Θέμα: Πριν/μετά

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 21 από 21
  1. 21-08-15 10:05 #16
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Πολυ καλα κανεις ! γι αυτο ρωτησα, γιατι για το αλλο σωμα θελει (για τη γραμμωση κυριως) και απαγορευμενες ουσιες ..... Γιατι τον ογκο αν θες τον βαζεις, δεν θα ειναι ποιοτικος ομως (μονο μυικος) και θα ηθελε μπολικο φαγητο, κρεατινη/πρωτεινη και προπονηση με αρκετα βαρια κιλα. Αλλα δεν το συζηταμε αυτο, οποτε...

    Συνεχιζεις ο,τι κανεις, γιατι λειτουργει μια χαρα στο σωμα σου ως τωρα... Καλη συνεχεια !
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-05-17 11:10 #17
    Προεπιλογή Κι όμως είμ'ακόμα εδώ...
    ...κι αυτό το καλοκαίρι, που λέει το άσμα! 2 χρόνια τώρα εξακολουθώ να κάνω βάρη, κυρίως splits αλλά φέτος από την άνοιξη και μετά το έχω ρίξει στις κυκλικές. Έχω πάρει όγκο και αναρωτιέμαι, μήπως είναι εθιστικό; Όσο παίρνεις, θες κι άλλο;;;!!! Έχω πολύ καιρό να ανέβω σε ζυγαριά και δεν ξέρω που βρίσκομαι σε λίπος-μυική μάζα αριθμητικά αλλά από αυτό που βλέπω στον καθρέπτη και τα ρούχα μιλάει από μόνο του για μένα και μέχρι τώρα μου αρέσει και μου αρκεί. Και τώρα, καλοκαιράκι πλησιάζει, καιρός για στεγνωματάκι! Λίγο μείωση υδατανθράκων, λίγο αερόβια προπόνηση, έτοιμο το beach body 2017! Ήθελα απλά να δώσω το παρόν και νομίζω πως έτσι ενθαρρύνουμε ο ένας τον άλλο για να συνεχίζουμε, ιδίως όταν μιλάμε με εικόνες (είμαι οπτικός τύπος, τι να κάνουμε!
    Και βέβαια, οποιαδήποτε υπόδειξη για βελτίωση δεκτή!

    Όνομα: IMG_20170521_104951_1.jpg Εμφανίσεις: 453 Μέγεθος: 70,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-05-17 14:06 #18
    Προεπιλογή
    Μπορεις να μείωσης συνολικά της θερμίδες που καταναλώνεις,και να μην καταβάσεις μονο τον υ/δ,παραληλα ανέβασε το αεροβιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-05-17 08:37 #19
    Προεπιλογή Υδατάνθρακες
    Υπό άλλες συνθήκες έτσι θα το έκανα αλλά το χειμώνα το έριξα αρκετά έξω με τους υδατάνθρακες (κριθαράκι, πατάτα περισσότερη απ'όση χρειάζεται, σάντουιτς για ενδιάμεσα γεύματα) γι'αυτό λέω να ξεκινήσω από 'κει. Όσο για το αερόβιο κι εκεί...εμ...δηλαδή...άντε, θα το πω, ήταν ανύπαρκτο!

    Βεβαια στην προπόνηση με βάρη ήμουν στρατιωτάκι. Δεν έχασα ούτε μία μέρα εκτός από τις μέρες που το γυμναστήριο ήταν κλειστό λόγω αργίων.

    Γι'αυτό λοιπόν λέω να ξεκινήσω με πλάνο επίθεσης στους υδατάνθρακες (συγκριτικά με όσους είχα στο πρόγραμμα, δε θα τους αφαιρέσω τελείως!) και στις ανηφόρες της γειτονιάς για αερόβιο (δεν έχω άλλη επιλογή, για να τρέξω σε ευθεία θα πρέπει να είμαι σε κεντρικούς δρόμους).

    Beach body 2017 here I come!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-05-17 12:06 #20
    Προεπιλογή
    Στο γυμναστηριο δεν εχει διαδρόμους,ελλειπτικά,ποδήλατα,γιατι να παρεις τις ανηφόρες,και δεν ειναι ανάγκη να τρέχεις εκτως αν σου αρεσει,και το γρήγορο περπάτημα σε κλίση μια χαρα δουλεύει.
    Κανωνικα πρεπει το σύνολο των θερμίδων που τρως να ειναι λιγότερο απο αυτο που χρειάζεσαι αυτο βέβαια γίνεται σιγα σιγα,απο εκει και πέρα αν μειώσεις τον Υ/δ αλλα τα υπόλοιπα μείνουν ποιο πάνω απο οτι χρειάζεσαι δεν θα χάσεις,γιατι μπορει να μην γίνεται λίπος και να κρατάει νερά ο περισοτερος Υ/δ αφού θα τον εχεις μείωση,αλλα θα γίνεται λίπος η περισσότερη πρωτεΐνη που θα τρως.
    Γι'αυτο γνωμη μου ειναι να κατεβάσεις συνολικά τις θερμίδες σου σιγα σιγα,και αεροβιο απαραίτητα 20-45'
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-05-17 16:20 #21
    Προεπιλογή
    Χμμ... Έχει διαδρόμους στο γυμναστήριο αλλά είναι παμπάλαιοι, κακοσυντηρημένοι και δυσλειτουργικοί. Όσο για ποδήλατο, επειδή κάνω ποδήλατο υπαίθρια δεν θα κάνω στο γυμναστήριο. Ελλειπτικό δεν έχει ο τσιφούτης...

    Έκανα κάποιους υπολογισμούς με μάκρος και μένει να συντάξω ένα πλάνο.

    Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις και σίγουρα θα τις ακολουθήσω!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12