Θέμα: Πριν/μετά

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 17-08-15 16:04 #1
    Προεπιλογή Πριν/μετά
    Αφού λοιπόν συστήθηκα, παραθέτω και φωτογραφίες. Η μία είναι από πριν ξεκινήσω γυμναστήριο και η άλλη από χθες. Λογικά έγινε η επισύναψη. Στην αρχή ξεκίνησα τελείως χαλαρά αλλά από το Μάϊο και μετά άρχισα να πηγαίνω 6 φορές την εβδομάδα και διατροφή που μου έδωσαν εκεί. Κάνω όργανα για όλες τις μυικές ομάδες και ελάχιστη αερόβια. Έχω χάσει 4 κιλά λίπους και έχω "χτίσει" περίπου 2,5 κιλά μυικής μάζας. Νομίζω πως είμαι σε καλό δρόμο, λίγη ακόμα μυική μάζα θέλω. Τώρα είμαι σε διακοπές και το γυμναστήριο κλειστό, οπότε το έχω ρίξει στο κολύμπι, τέννις και ότι άλλο φέρει η ώρα ή η παρέα. Αν πιστεύετε ότι κάποιο σημείο υστερεί ή αν υπάρχει οποιαδήποτε άλλη πρόταση, ευχαρίστως να ακούσω συμβουλές!

    Όνομα: 01DSC012231.jpg Εμφανίσεις: 1680 Μέγεθος: 104,6 KB Όνομα: me.jpg Εμφανίσεις: 1692 Μέγεθος: 76,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-08-15 21:48 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
    Είσαι σε καλό δρόμο, καθώς δείχνεις γενικά στεγνή και με πολύ καλές αναλογίες.
    Αυτον τον χειμώνα μπορείς να πετύχεις τους στόχους σου, θα περιμένουμε φωτογραφίες.

    υ.γ. Μπορείς να βάλεις καποια στιγμή και το πρόγραμμά σου, τι κάνεις , αν θες καποιες γνώμες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-08-15 23:34 #3
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Τί υψος-βάρος έχεις περίπου, ποιος ειναι ο στόχος σου και τι πρόγραμμα προπόνησης ακολουθείς?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-08-15 15:27 #4
    Προεπιλογή Ύψος/βάρος/στόχοι
    @Polyneikos ευχαριστώ! Θα ανεβάσω το πρόγραμμά μου στην αντίστοιχη κατηγορία.

    Ύψος 1,67 και βάρος 59,6 την τελευταία φορά που ζυγίστηκα. Βασικά με ενδιαφέρει να πέσει το λίπος λίγο ακόμα, από το 21,3 θέλω να το ρίξω ανάμεσα 19-20%. Και βέβαια λίγη ακόμα μυική μάζα. Από εκεί και πέρα, επειδή δεν κάνω καθόλου αερόβια, θέλω να δουλέψω το καρδιοαναπνευστικό. Αυτά!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-08-15 22:28 #5
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες.
    Πολυ καλη η προσπαθεια σου,οντως οπως εγραψε και ο Κωστας εχεις καλες αναλογιες και δειχνεις αποφασισμενη.
    Καλη δυναμη στην προσπαθεια σου....
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-08-15 22:30 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    καλως ήρθες και απο μένα και καλή διαμονή στο φόρουμ που είμαι σίγουρος ότι θα βοηθηθείς πολύ παίρνοντας γνώσεις ώστε να πετύχεις όποιο στόχο έχεις σωματικα και να μην χάνεις άδικα χρόνο πειραματιζόμενη
    και εδω θα εμπνευστείς και απο τις άλλες κοπέλες του φόρουμ μας που σαν παλιότερες με υψηλότερο γνωστικό επίπεδο στο θέμα , θα πάρεις ιδέες πάνω στην διατροφή και προπόνηση

    και για να είμαι ειλικρινής μπήκα στη διαδικασία να γράψω 2 λογάκια , γιατι βάζοντας φωτο σου έχουμε πιο αντικειμενική άποψη για σχολιασμό και φώτισε η σελίδα όμορφα , είναι και καλοκαιράκι !!να τα λέμε κι αυτα ! συνέβαλες στη διακόσμηση του φόρουμ , γιατι μόνο αντρικούς μυς να είμαστε γεμάτοι δε λέει

    ότι θέλεις μπορείς να κάνεις έχεις ωραίες αναλογίες , οπότε η βάση υπάρχει και πέρα απο την προπόνηση η διατροφή θα σε κάνει να δείς τις αλλαγες επάνω σου , με δεδομένο ότι πάντα χάνουμε απο κεί που είμαστε προγραμματισμένοι να χάσουμε , με την έννοια ότι δεν υπάρχουν ασκήσεις που να χάνουμε μόνο τοπικά

    και έτσι μια χαρα είσαι, αλλα εσύ ξέρεις τι στόχους έχεις και αν θές τον απώτερο σκοπό να γίνεις καριερίστρια στο φίτνες, που και αυτο γίνετε , το θέμα είναι εσύ τι στόχο έχεις και πόσο διατεθημενη είσαι να εντείνεις την προσπάθεια!!καλό διάβασμα λοιπόν
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-08-15 23:25 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα....

    Με βάση αυτό που αναφέρεις σαν στόχο, νομίζω είναι πολύ εφικτό και απ'ότι βλέπω δεν έχεις και δύσκολο καλούπι. Σίγουρα αυτό που θα σε βοηθήσει είναι καλή διατροφή και αερόβια για να κάψεις λίπος. Φυσικά και το αυξήσεις την μυϊκή σου μάζα θα επιταχύνει αλλά και θα βελτιώσει τα αποτελέσματα. Οπότε για μένα ένας καλός συνδυασμός είναι προπόνηση κυρίως με ελεύθερα βάρη (προσωπικά δεν συμπαθώ τα όργανα, χρησιμοποιώ μόνο τα απολύτως απαραίτητα) και μια προσεγμένη διατροφή σε συνδυασμό με ένα 20' αερόβια μετά τα βάρη νομίζω θα είσαι μια χαρά. Πολύ νερό και λαχανικά σε όλα τα γεύματα....


    Καλή συνέχεια

    Υ.Γ: Όσο αφορά την διατροφή καλύτερα να σου πει κάποιος πιο ειδικός από μένα αλλά γενικά πρέπει να "παίζεις" το υποθερμιδικά....Ααααα και όταν νιώσεις έτοιμη κάνε squat
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-08-15 10:24 #8
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και τις απαντήσεις! @triantafyllou ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια!
    Σύντομα θα ανεβάσω και το πρόγραμμα για να υπάρχει μια πιο ξεκάθαρη εικόνα για το τι κάνω. Η διατροφή είναι το 70% και το είδα στο σώμα μου. Όταν ξεκίνησα βάρη δεν ακολουθούσα κάποιο διατροφικό πλάνο και είχα δυναμώσει αλλά δεν έβλεπα διαφορά. Όταν άρχισα διατροφή εκεί άρχισε το σώμα να στεγνώνει και να φαίνεται η μυική ενδυνάμωση.
    Το πρόγραμμά μου περιλαμβάνει και ελεύθερα βάρη για πόδια (άρσεις θανάτου με μπάρα), στήθος (πιέσεις και εκτάσεις αλτήρων), δικέφαλα-τρικέφαλα, ώμους (τραπεζοειδείς με μπάρα, εκτάσεις, προτάσεις). Όσο για τα καθίσματα... κάνω στο smith. Πλέον βγάζω 200 οπότε άρχισα να βάζω και βάρος δειλά δειλά... Με κάθε βελτίωση που θα βλέπω, θα ανεβαίνει και η αντίστοιχη φωτογραφία. Ναι, είμαι πολύ αποφασισμένη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-08-15 10:41 #9
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο malama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόγραμμά μου περιλαμβάνει και ελεύθερα βάρη για πόδια (άρσεις θανάτου με μπάρα),προσοχή στο διαχωρισμο μεταξυ αρσεων θανατου για πλατη +αρσεων θανατου για ποδια!!! Όσο για τα καθίσματα... κάνω στο smith. Πλέον βγάζω 200 οπότε άρχισα να βάζω και βάρος δειλά δειλά... ειμαι πολυ περιεργος να ακουσω τι ακριβώς κανεις με τα καθισματα ,!!
    Καλως ηρθες και απο εδώ...Αισθητή η αλλαγη σου μεσα στο χρονικο διάστημα αυτο,με την 2η φωτο(την παρουσα φαση δηλαδη) να βρισκεσαι σε ενα πιο Fit conditioning ..Στην 1η φωτο,δεν ειδα κατι το ασχημο παρα ενα κλασσικο λεπτο γυναικειο κορμι.

    Θεωρώ οτι η προσπαθεια σου ανταμείβεται και αυτο το βλέπεις η ιδια περισσότερο απο εμας που κρινουμε απλα 2 φωτο,
    Ελπιζω πως η διατροφή σου καθως και το προπονητικό σου πλάνο,ειναι τετοια ετσι ώστε να καταφέρεις τα βέλτιστα χωρίς ομως να κουρασεις το σώμα σου και τον οργανισμό σου...
    Περιμένω να τα δώ και αυτα σε αναρτηση ..


    Αυτα για την ώρα,..δες και αυτα που σου επισημανα με κοκκινο!
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-08-15 11:00 #10
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Καλημερα Μαλαμα και καλως ηρθες !
    Κι εγω παλιο-καινουρια ειμαι στο φορουμ μετα απο 5 χρονια απουσιας !

    Μπραβο ειναι παντα ευχαριστω να ακουω οτι επιτελους αρχιζουνε οι γυναικες να μην "φοβουνται" να σηκωσουν βαρη στο γυμναστηριο ! Εισαι σε πολυ καλο δρομο, ειναι εμφανης η διαφορα ηδη απο τη πρωτη φωτο στη δευτερη, εχεις καταρχην καλες αναλογιες ανω κορμο και κατω. Απο κει και περα , ολα εξαρτωνται απο τον στοχο σου? Δηλαδη, θελεις να χασεις κι αλλο λιπος? θελεις να μεινεις στον "ογκο" που εισαι και να εχεις πιο ανεπτυγμενους μυες? θελεις απλα να "σφιξεις" λιγακι ακομα? ...

    Καλη συνεχεια ευχομαι !
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-08-15 14:42 #11
    Προεπιλογή
    @metalhead Ευχαριστώ για την εμπεριστατωμένη απάντηση. Πριν ξεκινήσω απλά ήμουν αγύμναστη και αρκετά λιπαρή! Η αλήθεια είναι ότι μετά από 3 μήνες που πήγαινα γυμναστήριο 6 φορές την εβδομάδα, την τελευταία εβδομάδα πριν κλείσει για διακοπές ένιωθα το σώμα πολύ κουρασμένο.
    Για την πλάτη δεν κάνω άρσεις θανάτου, αυτές που κάνω είναι για τα πόδια. Θα ανεβάσω και το πρόγραμμά μου οπότε εκεί θα έχουμε πιο πολλά να πούμε!

    @vany ευχαριστώ για την απάντηση! Έχω δει τα αποτελέσματα του bodybuilding και στο γυναικείο σώμα, μέσα από αναζητήσεις για fitness/διατροφή/ευεξία και είναι αυτό που θέλω. Ένα σώμα γυμνασμένο και συμμετρικό. Μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο για αυτό που έγραψες στο τέλος για όγκο και ανεπτυγμένους μυς; είναι διαφορετικά πράγματα; Βασικά θέλω να πέσει λίγο ακόμα το λίπος και να αποκτήσω περισσότερη μυική μάζα από όση έχω τώρα. Ευχαριστώ και πάλι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-08-15 15:05 #12
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Καλησπερα! Βασικα απλα ανρωτιομουν τι ιδανικο σωμα ειχες στο μυαλο σου?
    Και τετοιο ?
    Όνομα: 1d7551b9c5166bd630a27b44b48d9fa3.jpg Εμφανίσεις: 1407 Μέγεθος: 172,7 KB
    Όνομα: 6.8.12-fitness184-copy-HDTV-1080.jpg Εμφανίσεις: 1418 Μέγεθος: 116,0 KB

    η κατι πιο "ογκωδες?
    Όνομα: b3a9c581130e1a5070c8d6f770c731e7.jpg Εμφανίσεις: 1412 Μέγεθος: 56,8 KB
    Όνομα: 515def1dfb3c1912447e51216425f912.jpg Εμφανίσεις: 1380 Μέγεθος: 41,2 KB
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-08-15 15:53 #13
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Οτι και να χει στο μυαλό της βασικά, ο δρόμος είναι πρακτικά ένας.... Προπόνηση με βάρη και σταδιακή μείωση λίπους για να φάινεται γραμμωμένη....
    Η πρόοδος ερχεται με τα χρόνια ενασχόλησης και την προσπάθεια στην προπόνηση...
    Η δε DLB είναι στόχος άπιαστος για νάτουραλ γυναίκες, οπότε δεν έχει νόημα να το συζητάμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-08-15 15:56 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Η δε DLB είναι στόχος άπιαστος για νάτουραλ γυναίκες, οπότε δεν έχει νόημα να το συζητάμε...
    +1
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-08-15 19:24 #15
    Προεπιλογή
    Respect στην Dana, πολύ αγαπημένη και μπράβο της για ότι κάνει αλλά τη βρίσκω υπερβολική. Η αγαπημένη μου είναι η Amanda Latona. Αν μπορέσω να την πλησιάσω έστω και λίγο (ιδίως στο rear department!) θα είμαι πολύ ευχαριστημένη!
    Οπότε λοιπόν συνεχίζω ότι έκανα, βάρη με σταδιακή επιβάρυνση, διατροφή (μικρά γεύματα,πρωτεϊνη-λίγοι υδατάνθρακες-φυτικές ίνες σε κάθε γεύμα) και όπως προείπα, να δουλέψω και το καρδιοαναπνευστικό.

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία