Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 36
  1. 06-08-15 22:42 #1
    Smile διατροφη κυριως με πρωτεινες για μειωση λιπους και βαρους
    καλησπερα παιδια..ειμαι καινουρια στο forum ..γραφτηκα εδώ για να μάθω πέντε πράγματα παραπάνω πάνω στο θέμα διατροφής.. και ήθελα τις συμβουλές σας..πέντε πράγματα τα γνωρίζω..αλλά θέλω και τη δική σας άποψη..εγώ προσωπικά θέλω να μειώσω το ποσοστό λίπους στο 13 με 14 % και να μείνω εκεί...για μένα το να φτάσω είναι κάπως εύκολο ..στη συντήρηση όμως θα μου φανεί δύσκολο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-08-15 22:45 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Και τι ακριβως θες τωρα
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-08-15 22:53 #3
    Προεπιλογή
    συμβουλές για μια διατροφή 1300 θερμίδων κυρίως να αποτελείται απο πρωτείνες..κάνω μόνη μου διατροφή αλλά βλέπω δεν έχω πολλές επιλογές γιατι εγώ ούτε κρέας τρώω μόνο στήθος κότας τρώω και φέτες γαλοπούλας.. και είναι όλο τα ίδια και τα ίδια και δε ξέρω τι να κάνω...και από υδατάνθρακες μόνο κριθαρλάκι σόγιας τρώω και μακαρόνια ολικής..μπορεί να με πει κάποιος,όποιος ξέρει μια εβδομαδιαία διατροφή με παραλλαγές από φαγητά ..γιατί έχω χάσει λίγο την μπάλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-08-15 22:58 #4
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elena.com Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμβουλές για μια διατροφή 1300 θερμίδων κυρίως να αποτελείται απο πρωτείνες..κάνω μόνη μου διατροφή αλλά βλέπω δεν έχω πολλές επιλογές γιατι εγώ ούτε κρέας τρώω μόνο στήθος κότας τρώω και φέτες γαλοπούλας.. και είναι όλο τα ίδια και τα ίδια και δε ξέρω τι να κάνω...και από υδατάνθρακες μόνο κριθαρλάκι σόγιας τρώω και μακαρόνια ολικής..μπορεί να με πει κάποιος,όποιος ξέρει μια εβδομαδιαία διατροφή με παραλλαγές από φαγητά ..γιατί έχω χάσει λίγο την μπάλα..
    1300 θερμιδες είναι πολύ λίγες εκτός και αν δεν κάνεις τιποτ όλη την μέρα αλλά και πάλι οι θερμιδες είναι πολύ λίγες, είσαι σιγουρη πως οι θερμιδες συντηρησης σου(να κρατησεις τα υπάρχων κιλά) είναι 1300? Στο φορουμ υπάρχει ένα τοπικ σχετικά με την ευρεση του bmr ψάξε το και υπολογισετο , διοτι το 1300 είναι γελοια λιγο!
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-08-15 23:01 #5
    Προεπιλογή
    βρε δε μιλάω για συντήρηση..τώρα θέλω να χάσω 5 κιλά ..είμαι 52,5 κιλά και θέλω να φτάσω γύρω στα 47 κιλά ..και μετα να κάνω συντήρηση..αυτό λέω και θέλω ια βοήθεια όποιος ξέρει να μου πεί για τα γεύματα μεσημεριανό και βραδινό..εχω βαρεθεί να τρώω τα ίδια και τα ίδια.. και με ενδιαφέρει πιο πολύ να χαθεί το λίπος όχι τόσο να κατεβεί η ζυγαριά...το λίπος στην κοιλιά μου είναι γύρω στο 11% και συνολικό είναι 18 % και θέλω να κατέβω στο ποσοστό να πάω 14 %
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-08-15 23:02 #6
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Γραψε ποσο χρονων εισαι τα κιλά την ηλικια σου και την τωρινη σου διατροφή και τι συμπληρώματα παιρνεις.

    Akoma και για να χάσεις κιλά το 1300 μου φαινεται ακομα πολύ λιγο
    Ξαναυπολογισε το bmr μαζι με την καθημερινη σου δραστηριοτητα μέσω αυτου του τόπικ:
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-08-15 23:08 #7
    Προεπιλογή
    είμαι 26 χρονών 52,5 κιλά 1,60 ύψος και θα σου γράψω μια μέρα ολόκληρη τι τρώω για παράδειγμα.. πρωινό ένα dirollo cotage δεκατιανό ένα φρούτο για παράδειγμα μεσημέρι μια μαρουλοσάλατα χωρίς λάδι,βάζω μόνο μια κουταλιά λιναρόσπορο ,καφτερή πιπεριά στήθος κότας,200 γρ γιαούρτι και αν πεινάω πολύ θα προσθέω και κριθαράκι με μανιτάρια και μια φέτα ολικής,απόγευμα πάλι ένα φρούτο άσε που πολλές φορές το παραλείπω, και βραδινό γιαούρτι με 3 κουταλιές μούσλι.. εε τρώω πιο πολλά απο 1300 θερμίδες δε κάθομαι να μετράω πόσο τρώω ακριβώς με το μάτι τα ζυγίζω την ποσότητα δηλαδή..αυτα...αα και συμπληρώματα δε παίρνω..και στα φαγητά σπάνια βάζω λάδι..μια κουταλιά λιναρόσπορο ρίχνω από πάνω.. μόνο στα γεμιστά βάζω λάδι και αυτό όσο μπορώ λίγο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-08-15 23:12 #8
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Ωραια γιατι δεν προσθέτεις βρώμη/ξηρους καρπους/αυγα

