 - 20:00 - κατι πλ απλο, ισως μια μπαρα ισως λιγο φαι π εχει περισσέψει

    Βραδινο 21:00 - 23:00 - σπιτικο φαι αλλα οχι κανονικη μεριδα, μικρη προς μεσαια + γλυκο αμα βρω

    Παιδια ειναι ακριβως ετσι το προγραμμα μου.... ειναι τραγικο που δεν βαζω κιλα :/ Πολλες φορες βαζω γιαουρτι με μελι, καρυδια και δημητριακα ολικης αλεσεως και τρωω κατα τις 12 το μεσημερι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-07-15 11:49 #4
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Φιλε περα απο το οτι εισαι λιγα κιλα πολυ,αρχισες και γυμναστηριο κιολας,αν δεν αυξησεις σοβαρα τις θερμιδες σου πιο πολυ κακο παρα καλο θα κανεις.

    Τρως πολυ λιγο κατα την γνωμη μου.Αρχισε να τρως περισσοτερο απο καθαρο φαγητο δωσε βαση σε υδατανθρακα πολυ,απο πρωτεινη αυτα που χρειαζεσαι ετσι κι αλλιως με κανα 100αρι γραμμαρια more or less καλα εισαι και ειναι πολυ ευκολο να τα παρεις,και καλα λιπαρα.

    Το πρωινο σου πρεπει να ειναι πολυ πιο γενναιοδωρο απο αυτο που τρως τωρα.
    Το γλυκο που λες καλο ειναι να μην ειναι γλυκο μαζι με λιπος,φαε κατι γλυκο κατα προτιμηση χωρις λιπαρα και βαλτο μετα την προπονηση ακομα και σε διπλη μεριδα που λεει ο λογος,αλλα γενικα φαε ΚΑΘΑΡΕΣ τροφες σε ΠΟΣΟΤΗΤΑ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-07-15 11:50 #5
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Paris S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διατροφη μου περιλαμβανει πρωινο μεσημεριανο και βραδινο!!!!! Επισης διαφορα σνακς κατα την διαρκεια της ημερας...

    Πρωινο 9-10:30 - Συνηθως δημητριακα τυπου cookie crisp, Cocoa Krispies κλπ. Πολλες φορες παιρνω απο τον κοντινο φουρνο να φαω πιτσα, τιγανοψωμο και διαφορες πιτες

    Μεσημεριανο 14:00 - 16:00 - κανονικη μεριδα φαγητου που πολλες φορες περιλαμβανει γαλοπουλα και γενικα λευκο κρεας. Επισης τα λαχανικα δεν λειπουν απο διατροφη καθως ουτε και το ρυζι ή τα ζυμαρικα

    Απογευματινο 17:00 - 20:00 - κατι πλ απλο, ισως μια μπαρα ισως λιγο φαι π εχει περισσέψει

    Βραδινο 21:00 - 23:00 - σπιτικο φαι αλλα οχι κανονικη μεριδα, μικρη προς μεσαια + γλυκο αμα βρω

    Παιδια ειναι ακριβως ετσι το προγραμμα μου.... ειναι τραγικο που δεν βαζω κιλα :/ Πολλες φορες βαζω γιαουρτι με μελι, καρυδια και δημητριακα ολικης αλεσεως και τρωω κατα τις 12 το μεσημερι.

    Θα πω υποθετικά ότι παιρνεις σε κάθε γευμα 500 θερμιδες, εσύ κάνεις 4 γευματα συνολο δηλαδή 2000 θερμιδες, οι οποιες πιστευω είναι αρκετα λίγες για να βάλεις κιλά, ανεβασε τις ποσοτητες φαγητού ή απλά προσθεσε και άλλο 1 γευμα η προσθεσε snacks αναμεσα στα γευματα, π.χ κανα ξηρο καρπο αμυγδαλα, ηλιόσπορος , brazil nuts ώστε να σε βοηθήσουν να ανεβάσεις θερμιδες, κάνε αυτό για καμια 2 εβδομάδες και ζυγισου και δές αν παιρνεις κιλά.
    Τώρα για mass gainer είναι απλά μια γρηγορη λύση που θα σου προσφέρει εξτρα θερμιδες, μπορείς να αγοράσεις αλλά δεν θα στο συνιστούσα βέβαια αυτή είναι η δικη μου αποψη διοτι μαρεσει να τρωω τις θερμιδες από το φαγητο και να το ευχαριστιέμαι παρά να πάρω ένα shaker των 500-600 θερμίδων
    Deν μπορώ να σου προτείνω κάποιomass gainer διοτι δεν έχω πάρει ποτέ μου, περιμενε κάποιον που να εχει πάρει και να σου προτεινει κάποιο αλλά αρχικά θα σου πρότεινα να ανεβάσεις τις ποσοτητες του φαγητού σου για καμια 2-3 εβδομάδες και μετά να πάρεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 28-07-15 στις 11:53
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-07-15 12:14 #6
    Προεπιλογή
    Τοε θεμα ειναι πως εχω καταντησει μοσχαρι και τρωω ολη την ωρα... Επειδη μενω με αλλους 2 συγκατοικους, τρωω την διπλασια ποσοτητα απο αυτους και παλι δεν βαζω κιλα, ενω αυτοι εχουν ενα φυσιολογικο βαρος. Ειμαι αναμεσα στο να κοιταξω για θυρεοειδή, το οποιο θα κοστισει 40 ευρο και μπορει να μην εχω στην τελικη, ή να παρω συμπληρωμα διατροφης και να κανω πιο πλ γυμναστικη! Εσεις τι προτεινετε? Η σουμβουλη "φαε περισσοτερο" δεν λειτουργει γιατι δεν εχω και τοσα λεφτα να παιρνω ολη την ωρα να τρωω :Ρ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-07-15 12:22 #7
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Φιλε αν τρως αυτά που έχεις ποστάρει, τότε δεν νομιζω να βάλεις κιλά, λές πως εισαι φοιτητης οποτε υποθετω θα εισαι και λιγο δραστήριος οπότε καις θερμιδες αν δεν αναπληρώσεις αυτές τις θερμιδες που καις τοτε θα μεινεις σταθερός.
    Το γνωριζω πως το οικονομικο αποτελει πρόβλημα αλλά πέρα από την ληψη κάποιου mass gainer δεν νομιζω να μπορέσεις να βάλεις καπως διαφορετικά κιλά χωρίς να φας περισσοτερο. Μην δώσεις καν χρηματα για θυροειδή το πρόβλημα κατά την γνωμη μου βρισκεται στις ποσοτητες του φαγητου σου.
    τεσπα, αν θέλεις κάνε και εξετάσεις ώστε να αποκλείσεις κάποιο ιατρικο πρόβλημα.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-07-15 17:53 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Είμαι υπερ του να πάρεις ένα gainer, καθώς είνια εύκολες και πολλές θερμίδες, που προφανώς προς το παρόν δεν μπορείς να φας.
    Εισαι ψηλός και πολυ λίγα κιλά , ο μεταβολισμός σου λογικά καλός, οπότε δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να μαζευες και 1000-1500 θερμίδες από ένα ρόφημα, χωρίς όμως να αμελείς ότι πρέπει να υπολογίζεις τις θερμίδες σου απο φαγητό + συμπλήρωμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-07-15 18:23 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    η εύκολη λύση είναι ενα γκέινερ όπως ανέφερε πιο πάνω ο πολυνέικος που θα δώσει και ενα ποσοστο πρωτείνης αλλα θα σε καλύψει σε κάποιες έξτρα θερμίδες εύκολα και οικονομικά , χωρίς να χρειαστει να κάνεις το στομάχι αερόστατο
    επίσης αν κάποιος τρωει έξυπνα και σωστα δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρωει ακριβά
    και όταν δεν υπάρχει πλεόνασμα θερμίδων σε κάποιον που θέλει να βάλει κιλά και γυμνάζετε δεν θα βάλει στον αιώνα τον άπαντα , γιατι λέει μια παροιμία αν δεν περισσέψει δεν φτάνει

    και εφόσον λές τρως και δεν βάζεις (που εγω πιστεύω δεν τρως , απλα τρως ίσως περισσότερο απο τούς άλλους που έχουν χαμηλότερο μεταβολισμό και βάζουν εύκολα ) τότε μια λύση είναι μετα τα βασικα γεύματα τρωγε και κανένα γλυκό ώστε να φορτώσεις καλύτερα και με τις πίτες και τα ψωμια δουλεια δεν γίνετε ,δημητριακά το πρωι φρούτα και ξερα φρούτα , επίσης το ρυζι είναι μια καλή πηγη υδατάνθρακα με υψηλή περιεκτικότητα , όπως και ενδιάμεσα στα γεύματα ξηροι καρποί θα δωσουν έξτρα θερμίδες και απο κεί και πέρα όλα γίνονται μόνο του σπανού τα γενια δε γίνονται

    και προπόνηση με βασικές ασκήσεις και όχι μακρόχρονη , ίσα ίσα να δώσεις ερέθισμα ανάπτυξης , γιατι ο σκοπός είναι όχι απλα να μπούν κιλα αλλα μυικά κιλά και καλα και μαζί με λίγο λίπος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-07-15 18:36 #10
    Banned
    Εγγραφή
    28-07-2015
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Είμαι 1,88 72 κιλά αλλά αδύνατος από επιλογή, η εμπειρία μου λέει πως σε αυτή την ηλικία θες πολύ φαί για να πάρεις κιλά, αν μπορείς να φας φαγητό τότε έχει καλώς, δεν είναι αναγκη να πάρεις ακριβά φιλέτα κ τέτοια, κοτόπουλα ρύζι κ αυγά, κουοκερ κλπ μπορείς να βρεις φτηνα. Το πρόβλημα είναι πως δε σ αρέσει το φαγητό όπως κ σε πολλούς ή απλά βαριέσαι, όχι το οικονομικό. Αν θες την άποψή μου πχ 1 τυρόπιτα για πρωινό, δεν είναι πρωινό οι ξένοι όταν λένε πρωινό εννούν ομελέτα, μπείκον γαλοπούλας, δημητριακά κλπ. όλα πολύ φτηνά τα βρίσκεις σε μεγάλα σούπερμαρκετ. Αυτό για το πρωινό το ανέφερα ως παράδειγμα, ΄φαντάζομαι κ τα άλλα γευματα σου θα ναι μικρά και πρόχειρα.

    Η ερώτηση μου για τα gainer είναι ποια είναι η πηγή του υδατάνθρακα κ της πρωτεινης τους. Μηπως είναι χαμηλής πολύ ποιότητας και σου χαλάσουν το στομάχι. Επίσης δε νομίζω ότι είναι για μακροχρόνια χρήση. Δηλαδή θα τρως μια ζωή gainer, για να μεινεις στα κιλά σου χαχα Δε γίνονται αυτά.

    Γιατί δεν τρως τα αυγουλάκια σου, το ρυζάκι σου, την πατάτα σου κ το κοτοπουλάκι σου; Με 50 ευρώ που θα δωσεις ξέρεις πόσο φαι μπορείς να αγοράσεις το μηνα και να πάρεις κιλά με φυσικό τρόπο;

    Ο ξάδερφός μου είναι ίδια περίπτωση με σένα 1,85 ύψος 60 κιλά μου λέει τρώω όλη μέρα κ δεν παίρνω κιλά. Παμε για φαγητό έξω τον βλέπω δεν τρώει πατάτες ρύζι ψωμί κλπ, μόνο το κρέας.. Για να είσαι αδύνατός τόσο κάτι κάνεις λάθος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andreas_Pro : 28-07-15 στις 18:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-07-15 18:36 #11
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Ό,τι σου είπαν τα παιδιά από πάνω.
    Θες θερμίδες και πολύ καλή γυμναστική!!!
    Για αρχή μία φόρμουλα πρωτεϊνης για αύξηση βάρους μοιάζει ιδανική, λίγο αργότερα δοκιμάζεις κανένα τεστογενετικό, νιτρικό και λίγη κρεατινούλα.

    υ.γ. Ιδανικό βάρος δεν υπάρχει αν το θέτεις έτσι, γιατί ιδανικό θεωρεί ο καθένας ό,τι του αρέσει. Θεωρητικά -10 κιλά από το ύψος του είναι ένας μέσα αγύμναστος άνθρωπος ούτε αδύνατος ούτε γεμάτος.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-07-15 18:38 #12
    Προεπιλογή
    Κατ'αρχην σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι υπερ του να πάρεις ένα gainer, καθώς είνια εύκολες και πολλές θερμίδες, που προφανώς προς το παρόν δεν μπορείς να φας.
    Εισαι ψηλός και πολυ λίγα κιλά , ο μεταβολισμός σου λογικά καλός, οπότε δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να μαζευες και 1000-1500 θερμίδες από ένα ρόφημα, χωρίς όμως να αμελείς ότι πρέπει να υπολογίζεις τις θερμίδες σου απο φαγητό + συμπλήρωμα.
    Μηπως θα μπορουσες να μου προτεινεις καποιο συγκεκριμενο γιατι ειμαι τερμα αρχαριος? :/




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εύκολη λύση είναι ενα γκέινερ όπως ανέφερε πιο πάνω ο πολυνέικος που θα δώσει και ενα ποσοστο πρωτείνης αλλα θα σε καλύψει σε κάποιες έξτρα θερμίδες εύκολα και οικονομικά , χωρίς να χρειαστει να κάνεις το στομάχι αερόστατο
    επίσης αν κάποιος τρωει έξυπνα και σωστα δεν σημαίνει ότι πρέπει να τρωει ακριβά
    και όταν δεν υπάρχει πλεόνασμα θερμίδων σε κάποιον που θέλει να βάλει κιλά και γυμνάζετε δεν θα βάλει στον αιώνα τον άπαντα , γιατι λέει μια παροιμία αν δεν περισσέψει δεν φτάνει

    και εφόσον λές τρως και δεν βάζεις (που εγω πιστεύω δεν τρως , απλα τρως ίσως περισσότερο απο τούς άλλους που έχουν χαμηλότερο μεταβολισμό και βάζουν εύκολα ) τότε μια λύση είναι μετα τα βασικα γεύματα τρωγε και κανένα γλυκό ώστε να φορτώσεις καλύτερα και με τις πίτες και τα ψωμια δουλεια δεν γίνετε ,δημητριακά το πρωι φρούτα και ξερα φρούτα , επίσης το ρυζι είναι μια καλή πηγη υδατάνθρακα με υψηλή περιεκτικότητα , όπως και ενδιάμεσα στα γεύματα ξηροι καρποί θα δωσουν έξτρα θερμίδες και απο κεί και πέρα όλα γίνονται μόνο του σπανού τα γενια δε γίνονται

    και προπόνηση με βασικές ασκήσεις και όχι μακρόχρονη , ίσα ίσα να δώσεις ερέθισμα ανάπτυξης , γιατι ο σκοπός είναι όχι απλα να μπούν κιλα αλλα μυικά κιλά και καλα και μαζί με λίγο λίπος
    Ναι αυτο που λετε ισχυει, λογικα δεν τρωω τοσο ετσι ωστε να βαλω, αλλα πιστευω με αυτην την διατροφη θα επρεπε να εχω εναν αξιολογο δεικτη μαζας σωματος και οχι 3 βαθμους κατω απο το φυσιολογικο :/ Μου φαινεται πολυ περιεργο ενας ανθρωπος που τρωει κανονικα τα 3 γευματα της ημερας να μην μπορει να διατηρησει ενα φυσιολογικο βαρος .... Δεν ζηταω υπερβολικα πραγματα, απλως να φτασω τα κιλα που θα επρεπε να εχω για να ειναι ο δεικτης μαζας σωματος σε φυσιολογικα επιπεδα. Επισης ειναι αδυνατο να τρωω τοσες θερμιδες (3000 ?!?!?!?!?) καθε μερα χωρις να χρειαστει να δωσω αρκετα λεφτα + σκασω στο φαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-07-15 18:46 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas_Pro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι 1,88 72 κιλά αλλά αδύνατος από επιλογή, η εμπειρία μου λέει πως σε αυτή την ηλικία θες πολύ φαί για να πάρεις κιλά, αν μπορείς να φας φαγητό τότε έχει καλώς, δεν είναι αναγκη να πάρεις ακριβά φιλέτα κ τέτοια, κοτόπουλα ρύζι κ αυγά, κουοκερ κλπ μπορείς να βρεις φτηνα. Το πρόβλημα είναι πως δε σ αρέσει το φαγητό όπως κ σε πολλούς ή απλά βαριέσαι, όχι το οικονομικό. Αν θες την άποψή μου πχ 1 τυρόπιτα για πρωινό, δεν είναι πρωινό οι ξένοι όταν λένε πρωινό εννούν ομελέτα, μπείκον γαλοπούλας, δημητριακά κλπ. όλα πολύ φτηνά τα βρίσκεις σε μεγάλα σούπερμαρκετ. Αυτό για το πρωινό το ανέφερα ως παράδειγμα, ΄φαντάζομαι κ τα άλλα γευματα σου θα ναι μικρά και πρόχειρα.

    Η ερώτηση μου για τα gainer είναι ποια είναι η πηγή του υδατάνθρακα κ της πρωτεινης τους. Μηπως είναι χαμηλής πολύ ποιότητας και σου χαλάσουν το στομάχι. Επίσης δε νομίζω ότι είναι για μακροχρόνια χρήση. Δηλαδή θα τρως μια ζωή gainer, για να μεινεις στα κιλά σου χαχα Δε γίνονται αυτά.

    Γιατί δεν τρως τα αυγουλάκια σου, το ρυζάκι σου, την πατάτα σου κ το κοτοπουλάκι σου;
    Το πρωινο ισως ειναι λιγο προχειρο, αλλα προσθεσα πως πολλες φορες τρωω γιαουρτι + μελι + καρυδια + δημητριακα + νιφαδες βρωμης. Επισης το μεσημεριανο + βραδινο ειναι σπιτι φαγητο καθως καμια φορα τρωω και απ'εξω!!! Το μεσημεριανο ειναι κανονικοκατη μεριδα, και πολλες φορες και το βραδινο αλλα συνηθως ειναι ελαχιστα πιο λιγο. Δεν σκεφτομαι να παιρνω πολυ καιρο gainer, θα προτιμουσα για ενα boost, νομιζω η διατηρηση ειναι πλ ευκολοτερη απο την αυξηση


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ό,τι σου είπαν τα παιδιά από πάνω.
    Θες θερμίδες και πολύ καλή γυμναστική!!!
    Για αρχή μία φόρμουλα πρωτεϊνης για αύξηση βάρους μοιάζει ιδανική, λίγο αργότερα δοκιμάζεις κανένα τεστογενετικό, νιτρικό και λίγη κρεατινούλα.

    υ.γ. Ιδανικό βάρος δεν υπάρχει αν το θέτεις έτσι, γιατί ιδανικό θεωρεί ο καθένας ό,τι του αρέσει. Θεωρητικά -10 κιλά από το ύψος του είναι ένας μέσα αγύμναστος άνθρωπος ούτε αδύνατος ούτε γεμάτος.

    Χμμμμ οταν λες μια φορμουλα πρωτεινης? Θα μπορουσες να μ προτεινεις καποια συγκεκριμενη? Επισης ειναι φυσιολογικο ο ΔΜΣ να ειναι -3 βαθμους απο το κανονικο :///// ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-07-15 18:48 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    καθόλου αδυνατο εγω έτρωγα 6500 και πάλι γραμμωμένος ήμουν , μια χαρα μαζεύονται και ενοείτε δεν έτρωγα νερόβραστα αλλα έτρωγα τα σωστα και αυτα που θα με παρείχαν πρωτείνη , βιταμίνες , υδατανθρακες καλής πηγης και συμπλήρωνα με σαβούρα να καλύψω θερμίδες , δηλαδη μετα το πρωινο μου με μούσλι και καμια ομελέτα με μπέικον , χτυπούσα και μια διπλή μερίδα μπουγάτσα

    αλλα αυτα δεν μπορούν να τα κάνουν όλοι και σ αυτο έχεις κάποιο δίκιο , γιατι εγω δούλευα και 12ωρα σε μηχανουργείο και μπορούσα εύκολα να τρωω πολυ αυτο δεν το κάνουν όλοι

    γι αυτο ανέφερα τις παραπάνω λύσεις και το γλυκό μετα το γεύμα άλλους τούς παχαίνει και άλλους τους βοηθάει να πάρουν βάρος

    και κατι πολυ απλο και κατανοητό , όταν κάποιος τρωει 3 φορες την μερα και είναι πχ κατηγορία φτερού , δεν θέλει πολυ φιλοσοφία να καταλάβει ότι για να μην είναι σ αυτη την κατηγορία θα πρέπει κατι να αλλάξει , γιατι στο ίδιο μοτίβο αν κινείσαι ίδιος θα είσαι και αν γυμνάζεσαι κιόλας θα μείνεις και πιο λιγος , απλα μαθηματικά είναι

    όσο για το πιο να πάρεις απο συμπλήρωμα δεν υπάρχει μόνο ένα και μετα το χάος αλλα υπάρχουν πολλα που μπορεί να σε οδηγήσουν στο ίδιο αποτέλεσμα και μπορείς για να βοηθηθείς να ρίξεις καμια ματια στο e-shop του φόρουμ όπου υπάρχουν καλές προτάσεις και οικονομικές και βλέπεις αποτελέσματα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-07-15 18:51 #15
    Banned
    Εγγραφή
    28-07-2015
    Μηνύματα
    47
    Προεπιλογή
    Και αν με τα gainer σου κοπει η όρεξη κ τρως ακόμα λιγότερο; το σκέφτηκες αυτό; Λογικά θα σε φουσκώνουν αρκετα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία