Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 04-09-15 07:17 #1
    Προεπιλογή Το σώμα μου...
    καλησπέρα ονομάζομαι γιάννης και έχω ένα προβληματάκι με το σώμα μου...
    πριν κάτι μήνες λοιπόν ήμουν 77 κιλά και 1.77 ύψος δεν ήμουν και σε τέλεια κατάσταση αλλα την γυμναστική μου την έκαμνα και τους κοιλιακούς μου καθημερινά και 3 φορες την εβδομάδα ασκήσεις για όλο το σώμα με βάρη (όχι πολλά κιλά)
    αλλα γενικά στην διατροφή δεν είχα κανόνες και έτρωγα αβέρτα...
    εδώ και έναν μηνα λοιπόν πείρα απόφαση να κόψω τις "γουρουνιές" και να κάνω μια πιο υγιεινή διατροφή και έπιασε έχασα 8-9 κιλά μέσα σε έναν μηνα χωρίς προσθήκη άσκησης μονο με την διατροφή αλλα ήλπιζα να βελτιωθεί και το σώμα μου αλλα δυστυχώς δεν βελτιώθηκε σχεδόν καθόλου... έχω ακόμα το μικρό σωσίβιο που είχα και οι κοιλιακοί μου δεν φαίνονται τόσο όσο θα ήθελα...
    σκέφτομαι να ξεκινήσω κρεατίνη με περίπου 500 γραμμάρια τον μηνα μπας και βελτιωθεί το σώμα μου αλλα δεν ξέρω...
    γιατί δεν βελτιώθηκε το σώμα μου τώρα που είμαι 68 κιλά και 1.77 ύψος?
    θα ανεβασω φωτογραφια με το σωμα μου σημερα η οσο ποιο γρήγορα μπορέσω
    ευχαριστω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-09-15 08:20 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis8695 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα ονομάζομαι γιάννης και έχω ένα προβληματάκι με το σώμα μου...
    πριν κάτι μήνες λοιπόν ήμουν 77 κιλά και 1.77 ύψος δεν ήμουν και σε τέλεια κατάσταση αλλα την γυμναστική μου την έκαμνα και τους κοιλιακούς μου καθημερινά και 3 φορες την εβδομάδα ασκήσεις για όλο το σώμα με βάρη (όχι πολλά κιλά)
    αλλα γενικά στην διατροφή δεν είχα κανόνες και έτρωγα αβέρτα...
    εδώ και έναν μηνα λοιπόν πείρα απόφαση να κόψω τις "γουρουνιές" και να κάνω μια πιο υγιεινή διατροφή και έπιασε έχασα 8-9 κιλά μέσα σε έναν μηνα χωρίς προσθήκη άσκησης μονο με την διατροφή αλλα ήλπιζα να βελτιωθεί και το σώμα μου αλλα δυστυχώς δεν βελτιώθηκε σχεδόν καθόλου... έχω ακόμα το μικρό σωσίβιο που είχα και οι κοιλιακοί μου δεν φαίνονται τόσο όσο θα ήθελα...
    σκέφτομαι να ξεκινήσω κρεατίνη με περίπου 500 γραμμάρια τον μηνα μπας και βελτιωθεί το σώμα μου αλλα δεν ξέρω...
    γιατί δεν βελτιώθηκε το σώμα μου τώρα που είμαι 68 κιλά και 1.77 ύψος?
    θα ανεβασω φωτογραφια με το σωμα μου σημερα η οσο ποιο γρήγορα μπορέσω
    ευχαριστω...
    Θέλει και ερώτημα ? Πρώτον έχασες παρα πολλά κιλά για έναν μήνα.. είμαι σιγουρος ότι η διατροφή σου ήταν τελειως γελοια και σιγουρα μικρές ποσοτητες.
    Δευτερον αναφέρεις ότι δεν εκανες γυμναστική και έχασες τα κιλά μονο με διατροφή... αν εκανες βάρη θα ήταν διαφορετική η συσταση του σωματος σου, πάρε έναν που κάνει βάρη και βάλτον να χάσει κιλά για 3 μήνες και πάρε άλλον έναν να χάσει και αυτος κιλά μεσα στο ιδιο διαστημα αλλά μονο με διατροφή.. ο 1ος με τα βάρη θα καταληξει πιο αισθητικος από τον 2ο.
    Τελος, η κρεατινη/πρωτεινη και γενικώς τα συμπληρώματα δεν θα σου φτιάξουν το σώμα.. η διατροφή+βαρη+υπομονη θα σε οδηγησει στα αποτελέσματα που θέλεις να δείς.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-09-15 10:20 #3
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Έχω βαρεθεί να συμφωνώ με τον feth....
    Φίλε, όντως έχασες απότομα πολλά κιλά και αφού δεν έκανες γυμναστική σίγουρα έχασες και μυικό ιστό γιατί προφανώς η διατροφή σου ήταν ισχνή.
    Μία κρεατίνη δεν θα σου δώσει κοιλιακούς κλπ....ξεκίνα τα βάρη, τρώγε καλά και όταν δεις πως αυτό δεν σε καλύπτει τότε σκέψου για συμπληρώματα.

    υ.γ.Το ``500γρ τον μήνα΄΄΄πώς το έβγαλες? πολύ μεγάλη ποσότητα, αχρείαστη.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-09-15 17:07 #4
    Προεπιλογή
    ποιος ειμαι για ισχνη διατροφη? απλα εκοψα το βραδινο και πολυ φαγητο... ο κυριος λογος που τα εχασα αποτομα ιταν λογο αγχους .... γιατι περιμενα τις βασεις... αλλα τωρα που περασα μου εφιγε το αγχως και εβαλα 3 κιλα ειμαι 70 παντως ευχαριστω για τις απαντησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-09-15 18:35 #5
    Προεπιλογή
    ποτε,ποτε,ποτε ΠΟΤΕ,ΠΟΤΕ ΟΜΟΣ ΠΟΤΕ, μην σταματας την γυμναστικη οταν κανεις διαιτα!!! Διοτη το σωμα σου μπενει σε διαδικασια τεραστειου stress, λογο διαφορων ορμονων που παραγοντε,γιατι το σωμα σου νομιζει οτι θα πεθανεις - ασχετα αν εσυ εχεις φαι στο ψυγειο,το σωμα δεν το "βλεπει" αυτο. Λογο του στρεσσ αυτου χανεις λυπος,αλλα μαντεψε αμα δεν γυμναζεσαι και απο που αλλου θα χασεις. Δεν ξερω τη διατροφη εκανες,το μονο σιγουρο ειναι οτι δυστηχως εχασες σιγουρα ΚΑΙ μυικη μαζα(+νερα,+γλυκογονο,+λυπος) . Εδω χανεις ενα μικρο ποσοστο μυικου ιστου και οταν τα κανεις ολα τελεια, ποσο μαλλον στην δικι σου περιπτωση που ειχες και επιπλεον παραγωντα στρεσσ λογο εξετασεων.


    Το θετικο ειναι οτι τον μυικο ιστο που εχασες τον αποκτας παρα πολυ συντομα οποτε μην χολοσκας!
    Απάντηση με παράθεση