    Προσωπικά στο δεκατιανο θα το εβγαζα αυτό το φρόυτο και θα εβαζα κάτι να με κρατήσει ίσως κάτι από τα παραπάνω που έγραψα.
    Πάντως αυτά που πόσταρες και δεδομένου πως το κοτοπουλο είναι γυρω στα 100-150 γραμμάρια δεν βγαινουν ούτε 1000 θερμιδες οι οποιες είναι πολύ λίγες.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-08-15 23:21 #9
    Προεπιλογή
    και βρώμη τρώω,και αμυγδαλα κάποιες φορές,και το στήθος κοτόπουλου που λένε οι διαιτολόγοι το μισο θα τρώτε ..εγώ ολόκληρο το τρώω ποιος χορταίνει με το μισό ....και αυγό τρώω κυρίως το ασπράδι..αλλά θέλω μια συμβουλή..κάποιες φορές με ποιάνει δε ξέρω τι υπογλυκαιμία να το πω..ζητάω γλυκό και αγόρασα κρέμα που τρώνε τα μωρά μπισκοτόκρεμα..ε άμα φας λίγο θα παχύνεις;; δοκίμασα να φάω ζελέ αυτό που είναι χωρίς ζάχαρη αλλά πιο πολύ με ανοίγει η όρεξη.. τι παίζει;; δε ξέρω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-08-15 23:30 #10
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elena.com Εμφάνιση μηνυμάτων
    και βρώμη τρώω,και αμυγδαλα κάποιες φορές,και το στήθος κοτόπουλου που λένε οι διαιτολόγοι το μισο θα τρώτε ..εγώ ολόκληρο το τρώω ποιος χορταίνει με το μισό ....και αυγό τρώω κυρίως το ασπράδι..αλλά θέλω μια συμβουλή..κάποιες φορές με ποιάνει δε ξέρω τι υπογλυκαιμία να το πω..ζητάω γλυκό και αγόρασα κρέμα που τρώνε τα μωρά μπισκοτόκρεμα..ε άμα φας λίγο θα παχύνεις;; δοκίμασα να φάω ζελέ αυτό που είναι χωρίς ζάχαρη αλλά πιο πολύ με ανοίγει η όρεξη.. τι παίζει;; δε ξέρω..
    Μπορεί να τρως αλλά δεν τα έγραψες στο αρχικο σου πόστ, αστους τους διατολογους γιατι οι περισσοτεροι εχουν μαυρα μεσάνυχτα, ακου εκει το μισο λολ.
    Καμια τροφη δεν σε παχαινει, εκει που πρεπει να εστιασεις την προσοχη σου είναι η ποσοτητα γιατι η ποσοτητα θα σε παχύνει και όχι η τροφη από μόνη της. Ισως το ζελε να έχει ζαχαρη? Γενικά παλιοτερα πριν ξεκινησω διατροφες κλπ όταν έτρωγα γλυκα κλπ πάντα μου ανοιγε η ορεξη μέσα στο μισαωρο έχει να κάνει κατι με την εκκριση ινσουλίνης υποθέτω.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-08-15 23:40 #11
    Προεπιλογή
    μια φορά έκανα βλακείες στη διατροφή απέκλεισα πολλά πράγματα το 2012 έγινε αυτό κατέβηκα κατα λάθος στα 44 κιλά και ήμουν χάλια ..πολλά νεύρα είχα εν το μεταξύ μη τα πολυλογώ είχα βάλει κιλά με ταχίνι και μελι μέσα σε ενα μηνα είχα φτάσει ήδη 50 αλλά με είχε ανοιξει η όρεξη και τώρα για να μην ξανα κάνω τα ιδια χαζα..γιαυτο προσπαθώ να μάθω περισσότερα να χάσω λίπος με υγεινό τρόπο αλλά δε θέλω και πολύ αυστηρή διατροφή οπως κάνουν οι περισσότεροι γιατι εμένα προσωπικά με γυρνάει σε βουλιμία αν στερώ τον ευατό μου απο πολλά..και δε το θέλω αυτό να γίνει..και είχα γραφτεί και σε γυμναστήριο παλαιότερα αλλά ξενέρωσα με το γεγονός ότι εκεί μέσα πιο πολύ μου έμοιαζε σαν καλλιστεία παρά σαν γυμναστήριο ..οι περισσότεροι ήταν ψώνια και κάναν επίδειξη τους κοιλιακούς τους .... πφφφ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-08-15 23:53 #12
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elena.com Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια φορά έκανα βλακείες στη διατροφή απέκλεισα πολλά πράγματα το 2012 έγινε αυτό κατέβηκα κατα λάθος στα 44 κιλά και ήμουν χάλια ..πολλά νεύρα είχα εν το μεταξύ μη τα πολυλογώ είχα βάλει κιλά με ταχίνι και μελι μέσα σε ενα μηνα είχα φτάσει ήδη 50 αλλά με είχε ανοιξει η όρεξη και τώρα για να μην ξανα κάνω τα ιδια χαζα..γιαυτο προσπαθώ να μάθω περισσότερα να χάσω λίπος με υγεινό τρόπο αλλά δε θέλω και πολύ αυστηρή διατροφή οπως κάνουν οι περισσότεροι γιατι εμένα προσωπικά με γυρνάει σε βουλιμία αν στερώ τον ευατό μου απο πολλά..και δε το θέλω αυτό να γίνει..και είχα γραφτεί και σε γυμναστήριο παλαιότερα αλλά ξενέρωσα με το γεγονός ότι εκεί μέσα πιο πολύ μου έμοιαζε σαν καλλιστεία παρά σαν γυμναστήριο ..οι περισσότεροι ήταν ψώνια και κάναν επίδειξη τους κοιλιακούς τους .... πφφφ
    Δεν μας ειπες ομως γυμναστηριο πας καθόλου? Τι κάνεις από ασκήσεις για να χάσεις βάρος? μονο αεροβια? Για να πήρες κιλά σημαινει ότι αύξησες κατά πολύ τις ποσοτητες. Εισαι δραστηρια μέσα στην μέρα?
    Κοιταξε δεν ειναι όλα τα γυμναστήρια έτσι, αλλά και να είναι νταξ και τι έγινε? εσυ κοιταξε να κάνεις την δουλειά σου και άστους τους υπολοιπους να κάνουν ότι θέλουν.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-08-15 00:03 #13
    Προεπιλογή
    όχι γυμναστήριο δε πάω δε θέλω.. μόνο περπάτημα κάνω κάθε μέρα και ποδήλατο..δε με αρέσει να πάω γυμναστήριο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-08-15 00:10 #14
    Προεπιλογή
    και κάτι άλλο αυτό που λένε ότι αν κόψεις το κάπνισμα παχαίνεις ισχύει;; απλά κάνεις λιγότερες καύσεις και προσέχεις λίγο παραπανω τη διατροφή σου..και λίγο γυμναστική και είσαι εντάξει πιστεύω..με τα νεύρα όμως τι γίνεται;; xaxa κόβεις το τσιγάρο,προσέχεις στη διατροφή,που θα ξεσπάσεις όμως..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-08-15 01:56 #15
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elena.com Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάποιες φορές με ποιάνει δε ξέρω τι υπογλυκαιμία να το πω..ζητάω γλυκό και αγόρασα κρέμα που τρώνε τα μωρά μπισκοτόκρεμα..ε άμα φας λίγο θα παχύνεις;;
    No wonder.

    Προφανως θα εχεις υπογλυκαιμιες αφου νομιζεις οτι οι υδατανθρακες θα σε κανουν σαν αρκουδα.
    Στα ποστ σου διακρινω να λες συνεχως θελω θελω θελω,Θελω να παω σε αυτο το λιπος εκει και σε αυτα τα κιλα παραπερα κτλ.

    Η διατροφη σου ειναι επιεικως για κλαμματα,σου λειπουν ενα καρο πραγματα,εαν νομιζεις πως διατροφη ειναι ΜΟΝΟ η πρωτεινη εχεις χασει την μπαλα.

    Αρχισε να πηγαινεις γυμναστηριο (ο μυς να ξερεις ειναι ο καλυτερος λιποδιαλυτης) εμπλουτισε την διατροφη σου με στοιχεια,μεταλλα,βιταμινες κτλ που θα βρεις σε αυγα,δημητριακα,ξηρους καρπους,οσπρια,λαχανικα,φρουτα και και και με βαση τις αναγκες που εχεις και μην κανεις αυτη την αυτοκτονικη διατροφη που εχει πολλες ελλειψεις.Αρχισε γυμναστηριο το συντομοτερο,διαλεξε ενα που να σου ταιριαζει και να πας ωρες που δεν εχει πολυ κοσμο αφου δεν θες,και θα δεις πως με την προπονηση θα γινουν θαυματα με τον καιρο.Καλη η διατροφη αλλα απο μονη της ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙ ΠΟ ΤΑ.Καλυτερα να τρως χωρις προγραμμα αλλα να προπονεισαι,παρα να εισαι ρομποτ στην διατροφη και να μην ασκεισαι.

    Κανενα απο τα δυο δεν με βρισκει συμφωνο,αλλα σιγουρα θεωρω το πρωτο προτιμοτερο.
    Οσο για το τσιγαρο,καλο θα ηταν να το κοψεις αν δεν θες να εχεις στενες επαφες με τον κυριο με το δρεπανι σε συντομοτερο χρονο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία